Il Mistero di Oberwald (1981)
Alternatieve titels: The Mystery of Oberwald, The Oberwald Mystery

7 stemmen | gemiddelde 2,28
Italië / West-Duitsland
Drama129 minuten
geregisseerd door
Michelangelo Antonionimet
Franco Branciaroli,
Monica Vitti en
Paolo BonacelliEen Shakespeareaans drama: Sebastian, een jonge anarchist, komt op zekere dag naar slot Oberwald met de intentie de koningin om zeep te helpen. Als hij tijdens zijn insluiping wordt neergeschoten valt hij half bewusteloos het vertrek van de koningin binnen. In plaats van hysterisch wordt ze echter direct verliefd op hem, omdat hij lijkt op haar tien jaar geleden overleden echtgenoot. Sebastian spoort de koningin aan in opstand te komen tegen haar schoonmoeder, de aartshertogin, en haar Graaf von Föhn. Deze eisen echter het leven van Sebastian in ruil voor macht.
1,0
[permalink] geplaatst op 18 januari 2007, 9:49 uurEen volkomen bizar (en mislukt) drama van Antonioni, die driftig aan het experimenteren was geslagen. Volgens mij oorspronkelijk voor de TV gemaakt, maar ik heb m (weliswaar in een afgeragde kopie met dubbele voice-ver én ondertitel) ooit in het Filmhuis van Arnhem gezien.
Antonioni is hier met kleurexperimenten bezig: De figuren zijn óf door rozerood óf lichtgroen licht omgeven, naar gelang hun stemming of sympathie. Een belachelijk gezicht. Bovendien is het nogal een hysteriche film, met een schetsmatige uitwerking, wat de synopsis ook al doet vermoeden.
Maar wel weer grappig dat de (voormalig) grootmeester ook wel iets durfde. Hoewel dit natuulijk echt aan het einde van zijn carrièrre was. Voor de liefhebbers en nieuwsgierigen.