134.891 gebruikers | 85.697 films | 31.044 regisseurs | 3.507.980 berichten | 4.929.585 stemmen
 
locatie: Films » Le Violon Rouge (1998) » Info

Le Violon Rouge (1998)

Alternatieve titel: The Red Violin 

 

Violon Rouge, Le (1998)
174 stemmen | gemiddelde 3,25
mijn stem:
Canada / Italië / Verenigd Koninkrijk
Mystery / Muziek
131 minuten

geregisseerd door François Girard
met Samuel L. Jackson, Greta Scacchi en Carlo Cecchi

1681. Vioolbouwer Nicolo Bussotti legt de laatste hand aan zijn meesterwerk: een viool voor zijn ongeboren zoon. Wanneer Bussotti's vrouw samen met het kind in het kraambed sterft, is de vioolbouwer ontroostbaar. Hij lakt het instrument met het bloed van zijn vrouw zodat ze er voor eeuwig in zal voortleven. De volgende honderd jaar bevindt de viool zich in een klooster in de Zwitserse Alpen. Daar wordt het instrument aan het jonge weeskind Kaspar Weiss gegeven. De strenge vioolleraar Georges Pussin neemt het wonderkind onder zijn hoede en is van plan hem aan het Weense hof te laten spelen. Maar vlak voor zijn debuut sterft Kaspar en hij wordt begraven met de rode viool in zijn armen. Een eeuw later, Kaspars graf werd geschonden, komt de viool in handen van de decadente meesterviolist Frederick Pope die betoverd raakt door het instrument.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 december 2006, 12:10 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
3,0* voor een redelijke film waarin de personages en de individuele verhalen niet echt boeiend zijn, maar waarin het acteerspel van bijv. Samuel Jackson en Jason Flemyng wel overtuigend was.

narva77 schreef:
Ik vond de ontknoping wel een beetje onterecht; degenen die er uiteindelijk met de Rode Viool vandoorgaan hadden er mijns inziens geen recht op.

Wat de verhalen met elkaar verbindt is volgens mijn interpretatie niet alleen de viool, maar ook de steeds weer terugkerende ziel die telkens incarneert op de plek van de viool. De tarotkaarten geven in hoofdlijnen de levens van de vrouw uit het eerste verhaal weer, die door de eeuwen heen steeds meer één wordt met haar viool. Ik meende door verschillende levens heen ook hetzelfde muziekstuk te horen, herboren uit 'inspiratie'. Het verklaart overigens ook waarom Samuel Jackson vindt dat hij uiteindelijk recht heeft op de viool...

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 december 2006, 14:54 uur
Ik ben zelf violiste en ik keek er heel erg naar uit om deze film te kijken.
De film is eigelijk een beetje tegengevallen, wat jammer is.
De muziek op zich is héél mooi maar altijd dezelfde emoties: verdriet & pijn. Best jammer want er mocht toch variatie in de muziekstukken zitten.Nu het verhaal : alles blijft een beetje onduidelijk hoe en wat ? Hoe komt de viool op de veiling terrecht enz.
Beetje onduidelijke verhalen rond de viool.
Blijft natuurlijk een mooie film maar ik had er meer van verwacht ..
3*

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 januari 2007, 16:24 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Waarom is het volgens jou dan onduidelijk? Het karakter van Samuel L. Jackson krijgt uiteindelijk gewoon de viool in zijn bezit.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 17 maart 2008, 21:13 uur
Ik had hoge verwachtingen van deze film. Ik denk dat deze verwachtingen werden ingegeven door het gekozen thema. In eerste instantie werd ik aangegrepen door de personages van Kaspar Weiss en Pussin. Maar, om het verhaal door de eeuwen heen duidelijk te maken, is bijna een onmogelijke opgave denk ik. Zeker wanneer nog eens totaal verschillende ‘cultuursystemen’ naast elkaar worden gezet. Knappe poging van Girard. Maar, de film heeft me niet geraakt. Misschien miste ik de diepgang die ik had verwacht of misschien is bezieling wel het juiste woord. (De bezieling die wel even te zien was bij Weiss en Pussin.) Ik kom uit op drie sterren.

 

Platoon815
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 maart 2008, 9:43 uur
Ik vond het fantastisch dat deze film zoveel totaal verschillende tijdzones behandelde;het ene moment zitten we in de tijd van de Romantiek(19e eeuw) minuten later zitten we in China in de 20ste eeuw en af en toe zitten we in de huidige tijd. Het acteerwerk van Samuel L. Jackson valt ook nog goed mee vind ik . 4,0

 

MovieEter
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 juli 2008, 20:45 uur
Mooie film. Wel wat rommelig, zapt soms een beetje snel/onsamenhangend door de tijd...

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 juli 2008, 10:06 uur
François Girard zadelt zichzelf in 'The Red Violin' op met een heuse stijloefening: beetje vroeg-barok, eventjes laat-romantiek, een vleugje communistisch China, ... - en daar moet dan 1 lijn in schuilgaan? Niet dus, want de tijdssprongen roepen af en toe de vraag op hoe de viool plots van eigenaar kan wisselen.
Het probleem is echter ook dat Girard niets van dat alles echt geloofwaardig weet in te kleden: de hele film heeft iets overdreven theatraal, het lijkt alsof 'The Red Violin' zichzelf gewoon te serieus opneemt. (Misschien de pretentie waar Reinbo het al over had?)

Aanvankelijk stoort dat niet echt: er is een fijne soundtrack en genoeg vioolvirtuositeit om onze melomane lusten op bot te vieren, maar vanaf het tweede deel van de film moeten we het helaas stellen zonder. De film stuikt volledig in elkaar, en de absurde ontknoping (met een dwaze rol voor Samuel L. Jackson op de koop toe) bevestigt de neerwaartse spiraal waarin we reeds beland waren. Om u een idee te geven: vanaf het potje "vrijen-musiceren" hoeft het voor mij niet meer. Goede smaak is hier ver te zoeken. :N
2,25*

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 december 2009, 22:16 uur
Een mooie uit de duim gezogen film.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 mei 2010, 4:17 uur
mooie film. Doet wat arthouse-achtig aan, maar blijft goed kijkbaar. De uurtjes zijn voorbij gevlogen.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 oktober 2010, 23:56 uur
Zeker de moeite waard om deze te zien.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 december 2010, 11:54 uur
Prachtige film!

4,5*

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 december 2010, 20:30 uur
De film wil drama en mysterie prediken maar doet dat niet. Het speciale van de viool komt er niet uit, de verschillende verhalen zijn niet echt sterk (zeker het chinese is waardeloos) en de slotclimax is ook niet echt je van het. Het speciale van de viool komt nooit naar voren (zoals perfume wel heeft), op her en der een klein stukkie na. Pluspunt is wel dat je naar einde benieuwd bent, ondanks de traagheid. Maar hij grijpt je zeker niet bij de strot.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 januari 2011, 19:17 uur
Liefhebbers van violen en klassieke muziek hebben beslist meer aan deze film dan andere filmliefhebbers want het verhaal is absoluut niet vloeiend ineen gestoken, neemt ongelukkige tijdssprongen, valt in herhaling van bepaald scènes en mist enige spankracht.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 april 2011, 7:21 uur
Ik ga akkoord met JJ_D. Na een tijdje ontspoort de zaak. Drie sterren voor de eerste helft, de ambitie, de music score en de kwaliteit van de sets in het algemeen.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 augustus 2011, 11:18 uur
Voor 2 euro de dvd uit de koopjesbak bij de Media Markt gevist.
Had er niet veel verwachtingen van behalve dat er erg mooie vioolmuziek in zou zitten. En die zat er ook zeker in! Je moet ook wel een beetje liefhebber zijn van klassieke muziek om deze film überhaupt te kunnen waarderen.

Snap de kritiek op het verhaal niet zo. Oké, het is nogal theatraal en het ligt er vaak wel erg dik bovenop allemaal, maar er moet toch ook wel een beetje een sappig verhaal rond een viool verzonnen worden om er een boeiende film over te maken? En door de directe overgang tussen eigenaren van de violen niet te laten zien, blijft de film lekker vlot en interessant. En zo moeilijk was het toch niet om die zelf te zien?

Visueel valt er helaas weinig te beleven (op een nutteloze scène na, waarin je door het water naar het huis van Pope kijkt), maar de acteerprestaties zijn prima en ik was allang blij dat de acteurs de originele taal spreken.

Een leuke reis door de tijd en geschiedenis omlijst door mooie muziek, maar toch niet origineel of bijzonder genoeg om geweldige film te zijn.

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 september 2011, 18:41 uur
Deze film gaat aan teveel pretenties ten onder. Leuk gevonden, om de viool door de geschiedenis te volgen. Ook leuk gevonden, dat gedoe met die waarzegster. Ook leuk gevonden om het verhaal op te hangen aan de veiling en de deelnemers daaraan. En het verhaaltje van de expert. Maar allemaal? Echt veel te veel. De makers van deze film hebben een essentiele levensles gemist: Doe één ding, en doe dat goed. In plaats daarvan proberen ze alles, en daarmee mislukt het ook allemaal. De film is onder andere zeker een half uur te lang, maar voelt aan alsof hij ruim een uur te lang is; al die hulpverhaaltjes en zijlijnen maken dat je na het tweede stukje historie afhaakt en dan wordt het echt een lange zit.

Met de muziek dan de volgende fout wat mij betreft, snelle loopjes op een viool zijn misschien technisch indrukwekkend, maar mooi kan ik het echt niet vinden. En dat het instrument zo allesoverstijgend bijzonder is klinkt ook niet echt door.

Samuel L. Jackson acteert zoals gewoonlijk niet, maar draait op de automatische piloot zijn gewone 'ik ben de stoere man' personage af. Soms past dat bij een film, maar hier niet. Ook dat irriteert.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 18 januari 2012, 19:04 uur
Deze eens meegepikt en het was geen mis filmpje. Ondanks de redelijke speelduur wist de film te boeien, door de vele tijdsprongen en de verschillende verhaaltjes. Er wordt dan ook heel wat heen en weer gereisd. Zo speelt de film zich o.a. in Italïe, Duitsland, China, Amerika, ... af.
Het einde vond 'k niet zo speciaal, omdat in het tv boekje toch al deels de ontknoping stond vermeld, hierdoor was 'k niet echt van m'n sokken geblazen.
Eens het bekijken waard al ze hem op tv tonen