Amen. (2002)
Alternatieve titel: Eyewitness

218 stemmen | gemiddelde 3,26

Frankrijk / Duitsland / Roemenië / Verenigde Staten
Drama /
Oorlog132 minuten
geregisseerd door
Costa-Gavrasmet
Ulrich Tukur,
Mathieu Kassovitz en
Ulrich MüheWO II, Duitsland. SS-luitenant Kurt Gerstein werkte mee aan de ontwikkeling van het gas Zyklon B. Wanneer hij ontdekt waar men het gas voor wil gebruiken, is hij diep geschokt. Hij probeert diverse instanties te waarschuwen en weet zo de aandacht van de jonge jezuïet Riccardo Fontana te trekken. Samen proberen ze paus Pius XII te overtuigen om de holocaust publiekelijk af te keuren.
3,5
[permalink] geplaatst op 4 augustus 2009, 15:17 uurGoede film die de Duitsers ten tijde van de oorlog een menselijk gezicht geeft. Ongeveer zoals 'Der Untergang' Hitler een menselijk gezicht gaf. Ook stelt de film mooi de dubieuze rol van het Vaticaan ten tijde van de oorlog aan de kaak. De film is wat minder rauw dan 'Der Untergang' maar is net zo realistisch. Er wordt eens niet gekozen voor schokeffecten, zoals gebruikelijk is, maar dus voor het 'gewone' leven van de Duitsers in de oorlog, en dan met name Gerstein die het uitroeien van de Joden openbaar probeert te maken.
Bart Simpson
[permalink] geplaatst op 14 oktober 2009, 16:15 uurDeze dvd heb ik vroeger in bezit gehad, om de een of andere reden geruild, later nergens meer teruggezien. Wie weet waar deze film, op dvd, nog te koop is?
4.0* voor de film iig.
[permalink] geplaatst op 6 november 2009, 0:06 uurwat is dat voor een gezeik met dat hakenkruis, het is gewoon een symbool van een Verschrikkelijk regime, De hamer en sikkel van de russen klagen we toch ook niet over. Terwijl hun ook miljoenen mensen hebben vermoord.
2,5
[permalink] geplaatst op 26 januari 2010, 22:59 uurPff. best wel een lange film waarin aangetoond wordt dat de rol van het Vaticaan dubieus te noemen is. De invloed vanuit Rome werd misschien wel overschat. Nazi's waren niet voor rede vatbaar en stonden onder invloed van niemand.
Het irritante van deze film is dat alles weer Engelstalig is. Duitsers, Italianen alles en iedereen sprak Engels in deze film, waardoor het realisme toch ver te zoeken is. Zelfs Duitse acteurs spreken Engels.. Enne verder is de hoofdrol (Ulrich Tukur) voor een matig neergezette `goede` nazi, die zich het lot van de Joden zich aantrekt en nergens een poot aan de grond krijgt. NB. veel rijdende wagons gezien, dat ook.
2,5
[permalink] geplaatst op 14 december 2010, 1:45 uurHet kleine broertje van Schindler's List. Amen. belicht gebeurtenissen uit WO 2 die bij weinigen bekend is en alleen al daarom het bekijken waard is. Jammer echter van de Engelse klankenband, de tv-film look en het fragmentarische script.
2,5*
4,0
[permalink] geplaatst op 6 januari 2011, 16:06 uurKrachtige WO2 film met een goed verhaal dat op waarheid bewust.
Mooi gefilmd en de acteurs zijn ook goed in hun rol.
De film heeft aantal emotionele stukken vooral het eerste stuk is er zo een.
4 sterren
3,0
[permalink] geplaatst op 22 oktober 2011, 13:44 uurwillemfilm schreef:
Het irritante van deze film is dat alles weer Engelstalig is. Duitsers, Italianen alles en iedereen sprak Engels in deze film, waardoor het realisme toch ver te zoeken is. Zelfs Duitse acteurs spreken Engels..
I houd van oorlog films maar inderdaad er is niets irritanter dan in geschiedenis films iedereen laten engels spreken ( van albinos tot eskimos aan toe)