134.887 gebruikers | 85.687 films | 31.044 regisseurs | 3.507.541 berichten | 4.928.954 stemmen
 
locatie: Films » El Mariachi (1992) » Info

El Mariachi (1992)

 

 

Mariachi, El (1992)
646 stemmen | gemiddelde 3,15
mijn stem:
16 jaar geweldMexico / Verenigde Staten
Actie
80 minuten

geregisseerd door Robert Rodriguez
met Carlos Gallardo, Peter Marquard en Consuelo Gomez

El Mariachi is een muzikant die volgens de familietraditie met zijn gitaar door het land trekt. Het Mexicaanse stadje waar hij wat probeert te spelen heeft echter echter nog een andere bezoeker, Azul, een huurmoordenaar die zijn wapens draagt in een gitaarkoffer. De plaatselijke drugsbaas Moco en zijn handlangers zien El Mariachi aan voor Azul en jagen hem op.

 

 

gebruiker
bericht

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 november 2008, 17:50 uur
Eerste deel uit de mariachi trilogy en het is alweer jaren geleden dat ik hem zag. Wat ik me ervan herriner is dat het aangezien er andere acteurs inzitten, de taal anders is en het er beduidend minder indrukwekkend uitzag dan in de andere twee films het toch wel los staat als trilogy. verder gewoon een geinig en apart low budget filmpje, maar het valt in de verre verte niet te vergelijken met Rodriquez latere werk.

3 sterren

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 december 2008, 11:24 uur
goeje film voor wijnig geld ik zag deze prent en het 3de deel once upone time in mexico nu deel 2 desperado nog zien en dan kan ik nog verdere komentaar geven

 

» Laagste prijs voor deze film op Blu-Ray

Desperado Trilogy (€ 32,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

El Mariachi trilogy (€ 34,99)
exclusief € 0,99 verzendkosten

El Mariachi trilogy (€ 36,99)
gratis verzending


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 januari 2009, 16:06 uur
Eigenlijk is dit maar een standaard jaren tachtig actiefilmpje. Enige knappe eraanis dat de film slechts $7,000 heeft gekost en dat ie in de jaren negentig is gemaakt :P!

En ik vind het een grote prestatie dat de film met dit zeer geringe budget toch zo onderhoudend is. Dat eighties-actionflick sfeertje dat aan de film hangt maakt deze juist zo charmant, daar je het eigenlijk vooral kunt zien als het werk van een jonge regisseur die potentie probeert te tonen en hierin ruimschoots slaagt; ik zit me nu heel erg af te vragen hoe Reservoir Dogs eruit had gezien als die bij het aanvankelijke budget van $30,000 was gebleven.

Het verhaal stelt eigenlijk niet al teveel voor, maar de uitwerking is uiterst komisch. En zo niet komisch, dan op z'n minst erg vermakelijk. De droomsequenties vond ik erg mooi; ze gaven dat vertekende beeld wat dromen je meestal tonen goed weer. Ook het verschil tussen de vertraagde shots in de droomsequenties en de versnelde van de 'Mariachi' van de bar waar het hoofdpersonage aanvankelijk werk komt zoeken is grappig om te zien.

De film is te vergelijken met Peter Jackson's Bad Taste, die op een goedkope manier allerlei gave trucjes tentoon spreidde en later bewees dat ie dat met een groter budget allemaal nog veel beter kon.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 januari 2009, 22:07 uur
ik heb deze film een klein kwartiertje gekeken, maar ik kan nou niet zeggen dat de film mij boeide. ik heb de film ook zonder nadenken uitgezet. nee, geef mij maar desperado en once upon a time in mexico, die waren voor mij het afkijken waard

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 april 2009, 13:05 uur
Flipman schreef:
Eigenlijk is dit maar een standaard jaren tachtig actiefilmpje. Enige knappe eraanis dat de film slechts $7,000 heeft gekost en dat ie in de jaren negentig is gemaakt :P!


Eigenlijk kostte hij maar $5,000, Rodriguez gebruikte de overige $2,000 om hem te laten ondertitelen.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 mei 2009, 18:08 uur
Het leek meer op een komedie, sommige overbodige saaie stukken. Verder waren sommige effecten wel leuk, zoals die scène met die telefoon. De intro was ook puik gedaan.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 mei 2009, 11:30 uur
Als debuutfilm zeer goed. Rodriguez toont zijn talent meteen bij El Mariachi zowel als regisseur als schrijver.

Het low-budget stoorde bij mij niet. Vond het camerawerk degenlijk en de actie mocht er ook zijn. Uiteraard kan Desperado met meer budget betere actie brengen, normaal ook. Maar deze doet zeker niet veel onder voor Desperado !

***

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 juli 2009, 18:57 uur
Aardige debuutfilm van Robert Rodriguez waarbij het verbazingwekkend is dat hij de hele film uit het budget van amper 7.000 miezerige dollars wist te halen. Het acteerwerk is niet echt hoogstaand maar dat komt dan ook doordat Rodriguez met mensen gewerkt heeft die nog nooit geacteerd hebben, of mensen die de functie uit de film ook in het echt uitoefenen (de agenten uit de intro, de barman, ...). Filmtechnisch is het duidelijk een goedkope film, al heeft Rodriguez wel geprobeerd om hem te laten lijken op een Hollywoodproductie, het resultaat is dat het hem ook echt gelukt is door aardige camerabewegingen e.d. De film is zeker de moeite.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 maart 2010, 14:41 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Matig debuut van Rodriguez, of juist een heel sterk debuut? Want wat hij hier bijeen heeft gesprokkeld met $5.000 en binnen een tijdslimiet van twee weken is eigenlijk niet eens zo slecht.

De 76 minuten durende film verloopt ontzettend snel. De personages krijgen weinig kansen om hun persoonlijkheid wat extra invulling te geven. Enfin, niet dat de film beter zou worden moest hij een half uur langer duren. Ze proberen dit wel op te vangen door een paar flashbacks te implementeren, maar ik begreep de betekenis er niet echt van. Veel gelijkenissen met Desperado overigens. Een vrouw die hem onderdak verschaft, de kogel door de hand, en ik meende zelfs dezelfde bar te herkennen, waarin hij in het begin om werk vroeg.

Verder komen er een aantal scènes in voor waarin de beelden versneld werden. Denk aan het moment waarop de piano wordt bespeeld in de bar, of wanneer de hoteleigenaar die boeven opbelt. Beetje ridicuul.

Het grootste probleem is de zeer slechte belichting. Van sfeer is op die manier weinig te merken. Het korrelige beeld en het twijfelachtige camerawerk (soms aardig, soms stuntelig) stoorde me nog het minst. Ofwel was de set overspoeld door sterk zonlicht, ofwel kon je met moeite een gezicht ontwaren.

De vrijwillige acteurs doen hun best, de muziek valt goed mee (buiten de mariachi zelf :P) en boeven die rondrijden met een Batman logo op hun truck kunnen altijd op mijn sympathie rekenen. Tevens een erg verrassend einde.

Leuk om eens gezien te hebben. Je kunt hier duidelijk al zien dat Rodriguez met een groter budget zeker tot veel meer in staat is.

3,00

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 maart 2010, 22:35 uur
Hierbij sluit ik me volledig bij aan alleen geef ik hem een halfje minder.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 april 2010, 12:36 uur
Erg jammer had er meer van verwacht.
Maar zoals ik hier lees had hij een mager budget.
Dus voor dat geld leverd hij een aardig filmpje.
Acteren was niet heel goed.
Actie prima.

3 sterren

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 mei 2010, 23:54 uur
Hele zwakke actie-film.

De actie dat hierin zit vond ik niet echt bijzonder. Verhaal was wel leuk bedacht, maar het acteren 3x niks :N

Wat dat betreft vond ik deel 2 van Banderas stukken vermakelijker.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 juni 2010, 21:42 uur
Vermakelijke no-buget nonsens. Niet helemaal no-budget maar het goedkope straalt er wel vanaf. Het was dik te pruimen, maar duurde helaas iets te kort. Acteerwerk was niet baggerslecht ofzo, das altijd een pluspunt voor dit soort films.

Ik geef 3*

 

quote
1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 juli 2010, 14:39 uur
low budget en dat was duidelijk te zien. het hele gedoe kwam niet over zoals het moest. met moeite uitgekeken.
Heb ook desperado gekocht, hoop dat die beter is...

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 september 2010, 16:57 uur
En dat voor een budget van maar 7000 dollar.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 september 2010, 18:07 uur
Leuk om te zien hoe de grote man is begonnen met deze actiekomediefilm. Bij vlagen komt het allemaal erg goedkoop over, maar over het geheel zit de film wel goed in elkaar. Je kunt het een beetje vergelijken met Bad Taste, maar dan iets minder goor. Vond de slapstickgrappen soms tamelijk flauw, acteerwerk wisselvallig, maar verder goed te doen.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 september 2010, 18:22 uur
Snap eigenlijk niet waarom velen zo negatief zijn over deze film. Natuurlijk ziet hij er goedkoop uit, maar ja wat wil je ook met zo'n budget ? Maar ondanks dat levert Robert Rodriguez een zeer leuke onderhoudende debuut film af.

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 januari 2011, 22:47 uur
Rodriguez waagde de gok en overwon; opmerkelijk genoeg: 2.00 (1.80)
Het debuut van de piepjonge Robert Rodriguez oogt uitermate cheap, met effecten, ja ik kan er helaas niet omheen om weer de vergelijking te trekken; waar zelfs Bassie en Adriaan hun neus voor zouden ophalen. Of komt het juist doordat Rodriguez vroeger ook deze befaamde kinderserie heeft gezien? Je zou er haast aan gaan denken, als je de amateuristisch versnelde beelden, zwakke nasynchronisaties of ronduit verschrikkelijke geluidseffecten ziet en hoort. Natuurlijk had Rodriguez nauwelijks tot geen financiële middelen tot zijn beschikking, maar ook het camerawerk is erg mager, evenals dat de sfeer ver te zoeken is. Tal van slechte shots komen voorbij, met name de openingsscene is werkelijk dramatisch geschoten met enkele misplaatste close-ups. Ik zie helemaal niets in Rodriguez zoals hij zich hier profileert, maar toch zijn er nodige successen (en mislukkingen) geweest in zijn nog altijd prille carriere. Maar toeegegeven, de knullige uitwerking heeft ook zo zijn charme, wat tevens geldt voor het authentieke script, dat weliswaar enorm geforceerd in elkaar steekt, maar ergens toch wel iets heeft. Een beoordeling enigszins in de context van de omstandigheden, anders had ik hem nog verder naar beneden geschroefd.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 februari 2011, 16:08 uur
Laag gemiddelde voor zo'n film :o

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 maart 2011, 11:09 uur
Knappe film voor zulk klein budget. Al vind ik wel dat die schildpad een grotere rol verdiende.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 19 augustus 2011, 22:33 uur
Rekening houdend met het lage budget en het feit dat dit een debuut is, valt het best goed mee.

Het verhaal is weinig bijzonders. Rodriguez heeft niet veel fantasie maar weet het geheel boeiend te houden door er een hoog tempo in te steken met redelijk wat actie.

De acteerprestaties zijn niet geweldig, maar Carlos Gallardo doet het best goed. Zijn liefje is al wat minder en Moco ondermaats.

Fijne sfeer. Enkele goeie camerabeelden, enkele mindere.
Al bij al geslaagd debuut van Rodriguez.

3

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 augustus 2011, 21:33 uur
Prima film en zit behoorlijk knap in elkaar. Ook denk ik dat je de film niet mag benadelen om de dub. kijk gewoon de originele versie. de humor was niet helemaal mijn stijl. zoals die 3 vrouwen en de keyboard grap waren heel erg flauw en slecht uitgewerkt. Voor de rest niks meer dan lof over deze film want als je met zo´n laag budget zulk goed vermaak op het scherm kan toveren verdien je alle respect. Budget zegt echt niks over de kwaliteit van een film blijkt opnieuw

 

Spetie
(moderator)
avatar van Spetie
quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 september 2011, 10:11 uur
Leuke debuutfilm van Robert Rodriguez, vooral ook omdat hij maar een zeer klein budget tot zijn beschikking had.

Hoewel het geen superfilm is, is de film wel behoorlijk vermakelijk. Het verhaaltje stelt niet zoveel meer en is meer een soort van kapstok voor de actie. De film kent hier en daar zeker zijn mankementen, is niet super sfeervol, maar heeft op de een of andere manier toch wel een bepaalde charme over zich hangen. Carlos Gallardo acteert best goed, de rest van de cast is minder en sommige bijrolletjes zijn gewoon ronduit slecht.

Het tempo van de film is lekker hoog en door de vermakelijke actie en de zeer korte speelduur vliegt de tijd uiteindelijk voorbij. Wel knap trouwens ook dat je in deze film zijn typische spectaculaire stijl al terugzit. Desperado is een soort van remake van deze film en met meer budget bewijst Rodriguez daar ook veel meer te kunnen. Toch is El Mariachi ook verre van slecht.

3,0*

 

quote
1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 januari 2012, 20:24 uur
Hoe knap het ook is dat hij met een klein budget deze film heeft gemaakt, het was verre van leuk om naar te kijken. Vooral de belabberde acteerprestaties zijn daar debet aan. Wel leuke muziek en een op papier wel leuk verhaal, maar dan heb je t ook wel gehad.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 30 januari 2012, 21:07 uur
Eerste film voor breed publiek van de hand van Rodriguez, waarbij ik zeer benieuwd was naar de wijze waarop hij was omgesprongen met het beperkte budget (circa 7000 dollar). Een budget wat hij voor een deel bijeen heeft gesprokkeld door zichzelf als testpersoon aan de medische wetenschap uit te lenen, geloof ik!?
Het viel me niet tegen, maar topkwaliteit is het bij lange na ook niet. Het begint veelbelovend met een geinige scene. Het acteerwerk door de gehele film heen wisselt sterk in kwaliteit, maar over het geheel genomen is het ok. Gomez (Domino) heeft mooie ogen als liefje van El Mariachi. Het verhaal is leuk bedacht met een grappige twist en een passend slot.

Dit succes zorgde voor de opmars van Rodriguez en het beschikbaar komen van een veel grotere pot geld voor een nog beter vervolg/remake (Desperado).

3*

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 maart 2012, 17:30 uur
Het begin van de zeer interessante El Mariachi reeks.

Rodriguez doet het heel knap met een laag budget. Hij weet een boeiend verhaal neer te zetten die je er de gehele speelduur bij weet te houden. De acteerprestaties zijn erg wisselvallig, wat wil je ook als de helft van de cast geen professioneel acteur is. De actie scènes zijn erg inventief en knap gemaakt en de muziek is niet slecht.

Minpunten zijn echter dat de film vrij snel in herhaling valt en bovendien er op momenten behoorlijk crappy uitziet.
Al met al toch erg leuk.

3*

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 mei 2012, 14:32 uur
Ik had van deze reeks deel 2 & 3 eerst gezien. Ik zeg het niet vaak, maar in deze trilogie is het eerste deel verreweg het slechtste. Ik vond het heel erg tegenvallen.
2.5*