132.198 gebruikers | 82.955 films | 30.189 regisseurs | 3.421.491 berichten | 4.774.982 stemmen
 

2 ou 3 Choses Que Je Sais d'Elle (1967)

Alternatieve titels: Deux ou Trois Choses Que Je Sais d'Elle, Two or Three Things I Know about Her 

 

2 ou 3 Choses Que Je Sais d'Elle (1967)
33 stemmen | gemiddelde 2,96
mijn stem:
Frankrijk
Drama
95 minuten

geregisseerd door Jean-Luc Godard
met Joseph Gehrard, Marina Vlady en Anny Duperey

Terwijl de oorlog in Vietnam in volle gang is en de dreiging van een atoomoorlog tussen de Verenigde Staten en Rusland toeneemt, leiden de inwoners van Parijs een steeds emotielozer leven. Gezinnen met een beperkter inkomen worden bespot door de maatschappij, en prostitutie wordt een steeds meer geaccepteerde vorm van geld verdienen. Voor de problemen in Frankrijk en de rest van de wereld lijkt niemand oog te hebben.
 

 

gebruiker
bericht

 

kappeuter
(moderator)
avatar van kappeuter
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 april 2005, 10:23 uur
Verschijnt 21 april in Nederland op dvd (A-film).
Adviesprijs: € 19,99

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 17 april 2005, 19:04 uur
Wie van de politiek geladen video-essays houdt en ze niet saai vindt, is verplicht 2 ou 3 te zien. Speelfilm of een documentaire mag je in ieder geval niet verwachten.

***** / ***** ; voor de cinematografie (koffie scène, sigaret scène), originaliteit, en regie!

 

» Laagste prijs voor deze film op DVD

2 Ou 3 Choses Que Je Sais D'Elle (€ 23,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

2 Ou 3 Choses Que Je Sais D'Elle (€ 25,99)
gratis verzending

2 Ou 3 Choses Que Je Sais D'Elle (€ 26,99)
gratis verzending


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 april 2005, 20:23 uur
- How do you want it?
- I don’t know

- Italian-style?
- What’s that?

- You stand and I kneel, so you can see me ;)

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 18 juli 2005, 23:09 uur
Veel film is het uiteindelijk niet meer inderdaad.

Godard is wel een interessant regisseur. Heeft leuke ideeën, en doet wat met het "format" cinema. Met 2 ou 3 Choses Que Je Sais d'Elle gaat hij lijnrecht in tegen vele axiomas van de cinema, een beetje zoals Miike dat durft doen, maar vergeet hij het boeiend te maken. Daar zit duidelijk het verschil. Waar hij in Weekend nog de draak weet te steken, ontbreekt hier echt alle humor.

Het concept is goed, de basis van de uitwerking ook, maar het uiteindelijke resultaat is er niet naar. Mijn grootste probleem, dat het mij niks boeit wat Godard wil vertellen. Hij wendt z'n tegendraads gedrag aan om een hele hoop oneliners, stelligen en filosofische nonsenspraatjes te lanceren, maar dat zal mij worst wezen. Dan liever een Rabbits, waar de bestaande dialoog inhoudsloos is.

Het idee is leuk, de uitwerking in het begin ook nog, maar na een tijdje naar het oeverloos gezeik van de personages te luisteren wil ik toch wat meer of anders zien. Enkele mooie scenes en enkele leuke ideeën maken hier een 2* film van.

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 november 2005, 22:30 uur
Wat een lange zit was dit, terwijl het niet eens een lange film was. Eentje waarbij ik na vijf minuten al op de klok keek. Eindeloos geoever over weet-ik-veel wat. Kon hier werkelijk niks mee. Maatschappijkritisch oké, maar dit was gewoon een lange preek. Laat het dan doormiddel van sfeer, een verhaal zien. Laat beelden voor zich spreken, laat het verhaal zichzelf vertellen. Neem bijvoorbeeld AN, die zet zich ook af tegen de Vietnam oorlog, maar doet dit doormiddel van een sfeerschets, legt die niet letterlijk voor. Dat gevoel had ik bij deze film wel, waardoor het alleen maar een truc werd die totaal niet werkt :p Overigens wel enkele aardige scenes gezien en wat leuke shots.

Kortom, niet mijn ding, op naar A Bout De Souffle!

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 januari 2006, 4:21 uur
Fraaie film, dat mij wist te hypnotiseren binnen een reeks van dialectiek over filosofie, politiek en levensbeschouwende vraagstukken. Erg aardig is het subtiele spanningsveld tussen het eerder genoemde en prostituees die de hoofdrol vervullen. Interessante personages die verder niets loslaten en eigenlijk vooral in het luchtledige spreken. Op momenten deed de film me sterk dan ook sterk denken aan Waking Life, waar we ook voordurend toegesproken worden, al is de visuele invulling (natuurlijk) compleet anders. Achteraf weet ik nu niet precies wat ik eigenlijk gezien heb, maar boeiend en interessant was het zeker; een film die voorbij vloog.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 februari 2006, 17:00 uur
De film werd tegelijk opgenomen met Made in U.S.A.. De één schoot hij 's ochtends en de andere in de middag. Waarom? Gewoon om te kijken of hij het kon. Een weddenschap met zichzelf.

Oorspronkelijk was het de bedoeling dat het een soort remake zou worden van The Big Sleep, waarin de detective van Humphrey Bogart vervangen werd door de vrouwelijke prostituée Marina Vlady. Aan het eindresultaat is dit totaal niet af te zien. Voor het eerst in z'n carrière heeft een film totaal geen plot en de film kan dan ook als een keerpunt in z'n oeuvre gezien worden. Het frivole is verdwenen en de boze, politiek bewuste maniak heeft de overhand genomen.

Zo nonchalant als de titel is, zo is ook z'n opstelling tegenover de filmwetten. Hij staat er zo los van dat dit misschien zelfs nauwelijks een film genoemd kan worden. Video-essay is de beste omschrijving. Dit maakt het kijken ervan niet makkelijker. De filosofische en politieke statements, op fluistertoon uitgesproken, komen in vrij hoog tempo achter elkaar, zonder dat ze overduidelijk verband hebben met elkaar. De film is zo fragmentarisch als de poster. Dit zorgt er ook voor dat lang niet alles even boeiend is. De koffie-scene is wel fantastisch. Hier toont hij een mooi stukje zelfreflectie, terwijl de koffie op treffende wijze de cosmos benadert.

***½

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 juli 2008, 23:09 uur
Onderhond schreef:
. Hij wendt z'n tegendraads gedrag aan om een hele hoop oneliners, stelligen en filosofische nonsenspraatjes te lanceren, maar dat zal mij worst wezen.


Dit is juist waarom de film mij wel aansprak. Ik denk niet dat de ´filosofische nonsenspraatjes´ iets te maken hebben met enige vorm van tegendraadsheid; de politico-sociologische en post-industrialistische statements die hij maakt wellicht wel (die volledig in de tijdsgeest van de sixties passen), maar het existentialisme is legitiem. Hij haalt interessante vraagstukken aan van over een breed filosofisch spectrum; van Sartre's existentialisme tot Wittgenstein's linguistiek en semantiek tot Kant's idealisme, maar hij werkt niets uit. Dat is ook niet belangrijk, want het hele punt van de film draait om verwarring en vervreemding in de moderne maatschappij, gezien voornamelijk vanuit het concept van existentiele wanhoop (in lijn met de 20e eeuwse Franse filosofische school). Het is een rommelige film, en Godard weet niet wat ie wil en propt er teveel uiteenlopende concepten in. Maar het (naar mijn idee) beoogde effect wordt wel behaald; de film prikkelt de geest en brengt Godard's eigen 'confusion' voldoende over.
Kleurgebruik is ook erg mooi. 3,5*

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 januari 2009, 21:57 uur
Als Godard deze film in de ochtend maakte en 'Made in the USA' in de middag, moet hij een ochtendmens zijn- dit is mijn favoriete film uit deze periode, en 'USA' vind ik de minste :)
Maar eigenlijk is hij zo'n regisseur die maar één film maakt, in episoden (net als bv. Tarkovski) - wat weer heel wat anders is als iemand die altijd dezelfde film maakt.
Zoals in al zijn films is het geen gaaf,gesloten geheel, er zijn dingen waar je je wenkbrouwen bij ophaalt, elementen die erg tijdsgebonden zijn enz - maar dat doet wat mij betreft niet af aan de film, het hoort erbij. Voor mij is Godard (in ieder geval in deze periode) niet iemand die je vertelt hoe het allemaal in elkaar zit, maar iemand die vragen, ideeen en mogelijkheden aandraagt. En iemand die film lijkt te ademen.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 januari 2010, 0:57 uur
Van de week herzien. Wat is dit toch geniaal!

 

pippo il buffone
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 oktober 2010, 1:46 uur
Existentiele wanhoop?Kweenie.Kun je pak em beet Die Lage der Arbeitenden Klasse in England ook wel existentialistisch noemen,al komt er in deze film minstens 1 Heideggerparafrase voor.Erg Frans en gauchistisch is het natuurlijk wel,dwz vervelend,pedant en volkomen geretardeerd :).
Ter zake:die is naar ik meen de 1ste Godard waarin hij niet eens meer de schijn wekt een (anti)verhaal te vertellen,maar een fenomenologische analyse tracht te geven van het leven in de banlieus,die toen nog werden bevolkt door witte gezinnen,blijkbaar(vgl.de Bijlmer).Merkwaardig trouwens dat JLG de Maghrebijnenproblematiek hier afdoet in een scène van 5 seconden,niet bepaald scherpzinnig of profetisch.
Verbindend punt is de ietwat op Bar Refaeli lijkende (maar dan iets lelijker natuurlijk)Vlady,die op typisch Godardiaanse wijze de kijkertjes,en trouwens ook haar omgeving,toespreekt in pasklare citaten van Dichters en Wijsgeren.Dat dit al rap gaat vervelen,moge duidelijk zijn.De beruchte fluisterende voice-over van JLG helpt ook niet echt om de feeststemming te verhogen.Als slot krijgen we een gratuite kritiek op de consumptiemaatschappij,die onze vriend liever vervangen had zien worden door the killing fields.
Het motief van een huisvrouw die als hoer bijklust is gelijk aan dat van Buñuels BDJ,al weet ik niet precies wie er eerst was.Naar het schijnt stonden de kranten toendertijd vol van dat soort sensatieverhalen,zoals nu over tieners in kelderboxen.
Wat het filmische betreft:de nodige gekkigheid met montage en vervreemdende shots,alsmede typografie en geluid,die we nu wel kennen van JLG.Al geef ik toe dat dat koffieshotje stiekem geniaal is.

p.s.:niet deze film is een parodie op the big sleep,maar het daaropvolgende made in USA.