The Italian Job (2003)

2972 stemmen | gemiddelde 3,49

Verenigde Staten / Frankrijk / Verenigd Koninkrijk
Actie /
Misdaad111 minuten
geregisseerd door
F. Gary Graymet
Mark Wahlberg,
Edward Norton en
Charlize TheronEen groep dieven, geleid door de beroepscrimineel Charlie Croker, creëert de grootste verkeerschaos in de geschiedenis van Los Angeles. Dit geeft ze de tijd om een grote hoeveelheid goud te stelen. Ze ontsnappen in hun Mini Coopers, die klein genoeg zijn om het verkeer te omzeilen.
3,0
[permalink] geplaatst op 16 september 2011, 0:46 uurLekker ongecompliceerd en toch leuk.
2,5
[permalink] geplaatst op 22 september 2011, 12:10 uurGisteravond gekeken (21 september 2011)
Vond het meer een mannenfilm. Met al die trucks en achtervolgingen. De entourage in Venetie en de mini's maakten wel wat goed.
3,5
[permalink] geplaatst op 28 september 2011, 13:26 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenThe Italian Job is een heerlijke heistfilm die alle ingrediënten heeft voor een twee uur durend avontuur: een goed scenario met de nodige wendingen, een gevarieerd team, humor en actie. Vooral de achtervolgingen met de boten door Venetië en die met de Mini Coopers door de straten van Los Angeles zijn om van te smullen. De verschillende roofoperaties zitten ook goed in elkaar.
De film kan teren op een prima cast met Jason Statham, Mark Wahlberg, Edward Norton, Charlize Theron, Mos Def, Seth Green en Donald Sutherland, al heeft laatstgenoemde helaas maar een bescheiden rol.
Enkele ongeloofwaardigheden en een gebrek aan diepgang voorkomen dat deze film een echte topper is, maar de moeite waard is hij zeker.
3,5
[permalink] geplaatst op 13 november 2011, 15:55 uurNa herziening een stuk leuker...
3,5
[permalink] geplaatst op 6 december 2011, 15:30 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenVermakelijke misdaadfilm.
Het verhaal is vlot en luchtig. Enkele wendingen zorgen ervoor dat je geboeid blijft kijken. De personages lopen mekaar niet voor de voeten maar vullen mekaar goed aan.
De actie ziet er niet slecht uit, maar ik ben niet zo voor chaotische auto-achtervolgingen.
Het einde is wat dom. Edward Norton had gerust afgeknald kunnen worden, en waarom weer een romance erbij flikkeren terwijl er amper seksuele spanning is tussen desbetreffende personages?
Redelijk degelijke cast. Mark Wahlberg vind ik over het algemeen te zwak om een film te dragen, maar doordat hij niet al te nadrukkelijk aanwezig is, valt het allemaal wel mee. Bijrollen van Donald Sutherland, Jason Statham en de knappe Charlize Theron vallen goed mee. Edward Norton en Seth Green doen het een pak minder.
Goed tempo, de actie en de roven worden degelijk in beeld gebracht. De muziek wil net iets te hip zijn, of is gewoon mijn ding niet, kan ook.
3,5
4,5
[permalink] geplaatst op 28 december 2011, 20:51 uurAlweer een hele poos geleden dat 'k deze film had gezien en omdat we deze zomer in L.A. waren en er een heleboel zaken uit deze film daar werden opgenomen leek het wel eens leuk om hem nog eens te her bekijken en 'k moet zeggen, hij is me zeker niet tegengevallen.
Eerst en vooral was het een tof verhaal. Ook werd het vlot verfilmd, zodat het zeker geen saaie film was. Hij vloog voorbij.
Ook de cast was goed gekozen en speelde overtuigend. Voor de rest nog een toffe soundtrack.
Aangenaam verrast om deze nog eens gezien te hebben.
4,5
[permalink] geplaatst op 18 januari 2012, 14:59 uurvivje schreef:
Gisteravond gekeken (21 september 2011)
Vond het meer een mannenfilm. Met al die trucks en achtervolgingen. De entourage in Venetie en de mini's maakten wel wat goed.
Mannenfilm? Ik ben een meisje en vind deze film helemaal geweldig.
Maar dat zal dan eerder aan het soort meisje liggen wat je bent, als je Volle Maan hoger geeft als deze... dan zegt dat genoeg.
3,0
[permalink] geplaatst op 5 maart 2012, 23:16 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenGoede cast, maar slechts een redelijke film. The Italian Job heeft een aantal leuke troeven, maar is behalve daar niet indrukwekkend. De eerste kraak vond ik tof gedaan. Venetië is daarvoor natuurlijk een prachtig decor. Zeker wat betreft de achtervolging door de grachten. Hoe de kluis door de vloeren zakte, zag er gaaf uit. Het is echter wel jammer dat de film nooit spannend wordt. De humor is ook ver te zoeken. Doe mij dan maar Ocean’s Eleven dat behalve tenminste ook een goed plot heeft. Eerlijk gezegd vond ik het moment waarin Edward Norton de hoofdrolspelers ontmaskerdenogal een anticlimax. Er gebeurde verder gewoon weinig verrassende dingen. Bovendien is er weer zo’n verplichte nerd dat moeiteloos alle systemen hackt… gaaap!
The Italian Job bevat een reeks acteurs die stuk voor stuk prima prestaties op hun naam hebben staan. Mark Wahlberg vond ik, evenals Edward Norton, vrij kleurloos in dit werkje. Statham heb ik ook regelmatig beter gezien. Al met al vond ik de bijfiguren, als Skinny Pete en de Oekraïners eigenlijk leuker. Jammer dat The Italian Job op de belangrijkste punten teleurstelt. Het mist toch echt de humor en het (actie)spektakel. Toch is het geen vervelende film.
2,0
[permalink] geplaatst op 6 maart 2012, 10:58 uurze hadden natuurlijk nooit een re-make moeten maken van deze Britse klassieker met Michael Caine. Een tegenvaller.
3,5
[permalink] geplaatst op 19 maart 2012, 10:21 uurLeuke misdaadfilm, die op sommige momenten erg aan Ocean’s Eleven doet denken.
Vooral qua sfeer en verhaal hebben de beide films overeenkomsten. The Italian Job is iets minder, maar doet er op zich niet heel veel voor onder. Het is zo’n typisch voorbeeld van een film, waarvan de afloop misschien niet moeilijk te raden is, maar waarvan de weg er naar toe erg leuk is en veel vermaak biedt.
De cast doet het naar behoren. Norton, Wahlberg, Statham, Theron, Green en Sutherland vormen samen een aardig team. De actie en dan met name de achtervolgingsscènes zijn erg goed, waarvan goed gebruik wordt gemaakt van de mooie locaties, zoals bijvoorbeeld Venetië, waar de eerste helft van de film zich afspeelt. Verder is het ook duidelijk een film waar de fun vanaf spat. Daarmee blijkt ook, dat een verhaal of film niet altijd heel ingewikkeld hoeft te zijn om leuk te zijn.
The Italian Job is hier een prima voorbeeld van.
3,5*
2,5
[permalink] geplaatst op 10 april 2012, 22:40 uurOh ja, de Mighty Mini's. Leuke wagentjes. Verder was er kennelijk niet zoveel blijven hangen en dat zal ook nu wel weer het geval zijn. Probleem is vooral het grotendeels mislukte middendeel waar je enigszins geforceerd een verhaaltje en wat zwakke humor door je strot krijgt geduwd. Stella en haar geschiedenis leveren bijna pijnlijke (in de zin van slecht) scènes op tussen Theron en Wahlberg. Als Norton erbij betrokken wordt, wordt het er ook niet echt beter op.
Pogingen tot grapjes zijn verre van leuk. Hoe Charlie zijn team voorstelt had nog wel wat kunnen zijn, maar iets als het geleuter van met name Seth Green of de reactie op Skinny Pete, nee, dank je. Een stevig actiemomentje had daar niet misstaan, nu zakt het toch wat weg met al dat gesleutel aan een plot e.d. Zonde, want het jakkerende einde met de behendige autootjes is best aardig en ook het begin in Venetië gevolgd door de sneeuwplaatjes is goed te doen.
5,0
[permalink] geplaatst op 27 april 2012, 13:27 uurKelsey16 schreef:vivje schreef:
(quote)
Mannenfilm? Ik ben een meisje en vind deze film helemaal geweldig.
Maar dat zal dan eerder aan het soort meisje liggen wat je bent, als je Volle Maan hoger geeft als deze... dan zegt dat genoeg.
Ook ik ben een meisje en vind deze film helemaal top.
De cast met Mark, Mos, Jason en de anderen is natuurlijk perfect.
Spectaculaire roof, mooie akties en achtervolgingen en ook nog leuke komische momenten.
3,0
[permalink] geplaatst op 28 april 2012, 16:42 uurHet aantal actieminuten had wel wat hoger gemogen. Amusant blijft het wel, maar de film is als actiefilm toch aan de lichte kant. De gebruikte humor werkt bij mij niet zo en het ontbreekt een beetje aan grimmigheid.
3,5
[permalink] geplaatst op 29 april 2012, 14:24 uurLeuke en onderhoudende film waarvan ik inmiddels alle details weer was vergeten (hetgeen natuurlijk ook wel wat zegt) en die ik na een paar jaar dus met veel plezier nog een tweede keer heb bekeken. De potige acteur die automonteur Wrench speelde kwam me bekend voor; twee jaar later zou hij in Saw II pas een èchte engerd spelen.
2,5
[permalink] geplaatst op 24 mei 2012, 11:35 uur.........net niet. Heb het origineel met Michael Caine nooit gezien en kan daarmee dus niet vergelijken. Wel met de andere, soortgelijke film in dit genre: Ocean's eleven. En dan legt the Italian job het sterk af.
cast met grote namen die hun werk in andere films echter met meer overtuiging en flair lijken af te leveren.
Het verhaal op zich is prima, maar doordat het nooit grappig en nooit spannend wordt, is het een beetje doorsudderen.