134.914 gebruikers | 85.737 films | 31.053 regisseurs | 3.508.897 berichten | 4.931.530 stemmen
 

Power of the Press (1943)

 

 

Power of the Press (1943)
1 stem | gemiddelde 3,00
mijn stem:
Verenigde Staten
Drama
64 minuten

geregisseerd door Lew Landers
met Guy Kibbee, Lee Tracy en Gloria Dickson

John Cleveland Carter is de uitgever van een voormalige grote krant in New York die te laat ontdekt dat zijn redacteur Howard Rankin zijn krant ondermijnt door er een roddelkrant van te maken. Maar nog voordat hij actie kan ondernemen tegen Rankin wordt Carter neergeschoten door een handlanger van Rankin. Voordat hij sterft kan Carter nog net zijn meerderheidsbelang in de uitgeverij aan zijn grootste criticus, de lokale journalist Ulysses Bradford, overdragen. Bradford wordt door Carters assistent Edwina Stephens overgehaald om te proberen de controle over krant over te nemen van de sluwe Rankin. Ondertussen probeert Rankin een voormalige medewerker van de krant de schuld van de moord op Carter in de schoenen te schuiven.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 oktober 2010, 0:59 uur
Samuel Fuller is de schrijver van het verhaal over krantenmensen in deze film. Samen met een co-writer is er een filmscenario van gemaakt. De krantenwereld kende Fuller van binnenuit. Op 12-jarig leeftijd was hij begonnen als boodschappenjongen voor een krantenredactie. Op zijn 17de werd hij misdaadverslaggever voor een New Yorkse krant. Later ging hij daarnaast ook pulpverhalen en filmscenario's schrijven.

"Power of the Press" is één van de zeven films uit de "The Samuel Fuller Collection". Het is niet echt een topfilm, maar toch wel aardig om te zien. Het verhaal draait om de persvrijheid in de VS tijdens de 2de wereldoorlog. Door een hoofdredacteur met een geheime (politieke) agenda is die vrijheid onder druk komen te staan.

In plaats van eerlijke informatie te verstrekken gaat de voorkeur van deze redacteur uit naar het verspreiden van valse roddels om de publieke opinie te manipuleren en betere verkoopcijfers te krijgen. Toen de oorspronkelijke kranteneigenaar zich ging realiseren wat voor artikelen zijn krant steeds meer ging publiceren en dat wilde terugdraaien, werd hij vermoord. Zijn doortastende secretaresse, aardige rol van Gloria Dickson, probeert na de moord samen met een goedmoedige en gewetensvolle journalist de krant weer op het oude, democratische spoor terug te krijgen.

Tijdens het draaien van de film in 1943 nam Fuller als militair overigens deel aan gevechten tegen de Duitsers in Europa en Noord Afrika. Een ervaring die hij later zou gebruiken in zijn film " The Big Red One (1980)".