Mutiny on the Bounty (1962)

131 stemmen | gemiddelde 3,36

Verenigde Staten
Avontuur178 minuten
geregisseerd door
Lewis Milestonemet
Marlon Brando,
Richard Harris en
Trevor HowardDe Bounty verlaat Portsmouth in 1787. Zijn bestemming is om te varen naar Tahiti. Kapitein Bligh is bereid alles te doen om daar zo snel mogelijk te komen en wil daarom een strikte discipline. Wanneer ze arriveren in Tahiti, is het voor de bemanning een waar paradijs. Op de terugweg naar Engeland wordt Fletcher Christian de leider van een groep die zich aan muiterij schuldig wil gaan maken.
[permalink] geplaatst op 23 augustus 2002, 16:55 uurAaaargh, nummertje drie al op de site.
Heb wel eens een film over The Bounty gezien, maar heb geen idee meer welke.

[permalink] geplaatst op 23 augustus 2002, 17:36 uurIk zag gisteren de versie uit '35, maar ben ook wel benieuwd naar deze. Is-t-ie in kleur? Is er iemand van de aanwezigen die ze beiden heeft gezien?
[permalink] geplaatst op 24 augustus 2002, 13:50 uurDeze versie staat in ieder geval te boek als de slechtste en is dan ook echt niet te pruimen. De versie met Mel Gibson (The Bounty) is een absolute aanrader.
[permalink] geplaatst op 24 augustus 2002, 13:55 uurdeze schijnt idd de slechtste te zijn.persoonlijk vind ik ook die met mel gibson erg goed.die uit 1935 vind ik iets minder.
[permalink] geplaatst op 18 oktober 2003, 13:26 uurUiterst interessante film met geweldige acteerprestaties van de knappe Marlon Brando en de lelijke Trevor Howard. Verder is de montage erg goed en de cinematografie is fantastisch.
Jammer dat het middenstuk (dat zich afspeelt in Tahiti) een beetje oppervlakkig is. Met een beetje gedans en mooie vrouwen houd je de aandacht van je kijker niet vast. Maar over het algemeen is het naar mijn mening zeker een geslaagde film.
[permalink] geplaatst op 1 november 2004, 12:59 uurDeze avonturenfilm werd genomineerd voor vier Oscars, waaronder voor de fotografie en de muziek, maar Brando’s hoofdrol werd veelal als mislukt beschouwd: zijn Britse accent overtuigde niet en nergens zou hij zijn voorganger Clark Gable evenaren.
Bron: Cinema.nl
5,0
[permalink] geplaatst op 20 juni 2006, 12:40 uurEen van mijn lievelingsfilms met goede acteurs een goed verhaal en op mooie lokaties gefilmd.
Deze moet je wel in de bioscoop gezien hebben om er een goed oordeel over te kunnen hebben en niet van de tv (pan&scan). Ik denk dat zowat alle beoordelingen gebaseerd zijn op het zien van de film op de tv (video) (op dvd nog niet uitgebracht), en dat moet wel want de film is al 25 jaar niet meer in de bioscoop te zien.
5*
[permalink] geplaatst op 25 oktober 2006, 17:37 uurvanaf 6 december verkrijgbaar
3,5
[permalink] geplaatst op 7 november 2006, 6:59 uurDe R-1 is al verkrijgbaar;
de screenshots zien er al prima uit.
De DVD-extra's:
*
Alternate prologue and epilogue sequences not seen theatrically
• Four vintage featurettes: Story of the HMS Bounty, Voyage of the Bounty to St. Petersburg, Tour of the Bounty, 1964 World's Fair promo
• New featurette: After the Cameras Stopped Rolling: The Journey of the Bounty
• Marlon Brando trailer gallery
3,0
[permalink] geplaatst op 24 mei 2007, 21:21 uurDeze Brando-film vind ik één van zijn zwakste. En dat is ajmmer, want ik ben dol op het lekkere rauwe type dat hij speelde/was. Deze remake trekt echt op niks.
3,5
[permalink] geplaatst op 2 december 2007, 2:12 uurDiesel schreef:
Uiterst interessante film met geweldige acteerprestaties van de knappe Marlon Brando en de lelijke Trevor Howard. Verder is de montage erg goed en de cinematografie is fantastisch.
Jammer dat het middenstuk (dat zich afspeelt in Tahiti) een beetje oppervlakkig is. Met een beetje gedans en mooie vrouwen houd je de aandacht van je kijker niet vast. Maar over het algemeen is het naar mijn mening zeker een geslaagde film.
Helemaal mee eens. K zou niet weten waarom Brando's rol niet goed zou zijn, ik vond hem uitstekend, hij voelde zich goed in zijn rol
[permalink] geplaatst op 2 december 2007, 4:11 uur
5,0
[permalink] geplaatst op 26 december 2007, 3:46 uurIk alle drie de versies gezien. Ik vond deze de beste, al komt deze op vele plekken als slechtste uit de bus.
Ik heb het idee dat vooral de schrijvende pers elke kans aanpakte om Brando af te kunnen zeiken, het schijnt ook te zijn dat deze productie ruim over zijn budget ging omdat Brando er zo nu en dan een potje van maakte. Dat zie ik in zijn portrettering van Fletcher Christian echter niet terug. Hij zet een heerlijke zwierige gentleman neer, met een mate van arrogantie zoals alleen hij dat kan. Een heerlijk contrast met de stijve Trevor Howard, de man van de zee. De twee karakters botsen vanaf het begin af aan al en de sneertjes die Brando subtiel uitdeelt aan Howard zijn een genot om naar te kijken.
Deze versie is ook op locatie op Tahiti gefilmd en daarmee een sprong voorwaarts ten opzichte van de versie met Clark Gable en Charles Laughton. Het tecnicolor beeld maakt er een sprookjesachtige sfeer van.
Wat critici nog meer kunnen opwerpen is dat deze versie een loopje neemt met het boek, wat ook zo is. Adelborst Roger Byam ontbreekt bijvoorbeeld totaal in deze verfilming en het verhaal wordt verteld vanuit het perspectief van William Brown, die in het boek amper een rol speelde.
Ik benader de film echter als een op zichzelf staande entiteit. Bovendien ben ik van mening dat mensen die Brando afbranden en ondertussen Mel Gibson prijzen voor zijn rol van Fletcher Christian zich maar eens goed achter de oren moeten krabben...
Ik heb niets tegen Mel Gibson (hoewel, zijn laatste producties...), maar ik vind hem totaal ongepast in de rol van Fletcher Christian..
Ondanks de goede rol van Anthony Hopkins deed de film in zijn totaliteit mij zeer weinig. Hetzelfde geldt voor de eerste versie met Clark Gable, hoewel ik deze wel beter vond dan die uit '84. Deze was het meest trouw gebleven aan het boek.
Over het algemeen genomen vond ik juist de subtiele manier van Brando, de humor die er soms mee gepaard ging, en de uitstekende sfeer van deze film hier ruimschoots de doorslag geven.
Natuurlijk heeft iedereen zijn eigen smaak, maar als ik zin heb in een avondje Bounty zal ik toch elke keer als eerste deze versie uit de kast trekken...
*****
3,5
[permalink] geplaatst op 14 maart 2008, 4:06 uurMooi geschreven
4,0
[permalink] geplaatst op 8 juni 2008, 8:54 uurIk heb kort na elkaar het origineel uit '35 en deze versie gezien. Deze laatste is mij echt een stuk beter bevallen. De mindere reputatie is wat mij betreft dan ook onterecht.
Bounty '62 is ten eerste een geweldig spektakel met werkelijk schitterend camerawerk en prachtige sets en settings. Niet alleen de scenes op zee met het schip in volle vaart, maar vooral ook de scenes op Tahiti zijn een lust voor het oog.
De film vertelt het verhaal met vaart en veel spanning en verveelt werkelijk geen seconde. Dit in tegenstelling tot de '35 versie die veel statischer en soms gewoon bijna saai is. De verhaalstructuur en de plotontwikkeling zijn een stuk beter verzorgd in deze versie.
Trevor Howard zet een uitstekende Bligh neer. Niet zo sadistisch als Laughton in '35, maar met een iets menselijker gezicht, waardoor je zeker tegen het eind toch iets meer gevoel bij het karakter krijgt.
De bijrollen worden prima ingevuld, ondermeer door een bloedmooie Tarita in de rol van Maimiti. Een sterke prestatie wordt ook geleverd door een nog jonge Richard Harris als aanvoerder van de matrozen.
En dan Marlon Brando. Ik ben geen enorme fan van de acteur Brando, die wat mij betreft een paar fantastische dingen heeft gedaan maar over de hele linie een op zijn best redelijk oeuvre heeft nagelaten.
In de eerste scenes riep hij bij mij enorme weerstand op, niet alleen vanwege zijn karakter maar vooral vanwege zijn kansloze poging om met een idioot engels accent een Britse aristocraat neer te zetten. Maar na korte tijd had hij me toch te pakken. Met een enorme uitstraling en charisma zet hij de film binnen de kortste tijd helemaal naar zijn hand. Hij wordt nooit echt Fletcher Christian maar trekt de rol op een dusdanige manier naar zich toe dat dat eigenlijk niet uitmaakt. Ik kan me goed voorstellen dat zijn spel in deze film voor veel mensen een reden is om bij deze film af te haken, maar ik vond het fascinerend om te zien.
3,0
[permalink] geplaatst op 22 augustus 2008, 21:35 uurAvonturen- en spektakelfilm.
Enkele toestanden en scènes zijn met een korreltje zout te nemen, vind ik. Andere zijn dan weer uitstekend.
Al bij al een bezienswaardige werk.
3,0
[permalink] geplaatst op 19 december 2008, 18:32 uurMooie avonturen film (met veel mooie beelden) met een prima spelende Marlon Brando.
Ze draaien hem regelmatig op TCM.
3,5
[permalink] geplaatst op 19 december 2008, 19:40 uurTheunissen schreef:
Mooie avonturen film (met veel mooie beelden) met een prima spelende Marlon Brando.
Ze draaien hem regelmatig op TCM.
Zoals in deze vooravond op TCM-UK.
3,0
[permalink] geplaatst op 11 januari 2009, 0:18 uurVandaag voor het eerst meer dan wat fragmenten gezien van deze klassieker.
En ik vond hem beter dan ik verwacht had,na de vele negatieve kritieken die ik erover las.
Ik ben beslist geen Brando fan, maar hij doet het niet onverdienstelijk, afgezien van zijn Engelse nep-accent dan.
Richard Harris is uitstekend, evenals Trevor Howard.
Ook andere rollen zijn goed bezet.
Het meest boeiden mij de scene's aan boord van de Bounty vooral die bij zwaar weer)
Des te meer omdat ikzelf ooit,lang geleden, aan boord van dit schip ben geweest, in St. Petersburg, Florida, waar het voor anker lag.
Ongelooflijk hoe krap de ruimte voor de bemanningsleden aan boord van dat schip zijn.
Je zou er zowaar claustrofobie van krijgen.
Al met al een kleurrijke avonturenfilm, die misschien niet overal even boeiend is, maar wel schitterende opnamen laat zien en behoorlijke acteer prestaties.
3,5
[permalink] geplaatst op 18 december 2009, 0:23 uurMeeslepende avonturenfilm, al is deze toch niet kwalitief heel sterk. De film komt zelfs wat verouderd over en is niet altijd mooi om te zien. Bovendien hebben de personages te weinig karakter om echt te kunnen boeien. Maar de spanning is er wel, al zal dat vooral door het boek komen. Brando is zoals altijd op het randje, al wordt hij wel beter naar het einde toe. Een leuke film om eens te zien met het nodige avontuur. En soms moet dat niet meer zijn.
2,5
[permalink] geplaatst op 19 februari 2010, 0:11 uuroud, maar moet je eens gezien hebben
4,0
[permalink] geplaatst op 12 april 2010, 10:38 uurWouter schreef:
Deze versie staat in ieder geval te boek als de slechtste en is dan ook echt niet te pruimen. De versie met Mel Gibson (The Bounty) is een absolute aanrader.
Hier begrijp ik niets van, maar het zal weleen kwestie van smaak zijn. Deze versie vond ik juist ijzersterk, met een geweldige rol van Trevor Howard als captain Bligh. Het kijken dus zeer zeker waard, 4 sterren van mij.
4,5
[permalink] geplaatst op 8 augustus 2011, 21:05 uurHier begrijp ik niets van, maar het zal weleen kwestie van smaak zijn. Deze versie vond ik juist ijzersterk, met een geweldige rol van Trevor Howard als captain Bligh. Het kijken dus zeer zeker waard, 4 sterren van mij.
Ik ook

Vond deze verfilming echt geweldig!!!
Marlon Brando is ook zo goed in deze film!
Vond deze aanzienlijk beter dan de anderen. . .
4,5
[permalink] geplaatst op 6 oktober 2011, 11:21 uurFilm is geweldig, marlo Brando in een van betere rollen
Een reeële kijk hoe het echt toeging in de zeevaart, ik zou ook in opstand komen met zo'n streng regime en slecht eten.
4,0
[permalink] geplaatst op 28 december 2011, 23:16 uurPrachtige film, op originele locaties gefilmd. Moest wel wennen aan Brando met een Engels accent. Het schip The Bounty is speciaal door MGM gebouwd met de originele bouwtekeningen als voorbeeld. Erg indrukwekkend!
Captain Bligh stal voor mij de show.