134.896 gebruikers | 85.698 films | 31.044 regisseurs | 3.508.230 berichten | 4.930.195 stemmen
 
locatie: Films » Julius Caesar (1953) » Info

Julius Caesar (1953)

 

 

Julius Caesar (1953)
55 stemmen | gemiddelde 3,09
mijn stem:
Verenigde Staten
Drama
120 minuten

geregisseerd door Joseph L. Mankiewicz
met Marlon Brando, James Mason en John Gielgud

Na een zoveelste overwinning keert Julius Caesar triomfantelijk terug naar Rome en laat zich uitroepen tot dictator voor het leven. Niet alle vooraanstaande Romeinen zijn echter opgezet met Caesars snel toenemende macht. Zelfs zijn vertrouweling Brutus laat zich meeslepen door de verdachtmakingen van de jaloerse Cassius en beraamt mee een complot tegen Caesar. Om te verhinderen dat Julius zichzelf aan het hoofd plaatst van een monarchie wordt Caesar vermoord. Het Romeinse volk juicht de moordenaars aanvankelijk toe, maar Caesars beschermeling Marcus Antonius tracht hen met een emotionele toespraak op andere gedachten te brengen...

 

 

gebruiker
bericht

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 augustus 2002, 22:59 uur
De topacteurs zijn de attractie. Verder is het allemaal soberheid wat de klok slaat. Als iemand roept 'laat de cohorten oprukken' zie je vijf man van achter een bosje tevoorschijn komen. Bij wijze van spreken.

Het gaat om Brando en die anderen. En om Shakespeare natuurlijk.

 

neo
(moderator)
quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 oktober 2002, 15:26 uur
De topacteurs zijn de attractie. Verder is het allemaal soberheid wat de klok slaat. Als iemand roept 'laat de cohorten oprukken' zie je vijf man van achter een bosje tevoorschijn komen. Bij wijze van spreken.


mee eens, ik irriteerde me vooral bij de grote toespraak van brando dat het hele volk precies naar hem luisterde. desondanks de de geweldige cast (wel een beetje overacting) toch nog wel een aardige film.

 

» Laagste prijs voor deze film op DVD

Julius Caesar (€ 4,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

Julius Caesar (€ 4,99)
gratis verzending

Julius Caesar (€ 5,99)
exclusief € 0,99 verzendkosten


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 april 2004, 20:11 uur
er is vandaag ook de 2002 versie op tv met oa. Christopher Walken ,maar die staat niet in jullie lijst...

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 juli 2004, 17:49 uur
Brando is fantastisch, maar er is helaas weinig van hem te zien.
James Mason is de echte ster.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 september 2006, 15:11 uur
O pardon me, thou bleeding piece of earth. That I am meek and gentle with these butchers.

Marlon Brando komt inderdaad weinig in beeld, maar als hij ten tonele verschijnt, dan maakt hij ongelofelijk veel indruk. Zijn rede voor het plebs was een sterk staaltje acteren, mede uiteraard door de woorden van heer Shakespeare. James Mason is een sterke tweede en maakt op zijn beurt indruk als senator Brutus.

Het is echter de magistrale zwart-wit enscenering van Mankiewicz die het trage tempo van de film moet compenseren. De combinatie van de indrukwekkende decors en theatraal opgestelde 'dramatis personae' wordt daarbij mooi uitvergroot. Dat moet geleden zijn van Cat On a Hot Tin Roof, niet toevallig een theateradaptatie, dat ik zo heb genoten van de opstelling van de personages.
Wanneer het verhaal zich verplaatst buiten de muren van Rome blijft de knappe enscenering aanwezig, maar kan het decor minder overtuigen.

3.5*

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 mei 2007, 17:19 uur
Een van Brando's beste vertolkingen. Favo-quote:"I didn't came to praise Caesar, I came to bury him."
Meesterlijke verfilming van Shakespeare's toneelstuk.

 

quote
0,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 17 februari 2008, 13:38 uur
Wat mij betreft volledig verpest door de aanwezigheid van Marlon Brando (altijd met nepaccenten). Hij heeft bij mij geen enkel crediet.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 mei 2008, 18:55 uur
Je kunt deze film niet leuk vinden, maar je kunt hem geen halve ster geven. Je probeert de film gewoon om laag te halen.

 

quote
0,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 mei 2008, 10:16 uur
benjiq schreef:
Je kunt deze film niet leuk vinden, maar je kunt hem geen halve ster geven. Je probeert de film gewoon om laag te halen.
Zoals je ziet: niet alleen KAN ik het, maar DEED ik het ook. En als ik daarin de enige ben: "So let it be with Caesar". De gemiddelde score van een film verhogen of verlagen door mijn stem is nooit mijn uitgangspunt, wel mijn waardering van die film. Wanneer daarin "acteurs" (je weet, neem ik aan, wat het betekent iets tussen aanhalingstekens te zetten?) als Marlon Brando een rol moeten vertolken in Shakespeare ga ik zowat over mijn nek ("I come to bury ..."). Laat dat alsjeblieft aan Britten over (James Mason en John Gielgud). Wat betreft de Britten hoort Laurence Olivier echter bij mij tot de uitzonderingen in negatieve zin.

 

quote
0,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 mei 2008, 10:29 uur
Theatertje schreef:
Favo-quote:"I didn't came to praise Caesar, I came to bury him."
De correcte tekst (Act 3, scene 2) is:
Friends, Romans, countrymen, lend me your ears;
I come to bury Caesar, not to praise him.
The evil that men do lives after them;
The good is oft interred with their bones;
So let it be with Caesar.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 juni 2008, 1:38 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Brando is een geweldige Marcus Antonius. De scène waar hij een rede houdt voor het volk na de moord op Caesar is het beste stukje uit de film. Jammer dat Brando zo weinig screentijd krijgt, het zou interessanter geweest zijn als het verhaal zich meer zou focusen op zijn personage. (Na het zien van deze film ben ik me gaan afvragen wanneer iemand het idee krijgt om een film te maken over één van de sterkste speeches ooit geschreven: Cicero's briljante Pro Milone. ''Pro Milone'' lijkt me een geweldige titel voor een film, met Forman op de regiestoel en Crowe als Cicero.)

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 augustus 2010, 11:31 uur
Oei, hoofdstuk zoveel in de eeuwigdurende saga: 'Kos kiest de verkeerde film uit'. ;( .

Na een nogal druk weekendje en met een matige fysieke gesteldheid dacht ik: Kom, laat ik even zwelgen in zo'n lekker ouderwetse Romeinse spektakelfilm.

Mijn stemming werd er dus niet bepaald positiever op toen ik al snel ontdekte dat het zowaar een verfilming van Shakespeares Julius Caesar was en ik al snel doodgegooid werd met gortdroge, toneelmatige oudEngelse monologen. :| .

Toegegeven; na een tijdje getwijfeld te hebben hem af te zetten, maar toch ben blijven kijken, bleek dat de film uiteraard wel zo zijn kwaliteiten had, al is het nog steeds bepaald niet waar ik op zit te wachten.

Zo kent de film enkele ronduit geniale scenes met de lang uitgesponnen toespraken aan het volk van achtereenvolgens Brutus en Marcus Antonius. Cast is ook ongekend sterk, hoewel Brando er wat onbeholpen bij loopt.
Ik mag de man dolgraag, maar in een Shakespeare film tussen figuren als James Mason en John Gielgud... Nee, niet zo'n jofele keuze.

Al met al waarschijnlijk een prima film als je houdt van dit sort of thing. Ik zal hem nog wel eens herzien in een betere stemming.

P.s. En mijn liefde voor Greer Garson bloeide weer hevig op.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 augustus 2010, 11:37 uur
kos schreef:
P.s. En mijn liefde voor Greer Garson bloeide weer hevig op.

Dat mag je eens uitleggen. Ik vind Greer Garson van de oude Hollywood sterren zo'n beetje de meest onaangename. Ze heeft voor mij de uitstraling van een kartonnen doos.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 augustus 2010, 11:40 uur
Kan er niks aan doen. Sinds geniale rol in Mrs. Miniver heb ik een groot zwak voor haar.