• 15.956 nieuwsartikelen
  • 178.934 films
  • 12.263 series
  • 34.064 seizoenen
  • 649.050 acteurs
  • 199.239 gebruikers
  • 9.387.462 stemmen
Avatar
 
banner banner

Iklimler (2006)

Drama | 101 minuten
3,36 143 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 101 minuten

Alternatieve titels: Climates / Iklimler

Oorsprong: Turkije / Frankrijk

Geregisseerd door: Nuri Bilge Ceylan

Met onder meer: Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan en Nazan Kesal

IMDb beoordeling: 7,1 (15.108)

Gesproken taal: Turks

Releasedatum: 20 september 2007

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Iklimler

Tijdens hun zomervakantie aan de Turkse kust verbreekt universitair docent Isa zijn relatie met art director Bahar. Een druilerige herfst volgt waarin Isa zijn eenzaamheid afwisselt met bezoeken aan Serap, een ex-vriendin. Zij vertelt hem dat Bahar in Oost-Turkije aan een televisieserie werkt. Hij wil naar haar toe en reist af naar de verre winterse contreien.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Anatolia

Anatolia

  • 2666 berichten
  • 1511 stemmen

Nou, hier is die dan. Ceylans nieuwste film, flink gesubsidieerd door Eurimages en geselecteerd voor Cannes. Een voor mij niet bepaald interessant onderwerp (erg vage plotomschrijving, ik weet het) en ook de trailer weet me nog niet bepaald te overtuigen. Voorlopig komt het me erg pretentieus over allemaal, maar er naar uitkijken doe ik natuurlijk wel. Ceylan heeft immers al flink wat krediet opgebouwd.


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Yup, ik kijk er ook naar uit.


avatar van Anatolia

Anatolia

  • 2666 berichten
  • 1511 stemmen

Iklimler is een even eenvoudige als diepgravende karakterstudie. De digitale fotografie is schitterend en de film zit vol subtiele grapjes. Wie Uzak en Clouds of May waardeerde, komt opnieuw ruimschoots aan zijn trekken, maar de film zal weinig nieuwe Ceylan-fans opleveren. Helaas.

Verder: Diepgravende karakterstudies in Cannes



avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Wat is 't weer akelig stil rond deze film.


avatar van Anatolia

Anatolia

  • 2666 berichten
  • 1511 stemmen

Ha, goed dat je het zegt

Antwoord van Contact Film:

Helaas hebben wij nog geen exacte datum vastgesteld voor de release van IKLIMLER.

Wij hopen de film in maart of april uit te brengen maar dit alles is onder voorbehoud.

In Turkije en volgens mij ook de VS draait de film al een tijdje.

Overigens won het in Cannes de Fipresci-prijs.


avatar van Anatolia

Anatolia

  • 2666 berichten
  • 1511 stemmen

Visueel gezien is deze film duidelijk Uzak-upgraded. Ceylan weet werkelijk alles uit de HDcam te halen en in combinatie met zijn indrukwekkende fotografietalent, resulteert dit dikwijls in een ongekende lust voor het oog. Mede dankzij het uitstekende cameragebruik, weten vooral de scènes op het zwoele strand en in het prachtige sneeuwlandschap van Ağrı (Agri, voor mensen zonder de juiste codering) letterlijk en figuurlijk tot je door te dringen.

Maar helaas lukt het Ceylan deze pracht niet de totale film vol te houden. Waar ik bij Uzak nog te spreken was over het aangename verhaal, moet ik hier opmerken dat Ceylans minimalisme me deze keer niet geheel weet te bekoren, wat waarschijnlijk vooral te wijten is aan mijn desinteresse voor andermans relatieproblemen waar het in deze film uiteindelijk toch allemaal om draait.

3,5*

Alternatieve poster (mooier, toch?)

Foto's

Trailer

P.S. Wachten op een bioscooprelease wilde ik niet meer, dus schafte ik een aantal maanden geleden de dvd aan in Istanbul. Potentieel kandidaat voor de Pakketservice.


avatar van Yak

Yak

  • 4950 berichten
  • 829 stemmen

De volle mep (*****) in de VPRO-gids van deze week.


avatar van Olaf K.

Olaf K.

  • 1132 berichten
  • 513 stemmen

Ik vond dit de beste film die ik nochtans van Ceylan zag, beter dan Uzak ook. Sterke studie, die me op één of andere manier heel Frans aandeed. Un coeur en hiver, dat soort films. Zo wordt het gaandeweg toch weer een mooi filmjaar hoor.


avatar van YuLaw16

YuLaw16

  • 605 berichten
  • 976 stemmen

Ik heb deze film niet afgekeken. Ik vind het nogal een oninterresant onderwerp. Helaas een mindere film van Ceylan.

2/5


avatar van Mochizuki Rokuro

Mochizuki Rokuro

  • 18942 berichten
  • 16416 stemmen

Gisteren bekeken. Zal later proberen ook iets constructiefs te posten. Vond het de beste film met een bioscooprelease die ik tot nu toe in dit jaar zag.

Vooral Ebru Ceylan (de vrouw van de regisseur in zowel film als werkelijkheid) is fantastisch. Evenals de fotografie en de behandeling van het onderwerp, dit is echt een gestrande relatie en een man zonder doel. Jammer dat de hoofdpersoon (de regisseur zelf) zo'n ontzettende onsympathieke zak is. En het zou fijn zijn als er weer eens film zou zijn zonder verkrachtingsscene Maar desondanks voorlopig vier met mogelijk meer. En wat is sneeuw toch mooi!


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Hij draait gelukkig nog bij Cinecitta (dat is het voordeel van de lange draai-beleid dat ze voeren, films die de beheerders goed vinden, blijven lang draaien)


avatar van Celluloid Dreams

Celluloid Dreams

  • 510 berichten
  • 510 stemmen

Paar maanden geleden gezien. Kon er helemaal niets mee, en heb me dan ook stierlijk zitten vervelen. de liefdesscène (ik vond het niet echt een verkrachtingsscène) was wel goed


avatar van dragje

dragje

  • 5098 berichten
  • 0 stemmen

De regisseur van Uzak, één van mijn favoriete films van afgelopen jaren. Ik ben benieuwd.


avatar van Mochizuki Rokuro

Mochizuki Rokuro

  • 18942 berichten
  • 16416 stemmen

Celluloid Dreams schreef:
Paar maanden geleden gezien. Kon er helemaal niets mee, en heb me dan ook stierlijk zitten vervelen. de liefdesscène (ik vond het niet echt een verkrachtingsscène) was wel goed


2.5* is wel veel voor een film, waarbij je je stierlijk verveeld. Maar dat je het een liefdesscene noemt.... De vrouw verzet zich toch duidelijk (in elk geval om zich te verzetten tegen het patroon van hun liefdesverhouding), hoewel ze uiteindelijk toegeeft. Maar onvrijwillige seks noem ik toch maar liever verkrachtig dan een liefdesscene


avatar van The Eye

The Eye

  • 580 berichten
  • 4393 stemmen

Mochizuki Rokuro schreef:

Vooral Ebru Ceylan (de vrouw van de regisseur in zowel film als werkelijkheid) is fantastisch.

Dat verbaasd mij hoogstens. Ik vind Ebru echt een wanprestatie leveren als actrice. Iedere keer als ze huilt moet ze haar best doen de tranen uit haar ogen te persen, hopeloos.


avatar van Mochizuki Rokuro

Mochizuki Rokuro

  • 18942 berichten
  • 16416 stemmen

Tsja, dan hebben we daar een ander gevoel aan over gehouden (ik neem aan dat je bedoelt dat het je hogelijk verbaast ipv hoogstens... ).

Over hoe ze huilt kan ik me niks herinneren. Ik vond vooral het personage, haar twijfel en haar afwegingen mooi en ik vond dat ze aan die twijfel (met name in haar motoriek en haar blik) een mooie invulling gaf.


avatar van neo

neo

  • 15436 berichten
  • 10049 stemmen

Vond haar ook erg mooi, kwetsbaar spelen.


avatar van neo

neo

  • 15436 berichten
  • 10049 stemmen

Mochizuki Rokuro schreef:
Maar dat je het een liefdesscene noemt.... De vrouw verzet zich toch duidelijk (in elk geval om zich te verzetten tegen het patroon van hun liefdesverhouding), hoewel ze uiteindelijk toegeeft. Maar onvrijwillige seks noem ik toch maar liever verkrachtig dan een liefdesscene


Ik zou eigenlijk willen zeggen dat ze niet toegeeft, maar zoveel verzet dat ze geen puf meer heeft en het opgeeft. Wel heel een verschil.

Dit is natuurlijk puur mijn interpetatie.


avatar van Celluloid Dreams

Celluloid Dreams

  • 510 berichten
  • 510 stemmen

Mochizuki Rokuro schreef:
2.5* is wel veel voor een film, waarbij je je stierlijk verveeld. Maar dat je het een liefdesscene noemt.... De vrouw verzet zich toch duidelijk (in elk geval om zich te verzetten tegen het patroon van hun liefdesverhouding), hoewel ze uiteindelijk toegeeft. Maar onvrijwillige seks noem ik toch maar liever verkrachtig dan een liefdesscene


In begin verzet ze zich ja. Maar later geeft ze zich gewoon volledig over en gaat ze zelfs mee met Ceylan. Bovendien ontmoet ze hem later zelfs nog. Nou kan ik natuurlijk niet helemaal oordelen, ik ben immers nog nooit verkracht. Maar als dat zou zijn zou ik toch niet vol overgave meedoen, en al zeker niet later mijn verkrachter nog eens thuis uitnodigen om lekker wat gaan drinken, en hem vervolgens nog proberen op te hitsen. De 2.5 komt omdat op sommige momenten wel kwaliteit zie. Kan ik wel een 0.5 neer gaan zetten omdat ik het ongelofelijk saai vond, maar dat is dan ook niet helemaal eerlijk. Bovendien heb ik heel erg van de liefdessscène of verkrachtingsscène zoals jij het noemt genoten. edit: misschien is liefdesscène ook weer wat overdreven. Want dat was het natuurlijk ook niet helemaal. Laat ik het gewoon een seksscène noemen. Vergelijk het met die uit A History of Violence, op de trap.


avatar van Spiekercoen

Spiekercoen

  • 326 berichten
  • 1450 stemmen

Cinematografisch prachtig, maar als drama slaat het de plank toch mis, ondanks een veelbelovende start. Ceylan gaat aan de haal met het in dit genre geliefde thema 'gebrek aan communicatie' en de gevolgen daarvan. Als communicatie veelal uitblijft, heb je intense karakters nodig, zoals bijvoorbeeld Bergman die zo mooi kan neerzetten. Ceylan slaagt daar niet in. Ik had tijdens de hele film geen idee wat Bahar voelde of dacht en hoe haar persoonlijkheid in elkaar stak. Isa vond ik een onverschillige zak voor wie ik geen grijntje sympathie kon opbrengen, daarom bleef ik compleet onverschillig over wat er met ze gebeurde. Jammer, zo'n mooi geschoten film verdient meer.


avatar van Olaf K.

Olaf K.

  • 1132 berichten
  • 513 stemmen

Als communicatie veelal uitblijft, heb je intense karakters nodig

Oh...?


avatar van Spiekercoen

Spiekercoen

  • 326 berichten
  • 1450 stemmen

Olaf K. schreef:

(quote)

Oh...?

Intens was misschien niet helemaal het goede woord. Ik bedoel te zeggen dat je de beweegredenen van de karakters moet kunnen begrijpen, ondanks dat ze daar niet over communiceren. Dat moet dan uit andere dingen duidelijk worden. In deze film gebeurde dat mijn inziens niet, de karakters (en vooral Bahar) bleven vlak.


avatar van Hando

Hando

  • 1808 berichten
  • 1435 stemmen

Er was toch wel redelijk wat op te maken uit hun handelingen en gelaatsuitdrukkingen?


avatar van Spiekercoen

Spiekercoen

  • 326 berichten
  • 1450 stemmen

Hando schreef:

Er was toch wel redelijk wat op te maken uit hun handelingen en gelaatsuitdrukkingen?

Voor mij blijkbaar niet. Misschien ook door het mindere spel van Ebru Ceylan, waarover hier de meningen duidelijk verschillen. Vooral de scene in het busje vond ik erg geforceerd overkomen.


avatar van kamala

kamala

  • 10 berichten
  • 27 stemmen

net bekeken in een verder lege bioszaal. Achter in de zaal in het midden met alleen maar rood fluwelen stoeltjes geeft toch een aparte sfeer. Toen ik net naar huis liep kon ik alleen maar constateren dat ik er verdrietig van geworden ben. Wel een fijne vorm ervan, ben dus in elk geval wel door iets geraakt. Of ik de film ook zo had weten de waarderen als ik thuis op de bank had gezeten weet ik niet. Zal het in elk geval binnenkort eens uitproberen. Hoewel geen ijzersterk of orgineel verhaal wel bijzonder mooi uitgevoerd.



avatar van voskat78

voskat78

  • 510 berichten
  • 829 stemmen

Heb genoten van de film!!

Goeie acteurs,prima tempo,mooie muziek en shots.

Kan hier weinig kritische noten vinden.

Kijken dus!!


avatar van lantana

lantana

  • 119 berichten
  • 0 stemmen

Die beelden die deze regisseur maakt zijn zo ongelooflijk mooi.


avatar van speranza

speranza

  • 24668 berichten
  • 0 stemmen

Dit is een bijzonder mooie film met sterk acteerwerk van de hoofdrolspelers, twee prachtige Turkse vrouwen en mooie beelden. Deze film wentelt mij in een deken van melancholie.