134.887 gebruikers | 85.687 films | 31.044 regisseurs | 3.507.575 berichten | 4.928.985 stemmen
 
locatie: Films » Ladyhawke (1985) » Info

Ladyhawke (1985)

Alternatieve titel: De Vloek van de Duisternis 

 

Ladyhawke (1985)
261 stemmen | gemiddelde 3,11
mijn stem:
12 jaar geweld angst grof taalgebruikVerenigde Staten
Fantasy / Avontuur
121 minuten

geregisseerd door Richard Donner
met Matthew Broderick, Rutger Hauer en Michelle Pfeiffer

Phillipe, alias De Muis, kan ontsnappen uit de zwaar bewaakte gevangenis in de burcht van de bisschop. Marquet en zijn ridders maken meteen jacht op hem. Onderweg wordt Phillipe echter voortdurend in de gaten gehouden door een ruiter met een havik op de arm. Nu de nood het hoogst is, snelt die hem ter hulp. De ridders moeten de aftocht blazen, maar hebben de ruiter wel herkend als de verbannen Etienne Navarre. Phillipe en zijn redder trekken samen verder. Wanneer de jongeman 's nachts door een wolf wordt opgeschrikt, is Navarre nergens te vinden, maar komt er een mooie dame met de ogen van een havik te voorschijn. Zij brengt de wolf tot bedaren. De volgende morgen verneemt Phillipe waarom Navarre hem nodig heeft: hij moet hem binnenloodsen in de burcht van de bisschop.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 juli 2008, 16:02 uur
Pasoa schreef:
(quote)


Heb hem gister gekeken :P Erg leuke film!


^O^

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 augustus 2008, 10:05 uur
Beetje een tegenvaller.

Verhaaltje kon me maar matig boeien en dat kwam met name doordat de sfeer te wensen overliet. Elke keer als ik net 'in de film zat', kwam er weer een komisch bedoeld intermezzo van Broderick, dat absoluut niet in de film paste. Ook toen was het al een irritant acteur en er is in de loop der jaren weinig veranderd.

Daarnaast is de soundtrack inderdaad afschuwelijk en vreselijk gedateerd. Zware jaren '80 beats knalden elke keer uit m'n speakers. Weg sfeer, weg verhaal. Positief was het acteerwerk van Hauer en Pfeiffer, dat het gerommel van Broderick enigszins compenseerde. Ook visueel zag het er iets beter uit dan andere fantasy films uit de jaren '80. Maar verder haalt Ladyhawke het niet bij klassiekers als Labyrinth of The Neverending Story. 3***

 

» Laagste prijs voor deze film op Blu-Ray

Ladyhawke (€ 9,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

Ladyhawke (€ 9,99)
exclusief € 0,99 verzendkosten

Ladyhawke (€ 10,99)
gratis verzending


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 maart 2009, 1:44 uur
Vreemd. Vond Broderick een van de leukere dingen in de film. Geweldige acteur.

 

aerts007
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 juni 2009, 12:17 uur
Leuk sprookje.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 augustus 2009, 22:48 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Stukje jeugdsentiment dat eigenlijk nog staat als een huis. Erg leuk avontuur met een romance die me ergens ook nog steeds weet te raken. Scene in de kuil met Hauer en Pfeiffer die elkaar in menselijke gedaante proberen aan te raken is een vreemde mix van kitsch en subtiliteit die wonderwel werkt. Dikke 3,5*

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 juni 2010, 23:08 uur
Prima film. Ondanks z'n ouderdom zou het net zo goed een film van vandaag kunnen zijn.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 oktober 2010, 21:53 uur
Always together, eternally apart

Mooi middeleeuws sprookje en een ontroerende romance tussen nobele ridder Hauer en beeldschone jonkvrouwe Michelle Pfeiffer. Dat alles wordt gemengd met de nodige naiviteit uit de jaren '80 en een waanzinnig slechte soundtrack met kitscherige eighties deuntjes die hier totaal niet in passen. Verder een prima film voor jong en oud.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 mei 2011, 20:23 uur
Michelle Pfeiffer is hier ongelooflijk mooi in.

De film op zich gaat wel, onder regie van een zeer goed regisseur.
Hauer in zijn beste ( Na Blade Runner ) rol...en Broderick als een soort van sidekick.
Ja, een echte lekkere feelgood, waar ik dol op ben.

 

Zinema
(crew)
avatar van Zinema
quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 mei 2011, 11:04 uur
Synthesizers in de Middeleeuwen.

Na de misser met Pryor kwam Donner al snel weer in het succesvoller zadel terecht met Ladyhawke. Hij zou daarna de stijgende lijn voortzetten met een aantal behoorlijke hits. Deze avonturenfilm met Nederlands beste exportproduct is in ieder geval niet gek als aanloop. De synthesizerdeuntjes passen niet goed bij de middeleeuwse sfeer, maar onderstrepen nog eens dat jaren '80 gevoel dat ook van de uitwerking valt te herleiden.

Redelijk.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 augustus 2011, 16:53 uur
Ik ben misschien de enige maar ik vind het eigenlijk een geweldige soundtrack maar ben dan ook een liefhebber van de Alan Parsons Project. Maar ook Rutger Hauer speelt een van zijn beste rollen, en Michelle Pfeiffer in een van haar eerste films en ook op haar mooist. Spannend ook!

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 november 2011, 2:45 uur
Ach gewoon een leuke avonturen film met best een aardig licht romantisch verhaaltje. De cast deed het best leuk en dan met name Rutger Hauer en de schone Michelle Pfeiffer. Film is hedendaags natuurlijk wel gedateerd maar in de jaren 80 vond ik dit best een leuke en ook wel boeiende film.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 november 2011, 23:50 uur
Vind het tot op heden nog steeds een van de beste fantasy films.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 november 2011, 9:37 uur
heb een stukje van deze film gezien maar wat zag het er slecht uit zeg!
vooral het moment dat die vogel werd neergehaald met een pijl....

ben op deze site gaan kijken om te zien hoe hoog deze film zou staan in de Flop top 100...
wtf film heeft nog een hoge score ook!!!!

miss. dan toch de film eens helemaal kijken

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 november 2011, 10:57 uur
Dit zal nooit of te nimmer een flop worden. Hij is nogal ondergewaardeerd hier op MM. Dat is denk ik vooral omdat een meerderheid van de users jonge snaken zijn die de "oudere" film nu minder kunnen waarderen... Oproep aan de 35-40 plussers om te stemmen. :P

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 november 2011, 11:00 uur
Filmkriebel schreef:
Dit zal nooit of te nimmer een flop worden. Hij is nogal ondergewaardeerd hier op MM. Dat is denk ik vooral omdat een meerderheid van de users jonge snaken zijn die de "oudere" film nu minder kunnen waarderen... Oproep aan de 35-40 plussers om te stemmen. :P
Nou ik ben 26 en waardeer de film zeker wel.
Prachtige sfeer volle avonturen / fantasie film.

4 sterren

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 november 2011, 11:15 uur
^O^ Waren er maar meer zoals jou!

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 november 2011, 22:38 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Een heel mooi en ontroerend verhaal over twee geliefden en hun onmogelijke liefde, dit door een nare vervloeking. En ook met een komische noot op zijn tijd.

Tijdens de intro denk je al dat er iets niet klopt, Alan Parsons in de Middeleeuwen, maar goed, alles went. Ik kreeg verder een beetje een hekel aan die schreeuwer, Leon McKern.
Echter Rutger Hauer en Michelle Pfeiffer schitterden in deze film en maakten alles weer goed, en jawel, Matthew Broderick (in mijn ogen) ook.
Zonder de toch wel gedateerde uitvoering zou de film bij mij nog iets hoger scoren, maar het romantische sprookje, tezamen met de mooie beelden en de avonturen zijn mij zeker een 3.5 waard.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 december 2011, 0:55 uur
3,5*
Ik vond het een mooie, ontroerende film. De synthesizermuziek is echt jaren 80 en intussen wel (zwaar) gedateerd. Rudger Hauer en Michelle Pfeiffer (een lust voor het oog) spelen echter erg goed en Matthew Broderick is een leuke sidekick. Ik heb me zeker vermaakt met deze film.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 december 2011, 13:09 uur
De held van de film is als ik heel eerlijk ben toch wel Matthew Broderick, die een leuke rol goed speelt. Rutger Hauer speelt eigenlijk nauwelijks, meer dan een beetje bars kijken en harken komt er niet uit, en Michelle Pfeiffer loopt toch eigenlijk vooral mooi te zijn - hoewel daar met het lelijke kapsel waar ze mee toegetakeld is nou niet zo heel veel van terecht komt. Het verhaal is op zich aardig, de beelden zijn ook best mooi, maar het geheel wordt nogal teniet gedaan door de absurd slechte soundtrack. Dat de effecten van vooroorlogs niveau zijn is op zich niet storend - de camera draait af en toe wat weg als de transformaties plaatsvinden, maar hoe erg is dat.

Wat de film wel als groot pluspunt heeft is de fijne naieve jaren-80 sfeer. En het onvermijdelijke jeugdsentiment, natuurlijk. Want in die tijd waren we allemaal toch wel apetrots op Rutger Hauer die het toch maar even ging maken in Hollywood.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 april 2012, 11:49 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Dat de luchten vaak tabakskleuren hebben, het niet bepaald een massaproductie is, de kleding een beetje te nieuw lijkt en er goedbedoelde 80ies-synth-muziek onder zit vergeven we de film graag. Het verhaal is sterk genoeg, we hebben hier geen spectaculaire special effects nodig.

Sterker nog; ik vind het suggestieve in dit geval mooier, daarmee blijft de betovering (in dit geval in het vehaal zelf) beter behouden. Waarom zou dat allemaal in beeld moeten worden gebracht? De vormgeving van transformatie is prima gedaan zo en past goed in deze film, die aan een elegante eenvoud voldoende heeft. Het komt ook tegemoet aan het kleine-legende-gevoel dat het juist zo heerlijk maakt. Die special effects zouden de film juist hebben gemaakt tot iets flauws.

Een verhaal dat goed gekozen is in middeleeuwse setting (stel je een variant voor in de huidige tijd), waar de gevolgen van een vervloeking worden ondergaan en waar onze helden langzaam een oplossing voor het bovenmenselijke probleem weten te beworstelen, en dat alles gedreven door ... tja ... liefde en zielepijn.

Je zou bijna gaan denken, dat het hier om een echte middeleeuwse legende gaat.

Wonderlijk hoe een klein verhaal toch graag gezien kan worden.

Alleen om dat eens te zien, zou je film moeten bekijken. Niet voor hen die bezig gehouden moeten worden met special effects omdat ze te weinig voorstellingsvermogen hebben, geen moer geven om het verhaal en al helemaal doof en blind zijn voor mirakelspel-achtigen, die nog moeten leren dat iets dat niet groot is en geen lawaai maakt, ook bijzonder kan zijn. In dit geval door een vriendelijke eenvoud.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 april 2012, 12:49 uur
Het lijkt me aardige gedachte om de film opnieuw uit te brengen met andere filmmuziek. Zou zoiets kunnen? Maar niet te bombastisch graag.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 april 2012, 15:52 uur
Daar zou ik direct vóór zijn! Is nog steeds een van mijn favoriete fantasy films.
Hier een filmpje van de transformatie scène met muziek van Nightwish eronder. Heel mooi!
YouTube - Sorrow Has a Human Heart