Secret Agent (1936)
Alternatieve titel: De Geheim Agent

120 stemmen | gemiddelde 2,92
Verenigd Koninkrijk
Thriller86 minuten
geregisseerd door
Alfred Hitchcockmet
John Gielgud,
Peter Lorre en
Madeleine CarrollEdgar Brodie, een succesvolle schrijver, wordt aangeklampt door het hoofd van de Geheime Dienst voor een spionagemissie in Zwitserland. Nadat hij officieel dood wordt verklaard en voorzien van een nieuwe identiteit, vertrekt Brodie naar Genève. Samen met zijn zogezegde vrouw Elsa en de Mexicaanse huurmoordenaar 'The General' moet hij een Duitse spion opsporen.
2,5
[permalink] geplaatst op 10 april 2005, 23:27 uurEen film die niet echt blijft hangen. Een paar dagen geleden gezien, maar ik weet nu alleen nog maar flarden van het verhaal te herinneren.
Grootste manco is dat de film absoluut geen spanning heeft, terwijl dat voor een dergelijke film wel zou moeten. Wat rest is een stereotiep spionnenverhaaltje met hier en daar wat tempoversnellingen en interessante wendingen. Daartussen in; gebakken lucht.
Peter Lorre is nog het leukst als de prettig gestoorde Mexicaan. Vooral zijn belachelijke voorkomen is grappig. Peter Lorre zet een leuk typetje neer.
2,5 sterren
3,0
[permalink] geplaatst op 7 mei 2005, 2:01 uurkappeuter schreef:
Peter Lorre is nog het leukst als de prettig gestoorde Mexicaan.
Prettig gestoord? Hij is de grootste psycho van het stel

Best een leuke film, maar inderdaad niks bijzonders verder.
3,0
[permalink] geplaatst op 25 maart 2006, 15:05 uurAardige Hitchcock, die zoals eerder gezegd de nodige echte spanning mist. De spanning die de film wel toont is het soort wat blijkt uit de interactie tussen de karakters, allen goed in hun rol. Lorre spring eruit. Het verhaal is op zich goed door de moralistische waarde over de dood, net als bij Sabotage een thema (alhoewel daar zoveel meer krachtiger). Het miste ook wel wat muziek, waar Louis Levy als hoofd van muziek wel iets wat stock had kunnen gebruiken, indien de regisseur daarmee ingestemd zou hebben. 3 sterren
3,5
[permalink] geplaatst op 25 maart 2006, 15:15 uurWeer een prima hitchcock film, maar geen meesterwerk zoals hij er vele gemaakt heeft.
De film komt erg snel op gang en er is geen enkel saai moment in.
De achtervolgingsscene in de fabriek vond ik 1 van de beste.
Er zitten enkele prachtige shots in en weer van die typische hitchcock elementen die hij vooral veel in zijn oudere films gebruikte. De muziek/het geluid vulde sommige scenes echt goed aan.
In veel van zijn films zijn er ook erg relaxte gesprekken met de 'goede' en de 'slechte' terwijl ze dat van elkaar afweten, een beetje raar misschien maar ook weer typisch hitchcock.
Er werd goed geacteerd, met name door peter lorre, ik had hem in het begin niet herkend.
De film is eigenlijk een beetje een 'whodunit' er zit niet echt een complot in.
3 sterren en half.
3,0
[permalink] geplaatst op 26 maart 2006, 13:26 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenDe parallelmontage tijdens de moord op de onschuldige man in de bergen is ook goed gedaan.
De rol van Peter Lorre vond ik te overdreven.
2,0
[permalink] geplaatst op 13 oktober 2007, 15:53 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenchiel schreef:
.
De rol van Peter Lorre vond ik te overdreven.
Dat vond ik nu juist het beste aan deze film. Zeker z'n eerste scène waarin hij de boel kort en klein slaat, is grappig. Verder heeft dit maar weinig te bieden. Maar wat me écht stoort is dat Hitch steeds overdrijft in z'n eindes:
de maquette-trein-ontsporing viel nog mee, maar dat de oorlog zogezegd door hen aan een eind kwam, was echt kinderlijk en belachelijk. 2.0*
2,5
[permalink] geplaatst op 13 oktober 2007, 17:59 uurEen mindere Hitchcock.
Een typische Hitch thriller, zoals hij ze vooral in de jaren' 30 zo vaak op het scherm bracht. Bij o.a. Sabotage, The Lady Vanishes en The 39 Steps leidde een dergelijk uitgangspunt tot een goede film. Hier is dat veel minder het geval. Wel een vermakelijke rol van Peter Lorre.
3*
2,0
[permalink] geplaatst op 13 oktober 2007, 22:41 uurDe film heeft zijn momenten maar is toch als geheel een vrij zwakke Hitchcock. De rol van Peter Lorre is tenenkrommend irritant.
3,5
[permalink] geplaatst op 27 oktober 2007, 14:55 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenWeer een goede Hitchcockfilm. Soms ziet het er inderdaad wat knullig uit (maquettes !), maar toch merkte je toen al een aantal geniale ingevingen van The Master of Suspense.
3.5*
2,5
[permalink] geplaatst op 8 augustus 2008, 22:49 uurHitchcock's talent is duidelijk aanwezig in deze zwart-witte thriller. Echt veel indruk maken doet hij echter niet. Historische film maar ondanks de iets te dikke laag stof, blijft het een bovengemiddelde prent.
4,0
[permalink] geplaatst op 4 maart 2009, 20:05 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenGeneral Pompellio Montezuma De La Vilia De Conde De La Rue
Peter Lorre is hilarisch in zijn rol als The General en zorgt direct ook voor een groot pluspunt in de film. Ook de rest van de cast speelt goed al heb ik nog altijd wat mijn twijfels bij John Gielgud als Ashenden, vond die eigenlijk niet echt overkomen als een moordenaar. Hij is het dan uiteindelijk ook niet maar hij zorgt niet voor genoeg spanning.
Het verhaal is wel weer goed te pruimen met een aantal wendingen en intriges. Ook waren er weer de gebruikelijke, typische Hitch momenten (de moord door Peter Lorre op die man op die berg) die trouwens wel mooi is gefilmd door die verrekijker.
Vermakelijke spionagethriller maar door de geweldige rol van Peter Lorre krijgt hij toch een half puntje extra
4*
3,0
[permalink] geplaatst op 23 juli 2009, 10:19 uurNet als ander ouder werk van Hitchcock wist ook Secret Agent mij niet geheel te overtuigen. Het blijft me allemaal net wat te simpel en oubollig. De prachtrol van Peter Lorre als Mexicaanse generaal weet de film toch nog te behoeden van een negatieve beoordeling. Met zijn komische uiterlijk en acteerwerk weet hij Secret Agent toch nog van een eigen tintje te voorzien, wat het onderscheidend vermogen van de film ten goede komt.
3,5
[permalink] geplaatst op 19 september 2010, 19:57 uurJe kan zien dat dit een wat oudere hitchcock is film technisch is het net wat minder.
Verders verhaal was leuk en aantal scenes waren mooi gedaan.
Ook de rol van Peter was subliem goed gedaan.
3 sterren
4,0
[permalink] geplaatst op 19 september 2010, 20:33 uurWaarom technisch minder? Lang geleden dat ik de film heb gezien maar de film kende toch een aantal typische Hitch momenten (de verrekijker scène o.a.)
3,5
[permalink] geplaatst op 19 september 2010, 21:20 uurMetalfist schreef:
Waarom technisch minder? Lang geleden dat ik de film heb gezien maar de film kende toch een aantal typische Hitch momenten (de verrekijker scène o.a.)
Qua filmen en geluid was het net wat minder.
Heb niks tegen de hitch elementen.
4,0
[permalink] geplaatst op 19 september 2010, 21:42 uurHet is ook natuurlijk een film uit '36. Heb je toevallig
deze box want dat zijn armzalige transfers. Kun je beter voor
dit gaan.
Begrijp ook niet wat je aan filmen slecht vindt of bedoel je hiermee de beeldkwaliteit (veel ruis enzo)?
3,0
[permalink] geplaatst op 19 september 2010, 22:13 uurIn Nederland is overigens ook erg goedkoop een dvd met prima beeldkwaliteit verkrijgbaar. Zie de link bovenaan de pagina. Die box moet je inderdaad vermijden, dat is bagger.
4,0
[permalink] geplaatst op 20 september 2010, 20:27 uurKun je ook voor
deze box gaan die alle soortgelijke edities die chiel aanbeveelt in één box, al zitten er ook een paar remakes in die niet van Hitchcock zijn.
Vindt het dan ook vreemd om een film hierop af te rekenen. Het gaan tenslotte om een film van 74 (!) jaar oud, logisch dat die niet al te goed zijn qua kwaliteit (zeker niet als je ze in een box van 9 Hitchcocks voor 5 euro koopt)
3,5
[permalink] geplaatst op 25 september 2010, 16:27 uurMetalfist schreef:
Begrijp ook niet wat je aan filmen slecht vindt of bedoel je hiermee de beeldkwaliteit (veel ruis enzo)?
Veel ruis ja en soms wazig beeld.
Ik heb de de box van 5 dvds met 9 films te leen om te kijken.
Btw, ik reken de film niet af op slechte kwaliteit.
4,0
[permalink] geplaatst op 25 september 2010, 17:13 uurDat snap ik niet. Je zegt dat je het duidelijk kunt zien dat het een oudere Hitchcock is want filmtechnisch is het niet goed (lijkt me een minpunt te zijn om je score te verantwoorden) maar je rekent de film er niet op af. Waar reken je hem dan wel op af?
Dit is niet slecht bedoelt hoor, het is uit pure interesse dat ik verder op in ga want ik vindt het wat een rare reactie.
3,0
[permalink] geplaatst op 26 september 2010, 18:02 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenVoor het eerst dat ik John Gielgud in een film zie als jongere man.
Op zich wel aardig, maar inderdaad niet erg spannend. Wel waardeer ik het dat niet alles even standaard verloopt, zoals de moord op de uiteindelijk onschuldige Engelsman. Daar had ik verwacht dat op één of andere manier tòch zijn onschuld zou blijken en dat dit sympathieke karakter niet zou worden omgebracht.
Wel een raar einde met Lorre die zijn pistool naast de spion legt en daardoor wordt doodgeschoten? Wat een sukkel! Is dat nu een professional?
De kwaliteit van de box is inderdaad abominabel. Maar ja, voor die prijs (5 euro)....
3,0
[permalink] geplaatst op 13 oktober 2010, 23:38 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenDeze vroege Hitch heeft eventjes nodig om op stoom te raken maar het hart van de film, en met name scenes rond een executie op een berg, zijn oa door de sterke montage spannend en indrukwekkend. De finale in een trein steekt daar dan ietwat schril bij af. Film wordt verder niet geholpen door een karikaturale rol van Lorre die nogal misplaatst en onnodig is.
3 kleine sterretjes.
2,5
[permalink] geplaatst op 6 april 2011, 18:56 uurEen thriller die jammer genoeg op geen enkel moment maar een beetje spannend wordt. Het verhaal is nog wel leuk om te volgen, maar het blijft allemaal wat op de oppervlakte. Er wordt wel aardig geacteerd door de ganse cast, maar dat kan de film niet echt redden. De personages die werden vertolkt waren ook nog wel leuk, waarbij uiteraard het personage van de Mexicaan er bovenuit stak.