132.210 gebruikers | 83.317 films | 30.189 regisseurs | 3.421.883 berichten | 4.775.751 stemmen
 
locatie: Films » White Heat (1949) » Info

White Heat (1949)

 

 

White Heat (1949)
350 stemmen | gemiddelde 3,82
mijn stem:
Verenigde Staten
Film noir / Misdaad
114 minuten

geregisseerd door Raoul Walsh
met James Cagney, Virginia Mayo en Edmond O'Brien

Cody Jarrett is een genadeloos bendeleider, niet alleen in de overvallen die hij pleegt, maar ook in de manier waarop hij laat afrekenen met zijn tegenstanders of mensen die niet meer tot nut zijn. Hij heeft alleen respect voor zijn moeder, van wie hij zijn genadeloze mentaliteit heeft.

Deze film staat op nummer 168 in de top 250
» volledige top 250

 

 

gebruiker
bericht

 

stinissen
(crew)
avatar van stinissen
quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 juli 2009, 13:31 uur
Dogie_Hogan schreef:
Zaterdagochtend 1 aug. a.s. op de ARD (02.50 - 04.40u.)


Je zou ook kunnen zeggen vrijdagnacht. :D

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 september 2009, 8:15 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
"Made it ma, top of the world!!" ^O^

Erg leuke gangsterfilm met een geweldige James Cagney, die mij net als een hoop anderen ook erg aan Pesci deed denken. Hij zet hier echt een memorabel en onvoorspelbaar personage neer, die af en toe zeer driftig uit de hoek kan komen en daarnaast een behoorlijk moederskindje is.

Sowieso ook een erg leuke rol voor haar en jammer dat haar rol zo ineens uitgespeeld is. Verder heeft de film een hoop actie en af en toe sterke dialogen en behoorlijke wat vaart. De politie zit er iedere keer dicht op en is niet bang om actie te ondernemen, wat regelmatig resulteert in leuke scene's.

Enige wat dan wel erg matig was, is de muziek, die vaak te bombastisch en overdreven is, al was het gelukkig voor de filmbeleving niet al te storend. Cagney is een gewledig acteur, daar ben ik na twee films met hem wel van overtuigd. Ik wil dan ook zeker meer films met hem zien en daar ga ik binnenkort zeker eens naar op zoek.

4,0*

 

» Laagste prijs voor deze film op DVD

White Heat (€ 8,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

White Heat (€ 9,50)
gratis verzending

White Heat (€ 9,99)
gratis verzending


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 september 2009, 19:04 uur
Big Ed, Great... Big... Ed. Know why they call him that? Because his ideas are big. Someday he's gonna get a really big one, about me. It'll be his last.

Na het zien van deze film vroeg ik me af waarom er tegenwoordig zo weinig films gemaakt worden als deze, de sfeer van het film-noir genre uit de jaren '40 en '50 wordt in de Hollywoodfilms van tegenwoordig nooit overtroffen of zelfs niet eens geëvenaard. Duidelijk een film die zijn top 250 positie waard is..

James Cagney kende ik al van Angels with Dirty Faces en The Public Enemy. Tot nu toe vond ik hem het beste acteren in de eerst genoemde film, hij zette er een memorabel personage en een uitstekende acteerprestatie neer en doet dat nog eens gladjes over in White Heat. Ik heb overigens ook geen moment moeten denken aan Joe Pesci, ondanks dat ik nog pas Goodfellas gezien heb. Dat zal er wel mee te maken hebben doordat ik James Cagney een veel betere acteur vind dan Pesci, hoewel Pesci ook niet slecht is, maar ik kan de vergelijking nog wel enigszins begrijpen. Op de andere bijrollen was ook niets aan te merken en ze moesten zelfs niet zoveel onder doen voor Cagney (vooral Jarret's moeder speelde haar rol met veel overtuiging). Verder was dit gewoon een heerlijke misdaadklassieker die het genre alle eer aandoet met een uitstekende spanningsopbouw, goede dialogen en alles wat je van een dergelijke film kunt verwachten.

4.0 sterren

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 januari 2010, 11:39 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Spetie schreef:
"Made it ma, top of the world!!" ^O^


Tja, de quote natuurlijk van White Heat. Helaas zijn de bijna 2 uur die er naar toe leiden niet altijd even memorabel; de film wordt vrij gestructureerd, haast mat verteld waardoor de kijker zelden of nooit wordt verrast. Cagney is wel goed, Archer ook, maar ik had hier toch wel iets meer van verwacht.

De technologische hulpmiddelen bij de achtervolgingen deed me overigens wel iets aan deze film denken: Radar Secret Service (1950)

Voor White Heat: 2,5*.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 februari 2010, 13:59 uur
Cagney maakte met deze film z'n terugkeer naar het gangstergenre en deze overgang gebeurt schijnbaar probleemloos. Reeds bij de beginscène maakt zijn flamboyante karakter een opwachting en gedurende heel de film blijft zijn personage zeer onberekenbaar in alles wat hij onderneemt. Af en toe weet zijn moeder een scène te stelen maar dit blijft natuurlijk in hoofdzaak zijn film. Het verhaal over een politieagent die infiltreert in een gangsterbende en het vertrouwen van de leider probeert te winnen is sindsdien vele malen gekopieerd maar nooit echt verbeterd (al zeker niet in The Naked Gun 33 1/3). Met de langgerekte finale kan het einde wel wat monotoon worden, en dan zijn er nog de verschillende snufjes van de politiediensten om gangsters op te sporen die lachwekkend ogen. Toch kunnen deze negatieve punten de film er niet van weerhouden een klassieker in het genre te zijn.

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 maart 2010, 23:06 uur
Redelijke misdaadfilm, die het niet redt door wat minpunten. Het verhaal is, globaal bekeken, wel ok, maar als je let op de details stelt de film een beetje teleur. En details vind ik nou juist zo belangrijk bij misdaadfilms. Ook aan het acteren in zwart witte films moet ik nog wennen. Ik vind het te ''stijf'', ik mis dat ''losse acteren'' wat geloofwaardiger overkomt. Ik heb goede dingen gezien, maar White Heat kon toch niet helemaal boeien.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 april 2010, 14:34 uur
Knappe misdaadfilm met een goed opgebouwd verhaal dat tot het einde ook nog goed in elkaar steekt. De sfeer en de femme fatale is voor dit genre belangrijk en zijn beide dik in orde voor deze film. James Cagney speelt voor mij een meesterlijke rol. Echt genoten van deze klassieker. 8/10

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 mei 2010, 1:17 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
En met het zien van White Heat heb ik alle zes films uit mijn gangster collectie van Warner Bros. Wat een heerlijk genre is het toch, van die jaren 30 en 40 misdaadfilms.

White Heat is de enige van de zes films die in de top 250 staat. Van mij mogen Little Caesar en The Roaring Twenties er ook in, maar deze film heeft zijn plek dubbel en dwars verdient. Er zijn niet veel slechte dingen op te noemen over de film. White Heat zit ook weer boordevol met sfeer, heerlijk klassiek misdaad sfeertje. De film begint erg sterk met de treinroof . En je maakt kennis met het personage van James Cagney. Om eerlijk te zijn zag ik de overeenkomst met Joe Pesci ook niet zo. Ze zijn allebei klein en erg agressief, thats it. Maar nu weer over James Cagney. Fantastisch acteur is het toch, zijn beste acteerprestatie van hem vond ik in The Roaring Twenties, maar hier doet hij het ook erg sterk. De bijrollen zijn ook erg sterk, vooral Edmond O'Brien´s rol was uitmuntend.

Verder vond ik de film ik de film niet zo goed als The Roaring Twenties, maar die was dan ook wel van uitzonderlijk niveau. Mooi einde had deze film ook, natuurlijk met de bekende quote. Made it ma, top of the world!!

4*

 

pippo il buffone
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 31 mei 2010, 19:03 uur
Een gangster met chronische koppijn,paniekaanvallen en een niet geheel normale moederbinding.Riep daar iemand Tony Soprano?Ik herinner me dat Tony vaak keek naar dit soort oude gangsterfilms,en de invloed van deze op latere is enorm geweest.Deze film heeft een voor die tijd zeer hoog tempo,goede actiescènes en uiteraard een onsterfelijke prestatie van Cagney met the infamous last words.Komt dat zien!

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 augustus 2010, 19:27 uur
stinissen schreef:
Dogie_Hogan schreef:
(quote)


Je zou ook kunnen zeggen vrijdagnacht. :D


Toevallig niet voor in de pakketservice? Zou hem graag eens willen bekijken...

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 18 augustus 2010, 15:20 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Heerlijk genadeloze misdaadfilm, wordt werkelijk gedragen door de prachtige 'tour de force' van Cagney als Cody Jarrett. Een totaal gewetenloze, opvliegende bad guy die duidelijk als inspiratie diende voor tal van latere rollen. Ook de relatie met zijn moeder is op een doordachte manier uitgewerkt. Dat ligt onder andere aan de overtuigende acteerprestatie van Margaret Wycherly, die haar personage weet te onderscheiden van het karikaturale. Niet altijd simpel bij zo een rol. Op uitzondering van Virginia Mayo acteer de hele cast trouwens meer dan behoorlijk.

De ziekelijke liefde voor zijn moeder, zorgt er ook voor dat Cody iets menselijk meekrijgt. Een gevaarlijke gek, maar tenminste geen cartooneske stripverhaal schurk. Door de vele intriges en bikkelharde citaten weet de film in zijn geheel boeiend te blijven. Enkel de manier waarop Ma Jarrett wel erg abrupt aan haar einde komt, vond ik nogal rommelig uitgewerkt.

De film leidt onverbiddelijk naar de krachtige, ondertussen legendarische climax. Een duidelijke inspiratie voor Scarface van De Palma. Al kan deze film op zijn beurt natuurlijk geïnspireerd zijn door de finale van de gelijknamige film van Howard Hawks, maar die heb ik nog niet gezien.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 november 2010, 11:06 uur
Goede film. Een leuk verhaal, boeiende personages, uitstekend geacteerd. De freudiaanse inslag is tijdsgebonden, maar wel vermakelijk.
Vind alleen dat de film wat meer tijd had mogen pakken om de atmosfeer in het verhaal te verwerken. De camera staat altijd zo close, omgeving en sfeerschepping worden compleet vergeten. Maar dat probleem heb ik bij veel van de films uit de "golden age of Hollywood". Toch beslist een aanrader.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 december 2010, 10:42 uur
Prima film, goed verhaal en spannend: 4,0

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 januari 2011, 18:59 uur
Echt een aanrader voor wie van gangster films houdt en zien wil waar veel inspiratie uit gehaald is :)

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 januari 2011, 19:17 uur
Zo rond April begin ik met de films uit mijn Warner Bros Gangster Collectie maar eens hertebekijken. Waaronder deze!

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 maart 2011, 23:28 uur
Jaa ik heb alles gezien, die Cagney shit is echt badass
Haha vette shit

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 augustus 2011, 12:48 uur
Ik vond de technische uitleg van achtervolgingstechnieken niet zo interessant, had er voor mij wel uit gemogen, niet echt interessant.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 januari 2012, 17:16 uur
Loop al meer dan 44 jaar rond op deze aarde en heb deze film pas afgelopen nacht voor het eerst gezien, stom van me omdat ik goeie films meerdere keren kijk maar als ik naar mezelf kijk sta ik volgens mij al met één been in het graf dus misschien nog 1 of 2 keer herzien en dat is veel te kort. Schitterende film!!!!

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 februari 2012, 19:10 uur
mayhemblik schreef:
Loop al meer dan 44 jaar rond op deze aarde en heb deze film pas afgelopen nacht voor het eerst gezien, stom van me omdat ik goeie films meerdere keren kijk maar als ik naar mezelf kijk sta ik volgens mij al met één been in het graf dus misschien nog 1 of 2 keer herzien en dat is veel te kort. Schitterende film!!!!


Deze film krijgt helaas niet de waardering die hij zou moeten hebben. Helaas weten nog maar weinig mensen die goed acteurs als James Cagney waren.