Southland Tales (2006)

380 stemmen | gemiddelde 2,73
Duitsland / Verenigde Staten / Frankrijk
Komedie /
Sciencefiction144 minuten / 160 minuten (Cannes Film Festival 2006)
geregisseerd door
Richard Kellymet
Seann William Scott,
Sarah Michelle Gellar en
Dwayne JohnsonIn 2008 heerst er in Los Angeles een hittegolf van drie dagen, die uitmondt in een groot 4th of July feest. We volgen het leven van drie mensen. Als eerste is er Boxer Santaros, een acteur die voornamelijk bekend is uit actiefilms en last heeft van geheugenverlies. Ten tweede is er Krysta Now, een actrice uit pornofilms, die bezig is met haar eigen televisieshow. En als laatste is er Roland Taverner, een politieagent die nogal met zichzelf in de knoei zit.
4,5
[permalink] geplaatst op 21 februari 2010, 18:10 uurHave A Nice Apocalypse
Wat een onderschatte film, deze film mag van mij zelf de top 250 in. Richard Kelly had mij al een complete verassing bezorgd met het grote meesterwerk Donnie Darko. Deze film is dus ook een meesterwerk met een erg leuk verhaal en geniale humor. De soundtrack is om sprakeloos van te worden en de acteer prestaties waren zeker weten boven verwachting.
Kortom 2 uur en half puur vermaak!
Het verhaal mag dan wel vaag zijn maar antwoorden krijg je toch wel zeker genoeg. Het verhaal is stijlvol uitgewerkt in een futuristische stijl die best nog wel realistisch was. Natuurlijk is deze film puur absurde cult.
De humor is echt geweldig droog, vooral dat stuk wanneer Timberlake die soldaat speelt zing 'I got soul, but I'm not a soldier' zingt. The rock met een echt lachwekkende tik wanneer hij bang heeft. En Gellar die uitblinkt met de meest geweldige uitspraken.
Dus mensen die dit een laag cijfer geven, kijk het nog eens! Want deze film is puur vermaak zoals ik al eerder zei!
5*
0,5
[permalink] geplaatst op 21 februari 2010, 21:26 uurmisterwhite schreef:
Dus mensen die dit een laag cijfer geven, kijk het nog eens! Want deze film is puur vermaak zoals ik al eerder zei!
5*
En mensen die een hoog cijfer geven, kijk het ook nog eens. Dan zul je plots, heel misschien tot het besef komen dat je in feite niks van die film begrepen hebt, al denk je van wel.
4,5
[permalink] geplaatst op 21 februari 2010, 21:27 uurFilmkriebel schreef:misterwhite schreef:
(quote)
En mensen die een hoog cijfer geven, kijk het ook nog eens. Dan zul je plots, heel misschien tot het besef komen dat je in feite niks van die film begrepen hebt, al denk je van wel.
Er valt toch niks te begrijpen, alle antwoorden krijg je toch gewoon. Ik vraag me af of jij wel de hele film hebt gezien?
0,5
[permalink] geplaatst op 21 februari 2010, 21:39 uurIk heb hem spijtig genoeg helemaal gezien, de eerste 15 minuten naar mijn zin, de twee uur erna tegen mijn zin. Ik kan me niet herinneren dat er hierin veel verklaard was nee. Er waren wel wat flarden van antwoorden maar om te zeggen dat je alle antwoorden krijgt, dacht ik niet. Als ik het me nog goed voor de geest kan halen had deze film geen begin en geen eind, want die waren blijkbaar in stripversie terug te vinden.
Die film had zoveel indruk gemaakt dat ik hem al bijna helemaal vergeten ben, en zeker de details. Het kan niet alle dagen karnaval zijn

4,5
[permalink] geplaatst op 21 februari 2010, 21:43 uurOkee, alle antwoorden krijg je inderdaad niet. Het einde krijg je ook niet volledig te zien.
Maar ik vond het persoonlijk toch wel duidelijk genoeg

0,5
[permalink] geplaatst op 21 februari 2010, 21:46 uurIk geef het grifweg toe : ik heb er geen snars, maar dan ook geen snars van begrepen, en even twijfelde ik eraan of het aan mijn verstandelijke vermogens scheelde. Weinig films gezien waarbij dat is voorgevallen. Daarom heeft deze film ook op een eerder negatieve manier een stempel op mij gedrukt
3,0
[permalink] geplaatst op 22 februari 2010, 0:26 uurmisterwhite schreef:
Have A Nice Apocalypse
Dus mensen die dit een laag cijfer geven, kijk het nog eens! Want deze film is puur vermaak zoals ik al eerder zei!
Gezien de talrijke discussies deze film vanavond weer eens herzien. Bij mijn eerste kijkbeurt zo'n bijna twee jaar geleden heb ik deze film compleet de grond in geboord, dit vanwege het zeer warrige verhaal en de nogal behoorlijk afstotende personages. Mijn mening daarover is niet veranderd. Ik vind het verhaal nog steeds een rommeltje en sommige personages zien er echt oerlelijk uit, maar misschien was dat laatste ook wel de bedoeling van Kelly. Daarentegen vind ik in visueel opzicht deze film dik in orde en over de soundtrack - prachtige muziek o.a. van Moby - valt niets negatiefs te zeggen. Mijn eerdere waardering van 1,0* is daarom ook absoluut te laag, want deze film is stukken beter dan de opvolger "The Box".
4,0
[permalink] geplaatst op 27 februari 2010, 21:05 uurHa lekker controversieel filmpje qua waarderingen.
Ik sta aan de (uitermate) positieve kant van de streep.
Eerlijk gezegd is deze film totaal aan me voorbij gegaan (of werd alom doodgezwegen).
Gelukkig kwam ik er onlangs toch achter toen ik eens ging kijken wat de regisseur van Donnie Darko nou eigenlijk allemaal aan het uitspoken was.
Vooropgesteld: Het plot is een onbegrijpelijk zooitje en dat zou een kwestie kunnen zijn van de inkorting na de premiere danwel van teveel personages en verhaallijnen en complotten.
Visueel is de film natuurlijk een schitterend geheel.
The Fifth Element, Casshern en Brazil vergeven we ook hun fouten (en Who cares about recht-toe-rechtaan-verhaaltjes).
Wendy voorspelt geduchte cult-reputatie in 2030.
5,0
[permalink] geplaatst op 28 februari 2010, 11:12 uurFilmkriebel schreef:
En mensen die een hoog cijfer geven, kijk het ook nog eens. Dan zul je plots, heel misschien tot het besef komen dat je in feite niks van die film begrepen hebt, al denk je van wel.
Southland Tales gaat om de kijkervaring, niet om het wel of niet snappen van de inhoud. Heb de film ondertussen een keer of 5 gezien en iedere keer verheug ik me meer op de volgende herziening.
1,5
[permalink] geplaatst op 28 februari 2010, 17:33 uurSouthland Tales gaat om de kijkervaring, niet om het wel of niet snappen van de inhoud.
En die kijkervaring deed me vrijwel niets. Film voelt totaal gekunsteld aan, plot voelt gekunsteld aan, CGI zien er niet uit.
(rare opsomming zie ik hierboven ook met
The Fifth Element en
Brazil in 1 rijtje)
4,5
[permalink] geplaatst op 28 februari 2010, 17:41 uur
1,5
[permalink] geplaatst op 28 februari 2010, 17:50 uurLink werkt niet volgens mij.
4,5
[permalink] geplaatst op 28 februari 2010, 17:53 uurNu wel!
1,5
[permalink] geplaatst op 28 februari 2010, 18:01 uursouthland tales miste dat persoonlijke drama dat donnie darko bij het hart van de kijker bracht. Daarom werd de film door veel critici afgedaan als een pretentieuze hutspot van verwijzingen, een veel te langdradige en betekenisloze smurrie van politieke analyse, popculturele fenomenen en sciencefiction parafernalia. Een begrijpelijke eerste verwarde reactie van een publiek dat zich geen raad weet met een nieuwe visuele taal. Want southland tales is niks minder dan een eigentijds meesterwerk. Niet de persoonlijke twijfel van de hoofdpersoon is hier zoals bij donnie darko de brandstof, maar de collectieve twijfel van een samenleving in oorlog met zichzelf. Uitgaande van het beroemde gedicht The road not taken van Robert Frost, schetst de film een parallel universum waarin nucleaire explosies in Texas de opmaat zijn voor de Apocalyps die uiteindelijk teweeg wordt gebracht door het imploderen van de vierde dimensie. Ik zei al: een grenzeloze fantasie.
Tsja... Geen emotie en een gekunsteld plot. Alleen draait de schrijver het om nrichting een soort van positieve noot, zonder er echt op in te gaan. Kan er niets mee.
5,0
[permalink] geplaatst op 1 maart 2010, 16:32 uur
4,5
[permalink] geplaatst op 9 maart 2010, 23:33 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenIk zag ergens de quote 'interessante rommel' voorbij komen, dat lijkt me wel een aardige omschrijving van deze film. Met name aan het begin is het wel erg rommelig en is er amper een touw aan vast te knopen. De hele samenleving is - ondanks het zich min of meer nu afspeelt - ook totaal anders. Daarnaast ook nogal eens wat onnodige scenes of personages.
Naarmate de film vordert en er toch enige lijn in begint te komen, wordt het toch wel de moeite waard. Visueel is prima in orde en onder andere de scene met het samenkomen van de twee Roland Taverner's en de soundtrackt daaronder is toch wel erg mooi. Deed weer een beetje denken aan het magische van Donnie Darko.
Overigens leuke rol van Dwayne 'The Rock' Johnson, ook Justin Timberlake deed het goed. Lijkt me ook nog wel verstandig om deze film nog eens extra te kijken, kan toch allemaal beter worden. Voor nu toch een ruime voldoende.
3.5*
Mint Clansell
[permalink] geplaatst op 10 maart 2010, 0:13 uurNee, deze film deed het niet voor mij.
Er zitten teveel nietszeggende zijplotjes in de film waardoor het een warboel wordt. Het eigenlijke verhaal is erg pover. Als je goed oplet in het begin met al die fake nieuwsbeelden en uitzendingen dan kun je de film eigenlijk al voorspellen.
Het acteren heeft me ook niet weten te overtuigen. Er werd door iedereen, behalve de Stifmeister, erg pover geacteerd. The Rock en Sarah Michelle Gellar hebben me nooit weten te overtuigen, maar het lijkt wel alsof de regisseur wilde bewijzen dat al deze b en c-acteurs wel kunnen acteren. Jon Lovitz for fuck's sake?? Epic fail Kelly.
De film zag er wel goed uit, hoewel de cgi een onaf gevoel had. Het introfilmpje met de handicam was leuk gedaan. Vreselijk povere muziek trouwens! Van die wollige, dik aangezette synthesizermuziek waar zelfs Vangelis en Maurice Jarre zich niet aan zouden wagen. Moby kan het voortaan beter bij plaatjes verkopen houden in plaats zich te wagen aan het componeren van filmmuziek.
Mijn conclusie is dan ook dat deze film uit niets meer bestaat dan een hoop gebakken lucht die expres chaotisch en vaag wordt gehouden. Vaag zijn om het vaag zijn, zeg maar.
1.0/5*
3,0
[permalink] geplaatst op 19 maart 2010, 0:22 uur3* omdat ik eigenlijk aan het eind nog niet de hele film snap (wel de grote lijnen, maar de rest er omheen).
Als ik hem over een jaar ofzo nog eens kijk stel ik misschien mijn stem wel bij.
Wat een chaos, maar hoe dan ook, erg vermakelijk.
3,5
[permalink] geplaatst op 24 maart 2010, 20:32 uurDonnie Darko is voor mij het tot op heden meest duizelingwekkende debuut van deze eeuw. Het was vervolgens negen jaar lang vol verwachting uitkijken voordat ik eindelijk zijn tweede film kon aanschouwen.
Dat de film nu pas op dvd uitkwam zegt natuurlijk wel het een en ander over Southland Tales en er valt dan ook meer dan genoeg op en aan te merken. Zo is er het plot dat regelmatig volstrekt belachelijk is, het absurde apocalyptische verhaal dat niet helemaal uit de verf komt en tot slot een aantal personages dat flink over the top gaat.
Maar of het nu komt door het inkorten van de film of door de critici die schromelijk hebben overdreven, toch is Southland Tales allesbehalve een slechte film. Richard Kelly heeft namelijk de gave net als onder meer David Lynch om van een onbegrijpelijk plot toch een fascinerende film te maken. Want ook in Southland Tales worden de prachtige en intrigerende scènes weer aaneen geregen. Vooral de prachtige slow motion shots die ondersteunt worden door een uitstekende soundtrack zorgen voor talrijke indrukwekkende momenten. Daarnaast is ook het acteerwerk van de hoofdrolspelers heel behoorlijk. Vooral Dwayne ‘The Rock’ Johnson verrast vriend en vijand met zijn hoofdrol.
Het moge duidelijk zijn dat Southland Tales niet van het niveau van zijn voorganger Donnie Darko is, maar ook zeker niet de flop die velen er in zien. Dit gewaagde en geslaagde project van Richard Kelly heeft als geheel zeker zijn problemen maar als je kijkt naar de afzonderlijke scènes is de hand van deze talentvolle regisseur toch wel overduidelijk zichtbaar. Richard Kelly blijft dan ook een man om zeer nauwlettend in de gaten te houden.
3,5*
1,0
[permalink] geplaatst op 25 maart 2010, 16:59 uurHet plot is een chaos met wetenschappelijk geneuzel en verschrikkelijke karakters. Onbegrijpelijk dat Kelly ook kiest voor zo'n cast, inclusief de afgeschreven oudgedienden in bijrolletjes. Heel af en toe lijkt Kelly een aparte sfeer te creëeren, zoals bij Donnie Darko. Dit enigste pluspunt zorgt ervoor dat ik niet de laagste score ga geven.
1*
[permalink] geplaatst op 12 april 2010, 19:44 uurToch wel erg gemengde discussie's hierover.
Donnie Darko was sterk
The Box was erg slecht.
Hopelijk ligt dit er wat tussenin.
4,0
[permalink] geplaatst op 12 april 2010, 22:22 uurHopelijk is hij nog beter dan Donnie Darko lijkt me?
Maar hoewel ik The Box niet heb gezien, durf ik wel te zeggen dat deze film meer in die richting komt.
[permalink] geplaatst op 12 april 2010, 23:14 uurHoe bedoel je dat? Ik heb Box namelijk wel gezien en ik vind dit meer op Donnie Darko lijken. Qua kwaliteit en stijl.
Het blijft natuurlijk wel een beetje nattevingerwerk.
4,0
[permalink] geplaatst op 13 april 2010, 0:39 uurNou ja, dan neem ik het nu al terug, want ik heb hem dus niet gezien.
Maar ik bedoelde dat Kelly met zowel Southland Tales als The Box films gemaakt lijkt te hebben, die bij het grote publiek onbegrepen zijn, terwijl Donnie Darko een veel breder publiek aanspreekt. Maar goed, dat is dan ook meer een gok.
2,0
[permalink] geplaatst op 23 april 2010, 10:01 uurLeuk voor de mensen die het anders hebben ervaren maar ik heb hier vrijwel niets kunnen uithalen. Een grote teleurstelling. Het lijkt wel of Kelly opzettelijk de reputatie die hij via Donnie Darko heeft verkregen de grond wou inboren. Ik vrees dat de schade onomkeerbaar zal zijn.
1,5
[permalink] geplaatst op 25 april 2010, 0:26 uurNormaal gesproken ben ik er niet vies van om een uitgebreid verslag te typen van een film. Maar van een film die zó zeldzaam slecht is wil ik er niet al te veel woorden aan vies maken.
Het langdradige verhaal, dat als los zand aan mekaar hangt en het slechte acteerwerk van al die B sterren maakt het een onbegrijpelijk en verwarrend geheel.
Bijna na een half uur al uitgezet en dat had ik beter ook kunnen doen!
Ik hoor hier de naam Donny Darco rondgalmen, maar dat is een 10X betere film dan dit!
1 1/2 * voor de paar keer die ik heb moeten grinniken. Voor de rest, zonde van de tijd.
5,0
[permalink] geplaatst op 1 mei 2010, 11:27 uurIk heb de film gisteren voor de eerste keer gezien. Ik had hier al reacties gelezen en mijn ingesteldheid was dat het een moeilijke, verwarrende film kon zijn. Dat was het ook, maar niet per se in de negatieve zin. Het is dan ook een zwaar politiek geladen film met daarbovenop tijd-en-ruimte kwesties en dubbelgangers. Het meeste begreep ik en ik denk dat het ook niet noodzakelijk is alles te begrijpen om van deze film te genieten.
Ik had mijn twijfels bij Dwayne Johnson, maar hij deed het verrassend goed, op die irriterende Burns-achtige handbeweging na. De anderen, Seann William Scott en Sarah Michelle Gellar, wisten me ook te boeien en mee te leven met hun personages. Akkoord, de hele cast bestond uit de meest absurde personages, maar is dit niet juist iets waardoor de film zich kan onderscheiden? Serpentine vond ik fantastisch en betoverend en Private Pilot Abilene was ideaal om het verhaal te vertellen. Dr. Inga von Westphalen en Katarina Kuntzler waren ook leuk.
Richard Kelly weet echt wel de juiste muziek uit te kiezen. Ik denk dat bij Donnie Darko de muziek een heel belangrijke rol speelt doorheen de film. Bij Southland Tales ook.
Visueel is deze film om van te snoepen. De spiegelscene aan het begin met Ronald Taverner, de hallucinatie van Abilene, de videocambeelden, ...
De film duurt redelijk lang, maar ik heb hem zonder moeite kunnen uitkijken. Het einde had net een tikkeltje feller en dramatischer gemogen. Niet zo goed als Donnie Darko, maar hij komt toch in de buurt.
Daarom: 4,5/5
2,5
[permalink] geplaatst op 3 mei 2010, 21:05 uurheb de film na 50 min uitgezet en dat doe ik niet snel...
1,5
[permalink] geplaatst op 30 mei 2010, 17:02 uurDe film kon me nergens boeien. Ik snapte er helemaal niks van. 1 pluspunt en dat was het acteerwerk. Maar ik heb 2.5 uur gekeken naar iets eb ik zou bijgod niet weten wat.