132.196 gebruikers | 82.905 films | 30.189 regisseurs | 3.421.446 berichten | 4.774.940 stemmen
 

Run of the Arrow (1957)

 

 

Run of the Arrow (1957)
22 stemmen | gemiddelde 3,09
mijn stem:
Verenigde Staten
Western
86 minuten

geregisseerd door Samuel Fuller
met Rod Steiger, Sara Montiel en Charles Bronson

O'Meara, een soldaat van de Geconfedereerden, kan de nederlaag in de Amerikaanse burgeroorlog niet aanvaarden en besluit een nieuw leven te beginnen tussen de Sioux-indianen. Hij overleeft een rituele proef (genaamd "Run of the Arrow") en wordt in de stam opgenomen. Wanneer de Sioux in conflict komen met een legereenheid staat O'Meare voor een zware keuze: de indianen trouw blijven of de kant van de soldaten kiezen?

 

 

gebruiker
bericht

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 september 2004, 0:09 uur
Zaterdag op de BBC om 14:10 gevolg door Hell and High Water, ook geregiseerd door Samuel Fuller.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 oktober 2008, 15:36 uur
deze is zaterdag 1 november op de tv bbc 2 16.50

 

quote
1,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 oktober 2008, 15:59 uur
parkiet schreef:
deze is zaterdag 1 november op de tv bbc 2 16.50
8)Ja, recorder al geprogrammeerd.
(En... 4 nov. DUEL AT DIABLO, ook BB2)

Nog enige memorabilia:
1. movie-ad.; 2a. Soundtrack-LP, front; 2b. Soundtrack-LP, rear

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 januari 2009, 17:34 uur
Leuke soldaat vs indiane film met mooie plaatjes
verders beetje saai.

3 sterren

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 juli 2011, 12:31 uur
Onsamenhangende film van Fuller die toch erg genietbaar is vanwege de hardvochtige, melodramatische stijl van de man. Bij vlagen ook erg indrukwekkend in beeld gebracht: de gevechten zijn opzwepend en dit was daarenboven de eerste film met realistische kogel / bloedeffecten. Eat your heart out, The Wild Bunch! Ook het 'run of the arrow' ritueel is redelijk uniek gefilmd, met een vlotte montage gefocust op de voeten. Rod Steiger weet eerst voornamelijk ergernis op te roepen met zijn onbegrijpelijk bizar accent, maar zet desalniettemin een interessant personage neer: hij is geen doordachte idealist, maar een simpele Ierse boerenpummel met complexen omtrent zijn identiteit. Over de (na-burgeroorlogse) thematiek is de film tenslotte zeer ontnuchterend en oprecht: "Lee's surrender wasn't the death of the South but the birth of the United States."

Naar het schijnt zijn de gelijkenissen met Dances with Wolves treffend (heb ik zelf nog niet gezien), dus ik hoop dat Costner het op z'n minst erkend heeft.