134.878 gebruikers | 85.649 films | 31.031 regisseurs | 3.506.921 berichten | 4.928.088 stemmen
 
locatie: Films » Adieu l'Ami (1968) » Info

Adieu l'Ami (1968)

Alternatieve titels: Farewell, Friend, Honor among Thieves 

 

Adieu l'Ami (1968)
33 stemmen | gemiddelde 3,16
mijn stem:
12 jaar geweldFrankrijk / Italië
Misdaad / Thriller
115 minuten

geregisseerd door Jean Herman
met Alain Delon, Charles Bronson en Olga Georges-Picot

Na samen gediend te hebben, verlaten een huurling en een dokter het vreemdelingenlegioen om ieder hun eigen weg te gaan. Zij worden later weer verenigd door een toeval. De dokter heeft een vriend een belofte gedaan om een kluis te kraken. Als hij zich verstopt in het kantoorgebouw om zijn belofte te volbrengen, wordt hij gevolgd door de huurling, die er ook op uit is om deze kluis te kraken.
 

 

gebruiker
bericht

 

FisherKing
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 18 oktober 2003, 14:26 uur
Lang geleden gezien. Het is dan ook de perfecte casting om Alain Delon en Charles Bronson samen te brengen. Van de film is weinig blijven hangen, behalve acteursgeweld. Zou hem maar eens moeten herzien.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 18 oktober 2003, 14:30 uur
Delon en Bronson speelden ook samen in Soleil Rouge.

 

» Laagste prijs voor deze film op DVD

Honor Among Thieves (€ 6,99)
gratis verzending

Honor Among Thieves (€ 6,99)
exclusief € 0,99 verzendkosten

Honor Among Thieves (€ 6,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 februari 2007, 17:21 uur
waar kan je deze vinden?

 

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 september 2008, 18:27 uur
Deze wordt uitgebracht in een box van Alain Delon op 25 september!
Azur.be - Alain Delon collection, (DVD) - DVD - Film - Drama

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 december 2008, 0:58 uur
Een alleraardigste film met verrassend goede filmbeelden en dat voor 1968.
Soms is de film wel traag en het vechten in de film komt een beetje amateuristich over, maar het verhaal is goed.
Zeker niet de beste film van Delon (want dat is m.i. Le Samourai), maar is goed te pruimen.
Deze film zit inderdaad in de Alain Delon Box die ik pas geleden voor ong. 35 euro heb aangeschaft via Bol.com.
Jammer dat Le Samourai niet in de box zit.
Ik heb de film wel maar niet ondertiteld.
Deze film geef ik een 3.5*

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 maart 2010, 16:47 uur
Verrassend goed, en zeker meer dan ik er van verwacht had in eerste instantie.
De combinatie Bronson-Delon werkt prima.
Naarmate de film vorderde begon ik mij echt wel af te vragen hoe e.e.a. in elkaar zat, al had ik wel enig vermoeden.
Maar de uiteindelijke uitkomst had ik toch niet verwacht.

Ook enkele goede actiescènes, vooral die op het vliegveld is uitstekend.

Ik heb een Engelstalige versie in bezit.
Maar ik denk dat een Franstalige nog wat overtuigender geklonken zou hebben, aangezien het verhaal zich ook in Frankrijk afspeelt.

Een vriend bezorgde mij de film, zonder hem zou ik die waarschijnlijk nooit te zien hebben gekregen.
Mijn dank hierbij.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 oktober 2010, 0:08 uur
Ik heb deze dvd gekocht op dvd bij A-film, ik ben eigenlijk wel zwaar teleurgesteld, het beeld is niet wat het moet zijn, zeker nu de prijs meevalt voor een blu-ray disc. Ik zou zelfs beschaamd zijn om dit zo uit te brengen, ik had er zo op gehoopt om eindelijk wat meer films van Charles Bronson aan mijn collectie toe te voegen, dit komt gewoon de films niet ten goede, echt niet. Het is géén 5 euro waard per dvd, het is eigenlijk niets waard!

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 november 2010, 16:25 uur
Een aangename verrassing!

De film wordt nergens echt spannend maar Delon en bronson vormen een prima duo.
Deze 2 uur durende zit was dan ook zo voorbij door het Leuke avontuurlijke sfeertje.

3.5*

 

magnifique
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 januari 2011, 20:33 uur
Puur entertainment!
Verrassend goed deze film, 2 weken terug de box van Alain Delon gekocht voor 10 bij FRS.
Daar zat deze dus ook in, mooie 60's misdaad-sfeer. Een goed verhaal en toch ook nog spannend ondanks dat het verhaal niet ingewikkeld is.

4*

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 augustus 2011, 12:14 uur
Vond het eerste half uur erg matig. Ik weet niet of het nu is omdat ik m'n gedachten er niet bij had, of dat ik mijn gedachten er niet bij had omdat het maar matig verteld werd, maar motieven voor wat de personages deden bleven voor mij erg vaag. Na een half uur wordt het opeens erg vermakelijk. De scenes waarbij het tweetal ronddoolt door een verlaten gebouw en alleen de bewakers moeten ontlopen en waarbij ze 10.000 keer een code moeten proberen, zijn erg sterk. Ook de scene waarbij ze opgesloten raken is erg sterk, net als de vliegveld scene. Dit is ruim 1 uur, daarna wordt het weer iets minder. Vond die loyaliteit naar elkaar wat ongeloofwaardig.

1 uur lang erg sterk dus en dat verdient 3,5 sterren. Zeker de moeite waard.

 

quote
1,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 april 2012, 18:58 uur
Ik vond de hele film erg matig. Er gaat natuurlijk wel een bepaald charisma uit van Charles Bronson, maar van alle acteurs die het actiegenre kent, scoort hij toch erg laag. Alain delon is net zo inwisselbaar. Het verhaal is gewoon stupide. Zelden zulke zielige inbrekers gezien. Hun zogenaamde samenspel was voor het ultieme symbool van inspiratieloosheid. Adieu l'ami heeft de tand des tijds niet doorstaan. Een hopeloos verouderd thrillertje waar geen sfeer of spanning in zit. Ik heb het laatste half uur ook maar geskipt. Zelfs als ik dat gezien had, was ik het morgen alweer vergeten.