134.870 gebruikers | 85.640 films | 31.031 regisseurs | 3.506.725 berichten | 4.927.643 stemmen
 

American Splendor (2003)

 

 

American Splendor (2003)
345 stemmen | gemiddelde 3,45
mijn stem:
alle leeftijden grof taalgebruikVerenigde Staten
Drama / Komedie
101 minuten

geregisseerd door Shari Springer Berman en Robert Pulcini
met Paul Giamatti, Hope Davis en Harvey Pekar

Harvey Pekar is een pessimist met weinig hoop om ooit verder te komen dan z'n saaie baantje in een ziekenhuis. Wanneer hij Robert Crumb ontmoet krijgt hij z'n grote doorbraak als comic schrijver. We zien hoe Pekar z'n vrouw Joyce ontmoet, een vaste gast wordt bij David Letterman, en hoe hij kanker overwint.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 oktober 2009, 14:30 uur
Pffffft, ok, dit was weer zo'n héél rare film die bestemd is voor "ik-weet-niet-welk" publiek, ik behoor daar alvast niet toe 8)

De eerste 40 minuten vond'k best goed meevallen, het was grappig om zien hoe de mislukkeling Harvey zich door het leven sleept, en de verteltrand was ook heel speciaal, soms zelfs met stripfiguurtjes :)

Maar dan begon hij toch op mijn systeem te werken, constant had ik de klok in de gaten: "hoe lang is hij al bezig...?", "Pffft, zou het nog lang duren...?", 't is niet de bedoeling dat je jezelf dat afvraagt tijdens een film, toch...? :?

Ik heb hem helemaal uitgekeken, maar buiten dat beloftevolle begin vond ik er dus niet veel aan, maar dat had je al begrepen zeker ? ;)

5/10.
Het begint goed maar ontbreekt aan de nodige sprankels om zelfs maar in de middenmoot te geraken.
Als ze'm nog eens op tv spelen, zou'k je durven aanraden om zeker de 1e 40 minuten mee te pikken, dan kan je daarna nog wegzappen naar iets interessanters 8)

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 december 2009, 22:43 uur
cinema. schreef:
Mijn mening in een notendop ..

''Drie niveau’s van realiteit en ze werken allemaal samen om één verhaal te vertellen. En dat zonder dat het geaffecteerd, of navelstaarderig intellectualistisch gaat lijken. In tegendeel, de hele film straalt een rechtlijnig, eenvoudig gevoel uit. Je krijgt nergens het gevoel dat de makers een trukendoos hebben opengetrokken of op een onnodig ingewikkelde manier een simpel verhaal vertellen. Alles voelt strikt natuurlijk aan, niets wordt geforceerd.''

Alleen al voor dit gegeven, niets meer dan lof :)


Mee eens, al is het verder een film waar ik helemaal nooit aan terugdenkt, en dat is toch jammer: echt interessant werd het ook nergens.

 

» Laagste prijs voor deze film op DVD

American Splendor (€ 8,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

American Splendor (€ 8,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

American Splendor (€ 9,00)
exclusief € 1,95 verzendkosten


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 maart 2010, 23:17 uur
Had deze film al een paar keer in de winkel zien staan en zo op de gedeeltelijk geanimeerde hoes/poster hier afgaande hoopte ik op een Ghost World achtig filmpje, maar ondanks enkele gelijkenissen leek het daar verder niet echt op. Het deed me af en toe sterk wel aan Woody Allen en dan vooral zijn Annie Hall denken, geen plagiaat ofzo, gewoon een sterke adoptatie, maar het viel wel op. Aleereerst een geweldige rol van Giamatti, het kan immers niet vaak genoeg gezegt worden. Hij speelt Harvey echt geweldig na, heerlijk wat cynische zelfbewuste loser die man trouwens. Van de echte Pekar had ik vooraf nog niets gehoord, ben ook niet echt van de comics, wist wel dat er een link met Crumb was, maar dat was het dan ook. Die nerd met die monotome robotstem was trouwens ook hilarische (Revingsj of thu nurrrds! :) ) Wel een enorm grappig principe om zo telkens van fictie naar realiteit over te schakelen, daar heb ik echt een paar keer flink door in een deuk gelegen. Vond het niet helemaal geslaagt moet ik eerlijk zeggen, soms wat langdradige stukken tussendoor, lang niet overal even grappig, had af en toe wat het idee dat ze niet alles eruit hadden gehaald wat erin zat en dus een beetje mis wat de meeste hier wel zien. Maar verder vooral gewoon erg vermakelijk, keek in ieder geval lekker weg en daar ging het me toch om...

3,5 sterren

 

quote
1,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 17 mei 2010, 5:11 uur
Tijden geleden dat ik zo'n stierlijk vervelende film heb gezien. Het is voor mij dan ook heel moeilijk te begrijpen, dat zo veel mensen deze film vermakelijk laat staan grappig vinden. Waar is die humor dan??
Het hoofdpersoon zelf is één van de meest vervelende, saaie, onsympathieke en humorloze (dat laatste geeft hij in de film nota bene zelf toe) karakters die ik ooit in een film heb gezien. Dat terwijl de meeste anti helden in andere films op z'n minst over een behoorlijke dosis charisma beschikken (The Dude, Raoul Duke, The Barfly, Lester Burnham, enz). Zelfs een chagrijnige en neurotische botterik als Jack Nicholsons karakter in "As good as it gets" had nog kwaliteiten in de vorm van messcherpe en heerlijke oneliners c.q spraak watervallen.
Ook de dialogen in "American Offender" zijn verbazingwekkend oninteressant, evenals de bijrollen. Zeker die ene nerd begon al heel snel op mijn zenuwen te werken. Als kind zou ik dit ventje misschien nog wel grappig hebben gevonden, maar vandaag de dag vind ik zulke personen alleen maar zwaar irritant.
Het enige plus puntje wat ik aan deze film kan ontdekken is dat ik die mimiek van Paul Giamatti erg knap vind gedaan.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 juli 2010, 0:37 uur
Harvey Pekar is vandaag overleden op 70-jarige leeftijd. RIP

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 juli 2010, 19:48 uur
Toen ik hoorde dat Harvey Pekar was overleden, heb ik de dvd voor de 2e maal gekeken. En ik vind dit nog steeds een geweldige film die me opnieuw wist te raken. Heel origineel als stripverhaal opgesteld, met beelden van de echte Harvey Pekar die kijkt naar hoe een film over hem gemaakt wordt, terwijl hij nauwelijks het scenario heeft gelezen. Maar het verhaal over zijn spaarzame vrienden, ontmoeting met Letterman en hoe hij kanker overwint, spreekt me nog het meest aan.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 19 juli 2010, 22:10 uur
Leuk idee en een sterke rol van Paul Giamatti maar toch viel deze film mij een beetje tegen.
De stukken met de echte Harvey Pekar waren opzich goed te doen maar hij was alleen wel veel te vaak in beeld, het is een film over hem en geen documentaire? nu is Harvey Pekar ongeveer net zo vaak in beeld als Paul Giamatti en dit vond ik zelf soms best een beetje storend worden.
Toch kan ik deze film wel waarderen, hij is zeker niet bijzonder maar erg goed te doen als tussendoortje.

3 sterren.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 augustus 2010, 23:14 uur
Droogkomische film over het leven van de schrijver van de American Splendor stripboeken. De vorm van de film is zeker origineel te noemen. Zo komen de echte personages (Harvey Pekar en zijn vrouw) zelf ook aan t woord, en zijn sommige scenes gemonteerd met getekende personages en/of achtergronden.

Paul Giamatti is echt perfect gecast, met zijn constant norse blik. Had me niemand anders voor kunnen stellen in deze rol. Ook Hope Davis zorgt voor uitstekend tegenspel. Omdat de echte personages dus ook in de film verschijnen, kun je het spel van Paul Giamatti en Hope Davis dus mooi vergelijken. De troosteloze omgeving waarin Harvey zich bevind (zn werkplek, zn slordige woning en Cleveland) passen allemaal precies in zijn leven.

En als je deze leuk vind: probeer Ghost World ook eens (als je dat al niet gedaan hebt).

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 januari 2012, 19:59 uur
Originele film met een sterke cast, naast de heer Giamatti vind ik Hope Davis sterk spelen. Moest een beetje in de film komen maar daarna was het mij een waar genoegen. De comic en real-life dimensie voegen echt wat toe en de dialogen zijn realistisch en humoristisch. Aanrader.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 februari 2012, 19:52 uur
Een film met veel inhoud over het leven en hoe mensen met elkaar omgaan. Deze film is echt goed en ik zal deze niet snel vergeten.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 mei 2012, 21:08 uur
Een goede film! De soundtrack alleen al is de moeite waard, met veel mooie (love)songs en fijne overige muziek en deze past wonderwel bij de toch wel artistieke beeldmontage en de zwartkomische, luchtige sfeer. Het leven van Harvey ging evenwel niet over rozen.

Ik vond de film uitermate boeiend en de tijd vloog voorbij. De aandacht voor detail (waarschijnlijk tekenaars eigen) en de humor die zit in het uitvergroten van het doodnormale vond ik opvallen. ‘De kunst van het luisteren’ vond ik een mooie slogan. Je moet wel van dit soort elementen houden om de film te waarderen.

Ondanks de downs (naast de ups), de aangrijpende eenzaamheid en hier en daar een ‘writers bloc’ in Harvey's leven was dit voor mij een ‘feelgood’ film. Leuke dialogen met af en toe slimme woordgrappen en lekker excentrieke en nerdy personages.

Een herziening zou geen kwaad kunnen vanwege de vele dingen die te zien zijn in deze film. Voor nu 4*.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 mei 2012, 21:17 uur
Ik heb een versie van 141 minuten gezien, kan het kloppen dat er 2 versies zijn?

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 mei 2012, 21:53 uur
Nee, die is er niet volgens het internet anders wil ik em wel graag zien.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 mei 2012, 22:54 uur
Helaas heb ik 'm niet op dvd, maar op geheugenstick. Mijn VLC speler geeft 1.41.09 aan.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 mei 2012, 23:12 uur
Op Rotten Tomatoes staat hij wel aangegeven op 1 h 40.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 mei 2012, 23:20 uur
Dus toch ;)

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 mei 2012, 10:19 uur
uhm.. 1.40.09 is geen 140 minuten slimmerik.