132.211 gebruikers | 82.790 films | 30.189 regisseurs | 3.421.971 berichten | 4.776.058 stemmen
 
locatie: MovieMeter » Gebruikers » voomzap » Meningen
avatar van voomzap

voomzap

Ingeschreven sinds 12 augustus 2005 

 

Via dit tabblad kun je zien bij welke films voomzap een bericht als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

 

Cypher (2002)
Alternatieve titel: Brainstorm

4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 februari 2012, 14:17 uur
Fijne, dwarse en eigenzinnige fantasy/sf film. Totaal tegen de verwachting in kwam ik terecht in het klein meesterwerkje dat ik altijd hoop te vinden. Voor mij persoonlijk valt deze op irrationele gronden in het al even irrationeel samengestelde rijtje Barton Fink, After Hours, 12 Monkeys, Edmond, Heartless, Pi etc.

De koele maar licht paranoide hoofdpersonage die langzaam een metamorfose ondergaat (goed vertolkt door Jeremy Northam), het diepere laagje onder alles wat plaatsvindt en het originele verhaal met een fantastische en onvoorspelbare ontknoping maakt dit voor mij in ieder geval een pareltje.

Geen volle mep omdat ik het gevoel heb dat er net iets te veel op een groter publiek gemikt is. Terwijl juist "het grote publiek"de kern van deze film niet zal ontdekken. Met name in het tweede deel iets te veel overdaad aan actie, dat was niet nodig geweest. Een occultere benadering zou de film naar 5 hebben gebracht.

 

3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 januari 2012, 1:46 uur
Goed gemaakte psychologische thriller met een ranzig randje. Zeker niet voor iedereen geschikt vanwege de hallucinante sfeer. Ik hou daar wel van, dus dat scheelt zo alweer een dik pluspunt!

 

1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 30 januari 2012, 12:49 uur
Omdat ik van 'Seeking Justice' met zo'n andere nu middelmatige ooit interessante acteur Nicholas Cage best gecharmeerd was, dacht ik laten we deze thriller met Richard Gere dan ook maar eens meepakken. Het draaide helaas uit op een akelig saaie zit vol cliché's en onlogische acties in een doorzichtig verhaaltje. Spannend wordt het nergens. Richard Gere met zijn warme uitstraling en (quasi) ervaren blik waarmee hij ooit schitterde valt hier volledig uit de boot.. Tel daarbij een melodramatisch tintje op plus personages die zich gedragen naar hoe het de regie eventjes uitkomt en ik kan na de voorspelbare anti-climax maar een conclusie trekken: wat een gemakzuchtige flop.

 

4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 januari 2012, 18:00 uur
Jammer dat de PR rondom deze film juist ook kijkers trekt die de gemiddelde beoordeling omlaag zullen trekken.Voor kijkers die aleen gelikte en voorgekauwde koek slikken is dit geen aanrader.

Een memorabel meesterwerkje van een regisseur die zich in het rijtje Mike Leigh, Ken Loach en Shane Meadows mag scharen. Rauw realistisch drama dat zich gaandeweg ontpopt in een occult en bizar plot met brute horrortrekjes.

 

nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 februari 2012, 13:55 uur
SPT schreef:
Ik heb hem meteen naar Pour Elle gekeken, en ik kan je zeggen dat ik de Next Three Days een beetje een domper vond. Niet alleen de verhaallijn is vrijwel identiek aan Pour Elle, zelfs de dialogen zijn nu en dan vrijwel woord voor woord vertaald. Nu kan ik me wel voorstellen dat veel Amerikanen geen zin hebben om naar een Franse film te kijken, en hij dus zodoende meerwaarde heeft, maar voor mensen die de Franse versie al gezien hebben ontbreekt nu de spanning/verrassing. Verder vond ik de punten waar de Next Three Days wel z'n eigen weg inslaat niet zo geslaagd..


- Thanx. Laat ik deze remake lekker links liggen. Ik vind de Franse taal sowieso geen enkel probleem. Vaak zelfs veel mooier dan Amerikaans. Jammer dat zowel Amrikanen als Fransen in de filmwereld te maken hebben met zo'n kortzichtig publiek dat geen enkele moeite wil doen om de taalkundige horizon te vebreden.

In Nederland schijnt een groot deel van het kijkvee ook niet los te willen breken uit de wei waarin ze al vele jaren grazen. Jammer.. want oefening baart kunst en een beetje moeite doen kan het leven uiteindelijk zo verrijken...

Al moet ik de hand in eigen boezem steken wetende dat ook uit Aziatische landen nog zo veel origineels en moois ligt te wachten tot ik zelf de stap waag en deze flauwe grappen achter me kan laten.

 

4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 november 2010, 1:26 uur
Makers van films over 'hogere machten' nemen zichzelf vaak veel te serieus en dat is hier niet het geval. Dat maakt het erg plezierig om naar te kijken. Vooral de hallucinatie / paranoia scenes redden de film. Goede opbouw en acteurs die er duidelijk zin en plezier in hebben. Niet voor iedereen dit natuurlijk.

 

4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 30 augustus 2011, 19:46 uur
Lekker filmpje met niet-doorsnee karakters neergezet door goede acteurs in een paranoia sfeertje waarin genoeg gebeurt om het boeiend te houden. Een thriller met prima dosering actie, een vleugje horror en volgens mij soms pittig spannend voor de gemiddelde kijker. Er zijn best wel wat dingen te vinden die beter uitgewerkt hadden kunnen worden, maar nee.. Geen behoefte om ook maar iets af te kraken - kwam er maar meer van zulk filmvoer uit!

 

3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 februari 2012, 14:05 uur
Onderhond schreef:
een uitgebreide review

kan ik me zeker in vinden ;)

Prima thriller. Camera zit dicht op de huid, niet gelikt, en de karakters zijn goed neergezet. Langzaam wordt de kijker naar een behoorlijk zieke sfeer toegeleid. Er valt van alles op een film als deze aan te merken, maar dan verval je in de clichématige kritiek die je op zo'n beetje alle horror-thrillers kan afvuren. Horror is het namelijk ook zeker, zij het minder expliciet in beeld gebracht. De film richt zich vooral op de spanningsboog. En dat is goed gelukt. Helemaal niet verkeerd dus en aanrader als tussendoortje voor de liefhebbber. Verdiend het zeker om boven de 3 uit te komen.

 

Seeking Justice (2011)
Alternatieve titel: Justice

3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 januari 2012, 1:34 uur
Zo'n beetje alle films met Nicolas Cage kunnen mij gestolen worden, al heeft hij natuurlijk wel wat klassiekers op zijn naam staan dankzij een aantal goede regisseurs. Deze film loopt lekker, het voelt qua stijl en sfeertje aan als een thriller uit de 90er jaren (The Game). Cage valt reuze-mee in deze soms ietwat gemakkelijke maar zeker vermakelijke misdaad-thriller met een verrassend plotje.

 

2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 februari 2012, 12:47 uur
Lag al een tijdje op de plank en moest er maar eens van komen. Zoals verwacht (want vaak met films waarin heren als Freeman spelen) ligt het Amerikaanse sentiment er gedurende heel de film dik bovenop. Een realistisch thema wordt om zeep geholpen met personages die geen moment op echte mensen lijken: belachelijke stereotypes die figureren in een overgeromatiseerd verhaal.

Af en toe valt er echter best te genieten van "spannende" situaties zoals we die in een serie als '24' zien. Het verschil zit hem in het gebrek aan een goede uitwerking. De regisseur blijkt niet in staat om ook maar een greintje rauwheid, soberheid of realisme aan te brengen op plaatsen waar dat zichtbaar wel de bedoeling was.

Er zijn heel wat spionage-thrillers gemaakt en deze is gedoemd om helemaal onderin de ranglijst te staan. We hebben hier te maken met een inwisselbare hapklare brok uit het eeuwig groeiende Hollywood aanbod. Een hap die niet zal beklijven.

 

2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 januari 2012, 16:10 uur
Vond naast het nostalgische element (Films als Goonies en E.T. die spontaan weer in gedachten springen) niet echt heel veel aan deze kids-film. Te zoetjes allemaal. Maar ja, ben dan ook geen kid meer. Helaas te veel over-the-top explosies die daar eigenlijk weer helemaal niet bij passen en te veel aandacht aan melodramatische zijplotjes. Kinderen zijn sympathiek en spelen erg leuk binnen de kaders van een blockbuster. De volwassen acteurs net op het randje van té karikaturaal. Dat red de film van een 1,5 of lager. Maar voor jongere kijkers van pakweg 12+ of volwassenen die op entertainmentvlak in de pubertijd zijn blijven hangen zal het begrijpelijkerwijze een hele 'coole' kijkervaring zijn!

 

4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 januari 2012, 15:19 uur
Vreemd en uniek verhaal over een op het eerste oog keurige familie die onder leiding van een naargeestige vader volledig ontspoort door zaken te ondernemen die het daglicht niet kunnen verdragen. Naar een verzinsel uit de zieke geest van Jack Ketchum. Goed acteerwerk en een origineel werkje (al zijn er veel raakvlakken) in het genre. Laat je als (openminded) liefhebber van het genre die verder kijkt dan gemakkelijke populaire films dan ook niet verblinden door beoordelingen van de gemiddelde kijker maar ga deze solide, prima gemaakte film het zelf zien. Grote kans dat je er geen spijt van zult hebben!

 

2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 februari 2012, 16:30 uur
Los van de vlammende intro heeft de film een lange aanloop nodig, zeker 30 minuten voordat er wat loos gaat . Met deze vlakke acteurs is dat echt veel te lang... Maar dan is het zeker de moeite van het wachten waard. Ook al is dit beduidend beter dan het zeer slechte deel 3, het niveau van 1 en 2 wordt bij lange na niet gehaald. Dit is geen feestmaaltijd voor horrorfanaten, vermakelijk is het wel, mits een ffwd-knop bij de hand voor het eerste half uur.