Amsterdam
Mochizuki Rokuro
-
- 18949 berichten
- 16904 stemmen
Klopt
Alleen sommige titels verkoopt hij dan helaas toch weer voor meer geld dan bijvoorbeeld op play.com. Het kan geen kwaad om eerst de titels online te controleren zodat u niet teveel uitgeeft. Enfin, zoals al aangegeven in een privé berichtje dat ik aan u heb verzonden 
Ik ben zeer kritisch, dus check zeker ook online en sla mijn slag (meestal) bij de goedkoopste
en soms niet 
Dus ook bij Play.com en dan weer Media Markt, Fame, Boudisque, eBay en nu dus SilverScreen.
Friday the 13 th
-
- 2575 berichten
- 2055 stemmen
Persoonlijk heb ik veel aan dit topic gehad. Na de terugkomst van Egypte in Schiphol besloten we Amsterdam binnen te gaan en om op dvd-jacht te gaan.
Ik moet zeggen: "het is toch wel een aanrader", vermits er verscheidene titels te koop zijn die niet of toch allesinds moeilijker in België te vinden zijn.
Mijn eerste halte was de standaard, maar toch de almachtige mediamarkt op de arena-boulevard. Net zoals Halcyon ben ik vooral geïnteresseerd in horrordvd's. In mediamarkt heb ik the fog (1980) en the people under the stairs gekocht.
De tweede halte was dan the fame, makkelijk terug te vinden naast de Dam. Wat is dit toch een coole winkel. Ook heeft de winkel toch wel een voldoende groot horroraanbod. De horrordvd's zijn wel duurder dan de andere dvd's, maar toch enkele leuke titels weten te strikken: "the prowler", "prom night", 'it's alive dvd box", "the shining" en "don't look now".
De laatste halte was dan The silver screen, die hier toch wel aanbevolen wordt. De Silver Screen ziet er een charmante winkel uit, maar voor horrorfans is het toch niet zo heel speciaal, heb er ook niks gekocht. Een erg beperkt aanbod wat horror betreft.
Al bij al, toch wel een stad die ideaal is om een dagje te shoppen naar dvd's.
klute89
-
- 3649 berichten
- 0 stemmen
Picnic At hanging Rock bij de Fame meegepikt voor 5 euro 
Drs. DAJA
-
- 4355 berichten
- 4521 stemmen
zeker een kwart van mijn collectie komt uit die winkel! Fantastische winkel werkelijk! Ik ken geen winkel in Amsterdam en ik woon er toch al meer dan twintig jaar in Amsterdam die zo'n uitgebreide collectie art house en horror films heeft.
Dat laatste trekt mij niet zo maar voor films als rififi, films van regisseurs als Godard, Welles, Tarkovsky enz. moet men daar echt eens een kijkje nemen!
Ik ben inmiddels een bekend gezicht daar LOL 
Inderdaad geweldige winkel! Ik heb er laatst nog een scene voor een shortfilm gedraaid
, heerlijke collectie als decor
.
stephan73
-
- 6279 berichten
- 14667 stemmen
Voor degene die zich rot wil schrikken... Ga eens langs bij de (filmposter) winkel Cine Qua Non.
Ik was er een tijd niet geweest en zag dat ze nu ook DVDs verkopen. Maar dat wel op een manier die je gewoon pure afzetterij kan noemen.
Ze verkopen titels die in boxen horen (zoals de Britse Bunuel set en de Criterion box van Teshigahara) los en voor 30 euro per disc. Zelfs de bonus schijf van de Teshigahara set wordt daar voor 30 euro verkocht.
Ik ben werkelijk nergens zo'n schandelijke manier van verkopen tegengekomen.
Mochizuki Rokuro
-
- 18949 berichten
- 16904 stemmen
Ja de prijzen bij Cine Qua Non slaan helemaal nergens op. Ze verkopen er wel de Russische rip van Zabriskie Point (die er niet uit schijnt te zien), maar ook weer voor een belachelijk bedrag.
Over de klantvriendelijkheid hebben we het dan nog niet eens gehad.
Pastichio Rocker
-
- 6344 berichten
- 0 stemmen
Welke winkels in A'dam, behalve de Fame en Concerto, zijn er nog over waar je wat mooie (import-)dvd's kan scoren?
In winkels zoals Van Leest en FRS ben ik niet geinteresseerd.
Quentin
-
- 10218 berichten
- 8618 stemmen
Silver Screen zoals al eerder genoemd.
Zavo
-
- 6392 berichten
- 1616 stemmen
Ja de prijzen bij Cine Qua Non slaan helemaal nergens op.
Die winkel is echt schandalig ja, ze verkopen daar posters voor 20 euro die bij Silverscreen voor 5 of 10 euro liggen. Prijzen voor dvd's hetzelfde verhaal. Boycotten die winkel.
Pastichio Rocker
-
- 6344 berichten
- 0 stemmen
Vandaag eens bij The Silver Screen naar binnen gewandeld, en dit was ook meteen de laatste keer. Ze hebben daar niks wat niet bij Boudisque te vinden is.
Voor de rest een hoop FRS en Van Leest dvd's die zelfs bij die winkels goedkoper zijn. Dan ga ik liever naar de Fame, of zoals al gezegd, de Boudisque.
Teleurstellend, want ik moest ook nog een aardig eindje wandelen vanaf Amsterdam CS.
Walkure
-
- 1690 berichten
- 0 stemmen
Laatst even in de Fame, ze hebben daar nu artificial eye dvd's voor 7.50.
stephan73
-
- 6279 berichten
- 14667 stemmen
Laatst even in de Fame, ze hebben daar nu artificial eye dvd's voor 7.50.
Welke films?
Walkure
-
- 1690 berichten
- 0 stemmen
oa L'argent. De andere titels heb ik niet meer onthouden. (Nooit van gehoord)
Overigens lag Strike van Eisentstein ook in de Fame, in een van de rekken. Er lagen er twee en nu dus nog een. 
stephan73
-
- 6279 berichten
- 14667 stemmen
oa L'argent
Hmmm.. Dat is de enige Bresson die ik nog mis van Artificial Eye! Moet ik volgende week maar eens langs gaan!
Walkure
-
- 1690 berichten
- 0 stemmen
Er waren geen speciale schappen voor de artificial eye's, ze staan gewoon tussen de andere films.
Mochizuki Rokuro
-
- 18949 berichten
- 16904 stemmen
Even inaanvulling op deze berichten. Zie het eigen topic voor Fame over Artifical Eye dat ik net heb gepost.
De films staan trouwens wel degelijk in het aanbiedingen deel van de winkel in de kasten in het middenpad. arthouse titels staan alfabetisch, waaronder meer dan de helft Artifical Eye titels betreft. Bij de World Cinema op de gewone afdeling is vrijwel niets te vinden.
dragje
-
- 5098 berichten
- 0 stemmen
Klopt 
Onlangs nog een graai gedaan in die kast waar, onbegrijpelijk, tal van Artifical Eye labels worden aangeboden voor driemaal niks.
brucecampbell
-
- 3346 berichten
- 7733 stemmen
Heeft er iemand een duidelijk overzichtje van winkels in Amsterdam waar ze Cult/Horror/SF/Exploitation-DVD's en/of VHS films verkopen, mag ook 2ehands zijn. Ik vertrek morgen op een tweedaagse trip naar Amsterdam samen met mijn vrouw.
Deze vraag werd hier al eens gesteld door Halcyon, maar aangezien dat al 3 jaar geleden is probeer ik het nog eens.
dragje
-
- 5098 berichten
- 0 stemmen
Een absolute aanrader betreft het winkeltje Silverscreen, deze is gespecialiseerd in Cult/Horror/SF/ films maar ook in speciale uitgaven van de meer onbekende titels.
Silverscreen bevind zich in de Haarlemmerdijk 94, een straat dat bijna aan het Centraal Station van Amsterdam grenst. Klik -> hier voor locatie overzicht.
Verder had ik je de winkel boudisque willen aanraden maar die heeft z'n filiaal in Amsterdam helaas opgeheven, alleen in Utrecht heeft boudisque nog een winkel.
Eigenlijk zou ik het verder niet weten. Vlakbij Silverscreen vindt je op de Dam ook nog 'Fame' en als je de Kalverstraat inloopt en uitkomt bij de "Kalvertoren" kan je in dit winkelcentrum dat zich in de Kalvertoren bevind ook een filiaal van Van Leest aantreffen, beiden verkopen minder 'horror' maar hebben wel een kleine afdeling met speciale import films, zo ook cult.
Halcyon
-
- 9952 berichten
- 0 stemmen
SilverScreen is wel ontzettend duur (3 jaar geleden toch
).
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Probeer ook de Cult Videotheek aan het Waterlooplein. Heeft ook een verkoop-afdeling.
dragje
-
- 5098 berichten
- 0 stemmen
SilverScreen is wel ontzettend duur (3 jaar geleden toch
).
Valt reuze mee. Je moet misschien een paar euro meer neertellen voor een specifieke film.
Maar als je het op koopjes hebt gemunt kun je überhaupt beter maar geen enkele winkel bezoeken maar je toevlucht op het Internet zoeken, maar dat was nu niet de vraag.
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Ach een tochtje langs wat winkels, op zoek naar koopjes, blijft toch vele malen leuker.
Wat VHS-banden betreft zou je misschien wat kringloopwinkels kunnen probere.
brucecampbell
-
- 3346 berichten
- 7733 stemmen
Wat VHS-banden betreft zou je misschien wat kringloopwinkels kunnen probere.
Heb je adressen?
Pastichio Rocker
-
- 6344 berichten
- 0 stemmen
Concerto heeft ook 2e hands videobanden.
Pastichio Rocker
-
- 6344 berichten
- 0 stemmen
In de kelder bij de 2e hands platen en cd's.
Pastichio Rocker
-
- 6344 berichten
- 0 stemmen
Toen ik er was (vorige maand) stonden ze helemaal achterin in de kelder onder de trap bij die bakken met cd's voor € 1,00. Het waren er ook niet veel ofzo. Denk een stuk of 30.
