Amish Grace (2010)

59 stemmen | gemiddelde 3,31
Verenigde Staten
Drama88 minuten
geregisseerd door
Gregg Championmet
Kimberly Williams-Paisley,
Tammy Blanchard en
Matt LetscherDe vredelievende Amish gemeenschap van Nickel Mines, Pennsylvania wordt in oktober 2006 voor altijd veranderd als een verbitterde man vijf kinderen doodt en nog eens vijf verwondt. Daarna berooft hij zichzelf van het leven. De media strijken er neer en de gemeenschap wordt bekritiseerd voor hun onvoorwaardelijke vergeving van de dader en de manier waarop men uitreikt naar de weduwe van de schutter. Verscheurd door de dood van haar dochter, worstelt ook een moeder met deze overtuigingen; zij kan het de schutter niet vergeven.
5,0
[permalink] geplaatst op 29 september 2010, 12:22 uurSuper gave film, hoorde dat deze in november 2010 te koop is
4,5
[permalink] geplaatst op 30 september 2010, 0:59 uurSpeechless. Dat is hoe ik me voel na het kijken van deze film.
Erg goed acteer werk en een zeer mooi verhaal. Ik heb weer een les geleerd in nederigheid, na het zien van deze film.
5,0
[permalink] geplaatst op 24 december 2010, 17:31 uurWerkelijk een prachtige film, die mijzelf diep geraakt heeft. Zelf nadenken over het thema haat/vergeving wordt hier in optima forma opgeroepen. Zeer sterk geacteerd.
4,5
[permalink] geplaatst op 10 januari 2011, 0:30 uurTranen in de ogen op het laatst. Met een glansrol voor Kimberly Williams-Paisley (pff wat een mooie vrouw is dat, zeg!) enTammy Blanchard:
****1/2
2,5
[permalink] geplaatst op 14 mei 2011, 19:09 uurinderdaad een klein tranenwegpinkend drama met een hoog eo gehalte (enigzins flauw om te zeggen dat deze het niveau heeft van een gemiddelde aflevering van a little house on the prairy maar het is nu eenmaal niet anders) . .
Film is op zich aardig maar heeft verder geen toegevoegde waarde en is prima voor tv.
2.5*
jeeke21
[permalink] geplaatst op 26 mei 2011, 20:13 uurMijn vrouw heeft hier in elk geval flink van genoten en gesnoten...
4*
2,5
[permalink] geplaatst op 29 mei 2011, 11:54 uurEen gemiddelde TV film met slaapverwekkende dialogen.
Ik had na afloop ook tranen in de ogen. Vooral omdat ik spijt had dat ik voor die avond een verkeerde filmkeuze had gemaakt.
2,5
[permalink] geplaatst op 8 juli 2011, 23:16 uurEr zaten boeiende thema's in,maar die werden helaas naar het eindetoe ingesneeuwd in iets te sentimentele uitvluchten. En dat is met alle respect voor de emotionele lading van de film: alleen mochten de wat moeilijkere punten niet door opzij geschoven worden, zoals de positie van de vrouw, de banningsprocedure, de moeilijkheid om te vertrekken uit de commune, het ontbreken van antwoorden op knagende twijfels, etc.
Positief: de poging om vanuit verschillende invalshoeken te werken: de familieleden van de dader, buitenstaanders van de pers en de slachtoffers zelf.
Spijtig dat uiteindelijk zo sterk de nadruk werd gelegd op het 'iedereen is weer gelukkig in zijn eigen geloof'-plaatje.Lijkt me niet zo geloofwaardig.
3,0
[permalink] geplaatst op 24 juli 2011, 19:13 uurAardige film maar totaal zonder enige vorm van emotie verder was de film wel ok en laat weer eens zien dat de Amish gemeenschap erg goed kan vergeven...
3,0
[permalink] geplaatst op 19 oktober 2011, 20:01 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenRedelijke film over het waargebeurde schietincident op een kleine Amish-school. De film concentreerd zich niet op de tragische gebeurtenis zelf (die komt niet eens in beeld), maar meer op het verwerkingsproces van de Amish-gemeenschap waarbij hun geloofsovertuiging het er niet gemakkelijker op maakt. Deze, duidelijk voor tv gemaakte film, blijft alleen wel erg braaf. Een krappe 3.0 sterren.
3,5
[permalink] geplaatst op 18 januari 2012, 15:00 uurgoede film, mooi geloof,aanrader toch
2,5
[permalink] geplaatst op 23 januari 2012, 18:46 uurVrij banale film die nergens echt glanst en zelden echt raakt wat betreft acteerprestaties, belichting, scenario etc. Het gebeuren is allemaal vrij plastich en kaal verfilmd, waar op zich ook iets voor te zeggen valt, maar wat mij niet erg vrolijk maakte gisteren.
Enige positieve is de waargebeurde reactie van de Amish-gemeenschap. Zeer inspirerend, die echter op een erg melo-dramatische manier wordt overgebracht op de kijker.
Die gedachte, zonder de godsdienstige moraal erachter, heeft me wel even bezig gehouden.
Misschien een aardige opzet voor de film, maar onvoldoende voor mij. 2,5*