Cherry 2000 (1987)

69 stemmen | gemiddelde 2,47

Verenigde Staten
Actie /
Sciencefiction93 minuten
geregisseerd door
Steve De Jarnattmet
David Andrews,
Laurence Fishburne en
Melanie Griffith2017. Sam Treadwell is ten einde raad. Bij zijn androïde vrouw Cherry 2000 zijn bij een vrijpartij in het afwaswater letterlijk de stoppen doorgeslagen. Hij huurt de sexy gids E. Johnson in om hem door Zone 7 te loodsen en een vervangend model te zoeken in een vervallen en onder zand bedekt Las Vegas. Daarbij krijgen ze te maken met de bende van Lester, een goedgehumeurde, maar niet minder gevaarlijke gek. Ondertussen krijgt Sam gevoelens voor E..
1,0
[permalink] geplaatst op 15 juni 2003, 22:42 uurFoei!
Ik had deze film al in mn gedachten net voor ik m opzocht en had m eventueel zelf toegevoegd... maar de enige reden dat ik me deze film nog herinner is dat ie ZO flauw was... ik ben een groot sci fi liefhebber maar deze film brengt niks...
1*
3,0
[permalink] geplaatst op 20 maart 2004, 20:34 uurRedelijke film.
FisherKing
[permalink] geplaatst op 20 juli 2005, 22:36 uurMerkwaardige film. Uiterst voorspelbaar scenario, maar wel met prachtige scenes ertussen. Best wel hoge productionvalue voor een pulp-film. Maar wat te geven, 2.5 * dan maar.
3,0
[permalink] geplaatst op 31 december 2005, 1:10 uurHeerlijk om eens weer te zien. Is al weer wat jaartjes geleden. Melanie Griffith met die geweldige rode bos haar en houten acteren, voorspelbaar scenario en stoere auto's. Pretentieloos vermaak. Niet erg goed maar ook niet erg slecht. Maar zo maken ze ze tegenwoordig niet meer.
3,5
[permalink] geplaatst op 27 januari 2007, 23:43 uurHier hou ik van, typische 80's B-film, dat zeker niet synoniem hoeft te zijn voor slecht. Vond deze prettig om te zien.
[permalink] geplaatst op 10 december 2008, 12:13 uurLijkt Michael Dudikoff wel op de poster.
3,0
[permalink] geplaatst op 7 februari 2009, 21:55 uurAparte maar wel leuke film. Ik kan me nog herinneren dat ik vooral Melanie Griffith toen leuk vond.
3,0
[permalink] geplaatst op 25 september 2009, 20:43 uurNet op MGM gezien was wel weer leuk om terug tezien
jaren geleden op vhs gezien...
3,0
[permalink] geplaatst op 9 april 2010, 17:01 uurLeuke pulp met een gepast jaren 80 look. De dialogen zijn grappig, de karakters zijn leuk, vooral de foute badguy, en de setting is goed. Griffith kan niet acteren maar heeft toch charme in deze rol. De film neemt zichzelf nooit serieus waardoor de film zeker vermakelijk is.
4,0
[permalink] geplaatst op 21 september 2010, 22:02 uurGrappg, zit deze film nu te kijken en het valt me op dat de muziek wel heel erg op die van Robocop lijkt. Zelfde componist, zelfde jaar. Hij heeft hier vast de leftovers voor gebruikt. Geinige film eerste half uur, wordt een verhoging.
4,0
[permalink] geplaatst op 21 september 2010, 23:06 uurHerziening doet soms wonderen. Vond ik dit werkje 20 jaar geleden verre van geweldig. Te veel van het goede en over the top. Nu beviel het veel beter. Het is juist die over the top aanpak die dit een heerlijk 120% campy jaren 80 werkje maken. Vol leuke actiescenes, kleurrijke locaties en personages en een geweldig leuke Griffith.
Ik ben om. kleine 4*
Wel verkeerde poster dit. Zou
deze moeten zijn.
[permalink] geplaatst op 22 september 2010, 0:12 uurReinbo schreef:Wel verkeerde poster dit. Zou
deze moeten zijn.
Dat is de Franse poster.
3,0
[permalink] geplaatst op 22 september 2010, 0:16 uurHoop dat er nooit een deel 2 van Cherry 2000 uitkomt want Melanie Griffith is hedendaags (al een aantal jaren) niet meer om aan te zien. Ze zou nu willen dat ze nog een Cherry 2000 was.
4,0
[permalink] geplaatst op 22 september 2010, 7:51 uurkappeuter schreef:Reinbo schreef:
(quote)
Dat is de Franse poster.
Dat snap ik, maar ik doel meer op de afbeelding. Dit is zoals ik m ken van vroeger, die er nu staat had ik nog nooit gezien.
3,0
[permalink] geplaatst op 19 februari 2011, 20:01 uurVermakelijke, futuristische actiefilm in de stijl van Mad Max. Ondanks de soms goedkoop ogende production design, ziet het er toch allemaal wel goed uit. Genoeg actie en ook genoeg vaart. Een leuke rol van Melanie Griffith als de stoere tracker. De interactie tussen de twee hoofdpersonages is helaas niet echt goed uitgeschreven, en hier had zeker wat meer in gezeten.
djelle
[permalink] geplaatst op 28 maart 2011, 17:27 uurVolgens futurologen zal het niet zo heel lang meer duren tot we dusdanig geavanceerde robots kennen waarmee mensen zullen vogelen, verliefd op worden en zelfs mee trouwen. Gezien ik volgens velen nu al verliefd ben op technologische objecten zoals de microgolfoven en al jaren getrouwd ben met mijn TV lijkt me dat niet eens zo vergezocht. Het idee an sich met bijhorende filosofische vraagtekens is in elk geval ook bij filmmakers altijd al populaire stof geweest, getuige bijvoorbeeld deze Cherry 2000 over ene Sam Treadwell die een nieuwe carrosserie moet gaan zoeken voor zijn androïde vrouw.
En gelijk heeft hij. Zo’n vrouw zaagt niet, is altijd lief, heeft altijd zin, maakt dat het eten op tijd klaarstaat en als het kortsluiting heeft zwijgt ze gewoon. Maar het is film en tijdens zijn gevaarlijke zoektocht samen met een semi-sexy Melanie Griffith als futuristische speurhond met kersenrood haar, krijgt hij toch zijn twijfels of zo’n ideale vrouw wel zo ideaal is. De idioot.
Minder idioot en zelfs geweldig is de leuke cinematografie die met zijn kleurrijke decors en retrostijl een sfeervolle indruk weet na te laten, en het cultgevoelig script volledig tot zijn recht laat komen. Hoogtepunten wellicht zijn de fantasierijke beelden van een halvelings in zand verzonken Las Vegas, vermoedelijk lag hier de mosterd voor een soortgelijke setting in Resident Evil 3: Extinction of 1 van de spellen waarop het gebaseerd is.
Ook de moeite is de gepimpte mustang waar held en heldin in rijden en enkele maffe actiescenes -waaronder een heus bazookagevecht tijdens een bijzonder originele ontsnappingspoging- maken van Cherry 2000 de ideale middernachtfilm om eens lekker bij uit te zakken.
Verder is het best fijn om David Andrews te zien in zijn jonge jaren (u misschien bekend als Colonel Brewster in Terminator 3) en een glimp van Laurence Fishburne toen hij nog niet vereeuwigd was als 'Blue Pill Red Pill' Morpheus wijsneus uit The Matrix. De muziek vond ik misschien nog het minste, die nochtans ooit werd verkocht op Ebay op een limited uitgegeven CD voor maar liefst 2500 dollar. Tot zover de menselijke intelligentie.
Voor wie intelligent genoeg is om geinig gemaakte science-fictionpulp te kunnen waarderen kan ik Cherry 2000 alvast aanraden. Ik ben geen futuroloog om te zeggen dat het al dan niet een plausibel scenario bevat, maar dat het garant staat voor anderhalf uur aangenaam kijkvoer zonder kortsluiting durf ik mijn hand voor in de microgolf steken.
3,5*