Funny Thing Happened on the Way to the Forum, A (1966)

19 stemmen | gemiddelde 3,10
Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten
Komedie / Muziek
99 minuten
geregisseerd door
Richard Lestermet Zero Mostel, Phil Silvers en Buster Keaton
Pseudolus is een luie slaaf in Rome die vrijheid als enige wens heeft. Hij bedenkt een plan waarbij hij vrijheid zou kunnen behalen, maar niet alles loopt zoals verwacht, waardoor de problemen zich al snel opstapelen.
[permalink] geplaatst op 22 oktober 2002, 23:30 uurDeze film is dus ook onder mijn beheer, Jordy?
2,5
[permalink] geplaatst op 23 oktober 2002, 3:34 uurDeze heb ik per ongeluk ooit es gezien. Puur kluchtwerk. Domme luie slaaf, vader van huis, zoon achter de meiden aan... slaaf probeert mee te profiteren. Iedereen holt achter zijn eigen gewin aan, zoals dat hoort.
Geloof het of niet : deze musical is gebaseerd op het toneelwerk van de Romeinse kluchtschrijver Plautus (geboren 250 vóor Chr.). Niets nieuws onder de zon : kluchten zijn per definitie conservatief en altijd hetzelfde. Lester jast het ding er in hoog tempo doorheen.
Soms is het best geinig. Maar ik blijf zeggen 'Kluchten kan niet meer'.
3,5
[permalink] geplaatst op 19 februari 2004, 15:30 uurHeb 'm destijds op school gezien, en vond 't best een aardige film. Gee Hugohei trouwens wel gelijk; het stuk had net zo goed met John Lanting en Piet Bambergen op de planken gekund; kluchten zijn kluchten zijn kluchten
2,5
[permalink] geplaatst op 5 mei 2004, 20:06 uurInderdaad soms erg grappig (mijn leraar Latijn van vroeger was hier verzot op, we hebben hem zelfs twee keer gezien!) maar het niveau (het wat?) was soms ver te zoeken. Maar dat was volgens mij ook de bedoeling. Dan blijft over dat eigenlijk de meeste 'ingewikkelde' situaties gewoon al eerder (of later, wie zal het zeggen) zijn vertoond en dus een beetje déjà vu overkwamen. Maar in zijn geheel best wel aangenaam, zonder twijfel.