134.896 gebruikers | 85.698 films | 31.044 regisseurs | 3.508.253 berichten | 4.930.187 stemmen
 
locatie: Films » Korkoro (2009) » Info

Korkoro (2009)

Alternatieve titels: Liberté, Freedom 

 

Korkoro (2009)
23 stemmen | gemiddelde 3,52
mijn stem:
12 jaar geweld angst discriminatieFrankrijk
Drama
111 minuten

geregisseerd door Tony Gatlif
met Marie-Josée Croze, Marc Lavoine en James Thiérrée

Tijdens de Tweede Wereldoorlog reist een zigeunerfamilie door Frankrijk, samen met de kleine Claude, een weeskind. Aangekomen in een bekend stadje, vernemen zij dat er een nieuwe wet is die rondzwerven verbiedt. De burgemeester, Theodore, en de plaatselijke lerares proberen de familie te helpen, maar tevergeefs. Zij worden opgesloten in een gevangenkamp. Eenmaal ontsnapt krijgen ze een stuk vaste grond aangewezen, maar het is voor de zigeunerfamilie zeer moeilijk om te wennen aan een levensstijl op een vaste plek.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 mei 2010, 22:45 uur
Héél knappe film, Tony Gatlif op z'n best !
Leve de zigeuners, leve de vrijheid, leve het leven !
Knappe beelden, mooi en triest verhaal, prachtig sfeer en muziek !

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 september 2010, 10:15 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Erg onder de indruk van de film. Het camera werk is er goed waardoor je het gevoel krijgt er midden in te staan. De personages zijn erg sterk uitgebeeld en laten prachtig de karakters zien. Hoop, angst en wantrouwen.

Het verhaal is dan wellicht wat dunnetjes, maar je moet er ook niet naar kijken zoals we met de tegenwoordige hollywoord films gewend zijn. Je stapt even in het leven van deze familie en ervaart wat zij meemaken.

De mooiste scenes vond ik halverwege de film waar de zigeunerdame op t paard naast de motor mij rijdt op volle snelheid. Prachtig in beeld gebracht, tikje sensueel. En tegen het einde van de film wanneer de familie voor de 2e keer afgevoerd wordt, wat prachtig in beeld gebracht wordt.

Aanrader als je van drama en zigeunermuziek houdt.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 juli 2011, 22:57 uur
Nee, deze film kon me nauwelijks bekoren. Het ene moment leek het op een realistische dramafilm en het volgende moment op een theatraal toneelstuk.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 juli 2011, 22:36 uur
Een bijzondere film. Ik heb wel genoten van de mooie beelden van Frankrijk en ik vond het leuk om een kijkje te nemen in het leven van de zigeuners. Maar ik kreeg weinig binding met de personen die neergezet werden. Ik vond de zigeuners wat te overdreven neergezet waardoor ze eigenlijk niet zo interessant voor me werden. Van de juf en de burgermeester kreeg ik ook te weinig te zien waardoor mijn interesse voor deze pesonen ook niet opgewekt werden.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 juli 2011, 22:39 uur
Ik vond een mooie Franse dramafilm...
Wat een waargebeurd verhaal...
Toch een beetje overdreven zigeuners...
Goed verhaal...
Prima acteerwerk...
Mooi HD kwaliteit film...
Prachtig achtergrond muziek (DTS)...