An Ideal Husband (1999)

43 stemmen | gemiddelde 2,74

Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk
Komedie /
Romantiek97 minuten
geregisseerd door
Oliver Parkermet
Cate Blanchett,
Minnie Driver en
Rupert EverettSir Robert Chiltern is een succesvolle minister, met een liefhebbende vrouw. Dit komt echter in gevaar wanneer Mrs. Chieveley opduikt in Londen met bewijs van een verleden dat Chiltern liever geheim houdt. Hij gaat naar zijn vriend Lord Goring voor hulp.
[permalink] geplaatst op 14 oktober 2002, 16:54 uurNaar het toneelstuk van Oscar Wilde (die ook The Importance of Being Ernest schreef).
Al es eerder verfilmd, lang geleden, onder regie van Alexander Korda.
1,5
[permalink] geplaatst op 21 december 2002, 21:23 uurEnkel in het begin leek het wat te worden, maar het laatste halfuur was beneden alles ...
*' 1,5 op 5 *'
2,5
[permalink] geplaatst op 16 april 2003, 23:53 uurIk had het stuk nooit gelezen hoewel ik Wilde's verzameld werk al een jaar of 11 ą 12 in mijn bezit heb. Het is mijn geelste boek (nutteloos feitje: geel is de minst populaire kleur voor de omslag van boeken). Ik geloof dat ik het stuk liever lees, hoewel, zelfs dat niet want als ik de film zo zie vind ik er denk ik niet veel aan.
Julianne Moore, hoe goed ik haar ook vind, is helemaal niet gevaarlijk in deze rol! Wat jammer. Ik hoopte steeds op dezelfde gevaarlijke glans als de Gloria in Buffy the vampire slayer. Liefhebbers weten denk wel wie ik bedoel. Of Glenn Close of John Malkovich in god-hoe-heet-die-film-ook-alweer.
De hele film loopt er ook zo'n samenzweerderig plingplongmuziekje mee. Ontzettend irritant.
Minnie Driver loopt grappig te doen en is het niet. Rupert Everett is het gek genoeg wel en zijn ironische manier van acteren doet smaken naar meer. Was de hele film maar zo in het overdrevene getrokken, dan had ik 'm denk ik hoger gewaardeerd. Nu smaakt An Ideal Husband nogal flauw. Figuurlijk dan.
temper
[permalink] geplaatst op 18 april 2003, 16:40 uurZonde van de uitstekende cast. 2 sterren.
3,5
[permalink] geplaatst op 21 juni 2003, 23:28 uurIk wist dat ik hier niet mocht naar kijken - "kijk nooit naar verfilmingen van werken die je nauw aan het hart liggen, niet omdat ze slecht zijn, maar omdat je je "eigen" personages verliest".
En ląp, ik heb het aan mijn been. Cate Blanchett - wat een vrouw! Die zal niet meer uit mijn hoofd te krijgen zijn wanneer ik het opnieuw ga lezen. Damn!