Casque d'Or (1952)
Alternatieve titels: Golden Helmet, Golden Marie, De Zondares van Parijs

35 stemmen | gemiddelde 3,65

Frankrijk
Drama /
Misdaad94 minuten
geregisseerd door
Jacques Beckermet
Simone Signoret,
Serge Reggiani en
Claude DauphinMarie, prostituee in het Parijs van rond 1900, breekt met haar pooier en wordt verliefd op Manda, een jonge timmerman die een eerlijk bestaan probeert op te bouwen. De politie-verklikker en bendeleider Leca is ook verliefd op Marie en provoceert een gevecht tussen Manda en de pooier.Vanaf 5 juli in de bioscoop (re-release)
» alle verwachte bioscoopfilms
4,5
[permalink] geplaatst op 15 juni 2007, 21:14 uurTopfilm van Becker, ook regisseur van een andere Franse topper "Touchez Pas Au Grisbi". Simone Signoret spat van het scherm in een van haar beste rollen.
4,5*
[permalink] geplaatst op 16 november 2010, 17:22 uurDe titel verwijst dus naar de blonde lokken van Simone,die net als in la ronde van Ophuls weer een koppeltje vormt met Reggiani,die van het doek spat in zijn beste rol.Wel een aardig geintje van de synopticus om practisch de hele intrige maar te verklappen,zodat de kijker zich volledig kan richten op de cinematografie en niet door het verhaal wordt gehinderd.Dood aan de spoiler tags!
Terzake:het verhaal stelt sowieso geen kloot voor en kunnen we omschrijven als een proletarische tragedie waarbij wat mannetjes vechten om een wijfje(al geef ik toe dat dat eigenlijk HET verhaal überhaupt is)en Reggiani een typisch Beckeriaanse working class hero vertolkt.
Spelend rond 1900,heeft Becker zo de kans om alles in beeld te brengen als een Auguste Renoir schilderij(Becker leerde het vak trouwens bij diens zoon Jean),het lijkt soms alsof je naar b.v. au moulin de la galette of les canotiers zit te kijken die in beweging zijn gebracht.Verder een aardig kijkje in het Parijs van de oude volkswijken,een Parijs dat ten tijde van de verfilming al niet meer bestond en waar Becker stiekem nostalgische gevoelens bij lijkt te hebben.
[permalink] geplaatst op 22 maart 2012, 10:05 uurKrijgt re-release:
Vanaf 5 juli in de bioscoop (EYE film)!