geregisseerd door Frans Weisz met Pierre Bokma, Kitty Courbois en Peter Oosthoek
Na Leedvermaak en Qui Vive is de oude Simon op sterven na dood en treedt er een nieuwe generatie op de voorgrond van de veelgeplaagde Joodse familie die de sporen van WO II maar niet uit hun onderlinge relaties verbannen krijgt.
De familie is bijeen gekomen omdat stamvader Simon ernstig ziek is. Hij heeft een oogoperatie ondergaan die ernstige complicaties heeft veroorzaakt. Zijn overleden vrouw Ada is - voor de anderen onzichtbaar - aanwezig wanneer er aan haar gedacht wordt. Simon denkt bijna voortdurend aan haar, zowel in de werkelijkheid als in zijn 'dagmerries'.
2,0[permalink] geplaatst op 7 maart 2010, 23:29 uur
Nu dat heb ik nu ook gehad met deze trilogie, maar ik zal er niet wakker van liggen. Er is hier wat meer aandacht voor de jongere generatie, maar het blijft voor mij niet meer dan oninteressant gedraai.