Young @ Heart (2007)
Alternatieve titel: Young at Heart

146 stemmen | gemiddelde 3,82

Verenigd Koninkrijk
Documentaire /
Muziek109 minuten
geregisseerd door
Stephen WalkerHet waargebeurde verhaal van de laatste repetitie weken van het "Young at Heart" koor, waarvan de gemiddelde leeftijd 81 jaar is en van wie de meeste tegen hun gezondheid ingaan om deel te nemen. Hun muziek is onverwacht, druist in tegen het stereotype van de leeftijdsgroep met nummers van bijvoorbeeld James Brown en Sonic Youth. Deze documentaire gaat over de voorbereidingen van hun nieuwe optreden, een concert in hun thuisplaats. Het gaat goed, ondanks allerlei hartverscheurende gebeurtenissen.Deze film staat op nummer 168 in de tip 250
» volledige tip 250
5,0
[permalink] geplaatst op 8 mei 2008, 0:00 uurweet iemand,, IEMAND of deze film nog in nederland komt, kan hem nergens vinden in de winkels. op internet, en weet ook niet of die in de bioscoop komt. lijkt me echt een top film
[permalink] geplaatst op 24 juli 2008, 13:25 uurvoorlopig staat hij voor eind oktober op de releaselijst....
[permalink] geplaatst op 25 juli 2008, 13:05 uurKlopt, 30 oktober.
[permalink] geplaatst op 31 oktober 2008, 9:44 uurIn de trailer zingen ze wel allemaal heel erg oude liedjes....
5,0
[permalink] geplaatst op 2 november 2008, 1:01 uurGeweldig mooie documentaire, ze gaan echt vol gas voor elk concert tegen alle doktersadviezen in. Met alle plezier en vriendschap. Forever young!
3,0
[permalink] geplaatst op 11 november 2008, 22:10 uurLevenslustige film die tegelijkertijd diep melancholisch is (ik heb af en toe héél diep moeten slikken). Soms lijkt het alsof Walker je eerder een show dan een documentaire voorschotelt, maar eigenlijk is deze aanpak goed gekozen. Zonder die geinige momenten en alternatieve videoclips

zou het geheel te zwaar op de maag gaan liggen. De oudjes zijn één voor één unieke figuren, met als absolute hartendieven Joe en Fred. Onverwacht aangrijpend, deze Young At Heart!
4,5
[permalink] geplaatst op 18 december 2008, 23:58 uurzou verplichte kost moeten zijn voor alle zeurpieten en klagers in den lande, en voor alle normale mensen natuurlijk
4,5
[permalink] geplaatst op 30 december 2008, 19:54 uurPrima documantaire ! Gekeken met een lach en een traan. Volgend jaar komen ze in de Rotterdamse schouwburg, tenminste, wat er dan nog van over is !!
3,5
[permalink] geplaatst op 27 januari 2009, 15:09 uurErg leuk om te zien hoe enthousiast die ouderen zijn, en alleen nog maar leven omdat ze het zo leuk vinden om te kunnen zingen.
Ik moet eerlijk zeggen dat op een paar uitzonderingen na, deze mensen niet kunnen zingen, en ze zijn populair omdat ze oud zijn en mensen het schattig en aandoenlijk vinden dat ze samen een koor vormen, en met een leuke beat eronder swingt alles en kun je overal een feest van maken.
Daarom heb ik bij deze documentaire een dubbel gevoel. "Aapjes kijken" is het. Ik ergerde me soms aan de fanatieke begeleider, regisseur Bob Cilman. Deze popi-jopi maakte er vooral bij de uiteindelijke grande finale een one-manshow van. De ouderen zongen wel, maar hij liep ertussen alsof hij ze moest opwinden, de bordjes draaiende moest houden, met zijn handen zwaaiend alsof de bejaarden zouden stoppen als hij niet in beweging was. Hij maakte zich grote zorgen dat ook maar iemand even een tekstje zou vergeten en alles moest perfect verlopen.
Natuurlijk heb ik ook respect voor de man, want hij zorgde er wel voor dat de band zoveel heeft bereikt.
De documentaire vond ik erg goed verder. De persoonlijke interviews tussendoor waren een leuke afwisseling op de beelden van de repetities en shows.
[permalink] geplaatst op 10 maart 2009, 12:16 uurHet dak van het filmhuis ging er gisteren bijna vanaf. Spetterende documentaire...
3,5
[permalink] geplaatst op 16 april 2009, 19:02 uurVanaf werkelijk de eerste seconde (wat een geweldige opening) boeiend, mooi, maar vooral een aangrijpende film!
4,5
[permalink] geplaatst op 6 mei 2009, 17:51 uurPrachtige docu. En dit jaar september te bewonderen in de Rotterdamse schouwburg, ik heb mijn kaarten alvast bestelt!
[permalink] geplaatst op 6 juni 2009, 23:45 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenEr zijn van die films waarbij je superlatieven tekort komt om je bewondering uit te spreken. Young @ Heart is zo’n film.
Een koor met een gemiddelde leeftijd van 81 dat nummers van Sonic Youth, Jimi Hendrix, Nirvana, Sinead O’Conner en Coldplay spelen. Young @ Heart in een notendop en toch doe je met deze samenvatting de film tekort. De muziek is namelijk niet de hoofdmoot in de film, dat zijn namelijk de kwieke zeventigers en tachtigers.
Het blijkt dan ook een gouden keuze van regisseur Stephen Walker om niet het koor in zijn totaliteit tot hoofdrolspeler te maken maar enkele fascinerende personen eruit te halen. Zo hebben we Joe de man die zes chemokuren overleefde en nog steeds een van de spillen van het koor is. Of de 92 jarige Elaine die nog zit te flirten met Stephen Walker, de maker van de film. Ook niet te vergeten zijn Lenny, Bob en de aan zuurstof zittende Fred. Het zijn allemaal namen en personen die ik na het zien van Young @ Heart misschien wel voor eeuwig maar in ieder geval voor lange tijd in mijn hart sluit.
Het zorgt ervoor dat je de film bijna constant met een grote smile zit te bekijken. Vooral hilarisch zijn de drie liedjes waarin de oudjes zelf meespelen.
Het is echter niet enkel humor dat de klok slaat. Ook de dood wordt niet gemeden. Het maakt de film er echter alleen maar beter op en het zorgt ervoor dat Young @ Heart nog nadrukkelijker in geheugen gegrift blijft staan. Voor mij was het in ieder geval samen met The Wrestler de beste film die ik dit jaar tot nu toe zag, en dat wil heel wat zeggen.
Volgens mij nooit een docu hoger dan een 4 gegeven maar dat wordt de uitzondering die de regel bevestigd.
5*
13woutie13
[permalink] geplaatst op 6 juli 2009, 21:35 uurIk zit al 6 jaar op saxofoonles, en mijn Lerares kijkt ieder jaar met al haar leerlingen een muzikale film.( ong.. 25 leerlingen)
We hebben ooit al is The Blues Brothers en Ray gekeken.
Dus ik zeg tegen haar: Misschien is Young@Heart een leuk idee?
Ze was al helemaal in de wolken van mijn idee.
Nou vanavond hebben we hem bekeken, genoten dat iedereen heeft.
Vooral gelachen om de grappige interviews, maar het was ook weer best emotioneel. met het Fix You van Coldplay.
Prachtig gemaakt dit, en het is een vreselijke oppepfilm voor 70+ mensen. Ik zal hem aan mijn opa en oma laten zien.
5* voor dit prachtig stukje werk, en een verdiend plekje in mijn top 10
3,5
[permalink] geplaatst op 2 september 2009, 23:16 uurW-O-W
wat een levenskracht straalt uit deze documentaire.
Ondanks in sommige gevallen bepaalde beperkingen toch zo bezig kunnen zijn. Heb niets met coldplay maar hoe die man het liedje; Fix you zong, echt fenomenaal.
4.5*
4,0
[permalink] geplaatst op 15 september 2009, 11:35 uurHoe dan ook een bijzondere film. Dat enthousiasme en doorzettingsvermogen is echt inspirered.
4,5
[permalink] geplaatst op 16 oktober 2009, 17:25 uurEen leuke, ontroerende en mooie documentaire. Ook als je op leeftijd bent kun je nog een levensdoel hebben!
3,5
[permalink] geplaatst op 2 november 2009, 11:13 uurDie versie van Fix You ging wel door merg en been.
4,0
[permalink] geplaatst op 11 december 2009, 23:30 uurSchitterende docu! Hij is geestig, ontroerend, schokkend en zéér amuserend. Heb me zeker vermaakt met dit stuk meesterwerk.
Die scene dat ze gaan optreden in de gevangenis vond ik zéér bijzonder. Thank God! Muziek bestaat! Vind dit trouwens één van de beste docu's die ik ooit gezien heb. Ook zo mooi camerawerk.
[permalink] geplaatst op 25 december 2009, 12:46 uurkos schreef:
Die versie van Fix You ging wel door merg en been.
Jammer genoeg las ik pas geleden ergens dat Fred Knittle ook al een hele tijd niet meer onder ons is.
5,0
[permalink] geplaatst op 28 februari 2010, 23:54 uurWat een pareltje,
De mensen, het verhaal, de emoties.. echt een beauty!
Inderdaad een must voor de levenloze mens

5,0
[permalink] geplaatst op 17 juli 2010, 15:10 uurFantastisch. Werkelijk geweldig. Als je enigzins in de put zit of je om welke reden dan ook gewoon wat minder voelt, zet dan dit prachtige stukje docufilm op en ik weet zeker dat je de levensvruegde vanaf de start weer door je lichaam voelt stromen. Ik heb moeten slikken en op den duur echt gehuild. Gewoon minutenlang dat de tranen me over de wangen biggelden. Meestel ben ik niet zo'n huilebalk, maar in dit geval wel. En ik schaam me geen moment om dat in dezen toe te geven. Super. Gaat dat zien mensen, Gáát dat zien. 5 sterren is eigenlijk te weinig!
4,0
[permalink] geplaatst op 12 augustus 2010, 16:25 uurYo, lijkt me geweldig!
4,0
[permalink] geplaatst op 12 augustus 2010, 16:26 uur13woutie13 schreef:
Ik zit al 6 jaar op saxofoonles, en mijn Lerares kijkt ieder jaar met al haar leerlingen een muzikale film.( ong.. 25 leerlingen)
We hebben ooit al is The Blues Brothers en Ray gekeken.
Dus ik zeg tegen haar: Misschien is Young@Heart een leuk idee?
Ze was al helemaal in de wolken van mijn idee.
Nou vanavond hebben we hem bekeken, genoten dat iedereen heeft.
Vooral gelachen om de grappige interviews, maar het was ook weer best emotioneel. met het Fix You van Coldplay.
Prachtig gemaakt dit, en het is een vreselijke oppepfilm voor 70+ mensen. Ik zal hem aan mijn opa en oma laten zien.
5* voor dit prachtig stukje werk, en een verdiend plekje in mijn top 10
Hier klopt iets niet. Je geeft 3.5
13woutie13
[permalink] geplaatst op 16 augustus 2010, 12:17 uurthe new guy schreef:13woutie13 schreef:
(quote)
Hier klopt iets niet. Je geeft 3.5
Mensen doen ook wel eens een herziening.
De eerste keer dat ik deze film zag, was ik er helemaal weg van. Maar bij de herziening viel het toch wel een beetje tegen vergeleken de eerste keer. Kan toch?
4,0
[permalink] geplaatst op 22 augustus 2010, 20:22 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenKomt wat moeizaam op gang maar daarna is het prachtig. Van de scene
in de gevangenis krijg ik een brok in mn keel en het nummer van Coldplay is kippenvel.
Zo blijkt maar dat geacteerde emoties niet opwegen tegen de echte. Had wel wat meer willen weten van de achtergrond van de zangers maar goed, verder geen woorden aan vuil maken aan dit inspirerende en positieve werkje.

4,0
[permalink] geplaatst op 26 augustus 2010, 15:22 uur13woutie13 schreef:the new guy schreef:
(quote)
Mensen doen ook wel eens een herziening.
De eerste keer dat ik deze film zag, was ik er helemaal weg van. Maar bij de herziening viel het toch wel een beetje tegen vergeleken de eerste keer. Kan toch?
Uiteraard, zag er alleen zo raar uit.
4,0
[permalink] geplaatst op 24 oktober 2010, 18:28 uurDit is zo'n docu waarvan je echt 0,0 idee hebt wat je van te zien krijgt. Nu heb ik van Young at Heart wel vaag wat gehoord voor de docu, maar wat het nou precies inhield of hoe het zou zijn? Ik had geen flauw idee. Een stelletje bejaarden dat gaat zingen, hoe goed kan dat nou zijn?
Nou, erg goed. Er mist wel een echte finish touch om het echt goed te kunnen vinden, maar gezien de omstandigheden is dit geweldig. Sommigen kunnen echt hoge (of hele lage) noten halen en zuiver zingen. Buiten het feit dat ze enorm energiek en enthousiast zijn, wordt er ook nog een goed rendement gehaald uit dat energie en enthousiaste. Wat voor mij ook hielp was dat er bekende liedjes gecoverd worden, bv. Purple Haze, I Feel Good (I Got You) en She's Not There. Het zit muzikaal redelijk in orde.
Dan de docu, het is een aangename docu om naar te kijken. Goede, mooie opbouw. een aangename voice-over en interessante vraagstelling. Geen overbodig sentiment en het YaH-koor wordt mooi belicht. Humoristische scènes en aangrijpende scènes, beiden worden met goede regelmaat afgewisseld.
Ik heb in ieder geval geen fouten kunnen ontdekken in deze docu.
4,5*
2,5
[permalink] geplaatst op 1 november 2010, 19:09 uurThe Power of Will.
Grappig ('clip' in de bowlinghal

), sympathiek en aandoenlijk. Erg makkelijk om hier een regelrechte tearjerker van te maken, maar blijft knap objectief, zeker gezien bepaalde gebeurtenissen.
Helaas volgt er vaak een maar, zo ook hier. Hij duurt me simpel weg te lang, al wil ik ook weer niet zeggen dat het als aflevering (van pak en beet 50 minuten) op Discovery Channel beter geweest was, zeker naarmate de film vordert begon ik daar anders over te denken. Het camerawerk was verre van goed, vaak té statisch en slechte standpunten.
2.5*, was lager geweest zonder Fix You. Hoogtepunt.
4,0
[permalink] geplaatst op 7 november 2010, 20:28 uurErg pakkende, sympathieke docu. Het is niet origineel om te zeggen, maar wat dit toch op de eerste plaats zo'n sterke film maakt is de levensenergie van zulke oude mensen. Dat ze zo veel mogelijk aan de kanten schoven (lees: hun gezondheid) om mee te kunnen zingen is toch geweldig. Aanvankelijk dacht ik dat de aanpak van Bob Cilman als dirigent wat te hard was, maar anderzijds is het voor de ouderen zelf waarschijnlijk wel zou fijn dat hij ze niet kinderachtig behandelt, iets wat nogal eens bij bejaarden gebeurt. Hij ziet ze voor vol aan en dat werkt. Wel betwijfel ik soms zijn liedjeskeuze. Sommige van die moderne nummers passen verrassend goed bij die oudjes en krijgen vaak zelfs een nieuwe betekenis. Anderzijds komt zo'n nummer als Schizofrenia een beetje over als een soort masochisme. Er is geen reden waarom Cilman die zou gebruiken behalve omdat hij weet dat ze het nummer zullen haten. De oudjes slaan zich er echter doorheen, maar het is Coldplay's Fix You en Bob Dylans Forever Young die de beste uitvoering hier krijgen. Die twee performances zal ik niet snel vergeten.
4*