134.889 gebruikers | 85.687 films | 31.044 regisseurs | 3.507.833 berichten | 4.929.410 stemmen
 
locatie: Films » Blue Collar (1978) » Info

Blue Collar (1978)

 

 

Blue Collar (1978)
81 stemmen | gemiddelde 3,58
mijn stem:
12 jaar geweld angst grof taalgebruikVerenigde Staten
Misdaad / Drama
114 minuten

geregisseerd door Paul Schrader
met Richard Pryor, Harvey Keitel en Yaphet Kotto

Drie arbeiders in Detroit; Zeke, Jerry and Smokey, drinken samen hun biertjes. Op een avond ontvluchten ze het huiselijke gezin om wat pret te maken en besluiten het lokale vakbondsgebouw te beroven. In eerste instantie lijkt het een flop omdat ze maar 600 dollar vinden totdat Zeke zich realiseert dat ze geheime informatie vinden. Ze besluiten om de vakbond te gaan afpersen...

 

 

gebruiker
bericht

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 oktober 2003, 19:32 uur
Tijd geleden dat ik hem zag. Toch zitten er veel stukken in die me altijd bij zijn gebleven. De scene met Yaphet kotto in de lakruimte? staat me nog helder voor de geest. Waarschijnlijk de meest serieuze film waar Richard Pryor ooit in te zien is geweest? De muziek deed me denken aan Muddy Waters, misschien is het m ook wel. Snel maar eens ergens op de kop gaan tikken.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 17 oktober 2003, 9:12 uur
PartyMarty schreef:
De muziek deed me denken aan Muddy Waters, misschien is het m ook wel. Snel maar eens ergens op de kop gaan tikken.

De openingsmuziek is niet Waters, maar Captain Beefheart.

 

» Laagste prijs voor deze film op DVD

Blue Collar (€ 7,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

Blue Collar (€ 8,99)
exclusief € 1,19 verzendkosten

Blue Collar (€ 11,49)
exclusief € 0,99 verzendkosten


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 17 oktober 2003, 11:37 uur
Ok, thanks, op naar Kazaa!

 

FisherKing
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 17 oktober 2003, 12:07 uur
PartyMarty schreef:
Waarschijnlijk de meest serieuze film waar Richard Pryor ooit in te zien is geweest?
Niet alleen dat. Ook de sterkste rol die hij ooit gespeeld heeft.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 december 2003, 20:41 uur
Schrader zei in z'n commentary dat de openingsmuziek Bo Diddley was. Het origineel is van Muddy Waters.
De versie in deze film is een beetje veranderd door Jack Nitzsche, en Schrader zij dat hijzelf een van de coupletten heeft geschreven.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 december 2003, 18:38 uur
Huh? Ik heb het nummer van Beefheart en de film op dvd. Vergis ik me dan zo?

Zie ook hier:
The Captain Beefheart Radar Station - The Blue Collar Soundtrack

Eerste track.

Misschien dat het een oud nummer is en origineel van een ander, maar dit is toch echt Beefheart.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 december 2003, 20:19 uur
Het liedje dat in het begin speelt is denk ik niet de 'Main Title'... De Main Theme (op de CD staat ie op het eind, en 'performer not listed') hoor je een aantal keer in de film. Die is dus van Diddley/Waters/Nitzsche/Schrader.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 december 2003, 0:28 uur
Hard Workin´ Man van Beefheart hoor je over de openingscredits.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 december 2003, 17:19 uur
In de fabriek?

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 december 2003, 1:01 uur
Ja.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 december 2003, 16:57 uur
Meteen als de film begint?

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 december 2003, 21:42 uur
R U fucking with me...?

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 december 2003, 3:54 uur
Nee. Wil alleen zeker zijn dat we het over hetzelfde liedje hebben.
Het is het typische 'i've got the blues' liedje, maar dan met fabrieksmachines.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 december 2003, 5:43 uur
Hoe zeker wil je zijn...?

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 december 2003, 19:21 uur
Weet je het 100%? Paul Schrader zei dat het Bo Diddley's was - naar het deuntje van Muddy Waters. Het werd veranderd door Jack Nitzsche en Schrader heeft zelf een paar coupletten ervan geschreven.
Heeft jou DVD ook een commentary track? Het kan zijn dat de track verkeerd ge-edit is en dat Schrader over iets anders sprak.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 december 2003, 23:10 uur
Hard working man, het openingsnummer, is 100% zeker Captain Beefheart. Gebaseerd op I'm a man van Bo Diddley; Muddy Waters leende I'm a man ook voor zijn Mannish Boy. Al dit soort gegevens vind je bij Arnold Rijpens (de originals).
http://www.originals.be

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 december 2003, 23:28 uur
Info van de bovenstaande originals-site.


I'M A MAN - 02/02/2002
(Ellas McDaniel)

o: Bo Diddley (1955) - Checker
> B-kant van Bo Diddley.

c: Mickey Champion & Roy Milton (1955) antwoordsong als I'm A Woman, Bean Fairley & Jimmy Griffin (1955) antwoordsong als She's A Woman, Muddy Waters (1955) als Manish Boy, Lightnin' Slim (1959) riff in G.I. blues, Brand (1960s) , T-Bones (1960s) , Yardbirds (1964) met Eric Clapton] en in '65 met Jeff Beck, Them (1964) als All For Myself, Who (1965) op eerste lp, Q-65 (1966) , Black Oak Arkansas (1974) , Dr. Feelgood (1976) , Rolling Stones (1977) als Mannish Boy, Jack Nitzsche & Capt. Beefheart (1978) in Hard Workin' Man, thema van film Blue Collar, Doug Sahm (1979) , Totta's Bluesband (1983) , Koko Taylor (1987) als I'm A Woman, Muerte (1987) als Mannish Boy, Beasts Of Bourbon (1988) als Hard Work Drivin' Man, geïnspireerd op de Blue Collar-aanpak van Nitzsche/Beefheart, Dickless (1990) ,

> "Muddy Waters had this amazing charisma, almost regal in stature. You just couldn’t be around Muddy Waters and not feel that amazing strength as a person. So he was my first meeting of a true Chess artist and he was by far my most favorite." - Marshall Chess van Chess Records op de interview-cd bij The Chess Story-doos over zijn eerste ontmoeting met Manish Boy Muddy Waters, de ongekroonde koning van de blues en die zomaar bij hen thuis over de vloer kwam. Muddy kwam zijn vader en labelbaas opzoeken, met een Cadillac als een Batmobile, een gifgroen pak aan en puntlaarzen in zwart-witte koeievacht. Terwijl hij heel die mis-en-scène niet eens nodig had : Muddy was de macho in persoon, zelfverklaard dank zij vooral deze Manish Boy. Reden te meer om erop te wijzen dat het nummer niet van hem is. De titel misschien wel, maar tekst, ritme & groove komen van I’m A Man van zijn stalgenoot bij Chess Bo Diddley. Zowel I’m A Man als Manish Boy stammen uit 1955, verschenen misschien nog geen maand na mekaar; I’m A Man als B-kant van Bo’s debuut-single Bo Diddley, Manish Boy als de Chess-single vlak voor Chuck Berry’s Maybellene. Vruchtbare periode daar, zoveel is wel duidelijk. Aan wie komt de eer nu toe ? Waren we niet van The Originals, we zouden het zelf niet weten. Immers dient erop gewezen dat de riff van I’m A Man/Manish Boy is afgeleid van die van een vroeger Muddy Waters blufnummer I’m Your Hoochie Coochie Man, alleen is dàt dan weer door Willie Dixon geschreven. Verder is onmiskenbaar duidelijk dat Manish Boy naar I’m A Man heeft geluisterd en niet omgekeerd. Dit is hoe dan ook een goeie oefening voor wie er wel eens moeite mee heeft Ellas McDaniel en McKinley Morganfield uit elkaar te houden.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 december 2003, 2:43 uur
streeter schreef:
Weet je het 100%?

Did I stutter?

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 december 2003, 18:48 uur
Thankyou, stoffer & Wouter. Vreemd dat Schrader Beefheart niet noemde (maar wel zijn eigen naam)... dan had ik niet zo in de war hoeven zijn.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 mei 2004, 2:17 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Aardig filmpje. Vooral lekker rauw en geloofwaardig neergezet. Zoals wel meer films uit de 70's heb ik helemaal niet het idee naar een fílm te kijken, het lijkt eerder een docu ofzo.. dat bedoel ik dan positief dus :)

Maar het verhaal over het onrecht van de kleine man kwam toch echt wat te traag op gang. Als het eenmaal loopt dan gaat het ook lekker, met een paar bijzonder sterke scènes, maar overall had er toch wel wat materiaal uit gemogen.

Dat laatste shot deed me overigens onmiddellijk denken aan Butch Cassidy & the Sundance Kid.

3,24 *

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 augustus 2004, 17:23 uur
Ik ben al een tijdje op zoek naar deze film. Weet iemand of deze ergens in den lande te koop is?

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 augustus 2004, 0:21 uur
regio 1 in de States en Canada te bestellen.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 oktober 2004, 13:51 uur
Wat ziet Keitel er nog grappig en ongehavend uit zeg op de kaft :d

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 juni 2005, 13:43 uur
Zeldzaam mooi ****

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 februari 2007, 3:15 uur
Bizarre poster.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 mei 2007, 9:02 uur
Erg sterke debuutfilm van Paul Schrader waarin Richard Pryor, Yaphet Kotto en Harvey Keitel het aan de stok krijgen met hun vakbond. Vanaf de geweldige opening credits met stompende blues van Captain Beefheart tot aan het verpletterende eindshot zat ik aan de buis gekluisterd.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 maart 2010, 11:17 uur
Mischa schreef:
Ik ben al een tijdje op zoek naar deze film. Weet iemand of deze ergens in den lande te koop is?


Hij is nu ook in nederland te koop voor 4 eurotjes.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 maart 2010, 11:25 uur
Prachtige film met een hele goede sfeer zoals het vroeger ook echt was.
Heel goed geacteerd.
Verhaal is boeiend en prima uitgewerkt.

4 sterren

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 mei 2011, 10:10 uur
Prachtige auto's en een nog heel frisse Harvey Keitel gewoonweg een hele goeie film.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 juni 2011, 15:41 uur
Een beetje groezelig aandoende kroeg en fabriek vormen niet direct een setting waar ik warm voor loop, maar het oogt allemaal erg authentiek en daardoor op een bepaalde manier toch ook weer sfeervol.
De heren acteren overtuigend, ik vond het een stel klojo’s bij elkaar, maar naar mate het verhaal vorderde ging ik wel steeds meer met ze meeleven.
Ondanks de serieuze strekking van het verhaal zitten er een aantal grappige momenten in. Andere scènes daarentegen zijn zonder meer zeer beklemmend en het einde is sterk en door het breder te trekken van alle tijden.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 november 2011, 11:45 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Heel fijne film inderdaad, past goed in mijn straatje.

Drie fijne hoofdrolspelers, waarvan Pryor gelukkig toch ook wat komische momenten toevoegt.
Bijzonder goede opzet, lekker rauw uitgewerkt, al begint de film naar het einde toe licht te haperen.
Pryors omslag ging ook wel ERG snel en de vakbond, FBI etc begonnen op een gegeven moment wel erg rommelig door elkaar heen te lopen.

Niettemin absoluut fijne film voor '70s Americana fans.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 november 2011, 21:04 uur
Toffe film, erg oldskool. Heerlijk!

*4