134.891 gebruikers | 85.697 films | 31.044 regisseurs | 3.507.980 berichten | 4.929.585 stemmen
 

Nicht Versöhnt oder Es Hilft Nur Gewalt Wo Gewalt Herrscht (1965)

Alternatieve titels: Not Reconciled, Not Reconciled or Only Violence Helps Where Violence Rules 

 

Nicht Versöhnt oder Es Hilft Nur Gewalt Wo Gewalt Herrscht (1965)
4 stemmen | gemiddelde 3,00
mijn stem:
Duitsland
Drama
55 minuten

geregisseerd door Jean-Marie Straub
met Henning Harmssen, Ulrich Hopmann en Ulrich von Thüna

De geschiedenis van drie generaties van de Duitse familie Fähmel. Zij worden gevolgd vanaf het begin van de 20ste eeuw, via het Nazi-tijdperk tot en met de jaren van de wederopbouw.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 oktober 2010, 1:40 uur
Vergangenheitsbewältigungs-arthouse,een ernstig overgewaardeerd genre.Generaties studentjes zijn gekweld door deze filmhandboekklassieker die niemand ooit voor zijn lol heeft uitgekeken.
De makers geven trouwens in de intro al toe dat dit een puur Lehrstück is en beroepen zich dus op Brecht,wat meteen het opzettelijk onnatuurlijke anti-acteren verklaart,maar niet het narratieve gek*t.Een trucje dat trouwens al werd uitgehaald in ADAM,dus wat dat betreft niet eens vernieuwend.
Het basisgegeven is intrigerend genoeg en gebaseerd op een roman(Billiard um halb zehn) van de brave realist Heinrich Böll,maar al snel valt er geen touw meer aan deze anti-film vast te knopen.Daarmee schiet NHOEHNGWGH dus hopeloos zijn doel voorbij,of het doel moet stiekem zijn geweest om in alle handboekjes en lijstjes van vooraanstaande progressieve critici terecht te komen...gefeliciteerd dan maar.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 oktober 2010, 20:03 uur
Mijn eerste Straub-Huillet. k snapte er geen zak van, maar ik heb wel gefascineerd zitten kijken. Voorlopig 3,5*, maar ik moet m nog eens zien en even fatsoenlijk deconstrueren.