La Historia Oficial (1985)
Alternatieve titels: The Official History, The Official Version, The Official Story

30 stemmen | gemiddelde 3,46

Argentinië
Drama112 minuten
geregisseerd door
Luis Puenzomet
Norma Aleandro,
Héctor Alterio en
Chunchuna VillafañeAlicia, lerares geschiedenis, leeft een comfortabel leven in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires. Alicia's man, een advocaat die nauwe banden onderhoudt met de militairen, wordt almaar zenuwachtiger na de val van het militaire regime in 1983. Alicia begint te vermoeden dat de dochter die ze heeft geadopteerd, nu een meisje van vijf, wellicht in de gevangenis is geboren en door officieren aan haar man 'cadeau' is gedaan. Die wetenschap wordt haar door haar omgeving niet in dank afgenomen en leidt bij haarzelf tot een gewetensconflict.
FisherKing
[permalink] geplaatst op 25 oktober 2002, 11:19 uurVerplichte kost voor Zorreguieta.
Hele mooie film.
4,0
[permalink] geplaatst op 3 juli 2006, 0:54 uurAangrijpend verhaal dat je naar de strot grijpt en dat komt mede door het formidabele spel van vooral Norma Aleandro en het gruwelijke verhaal wat door de film heen sluiert. De film geeft een indringend beeld van een periode uit de Argentijnse geschiedenis die zijn nasleep heeft tot op de dag van vandaag al zullen de protesten nu vooral op een andere manier gevoerd worden mede doordat de Dwaze Moeders dit jaar voor het laatst een manifestatie gehouden hebben. En om die groep mensen te begrijpen moet zeker ook deze film gezien worden. Een gedurfd en schokkend portret dat je tot nadenken stemt. 4 sterren zijn dan ook de niet meer dan terechte score.
FisherKing
[permalink] geplaatst op 3 juli 2006, 10:05 uurArt schreef:
Argentijnse geschiedenis die zijn nasleep heeft tot op de dag van vandaag al zullen de protesten nu vooral op een andere manier gevoerd worden mede doordat de Dwaze Moeders dit jaar voor het laatst een manifestatie gehouden hebben.
Dat is dan mede te danken aan de huidige president, die eindelijk, we tellen nu 2006, na meer dan 30 jaar de schuldigen durft aan te pakken.
3,5
[permalink] geplaatst op 13 juli 2006, 10:10 uurDit met een Oscar bekroonde speelfilmdebuut van voormalig reclamefilmer Luis Puenzo doet een boekje open over het schrikbewind van de Argentijnse militaire junta in de late jaren '70. Norma Aleandro werd in Cannes onderscheiden met de prijs voor de beste actrice.
4,0
[permalink] geplaatst op 29 juli 2006, 0:25 uurOei oei wat komt hier even op een heftige manier een nationaal trauma naar boven.
Duidelijk een film die toen gemaakt móest worden. Wat een pijnlijke ervaring zal dat toen geweest zijn voor veel mensen.
De vorm van de film is erg goed, de persoonlijke beleving van de geschiedenis in plaats van wat algemene politieke gebeurtenissen. Briljant gespeeld ook.
Het is wel een behoorlijk zware film, waardoor ik hem niet echt snel weer zou hoeven zien.
3,5
[permalink] geplaatst op 19 maart 2008, 23:13 uurWat jammer dat ik niets afweet van de politieke en sociale geschiedenis van Argentinië, anders was deze film allicht een 'mokerslag' geweest.
Een erg menselijke film die aan de oppervlakte rustig voortkabbelt, maar waarvan de onderstroom bijzonder turbulent is. Echt bijzonder jammer dat ik de kennis niet bezat, want dit moet ongetwijfeld een erg gewaagde film geweest zijn die tot op de dag van vandaag nog menig Argentijn beroert.
3,5*
4,0
[permalink] geplaatst op 12 april 2008, 10:40 uur
3,0
[permalink] geplaatst op 19 mei 2009, 19:15 uurBeste-buitenlandse film van 1985 tevens het jaar dat ik geboren werd.
Het verhaal speelt tijdens het regime in Argentinië. Centraal staat een echtpaar met een aangenomen kind. Zij is geschiedenislerares, die geen oog heeft voor de werkelijkheid en hij werkt bij een bedrijf dat profiteert van corruptie. Langzaam maar zeker krijgt zij door dat het kind de dochter moet zijn van één van de vele vermiste ouders. Met de titel wordt bedoeld dat de officiële geschiedschrijving vals is.
Duidelijk een zwaar drama dat alle aandacht van je vraagt. Vooral het laatste uur ontpopt de film tot een ware klassieker uit Argentinië. Ik had hem lichter verwacht dus ik zetten de film vanmiddag gezellig op. Kwam een beetje raar uit want het werd een pittig drama. Als je hem gaat bekijken dan ga er goed voor zitten want dit is niet iets als hap-slik-weg-films-uit-hollywood. Dit is een film om na afloop eens flink in discussie te gaan. Maar helaas zullen wel weinig mensen zijn die deze film hebben gezien hebben. Ik ben er wel blij om maar verwachtte niet zo'n zwaar thema daarom dit ietwat lage cijfer.
4,0
[permalink] geplaatst op 20 mei 2009, 9:44 uurBelachelijk gemiddelde.
4,0
[permalink] geplaatst op 20 mei 2009, 12:44 uurVind ik wel, vooral aangezien ik normaal niet zo hoog stem.
5,0
[permalink] geplaatst op 4 oktober 2011, 7:53 uurOnthutsende film over de naweeën van de Argentijnse junta (1976-1983).
Geschiedenislerares heeft vanuit haar beschermde omgeving geen idee wat voor vreselijke dingen de militairen en hun handlangers in die jaren hebben uitgevreten. Eerst door een jeugdvriendin en later ook door haar studenten komt ze er stukje bij beetje achter wat er allemaal gebeurd is. Er gaat een afschrikwekkende wereld voor haar open.
Was haar man daar ook bij betrokken? En hoe zit het met haar geadopteerde dochtertje Gaby? Terwijl de “Dwaze Moeders” dag in dag uit demonstreren op het Plaza de Mayo, gaat de lerares zelf op zoek naar de waarheid.
Deze onthutsende film is destijds terecht overladen met prijzen en ontvangt nog steeds lovende kritieken. Niet alleen vanwege het verhaal, maar ook door het prachtige spel van Norma Aleandro als de lerares en de vertederende rol van Analia Castro als de kleine Gaby.
Fascinerend!
