Hagane no Renkin Jutsushi: Shanbara wo Iku Mono (2005)
Alternatieve titels: Fullmetal Alchemist: Conqueror of Shambala, Fullmetal Alchemist: The Movie

50 stemmen | gemiddelde 3,54
Japan
Animatie /
Avontuur105 minuten
geregisseerd door
Seiji Mizushimamet de stemmen van
Romi Pak,
Rie Kugimiya en
Kenji UtsumiTwee jaar zijn gepasseerd sinds Edward Elric terecht kwam in het Duitsland van 1921. In die tijd heeft hij veel onderzoek gedaan in de hoop een methode te vinden om terug te kunnen keren naar zijn tijd, helaas zonder resultaat. Wanneer hij hoort dat de Thule Society, die banden heeft met de Nazi partij, achter de locatie van de mystieke andere wereld, "Shambala", is gekomen, krijgt hij opnieuw hoop.
4,5
[permalink] geplaatst op 1 april 2006, 23:55 uurAww heeft niemand hem gezien?
De serie is dus eigenlijk het einde van de animé serie Fullmetal Alchemist, wat ik een apart en leuk idee vind voor als einde van een anime.
Ik vind de film mooi getekent, maar da's mijn smaak, en de animatie komt vloeiend over en de muziek is ook mooi.
Het begint er grappig, word een beetje rustig en daarna word 't echt spannend enzo.
Goed einde van de serie, voor de liefhebbers eigenlijk.
4,5 sterren
4,0
[permalink] geplaatst op 4 september 2006, 22:47 uurEen goeie film? Ja! Bevredigend? Nee...niet helemaal.
De serie Fullmetal Alchemist heeft mij een lichtelijke verslaving bezorgd. De 51 afleveringen heb ik binnen 2 weken gekeken. Geweldige anime!
Alhoewel de film de animatie naar een nog hoger niveau tilt, laat het verhaal hier en daar wat liggen. Dat kan haast ook niet anders, want alles moet in 100 minuten gebeuren, terwijl de serie daar alle tijd voor nam.
Toch is het erg leuk om iedereen nog 1 keer in actie te zien komen, en is het einde weer onverwacht, net als het einde van de serie.
Heb je de serie gezien: kijk de film, maar leg je verwachtingen niet te hoog.
Heb je de film gezien maar nog niet de serie: ready, steady, GO!!!
4 sterren
4,5
[permalink] geplaatst op 5 september 2006, 18:54 uurIk ga deze binnenkort kijken maar eerst kijk ik de serie af. Ik ben wel benieuwd naar die onverwachte eindens in de serie en de film waar iedereen het telkens over heeft.
[permalink] geplaatst op 3 augustus 2007, 2:13 uurhoe ben je eigenlijk aan die flim gekomen?? ik zoek er al best lang naar maar ik kan hem maar niet vinden
5,0
[permalink] geplaatst op 12 augustus 2007, 19:11 uurop torrent
[permalink] geplaatst op 12 augustus 2007, 19:57 uurOf als je ervoor wilt betalen (is redelijk duur) ook gewoon bij
Boudisque.
Dn!S
[permalink] geplaatst op 16 augustus 2007, 1:09 uurje kan hem ook online kijken in hoge kwaliteit, moet je wel een divx speler hebben though.
ga naar:
tv-links.co.uk -> anime -> FMA -> Conqueror of Shamballa
ik ga ook eerst de serie afkijken, ik zit nu op afl. 31 en zo te horen wordt het alleen maar leuker op het einde

2,5
[permalink] geplaatst op 19 oktober 2007, 2:50 uurGoede film na een uitstekende serie. Ik denk dat het niet aan te raden is om de film te zien zonder de serie eerst gezien te hebben, het is meer een slotaflevering ter grootte van een film.
5,0
[permalink] geplaatst op 8 december 2007, 11:22 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenEen jaar geleden ben ik begonnen aan de serie en elke week heb ik een aflevering gekeken (sommige mensen kijken de hele serie in 1 dag, dat is niks voor mij). De serie was geweldig, zeer leuk en spannend verhaal, leuke karakters, mooie muziek (youtube bijvoorbeeld maar eens: full metal brothers)
De film was ook heel mooi, meestal is het zo dat een film van een anime serie eigenlijk gewoon een filler is. Maar deze film moet je toch echt zien als je de serie ook hebt gezien
als het einde van de anime serie ook daadwerkelijk het einde was, dan was het toch wel een zielig einde. De animaties waren mooi (vooral in HD), de vechtscenes ook spectaculair
vooral wrath tegen gluttony. En het verhaal was spannend, grappig en vooral heel mooi.
Een hele mooi afsluiting voor de anime serie (vooral als het toch een jaar lang elke week een deel van mijn leven uitmaakt als is het maar voor 20 minuten per aflevering

)
5,0
[permalink] geplaatst op 12 januari 2008, 22:29 uurmooie film
echt een afsluiting van de serie(die ook geweldig was)
je kunt de serie (en film) ook zien op www.idkwtf.com bij anime helemaal onderaan (engelse ondertiteling en de film is engels gesproken)
Achmed
[permalink] geplaatst op 5 juli 2008, 13:39 uurHele mooie film, mooi einde voor de anime, alhoewel ik het wel jammer vindt dat het is gestopt.
4,5
[permalink] geplaatst op 8 juli 2008, 17:39 uurFucking geweldig film.
4,5
[permalink] geplaatst op 20 april 2009, 15:41 uurBeste anime film ooit,
ookal viel hij tegen na het zien van de anime,
ik had meer verwacht, maar toch qua film Geweldig
3,0
[permalink] geplaatst op 12 september 2009, 16:53 uurAls ik eerlijk ben vond ik de film maar tegenvallen.
Hij was op zich wel redelijk, maar haalde het bij lange na niet bij de serie.
Er wordt te weinig verteld over de Thule Society en van sommige personages vind ik het vaag dat ze ook aan de andere kant van de 'Poort' zijn, zoals Mustang.
Al met al een redelijke afsluiter van een meesterlijke anime serie, 3, 0 sterren van mij.
4,0
[permalink] geplaatst op 28 oktober 2009, 23:53 uurNa de serie kwam dus de film. een film die als sequel wordt gebruikt is een schitterend idee.
ik had er wel meer van verwacht (meer alchemie), maar al bij al toch een zeer goede film.
toch kon hij beter uitgewerkt worden. in de serie gaat alles op zijn gemak, maar hier in de film gaat alles een beetje te snel. bijvoorbeeld ''the gate'' was een heel mysterie in de serie en in de film vinden ze het allemaal normaal dat er 2 werelden bestaan. misschien hadden ze gewoon 2 films moeten maken om het beter uit te werken.
maar toch een mooie 4*
3,5
[permalink] geplaatst op 22 december 2009, 15:42 uurUitsteken vervolg op de animeserie. Het einde van de animeseries was vrij bijzonder en je voelde nog een film of meerdere series aankomen wat dus ook het geval was. In dat opzicht viel deze film helemaal niet tegen en maakte het een mooi, doch zielig, einde aan de gehele het verhaal.
3.5*
4,5
[permalink] geplaatst op 16 januari 2010, 17:06 uurGeweldige film. En een echt einde van de eerste anime. FMA gezien, maar de film niet: doen! Het is een echte aanrader.
Spannend, grappig en emotioneel.