Old Joy (2006)

115 stemmen | gemiddelde 3,05

Verenigde Staten
Drama76 minuten
geregisseerd door
Kelly Reichardtmet
Daniel London,
Will Oldham en
Tanya SmithDe twee oude vrienden Mark (Daniel London) en Kurt (Will Oldham) komen samen voor een kampeeruitje en om de heetwaterbronnen in de bergen in Portland te bezoeken. Kurt is degene die nog steeds doet waar hij zin in heeft, terwijl de serieuzere Mark een relatie heeft en met zijn vriendin een kind verwacht. Onderweg praten ze over vroeger en nu, maar er lijkt iets veranderd te zijn tussen de twee...
2,0
[permalink] geplaatst op 1 april 2011, 4:07 uurkorykory schreef:
Er waren een paar momenten (zoals in die boshut, als ze een bad nemen in het warme bronwater) dat ik het gevoel had alsof het personage van Oldham iets raars kon uithalen, een daad van agressie tegenover zijn oude vriend. Ook de dialogen hebben iets ongemakkelijks. Uiteindelijk blijft een (al dan niet gewelddadige) confrontatie achterwege, maar de regisseur lijkt te willen aangeven dat zoiets op de loer ligt.
Dat gevoel had ik ook, zeker toen zijn hand in het water zakte.
Verder een kleine film met een aangenaam tempo. Ik werd alleen helemaal gestoord van die vage hippiepraat. Ik ergerde me enorm aan de personage die Will Oldham neerzette.
The Scorcher
[permalink] geplaatst op 2 augustus 2011, 12:50 uurZeker geen "MUST SEE" zoals op de cover staat beschreven maar wel de moeite om eens te bekijken.
Vooral omdat dit een mooi, zeldzaam stukje film is.
5,0
[permalink] geplaatst op 27 december 2011, 21:09 uurOlaf K. schreef:
Zoals die van J. Mascis op Gas Food Lodging.
Goeie tip!
1,0
[permalink] geplaatst op 29 december 2011, 18:51 uurMijn probleem met "dit soort films" is vaak dat scènes, dialogen en personages onnodig worden uitgerekt en daarnaast nog eens doorzichtig zijn met een compleet gebrek aan diepgang (terwijl natuurlijk zowat altijd het tegendeel beweerd). En dat is nu ook het geval bij Old Joy.
Aan de positieve kant, heeft de film een prima tempo en doordat er van alles te beleven is, doet deze geen seconde traag aan. Een andere kleine plus zijn de locaties welke langskomen gedurende de reis. En dat was het wel.
Voorspelbaar, boring en Oldham en London maken zich het er wel heel gemakkelijk mee af. Beiden (en anderen) vallen ongelooflijk tegen en acteren dramatisch slecht.
Wat mijn tweede van Kelly Reichardt wel heeft bereikt, is een ontzettend hoog irritatiegehalte.
[permalink] geplaatst op 29 december 2011, 19:43 uurDat is wel uiterst vage kritiek hoor: 'onnodig' uitgerekt, 'doorzichtig', gebrek aan 'diepgang'?
'Voorspelbaar', 'boring' en 'acteren dramatisch slecht' zijn al even weinig precies, al staat het u overigens vrij om deze film te beoordelen volgens deze criteria. Het aloude liedje van verwachtingen waarmee men een film bekijkt denk ik.
1,0
[permalink] geplaatst op 29 december 2011, 20:14 uurIk Doe Moeilijk schreef:
Dat is wel uiterst vage kritiek hoor: 'onnodig' uitgerekt, 'doorzichtig', gebrek aan 'diepgang'?
'Voorspelbaar', 'boring' en 'acteren dramatisch slecht' zijn al even weinig precies, al staat het u overigens vrij om deze film te beoordelen volgens deze criteria.
Ik beoordeel een film in de wijze waarop het op mij over komt en wat het met mij weet te doen. Pas daarna komt de "analyse" over het waarom. Immers, als je iets slecht vindt, dan kan je ook redenen aandragen; en dat is dan ook precies wat ik hier doe. Het enige wat ik niet doe, is voorbeelden geven bij ieder puntje van kritiek. Als het achterwege blijven van voorbeelden mijn kritiek "vaag" doet overkomen, dan vrees ik dat 99,99% van alle "recensies"e.d. vaag zijn.
Ik Doe Moeilijk schreef:
Het aloude liedje van verwachtingen waarmee men een film bekijkt denk ik.
Ik ben aan deze film begonnen zonder iets te weten behalve de naam van de regisseur. Cast, verhaal, ... was mij allemaal onbekend (iets wat bij mij meestal het geval is bij het zien van films). Dus ik weet niet in hoeverre "Het aloude liedje van
verwachtingen "van toepassing is op mij. Tenzij een gebrek aan voorkennis automatisch teveel / te weinig verwachtingen schept.
p.s. geen "u" graag; zo goed kennen wij elkaar niet

5,0
[permalink] geplaatst op 29 december 2011, 21:30 uurIn één ruk het hele oeuvre erdoor gejast, Legan?
[permalink] geplaatst op 29 december 2011, 22:47 uurBij deze een rectificatie:
Ik Doe Moeilijk schreef:
Dat is wel uiterst vage kritiek hoor: 'onnodig' uitgerekt, 'doorzichtig', gebrek aan 'diepgang'?
'Voorspelbaar', 'boring' en 'acteren dramatisch slecht' zijn al even weinig precies, al staat het jou overigens vrij om deze film te beoordelen volgens deze criteria. Het aloude liedje van verwachtingen waarmee men een film bekijkt denk ik.
1,0
[permalink] geplaatst op 30 december 2011, 6:58 uurMeneer Bungel schreef:
In één ruk het hele oeuvre erdoor gejast, Legan?
Dat zou denk ik niet zo verstandig zijn geweest, maar het scheelde niet veel; in twee weken namelijk.
5,0
[permalink] geplaatst op 30 december 2011, 14:57 uurEn wat sprak je in eerste instantie zo aan in deze regisseur dat je meteen alles bent gaan zien? Hoort misschien meer thuis bij de regisseursdiscussie, dus:
Kelly Reichardt
-edit- ben ook wel benieuwd waaraan je af ziet dat London en Oldham zo slecht acteren? Ik vond de ongemakkelijke sfeer tussen de twee juist erg treffend neergezet.