134.883 gebruikers | 85.680 films | 31.041 regisseurs | 3.507.198 berichten | 4.928.493 stemmen
 

Il Mio Nome È Shanghai Joe (1972)

Alternatieve titels: The Dragon Strikes Back, The Fighting Fists of Shanghai Joe, Mezzogiorno di Fuoco per Han-Hao 

 

Mio Nome È Shanghai Joe, Il (1972)
10 stemmen | gemiddelde 2,75
mijn stem:
Italië
Western
94 minuten

geregisseerd door Mario Caiano
met Klaus Kinski, Chen Lee en Claudio Undari

Een Chinees (Chen Lee) reist in 1882 door San Francisco, op zoek naar een beter leven. Maar alles wat hij vindt zijn racisten, perverselingen, slavendrijvers en huurlingen. Shanghai Joe moet, om te kunnen overleven in het wilde westen, vechten om zo zijn innerlijke rust te krijgen.
 

 

gebruiker
bericht

 

neo
(moderator)
quote
1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 februari 2011, 20:13 uur
Bijzondere mix van een spaghetti western en martial arts. Er kwam nog een vervolg en een andere film (Il ritorno di Shanghai Joe) uit voort. Maar de kruising is verre van geslaagd en ik haalde met flinke moeite de eindstreep. Daarvoor is het vechten te ongeïnspireerd (hadden ze überhaupt een choreograaf?) en de western elementen te matig. Ook is het Chinese karakter totaal niet charismatisch.

Positieve noten zijn de korte rollen die zijn weggelegd voor twee huurlingen, gespeeld door Klaus Kinski en Gordon Mitchell. Je kunt het gerust aan Kinski overlaten om weer gestoord personage neer te zetten, maar zijn rol is te kort om echt te kunnen genieten van diens krankzinnigheid. Opvallend bloederig ook vanwege een reeks verminkingen. Zoals bij veel spaghetti westerns is de muziek, van Bruno Nicolai, een waar genot.

Benieuwd of de kruising tussen de western en samoerai film in Rouge Soleil wel geslaagd is.