132.207 gebruikers | 83.236 films | 30.189 regisseurs | 3.421.796 berichten | 4.775.478 stemmen
 

The Cabin in the Cotton (1932)

 

 

Cabin in the Cotton, The (1932)
8 stemmen | gemiddelde 3,25
mijn stem:
Verenigde Staten
Drama
78 minuten

geregisseerd door Michael Curtiz
met Richard Barthelmess, Dorothy Jordan en Bette Davis

De zoon van een boer is het slachtoffer geworden van een huurder/eigenaar geschil, wanneer hij valt voor de verleidelijke dochter van de baas van de plantage.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 april 2006, 12:31 uur
In de jaren 30 en 40 floreerden de maatschappij-kritische films in Hollywood.

The Cabin in the Cotton is een sterk filmpje. De kijkers worden vantevoren al ingelicht dat de makers geen partij wilden kiezen, vandaar dat beide partijen (eigenaars - pachters) er allebei behoorlijk slecht vanaf komen. Aardig script, met een goede Barthelmess waarvan de twijfel voor wie hij partij moet kiezen duidelijk is af te lezen van zijn gezicht (hij was ook een betamelijk grote ster in de periode van de stille film).

"Opmerkelijk" is dat de film niet geroemd wordt door de sterke boodschap, maar door een zinnetje van Bette Davis. The Cabin in the Cotton maakte van haar plotsklaps een geliefde ster bij menige jongedame. Davis' zinnetje werd een mode-grill: "I'd like to kiss you, but I just washed my hair." Inderdaad, de voorloper van de klassieke vaak gehoorde zin in menige slaapkamer: "Vanavond niet schat, ik heb hoofdpijn."

Ik vergeef je Bette...