Varsity Blues (1999)

126 stemmen | gemiddelde 2,69

Verenigde Staten
Drama105 minuten
geregisseerd door
Brian Robbinsmet
James Van Der Beek,
Amy Smart en
Jon VoightJohathan 'Mox' Moxon is de reserve quaterback van de West Canaan Coyotes. De coach is Bud Kilmer, die in dertig jaar tweeëntwintig districtskampioenschappen heeft binnengehaald. Kilmer is ervan overtuigd dat dit jaar de drieëntwintigste overwinning zal opleveren. Om dat te verwezelijken gaat Kilmer tot het uiterste, waardoor zijn vaste quaterback ernstig geblesseerd raakt. Mox mag nu zijn plaats innemen en krijgt plots de kans uit te groeien tot de ster van het team.
3,0
[permalink] geplaatst op 1 juli 2001, 20:38 uurDe film biedt een mooie blik op hoe belangrijk football is in dit soort plaatsjes. De opbouw van de film is erg standaard (en eindigt natuurlijk met de finale om de titel), maar ondertussen worden de diverse personages interessant neergezet, 3 sterren.
2,5
[permalink] geplaatst op 2 juli 2001, 18:39 uurBeetje the ussual
2,0
[permalink] geplaatst op 1 september 2002, 18:42 uurInteressante oplossing voor de mannen onder ons in deze film:
--> "Let the dryer do the work!

"
3,5
[permalink] geplaatst op 1 december 2003, 10:41 uurGisteren gezien. Leuke film, alleen stoorde me wel aan het nepzuidelijke accent wat de cast probeerde te bereiken. Soundtrack was ook erg goed met het magistrale My Hero van de Foo Fighters.
3,0
[permalink] geplaatst op 1 december 2003, 11:54 uurboeiende film, had wel meer ingezeten.
ook wel geinig dat de poster frans is?
2,0
[permalink] geplaatst op 11 maart 2005, 15:19 uurdie football films zijn toch allemaal dezelfe
2,0
[permalink] geplaatst op 27 oktober 2005, 22:36 uurBest vermakelijk, maar veel is het niet. Het verhaaltje is onwaarschijnlijk en bijzonder oppervlakkig. Het einde is zelfs tenenkrommend, al zie je het wel aankomen..
Voigt speelt overdreven, maar wel een amusante rol.
Only in America, 2*
nickdeleuw
[permalink] geplaatst op 28 oktober 2005, 10:08 uurleuke laatste zin van de film..
'This was our day'
:^)
2,0
[permalink] geplaatst op 28 oktober 2005, 13:17 uurSoapachtige highschool/football film met James 'Dawson' VD Beek in de hoofdrol. Zijn zuidelijke accent is niet onaardig, maar het verhaal zit bol van de cliches en karikaturen (de coach, de cheerleader, de vader). Wél zien de sportscenes er weer geweldig uit, laat dat maar aan de Amerikanen over.
2*.
3,0
[permalink] geplaatst op 11 juli 2006, 22:58 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenNet nog eens gezien en ik blijf deze een degelijke film vinden. Vind het allemaal goede acteurs (soms was dat Forrest Gump accent er net iets over). John Voight speelde goed
, vooral op het einde wnr hij de wanhoop nabij is, geweldig hoe hij in zijn handen klapt
Sportscene's zagen er allemaal goed uit met steeds een leuke soundtrack erbij.
3*
3,5
[permalink] geplaatst op 21 juli 2006, 1:15 uurHighschool (American Football) sportflick, geweldige plateland accentjes, erg leuke grappen, boeiend verhaal en geweldige soundtrack. 3.5*
3,0
[permalink] geplaatst op 1 september 2006, 9:20 uurGoede en rustige Americane.
Leuk om naar te kijken.
een 3,0
3,0
[permalink] geplaatst op 17 september 2006, 17:47 uurLeuke film, zoals ik zulk soort films altijd wel kan waarderen. Allemaal niet te moeilijk doen, gewoon proberen de mensen zoveel mogelijk te vermaken. En dat is hier ook weer gelukt. Allemaal misschien zo standaard als iets, maar vermakelijk is het des te meer.
Voight zet daarnaast ook nog eens schitterend een hoogst irritante lul van een coach neer die ten koste van alles zijn 23e districtkampioenschap wil binnenhalen, zonder daarbij de spelers ook maar enigszins te ontzien. Zelfs zijn sterspeler Lance Harbor (Paul Walker) laat hij nog met een kapotte knie (Met een spuit erin dat weer wel!) het veld ingaan.
Van der Beek, Smart, Larter, Caan en Walker zijn de overige castleden naast de ervaren rot Voight en zetten allemaal een degelijke rol neer. Niets oscarwaardig ofzo, maar een dit soort films is dat absoluut niet nodig natuurlijk.
Vermakelijk zoals ik al een aantal keer heb gezegd, dus ...
3 sterren
3,0
[permalink] geplaatst op 7 oktober 2009, 11:16 uurNiet onaardige tienerfilm gemaakt volgens een bekend stramien.
En de USA blijven toch een wat raar land.
1,5
[permalink] geplaatst op 21 maart 2010, 2:44 uurAls ik deze had gezien toen ik 18 was had ik er waarschijnlijk meer mee gekund. Maar nu is dit gewoon een vervelende tienerfilm met vermoeiende en nietszeggende personages. Alleen de muziek is wel aardig en Amy Smart is natuurlijk altijd wel leuk om te zien maar dat maakt dit geen goede film.
2,5
[permalink] geplaatst op 21 maart 2010, 16:43 uurGaat wel.
1,0
[permalink] geplaatst op 29 mei 2010, 3:37 uurFriday Night Lights (de tv-serie) geeft een veel boeiender kijk op high-school football in dit soort kleine plaatjes in het zuiden van de V.S.. Dit is gewoon een vreselijk geacteerde, tenenkrommende tienerfilm.