06 (1994)

219 stemmen | gemiddelde 2,74
Nederland
Drama /
Romantiek87 minuten
geregisseerd door
Theo van Goghmet
Ad van Kempen en
Ariane SchluterIn 06 zien we twee mensen die elkaar via een 06-advertentie 'ontmoeten' en vervolgens een stormachtige telefoonrelatie aangaan. In elf episoden is de kijker getuige van hun toenadering en strijd.
[permalink] geplaatst op 1 november 2010, 3:30 uur
1,5
[permalink] geplaatst op 6 maart 2011, 19:16 uurFilm ooit eens bij de videotheek gehuurd. Ik was wel eens geïnteresseerd in een film van "van Gogh". Toen best om de dialogen gelachen maar na een paar dagen ben je alle vunzige uitspraken/zinnen alweer vergeten. In ieder geval, ik weet er geen een meer. Daarnaast vind ik het ook niet zo relevant om 87 minuten naar telefoon seks te kijken. Met een 1,5 ben ik ietwat te gul.
3,5
[permalink] geplaatst op 9 augustus 2011, 11:46 uurGelukkig beviel 06 een stuk beter dan Blind Date, die ik een maantje geleden gezien had.
De gesprekken zijn boeiend om te volgen en gaan op sommige punten aardig ver.
06 is vooral dialogen en een oplopende sfeer tussen 2 mensen, misschien had het einde nog wel wat langer kunnen duren zodat we konden zien wat de 2 voor effect hadden op elkaars leven.
Maar goed, zeker geen tegenvaller al haalt deze film bij verre niet het niveau van Interview, wat ik tot zover de beste vond van van gogh in de 3 films die ik nog maar zag dan
3,5*
snodaap
[permalink] geplaatst op 6 oktober 2011, 1:26 uurDe film verhaalt toch echt van wat zich dagelijks afspeelt in Nederland. De televisie na middernacht is vervuld van dit soort impulsieve geiligheid. Nederlanders zijn een behoorlijk banaal voetbal-lievend volkje met gemiddeld weinig diepgang, blijkens de kijkcijfers van rtl, sbs6 etc..
Van overdreven afgestompte dialogen is hier niet eens sprake, dus het viel mij nog mee en ik denk ook niet dat de film zich onttrekt aan de werkelijkheid anno 1994, toen internet-dating amper tot de mogelijkheden behoorde en telefoonseks gewoon hot was.
Het script leent zich respectievelijk 1 op 1 voor film en theater.
De dialogen hadden voor mijn part zelfs wel pittiger gemogen om de geloofwaardigheid op te krikken.