134.876 gebruikers | 85.649 films | 31.031 regisseurs | 3.506.898 berichten | 4.928.149 stemmen
 
locatie: Films » Taiyo no Hakaba (1960) » Info

Taiyo no Hakaba (1960)

Alternatieve titel: The Sun's Burial 

 

Taiyo no Hakaba (1960)
14 stemmen | gemiddelde 3,39
mijn stem:
Japan
Drama
87 minuten

geregisseerd door Nagisa Ôshima
met Kayoko Onoo, Junzaburo Ban en Masahiko Tsugawa

Een jeugdbende in de straten van Tokyo krijgt te maken met moord, zelfmoord en bendeoorlogen. Gedreven door drugs en alcohol-problemen raken de bendeleden verstrikt in een negatieve spiraal die alleen maar desastreuze gevolgen kan opleveren.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 december 2007, 12:10 uur
24 maart komt deze film uit op DVD in Engeland, via Yume!!

http://www.play.com/DVD/DVD/4-/3593536/-/Product.html?s...

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 augustus 2008, 17:01 uur
Is er geen beter hoes te vinden dan dit lelijke Franse ding. De Engelse DVD van Yume is bijvoorbeeld vast al beter... (maar die kan ik niet vinden op een goede resolutie)

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 augustus 2008, 17:43 uur
Engelse DVD hoes geplaatst!

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 augustus 2008, 11:46 uur
Beter :Y

 

starbright boy
(moderator)
avatar van starbright boy
quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 januari 2009, 17:55 uur
Erg, erg goede film. Overduidelijk de beste Oshima die ik tot nu toe zag. Portret van een sloppenwijk in Osaka en al de mensen aan de rand van de maatschappij die daar rondlopen en geld verdienen met onder meer diefstal, prostitutie, handel in bloed en identiteitsbewijzen. Nog een stuk harder, pessimistischer en voor die tijd ook onconventioneler dan Seishun Zankoku Monogatari. Zonder duidelijke good guys. De beetjes geweten die nog leven in de film worden vaak afgestraft. Met soms mooie, bedriegelijk rustige muziek bij heftige scenes. Wat de impact versterkte.

Hele dikke 4.0*

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 september 2011, 21:09 uur
Idem. Pas mn vierde Oshima, maar wel veruit de sterkste (hoewel Shonen ook uitstekend beviel). Voelt aan als een accurate afspiegeling van de maatschappelijke omstandigheden in Japan anno 1960; met als Amerika als beschermengel betekenden de jaren vijftig een enorme ommezwaai van de complete vernedering en destructie van de oorlog naar het 'economic miracle' van het Japan van de jaren 60, 70 en 80. Maar vooral in de jaren vijftig en zestig voltrok deze herrijzenis zich over de ruggen van het gewone volk, dat in hun eigen levensonderhoud amper iets merkte van het feit dat de zware industrieen het land tot een economische grootmacht hadden gemaakt. Oshima speelt in op het pessimisme en het cynisme dat onder het gewone volk begon te knagen. Ik weet niet of 'The Sun's Burial' een precieze vertaling van de Japanse titel is, maar in het Engels is ie in ieder geval zeer geschikt. Prachtige soundtrack en cinematografie; veel scenes en shots zijn vervuld van de zomerse gloed van het zogeheten 'golden hour'. Van mij ook een dikke 4*

 

starbright boy
(moderator)
avatar van starbright boy
quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 september 2011, 21:18 uur
Ik heb er inmiddels twaalf gezien en dit blijft mijn nummer 1. Shonen moet ik nog zien.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 september 2011, 21:20 uur
Poisonthewell schreef:
Ik weet niet of 'The Sun's Burial' een precieze vertaling van de Japanse titel is, maar in het Engels is ie in ieder geval zeer geschikt.
Het lijkt inderdaad eerder uitzondering dan regel dat de vertaling en het origineel overeenkomen. Maar hier is toch redelijk accuraat. 'Taiyo no Hakaba betekent "Kerkhof van de Zon" (Taiyo = Zon en Hakaba = Kerkhof). Luister hier maar eens naar.

Het is overigens ook nog altijd mijn favoriete Oshima film, al komt Violence at High Noon dichtbij. Shonen en Gishiki staan hoog op mijn to-see lijst.