Das Wachsfigurenkabinett (1924)
Alternatieve titel: Waxworks

16 stemmen | gemiddelde 3,15
Duitsland
Fantasy /
Drama65 minuten / 83 minuten (gerestaureerde versie)
geregisseerd door
Leo Birinsky en
Paul Lenimet
Emil Jannings,
Conrad Veidt en
Werner KraussDe eigenaar van een wassenbeeld-museum wil dat zijn klanten een mooi verhaal horen over enkele van zijn beelden. Een schrijver neemt de opdracht aan en verzint drie verhalen over een beeld, de dochter van de eigenaar en hemzelf. Het eerste verhaal gaat over een bloeddorstige sultan, het tweede over Iwan de Verschrikkelijke en het derde verhaal over Jack the Ripper.
4,0
[permalink] geplaatst op 14 augustus 2005, 19:58 uurEen film met 3 hele grote namen uit de Weimar cinema:
Emil Jannings (der letzte mann, faust, der blaue engel etc.)
Werner Krauss (kabinett des dr caligari, student of prag etc.)
Conrad Veidt (kabinett des dr caligari, the man who laughs etc.)
Geregiseerd door Paul Leni (man who laughs, the cat & canary)
Een goede film met goed acteerwerk en sfeervolle expressionitische sets en kostuums. Ik vond deze film iets minder dan bijvoorbeeld "Das kabinett des dr caligari". En dat komt vooral door het zeer plotselinge einde omdat ze geen geld meer hadden om het goed af te sluiten. maar toch zeker de moeite waard als je van duitse expressionitische films houd of van stomme films opzich.
De dvd van kino is volgens mij de enige uitgave. Maar de kwaliteit is heel goed (gerestaureerd) en de soundtrack (piano) vond ik heel erg toepasselijk. Ook zit bij deze dvd uitgave een korte film: "Rebus 1". Dit is een filmpje waarin een rebuspuzzel word opgelost samen met de kijker. Alleen maar leuk om eens te kijken maar niks speciaals ofzo.
[permalink] geplaatst op 30 juni 2009, 9:58 uurHoewel minder bekend en in niet zo extreme mate uitgevoerd, is Das Wachsfigurenkabinett een mooi stukje Duits Expressionisme.
In het begin van de film (de 84 minuten durende gerestaureerde versie gezien) zie je vier standbeelden, waardoor duidelijk wordt dat de film oorspronkelijk ook vier verhalen zou bevatten. Het is alleen jammer dat geldgebrek leidde tot de feitelijke niet-verfilming van één verhaal en het samenvoegen van een paar scènes die als los zand bij elkaar het 5 minuten durende derde verhaal vormen.
Enfin, over de film. Das Wachsfigurenkabinett bevat mooie sfeervolle decors en er wordt lekker expressionistisch geacteerd. Begeleidt door aangename lichte pianomuziek neemt de film je mee door de drie verhalen; verhalen welke op een eenvoudige manier aan een geweven zijn.
Spanning, humor, drama, romantiek en actie. De film bevat al deze elementen welke ook nog goed zijn uitgewerkt. Persoonlijk favoriet is toch wel het eerste verhaal (40 min) dat uitgebreider en luchtiger is (leuk avonturenroman) terwijl het tweede verhaal (30 min) juist veel dreigender is (fijne thriller). En het derde (horrorthriller)... bij vlagen spannend maar teveel bijeengeraapte scènes.
2,5
[permalink] geplaatst op 7 oktober 2011, 17:18 uurEen film die weliswaar zeer nice sets en acteurs heeft, maar zelfs voor jaren '20 begrippen tergend traag is. Daarnaast stelt het plot ook niet zoveel voor. Waar veel andere expressionistische films erg leunen op de mogelijk allegorische betekenissen zijn deze hier compleet niet aanwezig, wat het geheel nogal een holle showcase voor de setdesigner maakt.