134.831 gebruikers | 85.533 films | 31.006 regisseurs | 3.504.498 berichten | 4.924.462 stemmen
 

Stephan Brenninkmeijer

 

 

 

 

gebruiker
bericht

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 augustus 2011, 22:36 uur
Stephan schreef:
Wouter schreef:
(quote)

Zekers


Top.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 augustus 2011, 19:10 uur
In het kader van Warts and all..

Persoonlijk vind ik het altijd leuk om in een making of ook de momenten te zien waar de zaken minder goed lopen, spanningen voelbaar zijn, onenigheden etc.
Het hoort erbij. Film maken is vaak ook stress.

Dit fragment is daar een mooi voorbeeld van:

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 augustus 2011, 15:59 uur

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 augustus 2011, 23:46 uur
Respect Stephan, voor het plaatsen van het fragment met die auto. Heftige reacties van zowel jou als Robert, maar die grijns van Robert op het einde maakt veel goed. Eerlijk dat je dit durft te laten zien.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 augustus 2011, 3:13 uur
BlueJudaskiss schreef:
Respect Stephan, voor het plaatsen van het fragment met die auto. Heftige reacties van zowel jou als Robert, maar die grijns van Robert op het einde maakt veel goed. Eerlijk dat je dit durft te laten zien.

We hadden het een 5 minuten later ook alweer helemaal bijgelegd. Dit zal voor iedereen die wel eens langer op een set staat dan een bezoekje ook niet als heel vreemd overkomen. Je zit weken op elkaars lip, werkt voortdurend onder spanning (je hebt altijd (te) weinig tijd om de dingen te doen die je wil doen) en dan is goede communicatie van groot belang. Hier ging dat dus niet helemaal goed nee. Had Robert aan het einde dat statement ook niet gemaakt, had ik het waarschijnlijk niet geplaatst maar zoals ik al zei: Ik vind dit soort dingen in andermans making-of reportages juist razend interessant. Zag van de week voor het eerst "Dangerous Days" (making of van Blade Runner) en daar wordt ook niemand gespaard en ik vind dat geweldig leerzaam.

Ik hoop ook met de clips die ik hier neerzet om echt te laten zien hoe het met film maken (op dit niveau) er aan toegaat. Beter dan alleen maar te horen: "It was wonderful working with him... bla bla bla".

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 september 2011, 15:11 uur

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 30 september 2011, 13:58 uur
De laatste tijd zijn er wat artikelen verschenen en is er wat rumoer geweest over de keuze van de commissie van het Nederlands Film Festival t.a.v. hun beleid. Het spitste zich toe op het uitsluiten van een handje vol titels die wél vertoond werden op het NFF, maar niet geselecteerd werden voor de competitie.

(Hier, hier en hier het interview met Zebi Damen.)

De reden voor mij om hiermee naar buiten te komen was omdat de commissie mij (en naar later bleek alle andere makers) geen antwoord wilde geven wat de reden was om dat handje vol films uit te sluiten. Ook omdat ik via derden van de uitsluiting moest horen en ik niet door het festival op de hoogte was gebracht. (Hier overigens nooit een excuus voor gekregen).

Hoewel sommige uitspraken wat uit context zijn gehaald en het daardoor wat "verzuurd" overkomt, is de belangrijkste reden voor mij geweest dat ik het op wilde nemen voor de eigenzinnige en onafhankelijk film, want alle titels voldeden aan die overeenkomst.
Ofwel eigenzinnig geproduceerd, vaak zonder subsidies, of wel dat de makers kozen voor een uitbreng op het digitale podium. Op de kwaliteit en professionalisme is bij al de titels niets op aan te merken. Over smaak wellicht wel, maar daar zou een commissie en zelfs de jury zich niet door moeten laten leiden.

Uiteindelijk heeft Will Wissink zich dus ook openlijk verzet tegen het beleid en de verziekte cultuur. De rest van de makers wilden geen ophef maken, waarschijnlijk uit angst dat zo'n "bom" consequenties zou hebben voor andere lopende projecten.

In het weerwoord van de commissie wordt duidelijk dat ze elkaar tegenspreken.
Aan de ene kant zegt men dat er "geen gebrek aan kwaliteit is want anders waren de films niet geselecteerd" vs. "te weinig kwaliteit om aan de jury voor te leggen". Of dat men de afwijzing "uitvoerig had besproken met de makers" vs. "balen dat de makers geen contact hebben opgenomen" etc.

Ook wordt veel het "volume" van dit jaar aangehaald. Men trekt een (lachwekkend) vergelijk met Berlijn, Cannes en Venetië die ook voorselecteren, maar van de jury weet ik dat men al 4 weken voor aanvang klaar was met het bekijken van het relatief geringe aantal films dat men dit jaar te verwerken had.

In tegenstelling tot de directrice van het festival leg ik niet bij een beetje weerstand het bijltje er bij neer maar knok tot ik er bij neerval om deze "ons kent ons" cultuur het hoofd te bieden. Ik ben dat de filmmakers, mijn cast en crew verplicht en heb dan schijt aan eventuele "consequenties".

In ons verzet zagen we ons overigens openlijk gesteund door o.a. Martin Koolhoven, Ab Zagt (AD) en ook andere makers mengden zich met pittige kritiek (o.a. Marcel Visbeen) in de verschillende reacties.

Gelukkig is voor ons de film Caged inmiddels door andere festivals omarmd ondanks het complete negeren van het NFF. Pagina grote advertenties in de dagkrant van gesubsidieerde films, interviews en youtube filmpjes van vele premières... En onze première? Die werd ingeleid door een schattig onzekere plaatsvervangster van een commissielid die er had zullen staan en die had in haar presentatie haar rugzakje maar om gelaten.

Ik wens alle makers die vanavond in spanning zitten al het succes toe!

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 30 september 2011, 18:59 uur
Dat was Zebi, niet Will, Stephan ;)

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 30 september 2011, 22:33 uur
Maar die doet dat ook namens Will, Quido :P

(Maar ik heb het aangepast...)

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 december 2011, 13:25 uur
Onder de naam: IO Filmproducties zijn we tegenwoordig vol in de running bij het Entertainment Experience project van Paul Verhoeven.

Hier onze bijdragen: Film >> Nieuws >> Entertainment Experience

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 januari 2012, 12:02 uur
Mooi vak heb je, Stephan. Zeker als ik naar al die vrouwen latexpakjes kijk. :P

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 januari 2012, 13:45 uur
Helaas ben ik dan altijd hard aan het werk.
Eigenlijk doe ik het allemaal voor jullie....

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 januari 2012, 22:16 uur
:) Dan moet ik maar gauw Caged eens gaan kijken, en zien hoeveel bloed, zweet en tranen de makers er in hebben gestopt...

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 januari 2012, 0:28 uur
Dat kan je sowieso al zien bij de making-of :)

 

Madecineman
(moderator)
avatar van Madecineman
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 januari 2012, 22:38 uur
Off-topic verwijderd.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 februari 2012, 13:52 uur



Erg blij met ons deel 6.

Tvreview: "Dit is echt veruit de beste productie (inclusief die van Paul Verhoeven) die ik op de TEE site mocht bewonderen."

Dat is mooi compliment natuurlijk.

Stemmen via facebook/twitter kan hier: Stem

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 maart 2012, 3:47 uur
Stephan, wie doet voor jouw het geluid?

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 maart 2012, 13:52 uur
Bedoel je de opname op de set of de mixage?
Die eersten staan op de credits (en dat wisselt nog wel eens door beschikbaarheden)
De montage/mixage doe ik zelf.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 maart 2012, 19:43 uur
Setgeluid is volgens mij wel prima (alhoewel het nog lekkerder en closer kan als er wat meer wildjes worden gedraaid, maar da's natuurlijk ook een tijdsdingetje). Mixage kan denk ik nog wat dikker, volgens welke norm heb je het gemixt voor internet?

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 maart 2012, 20:25 uur
Norm? Dit is een project van "Vandaag draaien, morgen online".

Geen tijd voor fancy dingen. Af en toe een de-noise filter als het té erg is. Dit hele filmpje is in 1 dag afgewerkt. Het ombouwen van het RED materiaal ging "over night". De volgende dag begonnen met beeldmontage (inclusief gelijk-leggen en administratie) in de avond kleurcorrectie en in de nacht mixage. Mixage was 3 uurtjes geloof ik waarbij het uitzoeken en knippen van de muziek nog het meeste tijd in beslag nam.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 maart 2012, 20:34 uur
Aah, dat verklaart! Maar waarom doe je dit dan zo snel? Als je alleen in de post zit is er op dat vlak toch winst te halen?

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 maart 2012, 20:36 uur
Dat klopt maar omdat niet persé de beste wint, maar de film met de meeste stemmen.
Hoe eerder online, hoe eerder er op gestemd kan worden.

Overigens.. ik mix dus ook met oordopjes (headset) dusss... Sorry dat ik de norm even los laat :)

Met budget en tijd voor serieuze post is het een heel ander verhaal natuurlijk... Nee.. we laten met deze inzendingen zien wat we met houtje-touwtje al kunnen.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 april 2012, 4:07 uur
Ons laatste en zelfgeschreven deel.





Of kijk hier om te stemmen Video - Entertainment Experience - tinyurl.com

(Om de stemming eerlijk te houden moet je een GRATIS sms-code invoeren.)

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 april 2012, 21:08 uur
Jammer, ik heb geen mobiel, dus kan ook niet sms'en...

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 mei 2012, 18:53 uur



De trailer voor Cannes.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 mei 2012, 22:27 uur
Is het project niet rechten technisch te ingewikkeld om in Cannes te verkopen? Had toch wel verwacht dat Ziggo een flinke stapel papier met jurische beperkingen er aan deed verbinden.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 mei 2012, 0:57 uur
Rechten van de lange filmversie liggen geheel bij de makers.
We mogen er mee de boer op en in ons geval is het niet eens ondenkbaar dat het aanslaat.