De veelgeprezen misdaadthriller Lord of War van regisseur Andrew Niccol zal morgenavond te zien zijn op de Nederlandse zender RTL 7. De film, met hoofdrollen voor onder andere Nicolas Cage, Ethan Hawke en Jared Leto, maakte zijn debuut in 2005 en heeft sindsdien een solide reputatie opgebouwd als een indrukwekkend werk binnen het genre.
Lord of War neemt de kijker mee in de wereld van Yuri Orlov, een meedogenloze wapenhandelaar die zijn fortuin vergaart in een industrie gedrenkt in bloed en geweld. Terwijl hij zijn geweten tracht te sussen met rationalisaties en excuses, escaleert zijn betrokkenheid bij illegale wapenhandel tot ongekende hoogten. Gedreven door winst en macht, navigeert Orlov door een gevaarlijk landschap van corruptie, conflicten en morele ambiguïteit. Wanneer zijn pad zich kruist met die van een vastberaden Interpol-agent, gespeeld door Ethan Hawke, komt Orlov's wereld op losse schroeven te staan en wordt hij geconfronteerd met de verwoestende gevolgen van zijn handel.
Lord of War
Lord of War is het werk van regisseur Andrew Niccol, die je ook zou kunnen kennen van films als Gattaca en In Time. De film, die in 2005 zijn première beleefde, werd geprezen door zowel critici als publiek voor zijn rauwe realisme en scherpe sociale commentaar. Ook de cast liegt er niet om. Zo worden de hoofdrollen gespeeld door onder meer Nicolas Cage, Jared Leto en Ethan Hawke, maar maakt bijvoorbeeld ook Ian Holm een verschijning. Hoewel de critici op Rotten Tomatoes slechts een 62%-score voor de titel over hebben, zijn de beoordelingen van het grote publiek wel uiterst positief. Zo krijgt de titel een IMDb-beoordeling van 7,6 en belonen de Nederlandse kijkers op MovieMeter de film met een van 3,59 uit 5.
Lord of War zal morgenavond om 20:25 uur worden uitgezonden op RTL 7. Benieuwd wat je er dan van kunt verwachten? Hieronder is alvast de trailer te bekijken.
Reacties (0)