Een zesjarig meisje heeft haar droomvakantie naar Disneyland Parijs gemist nadat ze om wel heel opmerkelijke reden geen paspoort kon krijgen. Dat valt te lezen op de website van het Britse nieuwsplatform The Independent. De desbetreffende instantie stelde dat haar naam onder auteursrecht viel.
Het zal je maar overkomen. Je hebt hard gewerkt om een droomvakantie voor je kind mogelijk te maken, alles tot in de puntjes voorbereid en vol verwachting afgeteld naar het moment van vertrek. Dan krijg je te horen dat je kind geen paspoort kan krijgen. Dit overkwam Lucy Holloway en haar zesjarige dochter Khaleesi, vernoemd naar het populaire Game of Thrones-personage. Haar naam was volgens de desbetreffende instantie namelijk auteursrechtelijk beschermd door de Amerikaanse filmstudio Warner Bros.
De moeder van het meisje, genaamd Lucy, had in de periode voorafgaand aan de vakantie voor langere tijd zes dagen per week gewerkt om de reis van ongeveer 2000 pond te kunnen bekostigen. Door het weigeren van het paspoort moesten ze hun reis echter uitstellen. De prijzen voor Disneyland zijn sinds hun oorspronkelijke reisdata met 800 pond gestegen, waardoor Lucy vreest dat ze de reis mogelijk helemaal moeten annuleren.
Het kantoor dat de paspoorten uitgeeft verklaarde dat de naam 'Khaleesi' beschermd is onder de merkenwet, en dat ze daarom geen paspoort konden uitgeven zonder toestemming van de filmstudio. Ambtenaren adviseerden Lucy om contact op te nemen met Warner Bros. voor toestemming om de naam te gebruiken. Daar werd haar vervolgens verteld om een hoger beroep aan te tekenen, waarin ze stelde dat het handelsmerk voor Game of Thrones van toepassing is op goederen en diensten, maar niet op persoonsnamen. Het kantoor hield echter vol dat een brief van Warner Bros. nodig was om te bevestigen dat Khaleesi de naam mocht gebruiken.
GoFundMe
Na het delen van haar ervaring op Facebook en opnieuw contact opnemen met het Home Office, werd de oorspronkelijke beslissing herroepen. Het paspoort voor Khaleesi zal nu alsnog worden verstrekt. Lucy heeft een verontschuldiging ontvangen en werd verteld dat er sprake was van een misverstand. Ambtenaren legden uit dat het personeel de richtlijnen volgde die van toepassing zijn op mensen die hun naam veranderen.
Hoewel het paspoort nu wordt verwerkt, komt dit te laat voor de oorspronkelijke reisdatum. Lucy moet nu proberen nieuwe data te vinden die binnen het budget passen. Ze heeft ook een GoFundMe-pagina opgezet om donaties te vragen, zodat de dromen van haar dochter om naar Disneyland te gaan alsnog werkelijkheid kunnen worden.
Reacties (0)