• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.409 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.671 acteurs
  • 199.116 gebruikers
  • 9.378.387 stemmen
Avatar
 
banner banner

Blitz (2011)

Thriller / Actie | 97 minuten
2,96 1.427 stemmen

Genre: Thriller / Actie

Speelduur: 97 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Frankrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Elliott Lester

Met onder meer: Jason Statham, Paddy Considine en Aidan Gillen

IMDb beoordeling: 6,1 (95.869)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 7 juli 2011

  • On Demand:

  • meJane Bekijk via meJane
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play

Plot Blitz

"It's cop-killer vs. killer-cop"

Detective Sergeant Brant (Jason Statham) staat voor hete vuren nadat hij zich heeft misdragen tegenover de politie psychiater. Inspecteur Roberts' vrouw is omgekomen bij een gruwelijk auto-ongeluk en detective Falls probeert haar draai nog te vinden als enige zwarte vrouwelijke detective. Maar wanneer een seriemoordenaar genaamd de "blitz" het op agenten gemunt heeft maakt dit het er voor de drie niet gemakkelijker op.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van moviemafketel

moviemafketel

  • 19752 berichten
  • 2118 stemmen

Ik vond dit een erg sterke film. Die Britten weten sowieso altijd een aparte sfeer neer te zetten, die wat echter overkomt dan de Amerikanen. Daar is het allemaal wat bombastischer en meer sensatiezoekend. Hier zit je meer te kijken naar een echte politiezaak met echte personen.
De chemie tussen Staham en Considine is uitstekend. De harde, onorthodoxe streetcop versus de zachtaardige, meer ratiotoneel denkende inspecteur werkt goed en zorgt ook voor komische interacties tussen de 2. Ook een compliment voor Gillen die zijn rol als doorgeslagen copkiller geweldig neerzet. Een echte freak die ook nog eens niet achterlijk is. Je gaat naarmate de film vordert steeds meer hopen dat ze hem een flink pak rammel gaan geven. Dat is knap wanneer een acteur zo'n emotie kan bewerkstelligen. De moorden worden lekker rauw in beeld gebracht. Dit alles tegen een echte Britse achtergrond gefilmd. Ik heb me prima vermaakt bij Blitz. Zeker een aanrader.


avatar van Leno

Leno

  • 5921 berichten
  • 4407 stemmen

Statham is een voorspelbaar formule werkje dat best vermakelijk is. Statham speelt een lekker fout karakter en actie is er voldoende aanwezig. Het verhaal is erg standaard voor een grotere productie maar is voldoende om even mee te liften met Stathams succes, al moet hij wel een keer wat anders doen.


avatar van jumpstylemovie

jumpstylemovie

  • 6225 berichten
  • 1221 stemmen

Weer een Statham film die van het lijstje af kan. Blitz is leuk maar niet een van de betere. Komt omdat Jason Statham dit keer echt op de automatische piloot leek te staan (holy shit, eerste keer dat een JS film minder goed lijkt mede door Jason himself) Qua verhaal en vooral muziek was dit een hele vette film. De vijand was goed gecast, speelde ook goed, en de actie zat er de hele film lekker in. Heb echter nog wel zitten twijfelen over dit cijfer omdat het subplot met die negerin nergens mee te maken had en bovendien niet interessant was.


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8588 stemmen

Een goede thriller film...

Prima verhaal...

Prima acteerwerk...

Bekende acteur Jason Statham speelt goed...

Mooi HD kwaliteit...

Perfect achtergrond geluid/muziek

(Dolby Digital)...


avatar van frolunda

frolunda

  • 1115 berichten
  • 4602 stemmen

Een flinterdun verhaaltje wat met de minuut onwaarschijnlijker wordt en Statham die zijn inmiddels overbekende act opvoerd.Alleen voor de echte liefhebbers die hun verstand anderhalf uur op nul kunnen zetten.Zoals ik soms......


avatar van scorsese

scorsese

  • 13171 berichten
  • 11080 stemmen

Matige film waarin een agent met een discutabele reputatie achter een politiemoordenaar aan zit. Een vrij standaard politiefilm met een paar gewelddadige momenten. Wel wat onevenwichtig qua toon en ook omdat het verhaal nogal wat onnodige en ook half afgewerkte zijpaden kent. Net geen 3.0 sterren ondanks de prima cast.


avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

Fijne film die me nog het meeste aan de serie Luther deed denken. Vanzelfsprekend zijn alle agenten 'dirty' en zijn de boeven en het straattuig verschrikkelijk kwaadaardig, maar het zorgt er allemaal wel voor dat Blitz een fijne en erg spannende film genoemd mag worden. Tevens is het lovenswaardig te noemen dat de film een homoseksueel personage op zo'n realistische manier neerzet zonder hem een karikatuur te maken. Statham komt goed weg met zijn norse rol, al is dit niet veel anders dan we van hem gewend zijn.

Blitz is alles bij elkaar dan niet het meest originele Britse detective verhaal te noemen, de smerige sfeer, het rauwe realisme en de cast (Luke Evans en David Moressey in een relatief 'kleine' film zien is ook weer eens leuk) zorgen er toch voor dat ik mezelf uitzonderlijk vermaakt heb.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87598 berichten
  • 12853 stemmen

Vlotjes.

Echt hoogstaand is het allemaal niet, de meeste van die Statham films trouwens niet, maar vlot en vermakelijk is het meestal wel. Een beetje extra Britse input doet dit actiefilmpje goed. Gillen speelt een geweldige bad guy en Considine is ook een leuke toevoeging.

Verder een toffe soundtrack, visueel had het alleen wel ietsje meer mogen zijn. Afwikkeling van het verhaaltje is verder ook iets te simpel, ergens had ik ook gehoopt dat Lester wat meer durf had durven tonen door de film te laten eindingen bij het buitengaan van Blitz, maar je kan maar best niet teveel verwachten als het op dit soort simpel genrewerk aankomt.

Basic maar vermakelijk. Paar kleine toetsjes die deze film net dat ietsje meer geven, maar wie echt een klasse hoger wil gaat gewoon een film als Filth kijken. Dit blijft toch vooral een doordeweeks Statham vehikel, maar dan wel eentje onder de betere filler.

3.0*


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4413 berichten
  • 3096 stemmen

Gemiddeld.

Blitz is wat minder domme actie pur sang, en daar knelt wat het schoentje, want het motief van de Blitz wordt wat simpel afgerafeld en verdere slachtoffers zijn ook maar nummertjes op de lijst. Een Stathamfilm dus, zonder de domme actie maar met een dom plotje en helaas eveneens zonder spanningsboog.

Jason Statham zelf past in dit soort Britse producties misschien wel beter dan in de Amerikaanse tegenhangers. Alles is wat vuiler, of zo, en dat past hem wel.

Verder is Paddy Considine een aangename sidekick en de doorgaans wat irritante Aiden Gillen zet een erg geslaagde slechterik neer.

De speelduur is verder vrij kort - het tempo ligt gelukkig vrij hoog en af en toe kan Statham iemand een mep geven. Meer verwacht ik niet van zijn films, en ook al is het allemaal weinig meer dan doorsnee, is het middelmaat die ik wel weet te behappen.

3


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5588 stemmen

Meer filler dan thriller, actie of wat dan ook. Verhaaltje is uiteraard zo plat als een dubbeltje en Lester is ook niet een regisseur die er ergens een slinger aan weet te geven. Statham mag er al met al maar twee keer echt op los rammen en het begin is er eentje van. Hurling, a cross between hockey and murder. En zo heeft het wel meer pogingen tot vaak sarcastische humor.

Met een sappige Britse tongval, Statham die overal steeds hapjes en drankjes snaait, terwijl Gillen best een aardige cop killer neerzet. Smerig ventje. Sowieso een aardige cast voor iets als dit, zo is die bange wezel best een redelijke toevoeging. Dat geldt minder voor het meisje, waar op weg naar wat de finale moet zijn, dan ook nog eens het plotje komt brommen.

Minste onderdeel van een filmpje dat verder grotendeels in z'n vooruit staat en hier en daar met harde taferelen voor opschudding zorgt. Dat met die stoeprand. Dan gaan de gedachten even terug naar een andere film. Enfin, groots is het niet, zo'n achtervolging te voet mag ook wel wat spectaculairder, maar het kan er allemaal mee door voor zolang het duurt. Redelijk.


avatar van Mike 1984

Mike 1984

  • 53 berichten
  • 76 stemmen

Het begin beloofde een spektakelfilm te zijn, maar na verloop van tijd vond het een saaie bedoening. Weinig actie, weinig suspense...


avatar van Rowinos

Rowinos

  • 32 berichten
  • 772 stemmen

Een film vol met fouten en onwaarschijnlijkheden in het al losse verhaal. Leuk om te kijken met het verstand op nul als je van Statham houdt. Verder aardig camerawerk en goede soundtrack. 2,5*


avatar van leatherhead

leatherhead

  • 3556 berichten
  • 1813 stemmen

Filmpje dat teert op een selectie leuke acteurs. Statham speelt zijn rol weer eens, maar dat doet immer met genoeg schwung, Considine is sterk, en de bad-guy mag lekker schmieren. Het verhaal is een serieuze eenheidsworst waar maar weinig durf bij komt kijken, maar dankzij het vlotte stijltje verveelt het niet. Enkel het zijplotje met Falls ervoer ik als totaal overbodig.

Typisch 2,5* filmpje. Amusant, maar binnen de lijntjes.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11524 berichten
  • 2866 stemmen

Blitz

Ik ben een tijd geleden blijkbaar erg fan geweest van deze productie maar bij deze herziening zijn me toch een paar irritaties op komen waaien waarvan ik nou ook weer niet bepaald stond te springen. Ik heb Blitz aangezet voor mijn drie jarig bestaan op MovieMeter. Voor mijn volgers die weten denk ik, hoop ik, wel dat ik een enorme Jason Statham fan ben. Buiten de standaard Hollywood-producties om die ik graag zie, vind ik Jason toch wel 1 van de fijnere acteurs uit dat gebied, ik zeg niet dat hij de beste is maar, ik kijk graag naar zijn films. Ik ben er wat dat betreft wel fan van.

Ik vond het verhaal wel slappe hap. We beginnen lekker, Statham ramt zomaar even drie jongens neer. Later blijkt het zo te zijn dat hij dit vaker doet. Er is een rouw status aan gestrikt want de vrouw van een bepaalde inspecteur is dood gegaan. Nadat deze scenes voorbij zijn word al gauw de eerste politie-agente in haar nek geschoten. Daarop volgt niet even later een jonge agent in zijn auto. Aidan Gillen blijkt de misdadiger te zijn ook wel Weiss in de film. Brant zit hem op de hielen en naar wat kat en muis spellen krijgen ze hem toch te pakken .

Ik moet zeggen dat de actiescènes veel belovend zijn, hoe ik Statham ken. Die zijn ook erg sterk in deze film en voornamelijk ook erg vermakelijk. Ik heb me niet verveeld onder het kijken van Blitz, maar echt speciaal is hij ook niet. Dus ik verlaag wel mijn rating.

Ik heb trouwens nog ooit een gehoord, waar weet ik niet meer en door wie ook niet maar, politie agenten en agentes laagste klasse hebben geen geweer opzak. Als jij dan een politie ambtenaar neer schiet dan krijg je de hoogste straf die er gegeven kan worden daar. Dan vinden ze jou het zwakste op de aardbol want je schiet iemand dood die zich niet kon verdedigen. Je ziet ook altijd 'speciale' units naar dingen afkomen zoals een terroristische aanslag of een schiet partij, of een arrestatie met mogelijk een gewapend persoon. Ik vond het best wel interessant om te weten maar, of dat helemaal klopt durf ik niet te zeggen.

2.5*


avatar van Pacino74

Pacino74

  • 127 berichten
  • 124 stemmen

Onvervalste Stratham-actiefilm : simpel en voorspelbaar verhaal, al whisky zuipend en kettingrokend achter een zo goed als ongrijpbare dader die flikken dood achterna. Aiden Gillen uit Game of Thrones is geweldig als een Johnny Rotten Blitz en Zawe Ashton verrassend een bloedmooie openbaring. Vreemd dat dit een thriller wordt genoemd. 2,5*


avatar van kassei

kassei

  • 41 berichten
  • 212 stemmen

vlotte film met een overtuigende statham,flinke portie actie en goed voor mijn doos popcorn.........


avatar van IH88

IH88

  • 9734 berichten
  • 3186 stemmen

“A word of advice, girls. If you're picking the wrong fight... at least pick the right weapon.”

Lekker harde Britse actiefilm. Grauwe buurten, veel regen, Britse humor en een grommende Jason Statham, prima materiaal voor een pretentieloze actiefilm. Staham hoeft niet veel te vechten en mag vooral oneliners uitspuwen en chagrijnig kijken. En dat kan hij als de beste.

Statham moet achter een 'cop killer' aan en doet dat op zijn eigen compromisloze wijze. Prima acteerwerk ook van Gillen als bad guy en Considine en Ashton als politieagenten die Statham assisteren. Het einde is voorspelbaar, maar dat kan je wel een beetje verwachten. Voor de rest is Blitz gewoon een dertien in een dozijn actiefilm die door het acteerwerk en het vlotte tempo geen moment verveelt.


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14535 berichten
  • 4520 stemmen

Aardige Statham die helaas nogal wat overbodige ballast heeft. Blijft het bij Statham en de centrale plot, dan is dit best genietbaar. Leuke sfeer in de UK, fijne score en altijd weer die meer dan degelijke granieten kop. Maar al die zijplotjes haalden mij nogal eens uit het verhaal. Ze voegen voor mij weinig toe, halen het tempo eruit en boeiden eigenlijk gewoonweg niet. 2,5*.


avatar van Don Homer

Don Homer

  • 510 berichten
  • 1297 stemmen

Leuke actiefilm waarbij het laatste halfuur wat tegenviel.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31154 berichten
  • 5451 stemmen

Geen bijzondere actiefilm, maar je krijgt wat je kan verwachten. Laat een bakker brood bakken, en het zal altijd wel goed komen. Ook al wint die er geen prijzen mee. Statham wordt hier omringd door acteurs die ook niet slecht zijn. En met tegenspeler Aidan Gillen heb je een mooi evenwichtige vijand. Het verhaal rond een kopkiller wordt wat aangedikt met cliché verhaallijnen die niet echt worden uitgewerkt. Maar het draait om de actie natuurlijk. Leuk tussendoortje.


avatar van Brabants

Brabants

  • 2887 berichten
  • 2145 stemmen

Blitz is een middelmatige actiefilm met een wat rare clown als bad guy. Gelukkig is Statham op z'n best en dat maakt het enigszins goed. Kan hij het geheel redden: nee!


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3928 berichten
  • 2935 stemmen

En maar weer een greep uit de verhuisdoos tijdens mijn maandagse crosstrainer moment. En hier verwachte ik eigenlijk niet veel van en de eerste indruk was ook niet bijzonder. Ik vraag me wel eens af wat die Statham nu eigenlijk van zichzelf vind. Altijd dezelfde films, altijd dezelfde rollen, en dat is hier niets anders. De gebruikelijke norserik, Britse oneliners spugend, en het hanteren van de botte bijl doormiddel van lichamelijk geweld. Tuurlijk, een mooi wijf heeft ie, en een goed gevulde bankrekening ook...maar toch...is dit nu alles? Want veel meer dan Statham zijn ligt niet binnen het bereikt van Statham.

Afijn, een copkiller die de straten van London(?) teroriseert, het mag duidelijk zijn. En eigenlijk nog best met een aardige cast in de vorm van Considinne en vooral Rylance, en ergens nog een bijrolletje voor Luke Evans. En Aidan Gillen mag nog best benoemd wordt. Redelijk wordt er toch gewerkt met een bepaald sfeertje en het idee van een speurtocht en uiteindelijk jacht op de dader en ondertussen vind ik de film toch beter dan verwacht omdat er geprobeerd wordt met een serieus verhaal en plot te komen dan slechts domme actie. Het is jammer dat Statham uiteindelijk de hoofdrol heeft want zoveel komt de kale mannetjesputter uiteindelijk niet in actie, eigenlijk zo weinig dat Statham er iet wat verloren bij loopt en de film baat gehad had bij een betere cast omdat er meer acteerwerk verwacht wordt dan fysieke aanwezigheid.

Toch slaat Blitz niet bepaald een homerun die weliswaar lekker vlot en kort is maar ook een beetje afgeraffeld wordt qua motief, en spannend...? Ach, natuurlijk weten we dat Statham er is voor het vuile werk. En verder valt er niet zo heel veel over deze hapklare brok te vertellen die mij toch iets beter valt dan al die andere hersenloze actie waar Statham in zit. Een 2.5 voor de poging.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11437 berichten
  • 9929 stemmen

Detective Brant [Jason Statham] is een agent die niet vies is van buitensporig geweld (en flauwe oneliners) bij het uitschakelen van crimineel tuig. Kort nadat hoofdinspecteur Robert [Mark Rylance] vanwege de dood van zijn vrouw tijdelijk is vervangen door de impopulaire Porter Nash [Paddy Considine], wordt agent Sandra Bates [Elly Fairman] in koelen bloede doodgeschoten. Het is de eerste in een serie moorden gepleegd door Barry Weiss [Aidan Gillen] die in de pers de bijnaam ‘Blitz’ krijgt. Nash en Brant slaan de handen ineen om Barry achter slot en grendel te krijgen, maar dat blijkt lastiger te zijn dan ze hadden gehoopt. Gewelddadige exploitatiethriller met een aantal overbodige zijsporen, maar Weiss doet het heel aardig als de op sensatie beluste seriemoordenaar.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11414 berichten
  • 6715 stemmen

Een film die zijn meerwaarde maar ook zijn ondergang kent in de personages. Voor Jason Statham is een film als Blitz lichtelijk andere koek. Iets dramatischer van aard en vooral een gebrek aan knokpartijen, maar zoals altijd toont hij zich capabel over de rollen die hij omarmt. Het is echter Aidan Gillen die de pannen van het dak speelt, vooral zijn schurkenintroductie is een waar hoogtepunt. Regisseur Elliott Lester voorziet zijn thriller verder van genoeg geweldsdelicten, excentrieke figuren en tempo om niet te vervelen, maar het scenario van Nathan Parker en Ken Bruen includeert veel te veel dramatiek. Met name het secundaire plot van Zawe Ashton is compleet inwisselbaar, inclusief alle poespas die haar situatie meebrengt. Ook Luke Evans en Ned Dennehy, ondanks hun verdienstelijke acteerwerk, vertragen het verhaal enkel. Uiteindelijk is het vooral leuk om de opsporing zelf te zien evenals de bijzondere fratsen van de moordenaar, maar een hoogstaande film is Blitz allerminst.