132.212 gebruikers | 82.829 films | 30.189 regisseurs | 3.421.992 berichten | 4.776.090 stemmen
 
locatie: MovieMeter » Gebruikers » Nijmegen » Meningen
avatar van Nijmegen

Nijmegen

Ingeschreven sinds 23 januari 2009 

 

Via dit tabblad kun je zien bij welke films Nijmegen een bericht als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

 

[Rec] (2007)
Alternatieve titel: Rec

3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 31 juli 2010, 16:31 uur
Aparte film.

Na vorig jaar Cloverfield gezien te hebben was ik nu weer eens toe aan een nieuwe film in zijn genre. Deze wist me minder te raken dan Cloverfield maar het is zeker geen slechte film.

Het verhaal is wisselvallig met allemaal verschillende verhalen van de flatbewoners. Acteerprestaties waren niet altijd even goed. Heb toch geboeit kunnen kijken naar de korte film. Op naar het volgende deel..

3,0*

 

Kom Niet aan Mijn Kinderen (2010)
Alternatieve titel: Don't Touch My Children

3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 augustus 2010, 23:15 uur
Dubbele gevoelens.

Een film als deze met zo'n gevoelig onderwerp kan bijna niet fout gaan met een aantal prima acteurs en actrices. Zo ook deze niet. Toch wist de film niet geheel te overtuigen.

Dit waargebeurde verhaal heb ik toendertijd meegekregen. Op het jeugdjournaal kwam een aantal keer de moeder voorbij en ook de kinderen. Erg ontroerend verhaal. Hoe het moet zijn geweest voor de moeder. Met ook nog de problemen 'thuis'. Daar weet ik eigenlijk niet van of het echt waar is.

Maar het 'dubbele' aan de film dan: er waren zeker een aantal aparte dingen in het verhaal. Iets wat altijd storend is. Neem nou de situatie thuis die niet helemaal goed wordt laten zien. Er wordt eigenlijk nauwelijks aandacht aan besteed. Uiteindelijk rest dan de conclusie: een prima film met een aantal storende dingen. Verder kent de film erg weinig diepgang, daar wil ik het bij laten.

3,0*

 

Se7en (1995)
Alternatieve titel: Seven

4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 17 september 2010, 22:45 uur
Uitstekende film met twee fantastische rollen van Brad Pitt en Morgan Freeman. Freeman heeft zo'n fijne stem om naar te luisteren! Heel rustig om naar te kijken. Het verhaal is ook van grote klasse. Met een mooie plotwending, de paar actie scènes in de film komen aardig uit de verf. Al met al beschouw ik het als een uitstekende film met een misschien net top250 notatie. De nr. 9 notering vind ik dan ook veel te hoog. Erg sterk maar geen hoogstaande topper!

4*

 

Sekjoeritie (2010)
Alternatieve titel: Security

2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 19 september 2010, 11:52 uur
Redelijke Nederlandse film. Het idee van een docu-in-een-film wordt redelijk uitgewerkt. Loek Peters speelt zeker niet onaardig. Elise Schaap daarintegen vond ik iets minder. De 'docu' gaat over een beveiliger die neer zou moeten worden gezet als onderbuik van de samenleving. Maar hij blijkt een zeer sympathieke man met een eigen verhaal. Al met al een zeer luchtig stuk film waar ik het genre komedie iets misplaatst vind. Altans, ik zou niet weten welk genre het had moeten zijn maar ik had niet het idee dat ik naar komedie aan het kijken was. Eigenlijk tevreden maar door wat clichè's en wat stomme personages als de redacteur toch een vijf.

2.5*

 

3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 augustus 2010, 16:35 uur
Someone is missing

Apart stuk film heb ik net gezien. Ik heb net in mijn hoofd even de film doorgelopen. Zozo, heb heel wat gezien de vorige 138 minuten. Boeiende film met een prachtige climax. Waar genoeg over gediscuseerd wordt. Zie het spoilertopic hierover.

Het begin van een film en vooraf de film als je de trailer hebt gezien heb je altijd een bepaalde verwachting. Deze is vrijwel nooit waar aangezien je dit niet kunt weten. Maar in grote lijnen zie je de richting waar het heen gaat. Hier niet. Wat ik net heb gezien is een onverwachts heel aparte film in positieve zin.

Mijn verwachtingen dus aan het begin van de film was een soort mysterieuze actie thriller. Zo begon het ook. Het leek precies te gaan zoals ik een soort van had verwacht. Aparte personages, met een mooie climax. Niet dus. Er volgt een enorme plottwist, wat volgt zijn vage dialogen. Het is moeilijk om nu niet op de preciese inhoud in te gaan. Het verhaal is bekent, 2 marshalls zoeken naar een vermist persoon. Goed verhaal. Ontzettend sterk uitgewerkt.

Na het einde toe veranderd het langzaam maar zeker in een volledige psychologische thriller. Een sterke. Wat me hiermee tegenhoud om een acht te geven: 138 minuten weten vaak niet geheel te boeien. Bij een aantal dialogen in het midden van de film zakt het wat in. Hierom een dikke zeven.

3,5*

 

3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 augustus 2010, 22:22 uur
Onverwachts zeer sterk.

Simon is een erg sterke film. Het luchtige stuk film gemixt met wat ontroerende momententen is onverwachts zeer sterk. De rollen zijn erg goed uitgekozen. Cees Geel zet zijn rol goed neer, met Marcel Hensema heb je een koningskoppel. Wat me erg veel deed was toch die mix tussen de ernstige gebeurtenis en de humor.

Het acteerwerk is bij vlagen gewoon briljant. Simon is gewoon een ontzettend sterk personage die je zo zou kunnen zien in Amsterdam. De grappen die onderling gemaakt worden tussen 'de homo' en Simon zijn erg sterk.

Uitendelijk kreeg je nog een mooi shot wat typerend was voor Simon. Nogmaals: 'Onverwachts erg sterk'

4.0*

 

This Is It (2009)
Alternatieve titel: Michael Jackson's This Is It

2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 augustus 2010, 13:56 uur
Tegenvaller.

This is it brengt je 112 minuten aan film materiaal van de repetities voor de live-shows van Michael Jackson. De eerste zeer grote doelgroep zijn dus de fans en de teleurgestelde fans die een kaartje hadden voor zijn show in Londen. Zij hebben waarschijnlijk 112 minuten vol genoten van de king of pop, ik niet.

Na de dood van Michael Jackson was het normaal om MJ als je held te zien. Genoeg mensen in mijn omgeving zien hem 'nu' als en held en dergelijke. Die gevoelens heb ik niet. Ik heb 'm nooit als held gezien en dat zal het ook nooit worden. Wel ben ik ervan overtuigd dat MJ zeker dan wel een van of de grootste artiest uit de geschiedenis is.

De film zelf dan. Wat ik verwachte was een spektakel, swingende shows. Sfeerbeelden van fans, wat geschiedenis enz. Nee. Dat was wat ik graag had willen zien. Wat je er voor terug krijgt zijn gewoon beelden van de repetities waar ik niet van kon genieten. Dit heeft te maken met een aantal feiten. Wat je te zien krijgt zijn repetities met Michael die daar zeker niet op 100% zingt en swingt. Hij houd zich in en durft het daar ook niet aan om vol te zingen. Daarnaast loopt het beeld niet altijd synchroon aan het geluid, hierdoor krijg je een apart beeld wat ook niet echt bijdraagt aan fijne beelden.

Ligt het aan mij dat This Is It niet aan mijn werwachtingen voldeed? Geen idee. Duidelijk is dat het in ieder geval niet de kippenvel-beelden werden waar ik op had gehoopt. Verder is het leuk om te zien hoe MJ tips geeft en verteld hoe de show had moeten zijn. Matig.

2,0*

 

3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 augustus 2010, 14:45 uur
Up in the Air

Aardig stuk komedie gemixt met soms wat romantiek en dan ook drama. Een luchtig stuk film om eens lekker te kijken.

Het begint allemaal heel fijn met een luchtig verhaal over Ryan Bingham (George Clooney), hij reist veel met het vliegtuig door werk en omstandigheden. Het verhaal is verder niet al te serieus en rustig loop je er dan doorheen. Door zijn reizen heen ontmoet hij een vrouw die hetzelfde bestaan als hij leid. Mooie vrouw!

Het liefdesgebeuren rondom de vrouw en Ryan werd aardig gebracht maar verveelde op sommige punten. Het was niet zo boeiend. Daarintegen het grappige gebeuren rondom het vliegveld was erg goed. Vandaar de komedie.

Uiteindelijk heb ik een vermakelijke film gezien. Zoals hierboven staat: onderhoudend. Goed omschreven. Daarom is een ruime zes goed op zijn plaats. Reden voor de zes is toch wel het hele gebeuren rond de vrouw. Ik kon me meer vermaken met de geinige dialogen en de soms zware ontslagen.

3,0*

 

1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 oktober 2010, 19:53 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
This movie sucks..

Ik heb in mijn leven verschillende van deze films gezien. De parodie's Epic Movie en Disaster Movie waren ronduit belachelijk door het over de top gezeik. Epic Movie had voor mij nog wel hier en daar iets grappigs omdat sommige dingen wel goed waren nagedaan. Het jammere van dit is dat de hele film gewoon bagger was, ookal vind ik zelf Twilight kut.

Toch was Vampires Suck niet het ultra lage niveau van Disaster Movie, Epic Movie en Meet the Spartans. Een lichtpuntje van de film is de goed gecaste spelers. Bijv. die scène in de auto waarbij Becca met haar vader, de politieman, rijdt. . Maar die herkenningspuntjes waren dan ook het enige wat voor mij te pruimen was. Ik moet zeggen dat ik het ook altijd een beetje triest vind om zo'n film na te maken maar het dan nog net wat kutter te maken. Maarja.. er zijn nou eenmaal mensen die dit wel kunnen waarderen.

1,5*

 

1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 september 2010, 17:28 uur
Beroerde docu. Een film over Geert Wilders die zelf nieteens te spreken valt. Ik was persoonlijk al gestopt met de docu. Want meer dan wat interviews met wat mensen uit zijn verleden komt er niet. Zoals hier al veel staat is die voice-over beroerd. Irritante stem, ontzettend kinderachtig. Verder slaat dat googlen ook al weer helemaal nergens op. Nee, dit was voor mij een erg stomme zondagavond. Ik kijk op de 'nieuwe zondagavond', met vele leuke programma's, liever de ruinie in plaats van deze miskraam. En hierboven staat dan nog: geregisseerd door Joost van der Valk en Mags Gavan met Geert Wilders hadden ze i.p.v. Geert Wilders even Joost van de Valk neer kunnen zetten!

1,5*