Ik begon aan deze film met zeer grote verwachtingen. De Humo vond het de beste film van 2004(en ik heb je commentaar op de humo niet meer nodig, Onderhond

. Voor mij maakt hun mening wél iets uit) en ook de Standaard vond het een hele goede film. Bovendien vond ik In The Mood For Love ook al een heel mooie film.
Laat ik het dan maar direct zeggen: Deze film heeft die verwachtingen moeiteloos overtroffen. Deze film was één van de mooiste die ik in mijn leven heb gezien.
Het verhaal is niet makkelijk samen te vatten. Laat ik er daarom ook maar niet aan beginnen. Laten we gewoon zeggen dat het gaat over één man. Namelijk over het personage van Tony Leung, die hier een sublieme rol neerzet.
Ook Ziyi Zhang staat geweldig te acteren. Bovendien straalt zij zo'n pracht uit, dat ik halsoverkop verliefd op haar werd. Gewoon een prachtige vrouw met ongelooflijk veel charisma. Ik wil nog veel van deze vrouw zien(trouwens bijzonder spijtig dat ze zich nu ook al bezighoudt met projectjes als Memoirs of a Geisha

)
Voor de rest speelt ook de hele rest van de cast geweldig.
De muziek is ook geweldig. Op elke moment waar er muziek moet komen, komt er ook. Wong Kar-Wai voelt perfect aan wanneer er een stilte mag komen, en wanneer er muziek moet zijn. Zeker een soundtrack die ik in mijn collectie wil hebben.
De film bestaat eigenlijk uit twee delen: laat ik ze maar het gewone gedeelte en het 2046-gedeelte noemen. Het gewone gedeelte doet inderdaad heel veel denken aan Fa Yeung Nin Wa, alleen is het bij deze film net allemaal nog iets mooier. Alles zit goed, en het verveelt voor geen moment.
Maar dan komt weliswaar nog een mooier deel. Want het 2046-gedeelte is nog extravaganter, nog kleurrijker, nog mooier. Alle kleuren komen op je af, en je weet niet waarin je jezelf hebt gestort. Zo'n prachtige wereld met de geweldige Androïden. Hemelse schoonheid en dit deel zorgt er ook voor dat de film naar een nog hoger niveau getild wordt en daardoor één van de mooiste films is geworden die ik in mijn leven al heb gezien.
Staat op dit moment op 4.75*, ik ga hem even op 4.5* laten rusten, maar ik ga hem zeker herbekijken, en dan kan die 5* nog wel komen, met misschien zelfs een top 10 plaats.
Ik vind het trouwens ook een vrij laag gemiddelde, zeker als je ziet dat In the Mood for Love 3.84 als gemiddelde heeft en zelfs in de top 250 staat. Ik vind deze dan toch een stukje mooier, maar misschien ook een stukje minder toegankelijk. Daar zal het verschil wel in zitten. Maar dat zou eigenlijk niet mogen.