Ingeschreven sinds 9 mei 2004
Via deze pagina blijf je op de hoogte van recente stemmen, meningen en recensies van Captain Pervert. Standaard zie je de activiteiten in de huidige en vorige maand. Je kunt ook voor een van de volgende perioden kiezen: januari 2011, februari 2011, maart 2011, april 2011, mei 2011, juni 2011, juli 2011, augustus 2011, september 2011, oktober 2011, november 2011, december 2011, januari 2012, februari 2012, maart 2012, april 2012, mei 2012.
maandag 14 mei, 19:19 uur
Captain America is van alle Marvel figuren natuurlijk wel het braafste jongetje van de klas. Dat geeft hem onmiddelijk het nadeel van de twijfel. Maar hij heeft een pak met stars and stripes, dat is dan wel weer cool.
De introductie van het personage vind ik mooi verteld, al barst het glazuur van je tanden als je geforceerd door je strot geduwd krijgt dat de Captain datgene belichaamt waar America voor staat: verantwoordelijkheid, nooit opgeven en zelfopoffering.
De metaforen en vooruitwijzigen zijn een beetje kinderachtig maar hey, je kijkt naar een film over een gekostumeerde idioot uit een stripboek dus de kijker is over het algemeen ook kinderachtig. Ik in elk geval wel.
Ik ken de strips niet, maar weet wel dat de strip rond Captain America ontstond rond WOII dus vind ik het mooi dat ze trouw zijn gebleven aan de bron van het verhaal. De nazi's vond ik geen moment imponeren, uiteraard zijn het zwarte mannetjes met gasmaskers om ze eng te maken. Ik vond Hugo Weaving vrij zwak en zijn personage ook waardeloos. Je voelt als kijker niet echt dat hij heel gemeen is, hij is vooral lachwekkend met zijn tomatensmoel.
Dit is een film die gebaat zou zijn bij een wat meer adult-rating waarbij hij eerst wat gruwelijkheden begaat, zodat je als kijker hem echt gaat haten. Ik vond hem een beetje vergelijkbaar met Shredder in de 1987-cartoons. In plaats van Bebop en Rocksteady, heeft hij een archetypisch professortje met vlinderstrikje als hulpje. Een beetje potsierlijk allemaal.
Toch een boeiende film, met name door de rustige opbouw en goede sfeer.
3 sterren
filmdetails permalink reageer
zondag 13 mei, 21:09 uur
Deze film lijkt over duidelijk een opmaat naar The Avengers. Dat komt door twee dingen:
1. De vele verwijzingen: SHIELD komt erin voor, Bruce Banner wordt (al is het niet bij naam) genoemd, Hawkeye verschijnt (uncredited);
2. Het feit dat deze film heel weinig om het lijf heeft qua verhaal of gebeurtenissen: het is nauwelijks meer dan een introductie van het personage Thor.
De hele Assguard (hihi) wereld had veel minder in beeld gemogen, al is het alleen maar omdat het er nogal nep uitzag allemaal. De film wordt leuk zodra Thor op aarde belandt en zich als een lomperik gedraagt.
Het lompe gedrag van Thor op aarde had ik graag wat langer gezien, maar het fenomeen "persoon uit andere cultuur/dimensie komt op aarde en moet zich aanpassen" is natuurlijk een plotelement wat al in 5000 andere films zit. De film blijft daar niet te lang in hangen.
Helaas vind ik de badguy niet heel interessant en kon die hele oorlog met de ijsreuzen me niet echt boeien. De romance met die chick op aarde kent ook nauwelijks diepgang waardoor de gevoelens van Thor voor het meisje ook nogal belachelijk overkomen.
Een superheldenhand is op romantisch gebied kennelijk nogal gauw gevuld: een lief lachje van een vrouw is voldoende motivatie om haar, de stad, haar ras of haar planeet te redden. Nou hoef ik Thor niet in een plakkerige threesome te zien met coke op de eikel, maar iets minder platonisch mag best. Dat geldt trouwens ook voor veel ander films waarin de liefde voor een vrouw een plotelement is.
Leuk om gezien te hebben omdat ik hoop volgende week The Avengers te gaan kijken; ergens deze week nog even Captain America uitzitten (schijnt matig te zijn) en ik ben er klaar voor.
3 sterren
filmdetails permalink reageer
zondag 13 mei, 20:55 uur
Grappig en onderhoudend met veel vaart. Er valt veel te zien en te beleven, maar toch hangt het allemaal was los aan elkaar.
Met name doordat de badguy niet echt imponeert.
3 sterren
filmdetails permalink reageer
vrijdag 11 mei, 21:41 uur
Vermakelijke onzin op zijn best.
Deze film bevat alles wat ik zoek in het leven, op bier, pizza en kleverige seks na.
Slagschepen, humor, explosies, enigszins onverwachte twists, aliens, een degelijke lengte (2 uur+), Amerikaanse suprematie, nationalisme, vette shit man. ![]()
De cast kende ik op Neeson na, niet. Dat is juist ook wel geniaal voor het verloop van het plot. Dan snap je wel op welke plottwist ik doel. Ik bedoel, Critical Decision is zo ongeveer de enige film waarin een first-billed-actor na 10 minuten dood is. Want over het algemeen geldt: zit je met je tronie op de DVD-hoes, dan haalt je personage vaak de aftiteling wel. Van dergelijke clichés heeft Battleship dus geen last. ![]()
Ondanks dat de film begint met een marine-oefening met 12 landen, verzandt de film niet in clichés met verschillende nationaliteiten en accenten. Gewoon wat Amerikaanse schepen en een Japanner, klaar.
Maar natuurlijk is er ook genoeg op de film te zeiken. Acteerwerk is oké, maar nergens briljant en soms storend zelfs slecht (met name die Hawaiiaanse politieagent op die berg). De plot ontbeert enige diepgang, maar goed, het wordt allemaal nèt genoeg ingeleid. Het absolute hoogtepunt qua spanningsboog en humor is de scène waarbij het nummer "Thunderstruck" gespeeld wordt (die kiosk met modelbootjes die over het dek geflikkerd wordt, geweldig).
Maar wat ik echt niet snap?
"Prepare to fire."
- "Sir which weapons..?"
"All of them".
De coolste scène uit de eerste trailer (deze: YouTube - Battleship Official Trailer [HD] zit niet in de film! Sterker nog, de rol van Liam Neeson is verwaterd tot een veredelde bijrol. Hoe is dat zo gekomen? ![]()
Wat ook raar is?
In de bios (Mustsee Groningen) ging een affiche over de film met een plotsamenvatting die erg lijkt op de samenvatting die nu bovenaan bij deze film staat. Hoezo vijf schepen? Het waren er maar drie. En dat de aliens het op de watervoorraad voorzien hebben, wordt werkelijk ner-gens in de film duidelijk.
Al met al allemaal rare dingen waarbij ik vermoed dat tijdens de post-production van deze film sommige dingen ineens heel raar zijn gelopen. ![]()
Ik ga eens uitzoeken op internet e.e.a. zit.
De film krijgt in elk geval 4 dikke popcorn-sterren.
P.S.
Een leuke fuck you naar de Hollywood rating commissie is het feit dat ze in de film twee keer motherfucker zeggen, maar dat na "Mother..." bijvoorbeeld een kanonskogel wordt afgeschoten. Iedereen weet dat ze motherfucker bedoelen, maar toch wordt het niet gezegd en krijgt de film veilig de PG-13 rating binnen. Zo hypocriet is dat
filmdetails permalink reageer
zondag 15 april, 21:32 uur
Beste een leuke film.
Het is weer eens een komedie die niet bijzonder grappig is en een drama dat niet echt heel dramatisch is. Dat soort hermafrodiet-films zie je de laatste tijd wel eens vaker. Maar ik heb desondanks een paar keer hard gelachen.
Het grootste nadeel aan de film is echter is die stomme Chinees, wat een irritant mens is dat.
Toch best een onderhoudende film, waarbij op het laatst alle verhaallijntjes heerlijk chaotisch bij elkaar komen.
3 sterren
filmdetails permalink reageer
maandag 9 april, 12:28 uur
Een leuke, onderhoudende film die vooral een comedy is. De serieuze ondertoon werkt helaas niet echt. De "relatie" met tussen Cronauer en het Vietnamese meisje kent nauwelijks diepgang dus daar krijg je als kijker niet echt veel "gevoel" bij.
Ik heb wel regelmatig gelachen, het is denk ik nog veel leuker als je alle types kent die Williams imiteert, ik kende bijv. alleen Richard Nixon en zijn manier van praten.
3.5 sterren
filmdetails permalink reageer

