Ingeschreven sinds 14 augustus 2007
Via deze pagina blijf je op de hoogte van recente stemmen, meningen en recensies van DVD-T. Standaard zie je de activiteiten in de huidige en vorige maand. Je kunt ook voor een van de volgende perioden kiezen: januari 2011, februari 2011, maart 2011, april 2011, mei 2011, juni 2011, juli 2011, augustus 2011, september 2011, oktober 2011, november 2011, december 2011, januari 2012, februari 2012, maart 2012, april 2012, mei 2012.
Alternatieve titel: My Neighbors the Yamadas, maandag 31 januari 2011, 23:40 uur
Toch wel weer een heel stuk beter dan Pom Poko, maar zeker geen meesterwerk.
Allereerst de animatie. Hoewel het er erg simpel uitziet is het prachtig gedaan. De simpele animaties geven de goede sfeer neer van een simpele familie. Daarnaast heb ik ook genoeg moois in die simpele animaties gezien. Af en toe komen er erg mooie shots voorbij. Toch wel heel anders dan je van Ghibli gewend bent, maar het pakt zeker goed uit. Simpel maar toch ook erg complex, erg goed gedaan. Daarnaast is ook het geluid noemenswaardig. Dit is prachtig vormgegeven. Overal hoor je wat, van vogels tot voorbij rijdende auto's. De prachtige muziek ondersteund het geheel ook goed.
Verhaal is niet echt aanwezig in The Yamadas, het is een greep uit het alledaagse leven van een doodgewoon gezin. De strubbelingen met het dagelijkse leven, en de onderlinge relaties zijn erg herkenbaar en brengen daarom ook wel een lach teweeg juist omdat het zo herkenbaar is. Daarnaast is het gezin ook wat abnormaal, dit is leuk om het geheel wat kleurrijker te houden, maar werkt nooit even goed. Het eerste uur is erg sterk, maar helaas zakt het in het laatste half uur wat in. Komt ook omdat het net wat te lang duurt allemaal. Het is niet echt interessant genoeg om de gehele speelduur mee te vullen. Datzelfde probleem had Pom Poko ook. Het einde maakt dan wel weer erg veel goed, en laat je toch met een erg goed gevoel achter. De moraal was gelukkig nergens echt storend.
Een erg warme en leuke film, die net wat te lang duurt en daardoor de aandacht niet echt kan vasthouden.
filmdetails permalink reageer
Alternatieve titel: Gremlins 2: De Nieuwe Bende, maandag 31 januari 2011, 11:34 uur
Een stuk minder dan het origineel.
Erg jammer dat die heerlijke sfeer die het eerste deel wel had hier compleet mist. De film is een parodie geworden, en vooral op Gremlins zelf. De acteurs en het al erg magere verhaal worden hier compleet naar de achtergrond gedrukt, en alle aandacht wordt gevestigd op de Gremlins, die in The New Batch de sterren zijn. Ze zijn wel weer erg leuk gedaan. Door de vele verschillende Gremlins, en hun verloop blijft de film wel erg vermakelijk. Er worden veel leuke dingen met de creaturen uitgehaald, en je kunt dan ook zien dat de technieken voor de poppen in een aantal jaar sterk verbeterd zijn doordat ze meer kunnen. Lee's optreden is ook erg gedenkwaardig. De muziek is weer o.k. en ook de setting van het grote gebouw waar alles slecht werkt is best leuk. Toch jammer dat die (kerst)sfeer hier een beetje mist. Verder is de film een rommeltje, maar wel een leuk rommeltje.
filmdetails permalink reageer
zondag 30 januari 2011, 0:53 uur
Ondanks dat het soms wat verouderd aandoet en hoe vaak je de film ook ziet blijft Gremlins vermaken.
De film heeft gewoon een heerlijk sfeertje, ook als het geen kerst is blijft de film prima overeind staan. Grote kracht van de film zijn de wezentjes zelf natuurlijk. Het begin al met Gizmo. Een klein schattig wezentje, dat dan door een ongelukje vermenigvuldigd naar niet zo schattige wezentjes. De leuke vondsten blijven elkaar in een hoog tempo opvolgen, en vooral de bar scène. Naast de wezentjes raken de menselijke karakters niet ondergesneeuwd. Deze zijn ook allen interessant vormgegeven. De effecten zien er prima uit, maar in het tweede deel wordt pas echt een hoog niveau behaald met wat de poppen kunnen.
Nog altijd een erg leuke,sfeervolle film. En erg jammer dat hij nooit meer op t.v. komt rond de kerst.
filmdetails permalink reageer
Alternatieve titel: John Carpenter's The Thing, donderdag 27 januari 2011, 11:30 uur
De samenwerking tussen Carpenter en Russell komt weer goed uit de verf in Carpenters meesterwerk The Thing.
De film begint. Witte tekst over een zwart scherm. Een ruimteschip verschijnt en raast richting de aarde. Dan treed de muziek van Morricone in. De sfeer is met de muziek meteen gezet. Een toch wel briljante score van de grootmeester weer. De film heeft een fijn begint. Sneeuw, sneeuw en nog eens sneeuw is wat je ziet. Een erg mooie setting, je waant je echt in een afgelegen kamp in Antarctica. Zonder enige introductie van de personages begint Carpenter direct met het verhaal vertellen. Dat is een goede zet. De vriendschap en ergernissen tussen de groep mannen is meteen al duidelijk in de eerste scènes.
Wat de film gewoon erg sterk maakt is vooral de grote onderhuidse spanning die door het scherm voelbaar is. De isolatie en de wantrouwigheid naar elkaar toe is goed in beeld gezet. De spanning wordt af en toe gebroken door erg goede horror scènes waarin we worden verbaasd door een aantal erg briljante monster designs door Bottin. Daarin schuilt ook de grote kracht van de film. De spanning zo hoog opbouwen dat je even snakt naar een uitlaatklep die dan wordt overtroffen met wat onze fantasie voor mogelijk hield. Toch heb ik wel wat moeite met het einde. Dat vond ik op de een of andere manier niet echt bevredigend maar aan de andere kant weer wel. Ik ben er nog niet over uit of het nu briljant is of een erg gemakkelijke keuze.
De cast is zeer goed op dreef en zorgt ervoor dat het geheel overtuigend en "echt" op ons overkomt. Russell lijkt in het begin als een van de crew om langzaam uit zijn schulp te komen en de film tegen het einde volledig op zijn schouders draagt. De designs zien zoals gezegd verbluffend uit, en alles is perfect in beeld gezet. De spanning zit er goed in en bereikt zijn hoogtepunt in de bloedtest scène.
The Thing blijft toch wel vooraanstaand in het creëren van een grote spanning op een afgelegen locatie.
filmdetails permalink reageer
maandag 24 januari 2011, 11:59 uur
Heerlijke film.
Hoewel ik normaal gesproken niet van de parodieën ben, is Murder by Death me erg goed bevallen. Een fijne whodunit, met een goede sfeer. Het verhaal zit haast tegen het briljante aan, en de vertolking van de cast draagt daar zeker aan bij. Er leuke personages passeren de revue, en vooral het personage vans Guinness is erg leuk. Plezier druipt werkelijk van het scherm af. Erg leuke twists en een erg sterk einde.
filmdetails permalink reageer
zondag 23 januari 2011, 0:39 uur
Erg leuke avonturen film met een heerlijk eightees sfeertje.
Ondanks de toch wel lange speelduur blijft de film van begin tot eind vermaken. De zoektocht naar de schat in de ondergrondse tunnels is erg goed gedaan en behoort tot het leukste gedeelte van de film. Hoewel de film soms wel wat gedateerd aanvoelt heeft dat ook zo zijn charme. Geeft de film vandaag de dag toch wel iets mee. Regie is zeer goed van Donner, en hij haalt het beste naar boven in de vooral jonge cast. De badguys zijn erg kleurrijk en goed vertolkt. De muziek haalt het avontuurlijke van de film nog wat niveaus naar boven.
filmdetails permalink reageer
Alternatieve titel: A.I.: Artificial Intelligence, zondag 23 januari 2011, 0:37 uur
Verhaal met een goed uitgangspunt, maar een mindere uitwerking daarvan.
Verhaal steekt best goed in elkaar en het eerste uur is erg goed in beeld gezet, en roept toch wel een aantal interessante vraagstukken op. Daar is de hand van Kubrick toch goed voelbaar. De introductie naar het avontuur is dan ook het beste van de film. Dan slaat de film om naar de tweede acte en wordt het toch wat eer Spielberg eigen. Een leuk avontuur, maar het E.T. achtige is net wat te aanwezig. Toch blijft het leuk om te volgen en wordt het nergens echt saai doordat het verhaal mysterieus blijft, ook weer te danken aan Kubrick. De derde acte dan. Een prachtig slot zonder te over sentimenteel te worden.
De film laat de mooiste technieken die toen mogelijk waren zien. Een prima combinatie van robot technieken, make-up en visual effects. Teddy is erg mooi vormgegeven, maar de stem maakt hem helemaal af. Het overstroomde Man-Hattan ziet er verbluffend mooi uit. Qua design zit het helemaal goed. De muziek van Williams is ook weer erg goed. Niet veel aanwezig, maar doet goed zijn werk. De soms muzikale sound design helpt daarin ook erg goed mee.
Een film met ups en downs, waarin toch blijkt dat Kubrick toch beter is in het vertellen van dit verhaal.
filmdetails permalink reageer
vrijdag 21 januari 2011, 0:53 uur
stem gewijzigd, oorspronkelijke stem was 1,5 sterren
filmdetails
donderdag 20 januari 2011, 0:58 uur
Prima van Damme vehikel.
Verhaal vertoont veel oveenkomsten met Die Hard. Toch heeft het geheel wel iets. Komt voornamelijk door van Damme, die het hier toch best goed doet, in zijn one-on-one gevechten. Ook de setting is erg leuk. De film is prima en soms lekker donker geschoten. De actie wordt lekker rauw in beeld gebracht, en het tempo ligt lekker hoog. Top vermaak.
filmdetails permalink reageer
Alternatieve titel: Superman 2, donderdag 20 januari 2011, 22:22 uur
Toch wel een minder vervolg op het erg goede eerste deel.
Leuk dat het verhaal van deel 1 doorloopt en zich ontvouwd in het tweede deel. Waar het origineel rustig verloopt, misschien soms iets te rustig, is het tweede deel nogal rommelig. Situaties volgen elkaar wel erg snel op en gunnen weinig rust aan de kijker. Het lijkt er op dat de makers zo snel mogelijk naar de climax willen toewerken, en dat staat de film wat in de weg. Vermaak is wel weer van een hoog niveau, met een aantal erg leuke en memorabele actiescènes. Vooral het gevecht in de stad is prachtig gedaan. De muziek, alhoewel wat minder, is ook weer erg mooi. Reeve geeft weer goed gestalte aan zijn Kent/Superman. Hackman doet het weer briljant en ook Stamp zet een memorabele badguy neer.
filmdetails permalink reageer
donderdag 20 januari 2011, 22:21 uur
Dat Marlon Brando hier toen zoveel geld uit heeft kunnen slaan.
Wel een erg vermakelijke film. Bij het begin op de planeet Krypton met een 10 minuten durende vertolking van Brando, die het toch weer prima doet ondanks dat hij zijn teksten niet geleerd had, kom je meteen al in de juiste sfeer. Dan begint de film pas echt. De begin credits zijn al erg mooi gedaan, en de muziek van Williams is erg goed. Mooie theme heeft hij weer geschreven. De jeugd van Kent en de relatie met zijn (pleeg) ouders is een mooie kans om al wat dieper op het karakter in te gaan. Wel altijd een probleem natuurlijk bij een eerste film om al je personages en het verhaal voor te stellen aan het publiek, maar hier gebeurt dat zonder dat het storend wordt of te lang duurt.
Verhaal technisch stelt het niet veel voor, maar het vermaak wat Superman bied compenseert dat helemaal. Het duurt even voor we hem echt in actie te zien krijgen, maar dan krijg je ook wat. De effecten van de eerste scène waarin hij zichzelf aan de bevolking toont zien er prachtig uit. Het vliegen, hoewel je wel wat kan zien dat het nep is, begin je echt te geloven. Vanaf dit moment raast de film in een sneltreinvaart door naar het einde. Erg spannende en goede climax. Voor je het weet is de film ook al weer afgelopen. Je heb niet eens door dat de film langer als twee uur duurde. Ondanks dat is het wel een epische film geworden met een schitterende vertolkingen van Reeve en Hackman.
Erg goede introductie van Superman, met erg goede regie van Donner en prachtig camerawerk.
filmdetails permalink reageer
dinsdag 18 januari 2011, 0:16 uur
onderstaand bericht bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
En ook het derde deel uit de tijdreis trilogie is weer erg geslaagd, helaas wel ietsjes minder dan zijn voorgangers.
Goede keuze om deze als laatste deel te maken. Je hebt ook echt het gevoel dat het nu klaar is met de serie. Het blijft wel een van de beste series die er zijn. Vermaak is weer van een hoog niveau. Vanaf het einde van deel 2/begin van deel 3 tot de spectaculaire climax met de trein blijft het erg leuk. De karakters lijken in dit deel omgedraaid. Hierin lijkt McFly wat rationeler te denken en laat Doc zich meer lijden door zijn gevoelens. Dat laatste is toch niet geheel geslaagd. De love interest van Doc Brown is niet erg interessant, en doet vaak erg soapachtig aan. Aan de andere kant toch wel een leuke ontwikkeling voor zijn karakter.
Het hele western idee is erg leuk gedaan, en het verhaal daaromheen is weer erg goed bedacht. Leuk dat Marty ook de naam Clint Eastwood aanneemt. De situaties volgen elkaar weer in een hoog tempo op, maar zo af en toe wordt er een momentje van rust genomen. Ook weer een leuk gegeven van de geschiedenis herhaalt zich. Tannen als outlaw is dan weer wat minder geslaagd, maar hij maakt tegen het einde wel weer veel goed vooral als hij weer met zijn hoofd de mesthoop induikt is weer een leuk moment.
Filmtechnisch ziet alles er weer op en top uit. Hill Valley ziet er wederom weer erg goed uit. Leuk om te zien hoe het dorpje zich in de jaren ontwikkeld heeft. De climax met de trein is dan het hoogtepunt van de film. Erg spannend en met mooie effecten. De muziek van Silvestri is ook weer prachtig. Zoals ik al aangaf in mijn review bij deel 1, maakt hij de films gewoon groots. In deel 2 levert hij zijn beste werk voor de serie af, maar deze score mag er ook zeker zijn.
Het blijft toch een erg leuke, hoogstaande film serie. Jammer dat dit derde deel net even wat minder is door de soapachtige taferelen.
filmdetails permalink reageer
maandag 17 januari 2011, 2:15 uur
Back to the Future II weet zich goed staande te houden naast het origineel.
De grote kracht zit hem in het verhaal. Er wordt niet getracht een tweede deel te maken die heel anders verloopt met dezelfde elementen als het origineel, maar borduurt voort op het eerste deel om zo onderdeel uit te maken van een groot verhaal. Je kunt de films dan ook het beste achter elkaar kijken.
Het verhaal gaat meteen verder waar het eerste deel stopte. We krijgen nog wel het laatste gedeelte uit Back to the Future te zien, en dan gaan we verder met het verhaal. Eerst gaan we naar de toekomst, en die ziet er fantastisch uit. Erg leuk toekomst beeld. Ook leuk om te zien hoe men toen min of meer de toekomst voorstelde. Ook een aantal leuke inside jokes, zoals met de haai en de twee Jaws delen die in de vitrine staan waar Marty de Sports Almanak koopt. Vanaf dat moment krijgt de film verhaal technisch een hoog niveau mee.
Als we terug komen in 1985 voel je al vanaf het eerste moment dat er iets mis is. Ook deze scènes zijn erg mooi in beeld gebracht. Het vervallen Hill Valley ziet er erg tof uit. Verhaal blijft ook echt hoogstaand. Er worden veel nieuwe dingen toegevoegd. Daarnaast wordt er nog vaak teruggegrepen op het eerste deel en alvast een voorproefje gegeven op het slotstuk van de trilogie. Ook de terugkeer naar 1955 is erg leuk, waar Marty's belevenissen uit BttF en BttF II door elkaar lopen. Geweldig bedacht door Zemeckis en Gale.
De film blijft van begin tot eind vermaken. Ook leuk om te zien dat de geschiedenis zich herhaald, het binnenlopen van een vreemde omgeving als Hill Valley in de toekomst, en het binnenlopen van het café. Origineel is het niet meer, maar de makers weten het interessant te houden, en door de verhalen die door elkaar heen lopen blijft het erg leuk. Qua vermaak vind ik dit tweede deel toch net even wat meer bieden.
De cast doet het ook weer prima. Michael J. Fox heeft zijn rol goed onder de knie gekregen en lijkt heel er gegroeid in zijn kunnen. Lloyd doet het weer met verve, maar ook Wilson speelt het weer erg sterk. De effecten zien er ook weer fantastisch uit, en met het grotere budget konden ze nog meer doen. Vooral de kleinere effecten zien er mooi uit.
Origineel is het dus niet meer, maar verhaal technisch steekt het fantastisch in elkaar.
filmdetails permalink reageer
Alternatieve titel: Crows Zero, maandag 17 januari 2011, 22:02 uur
Niet echt wat ik van Miike gewend ben, maar toch een erg sterke film.
Crows Zero is een rechttoe rechtaan film van Miike. Het verhaal is makkelijk te volgen en ook is het allemaal wat gelikter in beeld gebracht. Maar het is zeker niet slecht. Crows Zero is een erg fijn filmpje die vaak doet denken aan Aoi Haru. De school is gewoon een mooie locatie om alles rond te laten draaien. Verhaal is erg leuk, en kent de nodige verwikkelingen en situaties om het entertainend te houden. Dat is zeker gelukt. Helemaal in Miike stijl krijgen we een aantal bizarre en erg leuke scènes te zien. De humor en bizarre vondsten vormen een leuk contrast met de vele gewelduitspattingen. De gevechten zijn lekker rauw en hard in beeld gebracht, zonder dat daar al te fancy choreografie bij komt kijken. Ook wel weer eens fijn om niet dat standaard wire-work te zien, maar gewoon lekker rouwdouwen.
Het eind gevecht is ook mooi in beeld gebracht, maar duurde naar mijn gevoel net even wat te lang. De cuts naar het popzangeresje en Tokio vond ik eerder afleiden dan dat het echt goed zijn werk deed. Ook dat shot op het einde vond ik een beetje jammer. Verder wel een sterke editing, vooral bij de brommer achtervolging. De soundtrack was dan wel weer wat minder. Niet altijd even goede muziek keuzes.
Wel weer een erg fijne Miike, niet helemaal wat we van hem gewend zijn, maar hij brengt wel weer veel in de film om het toch speciaal te maken. Toch wel benieuwd geraakt naar de sequel.
filmdetails permalink reageer
Alternatieve titel: The Deathly Hallows, zondag 16 januari 2011, 0:27 uur
onderstaand bericht bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
"Nowhere is Safe"
Zo vertel je een verhaal David Yates. Het is zeker nog niet echt perfect, en aanvankelijk was ik er een beetje huiverig voor om deze te gaan zien met opnieuw Yates aan het roer. Nu ben ik erg blij dat ik deze toch nog in de bioscoop ben gaan zien. Het verhaal begint gewoon. Een prachtig begin ook meteen wat direct de juiste toon voor de film neerzet. Yates neemt duidelijk meer tijd voor het vertellen van het verhaal. Een ding is hij nog niet verleerd, en dat is karakters introduceren en net zo makkelijk weer opzij te zetten zonder al te veel screen time te krijgen. Waar is Slughorn ineens gebleven? Waarom worden de Dursley ineens zo snel afgescheept? Zoals gezegd was het begin uitzonderlijk goed gedaan. Maar erg jammer dat Hedwig en een van de leukste karakters Moody al zo snel het loodje leggen. . Ik kon daarom ook niet echt een emotie daardoor opbrengen aangezien het even weer inkomen was. Te snel. Dan neemt de film een wat andere wending. Er wordt wat minder op de magie gespeeld en meer op de karakters. Dit zonder dat het ergens saai wordt. Traag is het zeker, maar het brengt genoeg spanningsopbouw met zich mee waardoor je ook veel dieper in de sfeer en de situaties kan opgaan. Magie is trouwens niet geheel afwezig, en er komt genoeg leuks voorbij.
Na het begin waarin we als kijker toch al genoeg voor onze kiezen krijgen begint de reis van de drie pas echt. Ik weet niet hoe dit in de boeken is, maar ik vond het erg jammer dat de bijrollen niet wat meer mee kregen, en het voelde alsof ze niet meer belangrijk waren. Dit is aan de andere kant natuurlijk niet het hele verhaal van The Deathly Hollows, en het voelde dan ook aan als een grote opbouw naar een grote finale. Ook leuk om een heel aantal dingen en personages uit bijv. Philosophers Stone en Chamber of Secrets terug te zien komen dat lichtding, het zwaard, Dobby . Was een leuk weerzien, en maakt de serie net wat constanter en zo lijken de eerdere delen toch wat meer bij het groter geheel te horen.
Deathly Hollows is een heel andere film geworden dan we tot nu toe gewend zijn in de serie. Het lijkt nu echt te zijn gemaakt voor volwassenen, en wat minder voor de kinderen. En dat voel je ook in de film. De Potters zijn met de film ook volwassener geworden, en de duistere kant werd al een beetje door Columbus opgezocht, maar Cuaron begon het echt meer voor de oudere jeugd en volwassen mensen te maken. Yates overtreft het in deze film. Al meteen vanaf het begin is het al erg donker geschoten, en daarnaast is de sfeer ook veel grimmiger dan in de voorgaande delen. Erg goede keuze. Vooral in de scènes in de donkere bossen en in Voldemorts schuilplaats komt dit erg goed naar voren.
Verhaal verloop is gewoon erg goed, en ongekend spannend. Van begin tot het eind zit je geboeid te kijken en komen er een aantal erg sterke scènes voorbij, waar ook een aantal schrik effecten goed werkten. Je hebt de personages al zien groeien sinds het eerste deel, maar ook in deze film zijn ze daar nog mee bezig, waar ze op het eind echt volwassen lijken te zijn. Van mij had het echt langer mogen duren en hadden ze wat mij betreft deel twee er aan past geplakt. Er komen veel dingen terug uit de eerdere delen zoals ik al aangaf, maar er wordt genoeg nieuws gecreëerd om je aandacht er volledig bij te houden, en in veel scènes denk je toch aan de afsluiting en hoe het vanaf daar verder gaat lopen. Het einde is trouwens ook bijzonder mooi en toch ook tragisch door de dood van Dobby . En dan is daar ook echt het einde, wat ik totaal niet aan had zien komen. Erg sterk moment, en aan de andere kant ook jammer dat het al weer was afgelopen, met in je achterhoofd dat part II toch echt het laatste deel gaat worden.
Acteerwerk is van de jonge cast, die de film echt dragen erg goed. Vooral Grint, die een beetje is ondergesneeuwd in het verhaal zet een imposante rol neer. Zijn beste prestatie tot nu toe. Vooral bij zijn terugkeer speelt hij de sterren van de hemel. Radcliff deed het toch wel wat minder. Daar had ik wat meer van verwacht. Watson is net zo sterk als Grint. De oudere cast doet het, hoewel je ze niet veel ziet ook weer erg goed. Fiennes is gewoon Voldemort, en ook Isaacs speelt zijn schurkenrol weer perfect. Daarnaast was ik ook erg verheugd om die vervelende Stanton weinig te zien. Ook de nieuwe cast doet het erg goed. Nighy was werkelijk geweldig. Ik ben eigenlijk verbaasd dat hij niet eerder voor een Potter film is gevraagd. Ook Ifans speelt een sterke rol.
Filmtechnisch is het perfect. Daar heb ik nergens wat op aan te merken, hoewel de effecten niet altijd van een even hoog niveau zijn, lijdt het nergens af. Het geheel is erg mooi in beeld gebracht met verbluffend mooi camerawerk. De editing is nagenoeg naadloos en weet telkens het juiste moment te pakken. Het geluid was ook geweldig. Ik wil nog even wat meer ingaan op de muziek van Potter nieuweling Alexandre Desplat, die telkens de juiste snaar weet te raken, of het nu in een spannende actie scène is of een moment waarop de emotie voorop staat. Voor de rest een erg mooie score.
Toch een verassing deze keer van Yates. Een sterke film die toch heel anders is geworden dan de vorige delen. Een verbetering in het verhaal vertellen. Alleen erg jammer van het abrupte begin, wat toch een minder grote impact maakt dan de bedoeling was geweest denk ik. Op gelijke hoogte bijna met Prisoner of Azkaban, hoewel ik laatstgenoemde toch net iets beter blijf vinden.
Kom maar op met part II, ik heb er weer ontzettend veel zin in gekregen door part I.
filmdetails permalink reageer
Alternatieve titel: Dead Men Ride, dinsdag 11 januari 2011, 20:23 uur
Heerlijke sfeervolle spaghetti western.
Het begin is al erg sterk en mysterieus, ondersteund door de prachtige muziek van Nicolai. En die mooie muziek blijft in de gehele film terug te vinden. Verhaal is best leuk, maar niet het meest interessante aan de film. Dat zijn de vele mooie shots die voorbij komen, en de sterke sounddesign. Daarnaast is het personage van Testi erg interessant en de setting is erg mooi. Wel veel referenties naar andere spaghetti's waar Fistful of Dollars erg vaak in me op kwam. Wel heel anders dan ik tot nu toe gewend ben van dit genre. En dan vooral het geweld, wat net als in Peckinpah's The Wild Bunch vrij expliciet en recht voor je raap in beeld is gebracht. Tempo is heerlijk te noemen en neemt de tijd om naar een prachtige climax toe te werken. Ben erg verrast door deze film. Een must see voor de fans van de Spaghetti's.
filmdetails permalink reageer
maandag 10 januari 2011, 21:43 uur
Af en toe een geslaagde grap en een leuke situatie in een film over ontsnapte gevangenen en country muziek. Vermakelijk, maar nergens briljant.
Clooney speelt zijn rol met verve. Een rol die hem op het lijf is geschreven. De rest lijkt niet zo lekker op dreef te zijn. De Coens doen het over het algemeen of heel goed bij mij of wat minder. Bij O Brother is het dat laatste geworden. De film kent niet echt een boeiend verhaal, daanaast was de muziek erg storend. Wat een vervelend gedoe, want de film kent wel degelijk een aantal geslaagde grappen en vaak zijn er leuke situaties, maar worden helaas bedolven onder een oninteressant verhaal en vervelende muziek. Nee, niet echt mijn ding.
filmdetails permalink reageer
maandag 10 januari 2011, 21:35 uur
Prima Thriller van Campbell.
Gibson is heerlijk bezig zo op de automatische piloot, meer doet hij ook niet. De actie is leuk in beeld gebracht. Dat kun je wel overlaten aan iemand als Campbell. Helaas hebben de schrijvers te weinig aandacht besteed om echt een slim script neer te zetten. Wat overblijft is en clichérijk verhaal wat erg slim wil zijn. Winstone steelt echt de show. Dat was een genot om naar te kijken. De rest van de cast deed het matig. Neemt niet weg dat Edge of Darkness lekker weg kijkt.
filmdetails permalink reageer
Alternatieve titel: Alien 3, maandag 10 januari 2011, 19:29 uur
onderstaand bericht bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Een film die best wel wat te lijden heeft gehad onder beslissingen van de studio.
Finchers stijl is wel al herkenbaar. Allles is lekker grauw en donker in beeld gebracht. Toch best wel een goed debuut. Ik snap dan ook echt niet dat hij niets meer met Alien 3 te maken wil hebben, want het is alles behalve een slechte film geworden.
Het gaat een beetje terug naar de horror roots van Scotts eerste deel. De spanning is soms om te snijden, waarbij vooral de achtervolging door de tunnels eruit springt. Verhaal technisch lijkt het wel een beetje te zijn doodgebloed, het enige nieuwe element is de setting en dat Ripley de quee bij zich draagt . Verder niet echt hoogstaand. Fincher weet er echter wel iets van te maken. De setting in de gevangenis is erg mooi in beeld gebracht, en ook de rest van de scènes zien er visueel verbluffend mooi uit. Jammer dat de studio zoveel druk heeft kunnen uitoefenen op de film waardoor Finchers visie een beetje verloren is gegaan. Gelukkig kunnen we in de Assembly cut wel een beetje zien wat hij voor ogen had, en is dankzij wat nieuwe toevoegingen een stuk beter geworden als film.
filmdetails permalink reageer
maandag 10 januari 2011, 19:21 uur
Blijft toch wel een erg leuke kerstfilm.
Wordt toch wel een goede sfeer gepakt, en is vooral heerlijk om te kijken rond de kerst, net als Home Alone eigenlijk. Schwarzennegger zet misschien niet zijn beste rol ooit neer, maar doet wel weer goed zijn werk. De ene leuke situatie na de andere volgen elkaar in een best hoog tempo op. Helaas is het einde wat te over the top gebracht, en moet de familie moraal er weer metersdik bovenop liggen. Verder een prima en vermakelijke film.
filmdetails permalink reageer
maandag 10 januari 2011, 19:16 uur
En weer een ontzettend oninteressante film van Soderbergh. Neemt die man alleen maar saaie projecten aan? Ik begin de hoop te verliezen dat ik ooit nog eens een leuke/goede film van hem ga zien.
Verhaal is erg saai. De vertelling is niet interessant, en de verwikkelingen zijn af en toe erg warrig gebracht en konden mij niet overhalen om er echt in op te gaan. Damon laat wel een degelijke rol zien, ook de eerste keer dat ik hem kan waarderen in een film. Dat is ook meteen een van de sterkste punten aan de film. Filmtechnisch erg degelijk zoals we altijd wel van de regisseur kunnen verwachten. Helaas weet hij het verhaal nooit met wat schwung te vertellen, en dat maakt het niet meer dan een erg standaard Hollywood misdaad/komedie waarbij alles netjes binnen de lijntjes blijft.
filmdetails permalink reageer
Alternatieve titel: Seventeen Again, maandag 10 januari 2011, 19:10 uur
Een beetje 13 Going On 30 maar dan andersom.
Een beetje een uitgekouwd concept dus. Verhaal is erg mager, en verder dan de zoektocht naar waar het in zijn leven mis is gegaan ed. gaat het dan ook niet. Verhaal is over de gehele lijn dus totaal niet interessant of boeiend. Tuurlijk zitten er wel een aantal leuke momenten in en heb ik mij er best mee vermaakt. Efron is degelijk bezig, maar heeft nog niet echt een niveau in de film te pakken. Soms goed en soms wat minder. De rest van de cast laat ook niet echt hoogstaand werk zien. Dat maakt dat 17 Again nergens boven een standaard leeftijd verandering filmpje komt.
filmdetails permalink reageer
maandag 10 januari 2011, 19:05 uur
Een film die niet altijd even grappig is, maar wel een leuk uitgangspunt kent.
Stiller neemt soms net even wat te veel hooi op zijn vork omtrent de humor. Daardoor werken sommige momenten niet echt zoals het zou moeten. Verder dan een kleine glimlach komt het echter nergens. De film blijft wel van begin tot eind vermakelijk, maar dat komt vooral door het museum en alles wat daar 'snachts tot leven komt die alle aandacht opeisen. Tevens zijn er wat leuke geschiedenis lesjes die erg interessant zijn. Er komen best veel effecten in de film voor en die zien er dan ook prima uit. Verhaal dient enkel als kapstok voor het laten zien van zo veel mogelijk dingen die tot leven komen en is verder dan ook niet echt boeiend.
filmdetails permalink reageer
maandag 10 januari 2011, 19:00 uur
Heerlijk debuut van een van mijn favoriete regisseurs, Michael Bay.
Het verhaal is werkelijk flinterdun, maar wordt eigenlijk goed gecompenseerd door de lekkere actie scènes, de vaak leuke dialogen en de wisselwerking tussen Lawrence en Smith. De film is trouwens wel schaars in zijn actiescènes, en dat is in Bad Boys II een stuk beter. De hangar shoot-out blijft toch wel het hoogtepunt van de film.
filmdetails permalink reageer
Alternatieve titel: 5 Centimeters per Second: A Chain of Short Stories about Their Distance, maandag 10 januari 2011, 11:24 uur
Een film die van mij nog wel veel langer had mogen duren dan een uurtje.
Zo hoort het, een prachtig verhaal ondersteund door een prachtige visuele vertelling. Wat een prachtige animaties, en ook vol met details. Daarnaast wordt er erg mooi gespeeld met de belichting in de scènes. Je ogen worden bijna moe om alles in je op te nemen. Lijkt me dan ook echt een film die met de kijkbeurt beter en mooier wordt. De visuele pracht staat echter nimmer in de weg van het verhaal, wat erg warm en aandoenlijk is. Het tweede verhaal sprong er echt uit voor mij. De andere twee verhalen waren ook mooi, maar pakte me niet zo als het middenstuk. Een film die een grote kans maakt op een verhoging bij herziening.
filmdetails permalink reageer
Alternatieve titel: Exiled, maandag 10 januari 2011, 11:24 uur
Fraaie film die ik toch echt te lang heb uitgesteld. Heeft me wel benieuwd gemaakt naar meer werk van To.
Verhaal is best ok, maar is niet echt wat me heel erg boeide. De manier waarop het in beeld is gezet om het verhaal te vertellen is dat wel. Erg stijlvol geschoten allemaal. Veel hints ook naar het Spaghetti western genre, wat ik in wel meer Aziatische films tegenkom. Toch leuk om te zien die westerse invloeden, terwijl het in Hollywood vaak andersom is en veel gebruik wordt gemaakt van de Aziatische invloeden. De shoot-outs waren echt briljant. Die deden me vaak denken aan de hoogtij dagen van John Woo. Vooral de laatste was erg tof, en ook weer erg stijlvol in beeld gebracht. Muziek was trouwens ook erg goed, en het acteerwerk sterk.
filmdetails permalink reageer
zondag 9 januari 2011, 23:56 uur
stem gewijzigd, oorspronkelijke stem was 4,0 sterren
filmdetails
Alternatieve titel: Piranha 3D, zondag 9 januari 2011, 17:54 uur
stem gewijzigd, oorspronkelijke stem was 3,5 sterren
filmdetails
zondag 9 januari 2011, 13:16 uur
Toch wel een sterk drama van Spielberg.
De kracht van de film zit hem toch in het verhaal van de Afrikanen, en dan in het bijzonder van het karakter van Hounsou, die zijn rol geweldig speelt. Vooral het verhaal hoe ze in Amerika zijn beland is een sterk punt in de film. Komt erg krachtig over, en de mooie minimalistische muziek van Williams bekrachtigt die scène alleen maar. Daarnaast hebben we nog het rechtbank drama eromheen. Interessant in beeld gezet, en het houd je aandacht ook echt vast. Het einde met de schmierende Hopkins is wel een stuk minder. De acteur doet het eigenlijk best slecht en valt in het niet bij de rest van de cast. Voor de rest een prachtige film, met een erg mooie score van Williams en een boven zichzelf uitstijgende Hounsou.
filmdetails permalink reageer
Alternatieve titel: Nanny McPhee 2: De Vonken Vliegen Eraf, zaterdag 8 januari 2011, 20:29 uur
onderstaand bericht bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
De vonken vliegen er niet af bij Nanny McPhee 2.
Het eerste deel had nog wel wat charme, al was dat ook niet al te best. Hier is het toch wel duidelijk een rip-off van Mary Poppins. Alles gaat wel erg snel en makkelijk. De lessen zijn al snel voltooid, en Nanny McPhee zelf wordt heel erg naar de achtergrond gedrukt. De situaties zijn een stuk minder leuk, en ook de cast doet het erg slecht. Het einde is wel weer erg leuk als blijkt dat het omaatje de baby uit deel 1 is.
filmdetails permalink reageer
Alternatieve titel: A Tale of Two Sisters, donderdag 6 januari 2011, 11:47 uur
Prima en soms erg spannende film, maar helaas wordt het nergens echt iets buitengewoons.
Ik had de film toen hij net uit was al een keer proberen te kijken, toen na een vijftien-twintig minuten stop gezet omdat ik er weinig mee kon. Het tempo was me veel te laag. Nu nog eens geprobeerd nadit ik de film getipt had gekregen. Ik kon het nu wel wat meer waarderen, maar nog steeds had ik problemen met het tempo. Daarnaast is de opbouw niet erg boeiend, en is het vooral werken tegen de verlies van de interesse. Wel kent de film enkele erg spannende momenten, een aantal keer goed geschrokken en veel kippenvel, en maakte het einde weer wat goed, al had ik dat liever wat anders gezien. Verder is de film erg sfeervol geschoten. Nog steeds geen topper, maar wel blij dat ik hem nu een keer helemaal heb gezien.
filmdetails permalink reageer
woensdag 5 januari 2011, 0:14 uur
Viel me toch wat tegen. Het begin is erg leuk, en ook de bankoverval is erg grappig gedaan. Verder is Amozones een erg clicherijk filmpje wat ten ondergaat aan een nogal saai verhaaltje en van sommige acteurs een tenenkrommende prestatie. Na het sterke begin blijft er eigenlijk maar weig leuks over en is het gewoon wachten op het einde wat wel erg voorspelbaar is. Af en toe komt er nog een leuk moment voorbij, maar helaas te weinig om de film naar een voldoende te tillen.
filmdetails permalink reageer
Alternatieve titel: Tim Burton's The Nightmare before Christmas, woensdag 5 januari 2011, 11:34 uur
Prachtig sprookje uit het brein van Tim Burton.
The Nightmare before Christmas is een heerlijke film over de feestdagen. De film zou je echter elke dag wel kunnen kijken, want het is gewoon een heerlijk sprookje wat bol staat van de leuke karakters. Qua design is het gewoon erg mooi allemaal. Het is erg goed te zien dat dit bedacht is door Burton, alles ziet er erg bevreemend uit en deed me af en toe denken aan de onderwereld in Beetle Juice. Ook de stop motion is erg goed gedaan. De muziek van Elfman is magistraal, en de liedjes zijn erg leuk. Draagt veel bij aan de geweldige sfeer die de film kent Het musical aspect werd me echter wel wat te veel, maar is een kleine smet op een fantastische warme film.
filmdetails permalink reageer
dinsdag 4 januari 2011, 13:51 uur
onderstaand bericht bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
De eerste en meteen ook de beste uit de serie.
Wat meteen opvalt als je alle delen al hebt gezien, dat dit toch het minst erge is qua martelingen en de bijbehorende gore. De marteling van de twee die in de badkamer tegenover elkaar staan is heel ander dan in de rest van de serie. Daar wordt minder gehamerd op de achterliggende gedachte waarom de mensen daar zijn en meer op de gore.
In Saw wordt dieper ingegaan op het idee waarom de mannen daar zijn, en dit proberen ze op een rustig tempo te achterhalen. Per stukje wordt er net genoeg informatie gegeven om weer een stukje verder te komen en te achterhalen wat er nu precies gaande is. Jigsaw zelf is nog nergens te bekennen, en dat is ook meteen een sterk punt aan de film. Het karakter is daardoor lekker mysterieus. Naast het verhaal van Dr. Gordon en Adam hebben we nog het verhaal van politieagent Glover, een karakter wat niets en toch wel wat bijdraagt aan het verhaal. Een niet heel boeiend personage wat ook nog eens slecht vertolkt wordt door Glover.
De film pakt je eigenlijk al vanaf de eerste minuut en laat je niet meer los. Het laat je een hele lange tijd zelf alle puzzelstukjes op z'n plaats te leggen, maar als je het denkt goed te hebben neemt de film weer een twist. Dit maakt de eerste film gewoon het beste omdat het met je speelt als toeschouwer.
In deze film komt het verhaal op de eerste plaats, en worden de gruwelheden naar de achtergrond geschoven. Het einde zie je echt niet aankomen, wie verwacht er nu dat Jigsaw al de hele tijd in de ruimte aanwezig is. Erg mooi gedaan, en geeft je echt het gevoel aan het einde dat je naar een goede, leuke film hebt zitten kijken.
Zoals gezegd zijn de martelingen niet prominent aanwezig in de eerste Saw. Toch zijn de eerste traps uit de serie al erg goed gevonden. Hoe bedenk je zoiets. De designs van de vallen zijn echt erg goed gedaan. Verder is de film erg mooi geschoten, en ziet het camerawerk er erg stijlvol uit. Tevens zit de film vol met leuke editing trucjes. De sound design is fraai vormgegeven, en de muziek maakt het helemaal af. Vooral de main theme.
filmdetails permalink reageer
zondag 2 januari 2011, 0:56 uur
onderstaand bericht bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Een van de beste Nederlandse films van de laatste jaren voor mij.
Ik ben niet zo van de Nederlandse films, die meestal een gros aan soap acteurs bevatten die totaal niet kunnen acteren. Nu zijn de acteer prestaties in New Kids Turbo niet heel veel beter, maar het past perfect bij de film en ik was blij dat ik een keer niet naar bekende soap acteurs zat te kijken uitgezonderd de Arnie/Peter Kelder scène .
Grote kracht zit hem vooral in de vaart van de film en de grote grap dichtheid die het bezit. Je bent de ene bizarre situatie nog niet uit of je ligt al weer krom van het lachen in ee andere situatie. Dit blijft de film de eerste helft goed volhouden, dan wordt het helaas wat serieuzer. De grappen worden toch een stuk minder, maar laten nog genoeg leuks over. Het idee dat je naar een aantal kansloze gasten met matjes en in trainingspakken zit te kijken die alles en iedereen beledigen, schoppen, slaan, aanrijden enz. en je zo meekrijgen in een film en de aandacht de gehele speelduur vasthouden is briljant. Ook een aantal leuke cameos. De effecten zagen er prima uit, maar komen nergens in de buurt van grootse Hollywood producties, maar de money is on the screen. Dat zie je vooral in de grote shoot-out. Erg leuk en goed in beeld gebracht. Eigenlijk een Turbo versie dus van de serie sketches. De muziek maakte het helemaal af.
filmdetails permalink reageer

