LeenLief
Ingeschreven sinds 16 februari 2007
Via deze pagina blijf je op de hoogte van recente stemmen, meningen en recensies van LeenLief. Standaard zie je de activiteiten in de huidige en vorige maand. Je kunt ook voor een van de volgende perioden kiezen: januari 2011, februari 2011, maart 2011, april 2011, mei 2011, juni 2011, juli 2011, augustus 2011, september 2011, oktober 2011, november 2011, december 2011, januari 2012, februari 2012, maart 2012, april 2012, mei 2012.
Midnight in Paris (2011)
zondag 26 februari, 15:19 uur
Veel buzz rond deze Woody Allen film die in première ging op het Filmfestival van Cannes in 2011. Ik had er dus wel hoge verwachtingen van. Die zijn helaas niet ingewilligd. Het was zelfs zo dat ik mij ergerde aan de neus van Owen Wilson die de dromerige Gil speelt. En ook Rachel McAdams als Inez, de verloofde van Gil, kon mij niet bekoren, iets te hysterisch. Wilson en McAdams speelden ook gewoon helemaal langs elkaar heen. Contradictoire karakters, oke, en er moest duidelijk een verwijdering tussen die twee plaats vinden. Maar er zat absoluut geen overtuiging in.
Toch 2,5 sterren omdat de filmlocaties (Square Jean-XXIII, Montmartre, Opera, Sacre Coeur, Île de la Cité, en het Panthéon) fantastisch in beeld worden gebracht en het Parijs van de jaren '20 vorige eeuw prachtig tot leven komt met beroemde schrijvers en artiesten, zoals Ernest Hemingway en Pablo Picasso. Inclusief een leuke rol voor Kathy Bates als de Amerikaanse schrijfster en kunstverzamelaar Gertrude Stein. Haar salon op 27 Rue de Fleurus - toendertijd een trekpleister voor grote schrijvers waaronder dus Hemingway, maar ook Ezra Pound, Thornton Wilder en Sherwood Anderson - vormt een mooi plaatje in de film.
Larry Crowne (2011)
donderdag 23 februari, 11:13 uur
Er zijn niet veel enthousiaste recensies te vinden over deze film, maar door de aanbeveling in Ditjes & Datjes ben ik hem toch gaan kijken. Een feel good movie en typsiche Tom Hanks / Julia Roberts prent, heerlijk voor een filmmiddagje als je ziek thuis bent.
Hanks speelt de rol van 'niet voor het geluk geboren maar de kansen die zich voordoen pakkende' gewone man best goed. Roberts laat het wel een beetje afweten als houterige 'ik baal van het leven' professor. Maar dat geeft niet, want het zijn vooral de bijrollen die ervoor zorgen dat Larry Crowne van mij 3,5 sterren krijgt, met als uitschieter inderdaad Talia.
(reactie op ander bericht)
Maar ook de klasgenoten van Larry in de klas van 8 uur, Dr. Ed Matsutani, Larry's buren Lamar & B'Ella en de leuke clipjes van de scooterclub maken van dit kabbelend en voorspelbaar verhaal toch een leuke film.