Een film die op de sommige vlakken toch wel beter is dan de re-make. Op andere vlakken is de re-make dan weer een verbetering.
In het begin valt het al direct op dat de film veel meer sfeer bevat dan de re-make. Met name de beelden en de muziek daarop zetten direct de sfeer.
En het zijn ook de prachtig gefilmde beelden en de muziek die de film net dat tikkeltje meer geven in het eerste deel van de film.
Een ander pluspunt zijn de charismatische figuren. Glenn Ford is een veel betere Ben Wade dan Russel Crowe. Veel minder arrogant, en veel sympathieker.
Ook Dan Daves is hier beter neergezet, en zijn thuissituatie wordt veel beter geschetst. Als kijker ga je er echt in op.
Als je die mannen nog eens goede dialogen voor schrijft zit het voor het eerste deel zeker goed voor een topfilm. Als we nu nog een spetterende finale krijgen, kon mijn lof voor deze film niet meer op.
Maar spijtig genoeg valt het einde tegen. Geen
spetterende shootouts, en op 2 man na komen de handlangers er zelf heelhuids vanaf. Ben Wades zelf
helpt dan plotseling Daves, met het excuus "Ik ben al eens ontsnapt in Yuma". Allemaal heel flauw.
Ook vlak daarvoor duurt het gedoe in het hotel misschien iets te lang. Als de film langer geweest zou zijn (en het dus relatief korter zou geduurd hebben), had ik me hier niet aan gehekeld. Ook het uitblijven van een goed einde zorgt ervoor dat ik toch wel blijf zitten met een gevoel van
"was dit het nu?"
Nog een kleine opmerking: Liefdesverhalen zijn in zulke films zelden een pluspunt en bijna altijd overbodig. Hier vond ik de verhouding tussen Ben en de dienster zeker een meerwaarde voor het karakter van Ben. En datzelfde kan gezegd worden van Dan Daves en zijn vrouw.
Ik heb overigens eens wat opzoekingswerk gedaan naar de omgeving. De trein in Contention City naar Yuma passeerde ook gewoon nabij Bisbee. Daar moet toch ook een station zijn geweest?

Of misschien heeft het er iets met te maken dat Bisbee nog maar net opgericht was toen Contention in verval geraakte. De film moet zich afspelen tussen 1886 en 1888. (Toen de mijnen onderliepen, en de laatste mens vertrok)
"Alles is gevaarlijk. Mijn oma vocht 60 jaar tegen de indianen en stikte uiteindelijk in een stuk taart"
Zelfde score van de re-make, waarbij het einde veel beter was;
3,5*