Ingeschreven sinds 28 mei 2006
Via deze pagina blijf je op de hoogte van recente stemmen, meningen en recensies van Fran. Standaard zie je de activiteiten in de huidige en vorige maand. Je kunt ook voor een van de volgende perioden kiezen: januari 2011, februari 2011, maart 2011, april 2011, mei 2011, juni 2011, juli 2011, augustus 2011, september 2011, oktober 2011, november 2011, december 2011, januari 2012, februari 2012, maart 2012, april 2012, mei 2012.
dinsdag 28 februari, 22:40 uur
Het verhaal sprak me ontzettend aan maar ik ben toch wel heel teleurgesteld in de uitwerking. Het is wat Orbit zegt. Ik kon er niet zoveel mee. Ik begrijp dat Kristin Scott Thomas aan het Stockholm syndroom lijdt maar het personage is zo ontoegankelijk dat ze zelfs te gesloten blijft voor de kijker. Ik zie totaal niet waar zij doorheen gaat en wat haar drijft om uiteindelijk toch naar de politie te stappen en hem te laten oppakken. Die overgang ging mij veel te snel.
Over het algemeen gezien vind ik dit een behoorlijk matige film waar veel meer in had kunnen zitten.
filmdetails permalink reageer
zaterdag 25 februari, 8:57 uur
Dit is een film die erg prettig wegkijkt. Het tempo wordt er flink ingehouden zonder dat er te grote sprongen door de tijd worden gemaakt. Je blijft van begin tot eind ook geboeid door het verhaal. Leuk om de allereerste periode van de Beatles te zien. Hoe ze elkaar ontmoet hebben e.d. Het verhaal van John Lennon kende ik eigenlijk niet.
Ik kan het wel waarderen dat het verhaal heel "helder" gehouden is. Niet al te dramatisch of donker. Of al te zweverig zoals John Lennon zelf wel kon zijn. De muziek die gebruikt werd was echt goed gekozen.
Het is misschien geen hoogvlieger maar omdat de sfeer van die tijd zo goed wordt weergegeven kan ik hem zeker wel waarderen.
filmdetails permalink reageer
Alternatieve titel: The Secret World of Arrietty, vrijdag 24 februari, 17:54 uur
onderstaand bericht bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Ik ben echt toch wel een liefhebber van de japanse animatie hoor. Dit is ook weer een geweldige film. Dit keer een heel lief en haast melodieus verhaal. Eentje, die net als Ponjo, dit keer ook heel geschikt is voor kinderen. Alhoewel het einde redelijk open bleef omdat je niet echt weet hoe het met de jongen afloopt na zijn operatie. Dat is voor kinderen dan weer minder geschikt. Maar als ik deze ooit in nederlands gesproken versie te pakken krijg ga ik hem toch zeker kijken met mijn dochter.
Ikzelf heb er ook echt van genoten alhoewel dit toch niet mijn favoriete japanse animatie is. Het heeft mij niet zo betoverd als bijvoorbeeld Sen to Chihiro .... of Ponjo maar ik was zeker wel onder de inkdruk. Vooral de plaatjes van de tuin en van het poppenhuis waren prachtig.
filmdetails permalink reageer
Alternatieve titel: Profession: Heartbreaker, woensdag 22 februari, 15:56 uur
onderstaand bericht bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Op zich een redelijke romcom maar echt superromantisch, grappig, spannend of leuk wordt het nergens. Het blijft een beetje op de vlakte allemaal. Op zich was de chemie tussen de hoofdpersonen wel aanwezig maar ik was niet zo weg van die Alex. Ik vond het eerlijk gezegd een beetje een irritant mannetje waardoor ik toch niet echt lekker in het verhaal kwam.
De eindscène waarin ze wegloopt van haar eigen bruiloft en natuurlijk kiest voor Alex vond ik nogal cliché. Been there, done that .... verzin eens wat anders.
Maar goed, op zich val je je geen buil aan deze film maar verwacht geen supergeweldige film.
filmdetails permalink reageer
vrijdag 17 februari, 22:45 uur
onderstaand bericht bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Visueel een prachtige film maar deze weet ook nog een spannend verhaal weer te geven. Wat ik heel mooi vond waren de scène's waarin je in een soort tunnelvisie door New York City heen vliegt. De sfeer van de stad wordt zo goed weergegeven. Alsof je er zelf tussenstaat. Dit zie je bijvoorbeeld aan het begin van de film als hij op het randje van zijn flat staat.
Het verhaal spreekt me ook erg aan. Wie zou nou niet zo'n pil willen hebben ? Zonder de bijwerkingen etc. dan. Dat moet toch veel mensen aanspreken. Het wordt ook mooi weergegeven hoe helder hij wordt als hij zo'n pil heeft ingenomen. Weer zo'n visueel aspect dat erg sterk is.
Het einde vind ik een beetje easy. Jammer dat het zo'n eind goed, al goed einde is geworden. Dat mag op zich wel maar dit einde is zo cliché. Als dit beter was geweest dan had ik er waarschijnlijk nog wel een halve punt bijgegooid. Maar verder vind ik hem helemaal goed.
filmdetails permalink reageer
donderdag 16 februari, 21:13 uur
onderstaand bericht bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Op zich een mooi en ingetogen drama over een materie waar veel stellen mee zitten, als ze in een langdurige en monogame relatie zitten. Het is een film die geladen zou moeten zijn met sexuele spanning want daar gaat het tenslotte om .... hoe ga je met deze verleidingen om. Toch vond ik dat een beetje tegenvallen. Er waren te veel onnodige dialogen waardoor de spanning wat mij betreft een beetje wegebte. Bij beide "stellen" vond ik dat.
Het acteerwerk zelf vond ik wel heel overtuigend. Keira Knightley vond ik heel goed. Ook Eva Mendes vond ik heel overtuigend overkomen.
Vanwege het einde krijgt deze film ook een gehele punt minder. Ik vind het "not done" om een film in het midden van een gesprek te laten eindigen. Laat ze dan tenminste nog symbolisch een kamer uitlopen of zo. Dit sloeg nergens op.
filmdetails permalink reageer
Alternatieve titel: Krieg und Frieden, woensdag 15 februari, 11:15 uur
Ik hou ontzettend van dit soort verhalen en kan daar echt van genieten maar zelfs ik zie hier toch best wel wat schoonheidsfoutjes. Ten eerste is het niet zo best ingesproken. Het loopt niet synchroom waardoor het af en toe best nep overkomt. Daarnaast vond ik het acteerwerk van sommige acteurs ook niet altijd even denderend. Bijvoorbeeld de moeder van Natasja. De vader van Andre was daarentegen juist weer geweldig. Wat zette hij dat dwarse en eigenzinnige personage goed neer zeg.
Het verhaal zelf vind ik wel heerlijk en de gehele sfeer wordt goed weergegeven. Dit komt mede door de prachtige gebouwen, kostuums en diverse prullaria uit die tijd. Wat ook heel sterk overkwam was de verwoesting van al die prachtige gebouwen na de invasie van de Fransen.
Ook al vond ik dit een matige verfilming, als je van kostuumdrama's houdt a la "Pride and Prejudice" en dergelijke dan zal je je hier absoluut geen bult aan vallen.
filmdetails permalink reageer
Alternatieve titel: In a Better World, woensdag 15 februari, 11:12 uur
onderstaand bericht bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Ik vond het een prachtige film. Misschien moralistisch en soms voorspelbaar maar desalniettemin een aangrijpend geheel. Het behandelt de vraag in hoeverre het gebruik van geweld als wraak, rechtvaardiging of genoegdoening altijd wel gerechtvaardigd is. En ook al is het voor jouw gevoel gerechtvaardigd, in hoeverre ben je je ervan bewust hoe één actie verder kan escaleren naar een groter drama. Een beetje het verhaal van de vlinder die een aardbeving veroorzaakt
Wat voor mij het meeste uitsprong was het supersterke acteerwerk. Wat een krachtige man is de vader van Elias. Wat een charmisma. Hoe hij de kalmte bewaard terwijl om hem heen het geweld blijft escaleren. Mooi ook hoe hij zijn zoons en Christian probeert uit te leggen dat je een conflict ook kan winnen zonder geweld door die vent die hem geslagen had te confronteren op zijn werk. Jammer dat ze de boodschap toen niet oppakten. Ook de moeder van Elias was zo sterk. Het moment dat ze Elias gewond in het ziekenhuis ziet gaat door merg en been.
Wat ik ook mooi vind is de strakke manier van filmen. De beelden van Denemarken en Afghanistan kwamen heel mooi over. Bij elkaar opgeteld vind ik dit dus echt een topper van een film.
filmdetails permalink reageer
maandag 13 februari, 15:43 uur
onderstaand bericht bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Het is een spannend verhaal en wat ik heel sterk naar voren gebracht vond was de vergiftiging die er van het begin af aan al in de groep heerste. Ze waren vrienden maar hadden allemaal een geheim en gunden elkaar af en toe het licht in de ogen niet. Een groep vrienden die in feite de energie uit elkaar zuigen. Dat vond ik zeer sterk weergegeven.
Het motief van de daders vond ik wat zwak. Iedereen heeft wel eens een irritant figuur in zijn bijzijn gehad maar waarom ze opeens de sprong namen om haar van het leven te beroven bleef een beetje in het midden. Het moet toch meer geweest zijn dan het feit dat ze zo irritant en een kreng was. Hierin voelde ik een bepaalde sprong. Er mist hier iets.
Verder is het van begin tot het einde een superspannende film. Niks mis mee.
filmdetails permalink reageer
maandag 13 februari, 11:19 uur
Op zich wel een goed verhaal maar ik kreeg het gevoel alsof de makers niet wisten naar welke kant ze precies op wilden waardoor het geheel een beetje in het midden bleef hangen. Aan de ene kant willen ze je de trip en de psychose waarin deze knakker bleef hangen overbrengen op de kijker maar aan de andere kant wilden ze ook het rationele verhaal eromheen in beeld brengen. Door hierin geen keuze te maken bleven ze naar mijn idee te veel op de vlakte op beide facetten. Ik denk dat deze film veel meer bij mij was aangekomen als ze één bepaalde richting op waren gegaan.
filmdetails permalink reageer
zondag 12 februari, 11:16 uur
onderstaand bericht bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Totaal geen originele thriller die ook nog eens ontzettend voorspelbaar is. Ik vond het ook nergens echt spannend worden. Het verhaal deed me denken aan de film Sliver.Qua acteerwerk vond ik Hilary Swank nou niet echt een overtuigende rol van een bange vrouw neerzetten. Jeffrey Dean Morgan daarentegen vond ik wel supergoed. Hoe hij van supervriendelijke sul naar een compleet gestoorde freak kan omturnen vond ik heel erg goed gedaan. Vooral in de achtervolgingsscène als hij haar binnenin de muren achterna zit en haar naam roept. Heel creepy. Hij is dan ook de enige reden dat ik de film geen complete onvoldoende geef. Zijn acteerwerk en de toch wel sfeervolle beelden hebben er bij mij niet voor gezorgd dat ik hier een hoge waardering aan ga geven.
filmdetails permalink reageer
zondag 12 februari, 8:00 uur
Ik ben wel een fan van films waarin het reilen en zeilen van een dorp en zijn bewoners centraal staat. Helaas was ik toch minder gecharmeerd van deze film. De voornaamste reden zijn voor mij de personages die totaal niet interessant waren. Ik denk dat dat voornamelijk komt omdat de verhaallijnen rondom deze mensen heel magertjes zijn uitgewerkt.
Ook het "liefdeskoppel" in het verhaal kwam totaal niet uit de verf. Alles blijft heel oppervlakkig en magertjes uitgewerkt. De personages zelf zijn gewoon saai. Op zich wat Tony Shalhoub als sherrif nog wel geinig maar zelfs hij kan het geheel niet echt meer opleuken.
Toch is het ook weer geen draak van een film. Hij kijkt wel redelijk weg en ik was ook wel benieuwd hoe het zou gaan aflopen. Ik zie hier ook pas dat dit een komedie moest voorstellen. Tja .... dat zegt genoeg.
filmdetails permalink reageer
zaterdag 11 februari, 16:34 uur
Op zich wel grappige animatie maar echt bijzonder vond ik het niet. Wel leuk dat wolven een keer de hoofdrol spelen in een kinderfilm. Vaak worden deze dieren toch als de slechterikken weergegeven. Dat maakt het wel wat specialer. Dochterlief vond het ook een leuke film dus op zich val je je hier geen buil aan.
filmdetails permalink reageer
vrijdag 10 februari, 16:09 uur
Ik vind Glee echt ZO leuk en na het kijken van deze film is dat zelfs nog meer geworden. Dat hield ik al bijna niet meer voor mogelijk. Deze film liet vooral zien dat iedereen anders is maar toch schuilt er bij iedereen diep van binnen dezelfde "nerd" die je moet koesteren.
Eigenlijk vroeg ik me af en toe wel eens af of de cast nou werkelijk wel zo goed was met zingen en dansen maar na het zien van deze film is dat dus een duidelijke JA. Wat een talent bij elkaar zeg. Ik wist trouwens niet dat Britney zo goed kon dansen. En dan haar "slave for you" act. Wow, wat is zij een lekker ding zeg. M'n onderkaak lag zowat op de grond. Wouw !!
Het chinese jongetje dat helemaal fan was van de Warblers met dat stropdasje. Echt geweldig. Als je de credits nog even aan laat staan dan zie je hem het gehele nummer dansen voor de tv. Ik vond het wel een beetje jammer om de leraren en coaches niet te zien. Al was het maar in de back stage filmpjes. Maar dat mag verder de pret niet drukken. Voor mensen die nog nooit Glee hebben gezien of niet begrijpen wat er nou aan is, is dit een goede aanrader. Je wordt vanzelf aangestoken met het Glee virus.
filmdetails permalink reageer
vrijdag 10 februari, 11:53 uur
Ik vond het een heel mooi drama waarbij vooral de chemie tussen Ingrid en Jack heel erg sterk op me overkwam. Ook vond ik het mooi om te zien wat voor een moeilijk en tegenstrijdig persoon Ingrid af en toe kon zijn en hoe erg iemand vast kan blijven zitten in zijn depressie. Hoeveel je ook van diegene houdt .....
Zoals ik ook hierboven kan lezen stoorde ik me ook af en toe wel aan het accent van Carice. Dat werd wel steeds minder maar ik had wel het idee dat hier wel iets mee gedaan had kunnen worden. Het klonk wel een beetje te erg steenkolen engels.
Ik zie best een aantal negatieve reacties maar ik moet zeggen dat ik zeer te spreken ben over de sfeer en het acteerwerk in deze film. Ik vind het toch wel een aanrader.
filmdetails permalink reageer
donderdag 9 februari, 9:54 uur
onderstaand bericht bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Ik vond dit een heerlijke film. De chemie en het spel tussen de twee hoofdpersonen was subliem. Ik kon me er helemaal in meeleven. Het acteerwerk was sowieso erg sterk. Alleen al hoe je ziet hoe hard en afgestompt Angèle in het begin van de film is en hoe je haar steeds verder ziet ontdooien tot de mooie en gelukkige vrouw die ze aan het eind van de film is, is echt ontzettend goed gedaan.
Mooi om te zien hoe zij en Tony steeds meer naar elkaar toegroeien. En hoe hij haar langzaam maar zeker uit haar schulp laat kruipen, juist door afstand te houden. Het is geen drama met toeten en bellen maar gewoon mooi klein en ingetogen gehouden.
filmdetails permalink reageer
woensdag 8 februari, 16:02 uur
onderstaand bericht bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Dit is een zeer sterke film, zowel qua sfeer als qua verhaal. Wat is de rauwe, harde en grimmige sfeer van de wereld waarin ze leeft goed overgebracht zeg. Dit is een gedeelte van de bevolking van amerika waar niet vaak een serieuze film over gemaakt wordt. Ik vond dat toch ook wel heel boeiend aan deze film.
Het acteerwerk was ook heel erg sterk. Wat was Ree een sterke en stoere meid om toch door te proberen te dringen in dat gevaarlijke wereldje. Je zag zo duidelijk in wat voor wanhopige positie ze zich in bevond. Heel schrijnend om te zien. Ik vond het mooi om op het einde te zien dat die op het eerste gezicht ijskoude en keiharde teardrop toch een band wil gaan opbouwen met zijn nichtje.
Misschien is deze film qua verhaal wat dunnetjes. Ik geef toe dat sommige personage's of verhaallijnen iets meer uitgewerkt hadden mogen worden. Toch kan je echt niet om de spanningsopbouw en de sfeer heen van deze film. Die was echt subliem.
filmdetails permalink reageer
dinsdag 7 februari, 23:46 uur
onderstaand bericht bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Het begin was best goed. Ik vond dat de spanning, angst en het daardoor ontstane isolement van Samuel heel overtuigend werd overgebracht. Met name de geluidseffecten die werden gebruikt versterkten dat gevoel en dat vond ik heel knap gedaan.
Het verhaal vind ik niet helemaal logisch en voor mijn gevoel ontbreekt er het een en ander. Het draaide hier vooral om de angstige sfeer en het isolement waar Samuel in kwam. Maar ik had toch wel iets van een motief van de dader willen weten. Waarom werd Samuel nu ook zo bang ? Het is wel bloedirritant wat er gebeurde maar echt beanstigend vond ik het niet. Kan iemand me misschien uitleggen wat het stelen van de medicijndoos uit de auto van Samuel voor nut had voor het verhaal. Je ziet het gebeuren maar volgens mij komt men daar niet meer op terug in het verhaal of heb ik iets gemist ?
Het einde voelde ook heel abrupt. Er is hier een veel te grote sprong genomen. Hij had totaal geen contact meer met Mireille omdat hij zo afgesloten was. Stuurde wel een briefje met een heel vaag bericht. En daarna ontmoeten ze elkaar en that's it ? Ik hou op zich wel van open eindes maar dit vond ik wel erg dunnetjes.
Wat mij betreft wel voldoende vanwege het sterk overbrengen van de sfeer maar qua verhaal ben ik niet helemaal tevreden.
filmdetails permalink reageer
maandag 6 februari, 19:46 uur
Op zich kijkt deze film wel lekker weg maar echt bijzonder vind ik hem niet. Je blijft wel geboeid gedurende de film maar toch blijft alles behoorlijk op de vlakte. Het acteerwerk vond ik ook heel gematigd en af en toe behoorlijk saai. Vooral Jennifer Connelly vond ik helemaal een nietszeggend figuur in het geheel. Winona Ryder was de enige die nog een beetje diepgang in het geheel bracht.
Leuk is dat je je wel afvraagd wat je zelf zou doen in een dergelijke situatie maar het verhaal zelf is heel statisch uitgewerkt.
filmdetails permalink reageer
Alternatieve titel: It's Not Me, I Swear!, zaterdag 4 februari, 10:11 uur
onderstaand bericht bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Wat een lief, leuk en klein filmpje ! Ik heb genoten van het verhaal van dit dwarze maar toch ook vertederende kind. De sfeer die er ook gecreeerd word klopt precies met het verhaal.
De omgeving werd naar mijn gevoel neergezet als door de ogen van een kind. En toch was er nergens overdreven romantische opsmuk maar gewoon de realiteit. Het moment dat de vriendschap met dat meisje over is. Je ziet niet dat het uiteindelijk allemaal weer goed komt maar het wordt echt getoont als een deel van het leven. Niet iedere vriendschap blijft bestaan. Of het feit dat zijn moeder toch echt niet meer terug komt.
Het sfeertje deed me een beetje denken aan "My Girl" alleen vind ik deze film veel mooier in elkaar zitten.
filmdetails permalink reageer
vrijdag 3 februari, 22:04 uur
Op zich vond ik het wel een goede animatie maar toch viel het een klein beetje tegen. Ik had de natuur en dergelijke veel mooier verwacht. In "The Lion King" kwam de prachtige natuur van Afrika veel sterker over dan de natuur in deze film.
Wat ik wel een mooi moment vond was toen Pocahontas en John elkaar ontmoetten bij de waterval. Dat was heel mooi gedaan met die stilte tussen de twee mensen in die prachtige omgeving.
Ik moet wel zeggen dat ik Miko, het wasbeertje, echt ontzettend aandoenelijk vond. Eigenlijk vind ik dat wel het leukste bijkarakter van alle Disneyfilms. Maar toch, over het algemeen gezien, puur qua animaties vind ik deze Disney film wel één van de mindere.
filmdetails permalink reageer
Alternatieve titel: Bad Land, vrijdag 3 februari, 21:59 uur
onderstaand bericht bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Het begin van deze film is ijzersterk. De ellende van zijn leven en zijn huwelijk kwam heel sterk over waardoor je je heel erg kon inleven in de persoonlijke hel waarin hij zich op dat moment bevond. Het moment dat hij doordraait ging bij mij ook door merg en been. Ik zag niet aankomen dat hij ook zijn kinderen wilde neerknallen. Dat vond ik zo afschuwelijk om te zien. Vooral omdat het lijkt alsof je dit soort dingen steeds vaker hoort in de media.
Op het moment dat hij er met zijn dochter vandoor gaat begon het al wat ongeloofwaardiger te worden. Het meisje leek wel een heilige, zo lief als ze was. Langzaamaan zie je haar wel wat dwarzer worden maar nog kwam ze niet overtuigend over. Zo overdreven braaf als ze was.
Het feit dat hij ook die sherrif op die manier van het leven beroofd kon ik moeilijk plaatsen. Ook al had hij last van een oorlogstrauma ... toch werd hij naar mijn idee niet genoeg getriggerd om het geloofwaardig te maken dat hij de sherrif op een dergelijke manier van het leven beroofd heeft.
Het einde stelde me ook teleur. Die twist had van mij niet gehoeven. Zijn gedachtengang zou dan namelijk wel heel erg ver zijn gegaan als dit alleen maar in zijn gedachten was gebeurd.
Op zich is dit toch wel een aanrader om te kijken want het acteerwerk is heel erg sterk. En het verhaal is gewoon supertragisch. Laat ik het maar omschrijven als een redelijk goede drama die helaas wat te ver ging in de geloofwaardigheid van het verhaal.
filmdetails permalink reageer
dinsdag 31 januari, 1:00 uur
onderstaand bericht bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Wat een ontzettende leuke tienerfilm omdat hij zich behoorlijk onderscheidt van de tienerfilms die we tegenwoordig zien. In de films van tegenwoordig ligt het tempo zo hoog, wordt er veel overgedramatiseerd. Hierdoor komt de sfeer en het acteerwerk behoorlijk in gevaar. Bij deze film is dat absoluut niet het geval. Er heerst een heerlijke sfeer waarin je je ook weer even in je tienerjaren waant.
In het begin moet de film wel even warmworden. Maar vanaf het moment dat ze haar team samensteld begint het steeds leuker te worden. Mooi om te zien hoe er steeds meer een hechte vriendschap ontstaat tussen de teamleden die allemaal een beetje in hetzelfde schuitje zaten.
Ik heb behoorlijk mee zitten huilen op het moment dat haar buurjongetje zichzelf van het leven beroofd. In het begin was ik behoorlijk verbaasd dat hij dit deed. Ik kon me niet voorstellen dat hij dit deed, puur omdat hij van zijn ouders niet meer met Vanessa om mocht gaan. Gaandeweg begreep ik het steeds meer. Hij was zo beschermd opgevoed dat hij een tegenslag als dit gewoonweg niet kon handelen.
Op het einde, als ze winnen, en ze tijdens de speech gewoon weglopen om in de limo te gaan rijden is ook erg sterk en wederom origineel. Ja, ik vind dit een heerlijke film en zeker een aanrader !
filmdetails permalink reageer

