Knisper
Ingeschreven sinds 23 april 2006
Via deze pagina blijf je op de hoogte van recente stemmen, meningen en recensies van Knisper. Standaard zie je de activiteiten in de huidige en vorige maand. Je kunt ook voor een van de volgende perioden kiezen: januari 2011, februari 2011, maart 2011, april 2011, mei 2011, juni 2011, juli 2011, augustus 2011, september 2011, oktober 2011, november 2011, december 2011, januari 2012, februari 2012, maart 2012, april 2012, mei 2012.
Dictator, The (2012)
donderdag 24 mei, 22:17 uur
stem geplaatst
Earth (2007)
zondag 20 mei, 22:13 uur
Ik kon helaas de laatste 10 minuten niet zien, maar het feit dat ik eigenlijk ook niet de behoefte heb, die alsnog te zien, geeft eigenlijk al aan dat er iets mis is. Hele indrukwekkende beelden, prachtig, maar ook een hele willekeurige selectie aan dieren, die elkaar redelijk snel afwisselen, zodat geen enkel verhaal diepte krijgt. Jammer, want het is allemaal best interessant en vooral zeer mooi. Overigens lees ik hier over een belerend toontje op het einde, misschien goed dat ik dat dan niet gezien heb. Zeker de moeite waard, maar ik hou mijn beoordeling gematigd.
Hundstage (2001)
Alternatieve titel: Dog Days, maandag 14 mei, 21:36 uur
Heb toch lang tegen deze film aangehikt, omdat ik bang was dat het toch wel erg naar het bizarre zou aanhinken. Maar de film voelt, vooral door de gekozen stijl, veel persoonlijker aan. Het zijn mensen van vlees en bloed. Natuurlijk wel een stel vreemde en rare Oostenrijkers, waarvan de realiteitswaarde in twijfel kan worden getrokken. Belangrijk is dat eigenlijk niet, want de film is meer dan interessant om te volgen. Dat is ook meteen het nadeel van de film. De entertainmentwaarde is eigenlijk heel hoog, maar echt ongemakkelijk wordt het niet. Terwijl de dingen die op het scherm gebeuren dat grotendeels toch wel pogen op te roepen. Blijkbaar is Seidl dan in zijn opzet niet helemaal geslaagd. Wellicht toch iets te dik aangezet om op de emotie te kunnen spelen.
Dan blijft er overigens alsnog een goede film over, vooral qua stijl interessant en vergelijkbaar met een film als Mango Yellow. Maar toch net niet aangrijpend genoeg allemaal.
Deception (2008)
Alternatieve titel: Manipulation, zondag 13 mei, 12:38 uur
Bij haast geen enkele andere film is het plakkaat ‘standaardthriller’ meer van toepassing. De typische sfeer en de even typische twists zijn volop aanwezig. Maar omdat alles redelijk sfeervol in beeld is gebracht, maakt dat eigenlijk niet zoveel uit. De cast is eigenlijk heel sterk, maar Williams krijgt geen ruimte en Jackman past niet in zijn rol. Wat overblijft, kijkt lekker weg, maar is absoluut niet memorabel en haast niet de moeite waard.
Mutual Appreciation (2005)
donderdag 10 mei, 10:04 uur
onderstaand bericht bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Een van de toonaangevende films van het Mumblecore-genre en daarom ook van grote interesse voor mij. Helaas beviel deze film mij niet zo goed als zijn opvolger Beeswax (2009). Hoewel dezelfde elementen in de films zitten, vielen die hier wat mij betreft nog niet op zijn plaats. Mutual Appreciation is een film met een langzame opbouw, die pas in de laatste 20 minuten tot ontbranding komt. Alles wat tot dan toe gebeurd is, krijgt dan opeens een nieuwe betekenis en zijn een duidelijke opbouw; dat is echter tot dan toe niet duidelijk. De gesprekken bestaan uit veel gemompel en vooral de scènes bij de platenbaas en het daaropvolgende feest slepen zich wel erg lang voort.
Uiteindelijk komt door de ‘Mutual Appreciation’-scène wel alles op zijn plek en weet dat op een interessante manier de verhoudingen en ook de emotionele toestand van de karakters bloot te leggen. Helaas te laat. Niet slecht dus, maar een vingeroefening, wanneer men dit vergelijkt met Beeswax. Daarbij helpt het niet dat Bujalski niet de meest fantastische acteur is, wat dat betreft kan hij dat in de toekomst ook beter laten.
Jeux d'Enfants (2003)
Alternatieve titel: Love Me If You Dare, zondag 6 mei, 15:29 uur
stem geplaatst
Okashi Hôrôki (2011)
Alternatieve titel: Éclair, zaterdag 5 mei, 19:57 uur
Ik heb hier een half uur naar gekeken, maar het acteerwerk is van het niveau amateurtheater. Daarnaast is er geen grijntje subtiliteit in de film te herkennen, ingredienten waardoor het ik het maar liever voor gezien hield.
Once upon a Time in America (1984)
Alternatieve titel: C'era una Volta in America, zaterdag 5 mei, 9:20 uur
Film lag al sinds 2006 in mijn kast. De epische speelduur heeft mij altijd voor andere films laten kiezen. Toch ben ik al die tijd oprecht geïnteresseerd in deze film geweest. Zeker doordat Leone mij onlangs weer met een western positief heeft verrast.
De film, die ik in meerdere delen heb gekeken, is de gehele speelduur interessant. Vooral de scènes van het in rook gehulde Manhattan met politie te paard zijn om in te lijsten, ook in combinatie met de muziek. Ook te loven is de insteek van het verhaal, waarin de hoofdrolspelers eigenlijk nooit werkelijk sympathie opwekken. Dat verdienen ze namelijk ook niet. En stoer zijn ze eigenlijk ook niet. En dat is hoe ik dit soort films het liefste zie, een ontmanteling van de mensen waar sommigen tegen opkijken.
De film is helaas redelijk gefragmenteerd. Dat vond ik aanvankelijk niet zo’n probleem, maar de film gaat uiteindelijk door het wat povere en weinig spectaculaire einde, als een nachtkaars uit. Jammer, want individuele delen van de film zijn wel echt goed, maar het niveau van sommige van de western wordt op deze manier niet gehaald.
Haru Tono Tabi (2010)
Alternatieve titel: Haru's Journey, donderdag 26 april, 21:55 uur
Best een aangename en emotionele film, die mij zeer is bevallen. Helaas is de film een half uur te lang, waardoor de opeenstapeling van dramatisch momenten en stemmingswisselingen voor mij wat te veel van het goede werd. Jammer, want de film heeft een eerlijke en oprechte toon en een goede afwisseling aan levensechte personages. Toch interessant om te zien dat een cultuur waar familie zo belangrijk is in de 21ste eeuw inmiddels een beetje tussen deze familiefocus en het groeiende individualisme inhangt.
De moeite waard, helaas te lang.
Knerten Gifter Seg (2010)
Alternatieve titel: Twigson Ties the Knot, zondag 22 april, 16:05 uur
Ongeveer net zo leuk als zijn voorganger. Film is weer mooie geschoten in de Noorse natuur en heeft een zo te zien zeer goede production value. Voor kinderen is er Knerten, de pratende tak, die veel van de gedachtes van de hoofdpersoon en de situaties onder woorden brengt, waardoor de film voor hen veel beter is te volgen. Voor de volwassenen helpt het dat de humor echt leuk, origineel en speels is. Verder is alles ook erg filmisch, zitten er leuke referenties naar westerns en films als 2001: a Space Odyssey in. Daardoor zeer zeker de moeite waard.
Off Hours, The (2011)
donderdag 19 april, 9:39 uur
Het is dan ook een erg kleine film. Helaas ook niet helemaal van wat ik er van gehoopt en verwacht had. Eigenlijk een vrij typische low-budget indie. Een paar karakters met problemen, die allemaal met een 24-uurs-diner te maken hebben. De hoofdrol Francine is het verbindingstuk tussen allen. Maar waar alle karakters vast lijken te zitten in hun leven, is zij de enige die naar 'meer' streeft.
Seimetz levert een hele degelijke hoofdrol af. Ze heeft een beetje het voor- en nadeel, dat ze heel erg veel wegheeft van Michelle Williams. Want hoewel ze goed acteert en een goede screen presence heeft, kan ze natuurlijk niet opboksen met wat Williams in de films van Reichardt of Blue Valentine neerzet.
Wat mij vooral tegenviel, is dat de film eigenlijk louter uit dramatische verwikkelingen bestaat. Daardoor ademt de film niet genoeg. De diner is een mooie locatie om bijv. meer voorbijgangersgesprekken te horen. Te veel van de film speelt zich echter op andere locaties af en focust zich te veel op andere personages. Haast elk gesprek is ook doelgericht. Dat is een keuze, maar het voelt meer gescript en minder oprecht aan, dan dat het bij andere indies het geval is.
Toch geen slechte film, vooral dankzij Seimetz, maar ook geen hoogtepunt.
Hel van '63, De (2009)
woensdag 18 april, 20:34 uur
stem geplaatst
Sissi (1955)
vrijdag 13 april, 23:05 uur
stem geplaatst
Shiki-Jitsu (2000)
Alternatieve titel: Ritual, maandag 9 april, 22:53 uur
Al jarenlang heeft deze film ergens bovenaan mijn to-see-list gestaan. En omdat ik nooit te veel over een film ervaren wil voordat ik deze zie, heb ik alleen de poster (en de dvd-cover) om op te gaan. En dan is het toch heel anders, ik had een veel gemoedelijkere film verwacht, maar het hoofdpersonage in deze film is toch wel serieus in de war. Overigens een gewaagde keuze. Regisseurs nemen vaak een sympathieke hoofdpersoon met een 'twist', maar de onzekerheid en verwardheid van dit hoofdpersonage gaat nog wel een stuk verder.
Overigens een erg goede film. Meer dan al het andere zijn de locaties het belangrijkste punt van de film. Wat een prachtige verlaten gebouwen en industriële achtergronden. Echt een hele indrukwekkende omgeving, niet mooi, maar zo uitgebreid. Van die lange daken en eindeloze industrie. En dat het pand zelf, de inrichting en de kelder met het water. Wat een kleurenspel!
De film verandert het laatste half uur nogal van toon, als de familieproblemen worden uitgelicht. Ik haakte daar een beetje af, zij het door mijn vermoeidheid, maar de film kakt ook een beetje in. Dat zorgt ervoor dat dit vooralsnog niet de topper is waar ik op gehoopt had. Maar wel een fantastische film, sterk acteerwerk, orginele invalshoeken en dus de prachtige locaties!
Hitch (2005)
maandag 9 april, 22:46 uur
Hitch is een film, waarvan ik al vaak trailers of kleine stukjes had gezien. De hele film samengeplakt is niet beter dan dat is. Afzonderlijke momenten zijn af en toe best leuk, maar het overkoepelende geheel is niet overtuigend en vooral ook te Amerikaans en te clichematig. Jammer, want ik had hier stiekem meer van verwacht en meer dan deze ene keer hoef ik de film ook niet te zien.
Deja Vu (2006)
Alternatieve titel: Déjà Vu, maandag 9 april, 22:43 uur
Ik interesseer me vooral voor films, die buiten Hollywood gemaakt worden, maar af en toe is het toch weleens lekker om zo'n film te zien, die misschien niet veel om het lijf heeft, maar toch gewoon goed geschoten en vermakelijk is. Dit is daar dus een goed voorbeeld van. Het voorbeeld is niet bijzonder interessant of meeslepend, maar Denzel Washington (de man die nooit ouder schijnt te worden) staat haast garant voor een bepaalde kwaliteit.
Vermakelijk dus en eigenlijk precies wat je van een film als dit zou verwachten.
Feuerzangenbowle, Die (1944)
maandag 9 april, 22:39 uur
onderstaand bericht bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Deze film wordt in Duitsland traditioneel op nieuwjaarsdag bekeken. De film is erg toegankelijk voor jong en oud, maar heeft eigenlijk wel wat weinig om het lijf. En een volwassene, die er met een scholiere vandoor gaat zou je ook niet meer zien, Wat oubollig vooral, maar wel vermakelijk.
Barton Fink (1991)
maandag 9 april, 22:33 uur
De eerste echte vroege Coen die ik zie (nou ja, waar ligt eigenlijk de grens). Eigenlijk geldt ook hier al hetzelfde als voor haast al hun andere films. De stempel zit er al duidelijk op en dat betekent een goede film, met interessante wendingen, een goede cast, maar net niet dat extra beetje dat het naar een hoger niveau tilt. Hoog wegkijkgehalte, aangenaam tempo, maar geen wow. Grappig dat zo'n typische film ook al zo vroeg in het oeuvre voorkomt.
Grande Silenzio, Il (1968)
Alternatieve titel: The Great Silence, zondag 8 april, 20:25 uur
onderstaand bericht bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Helaas had ik hier al spoilers voor het einde gelezen. Daarom was er bij geen sprake van een schokeffect over het verrassende einde. Maar eigenlijk denk ik dat dat sowieso meegevallen zou zijn. Dit is namelijk pas de vijfde western die ik kijk en ik zie sowieso niet zoveel good guy/bad guy-films
Verder wel een goede film. Het eerste half uur is enorm chaotisch en druk en ik kwam daardoor absoluut niet in de film. De film wordt daarna wel aangenamer, maar echt emotioneel betrokken bij het geheel werd ik niet. De landschappen zijn overigens inderdaad erg interessant. Maar het geheel is voor mij niet enorm memorabel ben ik bang.
Blind Side, The (2009)
vrijdag 6 april, 16:25 uur
Normaal schrijf ik mijn recensies zelf, maar in dit geval plaats ik de link waarna The One Ring alles al heeft opgeschreven: The Blind Side (2009)
Te lang en vooral niet oprecht. Het beste te vermijden.